Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) kicsike22


kicsike22
csendes tag

sziasztok! tegnap felraktam ezt a romot: I9100 AOSP NeatROM v2.5 (4.4.2) és olyan problémám van hogy a better battery statsba a a gyári tárcsázó 796 szor ébresztette a telefonomat. ez miért van? ha rányomok a részletekre akkor ezt irja ki: com.android.internal.telephony.dataconnection.DataConnection.DC-1.action_retry 398 szor.
com.android.internal.telephony.datarestart-trysetup.default 393 szor

com.android.internal.telephony.datareconnect.default 5ször

valaki tud segiteni? fontos lenne.

(amugy nagyon pöpec kis rom, eddigi tapasztalataim szerint)

segitségeteket elöre is köszönöm.

(#36602) Doosa válasza kicsike22 (#36601) üzenetére


Doosa
aktív tag

Szerintem ameddig nem merül látványosan készenlétbe a telód (gyorsabban mint 0,5%/óra) addig ne érdekeljen.

(#36603) kicsike22 válasza Doosa (#36602) üzenetére


kicsike22
csendes tag

az a baj hogy 49 százalékon van és reggel vettem le a töltöröl és max 2 szer telefonáltam. és 4.7%/h amerülés

[ Szerkesztve ]

(#36604) painkillerx válasza kicsike22 (#36603) üzenetére


painkillerx
tag

azt a ROM-ot en is probaltam par napja, es nagyon gyorsan lemerult. Kb. 11 órát bírt.

(#36605) nexusking


nexusking
aktív tag

#36556

Erre valaki tudna válaszolni?

(#36606) kicsike22 válasza painkillerx (#36604) üzenetére


kicsike22
csendes tag

értem de lehet vele valamit kezdeni? mert nagyon jo lenne mert számomra nagyon megfelel minden benne van ami kell csak ez ne lenne.

(#36607) painkillerx válasza kicsike22 (#36606) üzenetére


painkillerx
tag

en nem foglalkoztam vele, probakent raktam fel, aztán ment vissza a régi..

(#36608) ravensky13


ravensky13
tag

Helló mindenki!
Egy noob kérdés, szeretnék egy olyan 4.4 KitKat romot a telóra ráheggeszteni ami szűz android mindenféle hülyeség nélkül, se touchwiz se mod/téma vagy ilyesmi, szóval mintha nexus lenne őkelme :) Mit ajánlotok, vagy egyáltalán mit keressek(ha van link az se baj :D) Köszi előre is!

(#36609) kicsike22 válasza painkillerx (#36607) üzenetére


kicsike22
csendes tag

hát jo majd csak lesz vmi :( :O

(#36610) oba válasza ravensky13 (#36608) üzenetére


oba
addikt

CM 11

(#36611) Eclips21 válasza ravensky13 (#36608) üzenetére


Eclips21
őstag

(#36612) fireman3


fireman3
tag

Resurrection_Remix_KK_v5.0.0-20140130-i9100.zip

[ Szerkesztve ]

<Xiaomi MI 9>

(#36613) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sziasztok. Cm 10.2 hoz feltettem a Dorimanx kernelt és azóta nincs root jogom mi lehet a gond?

(#36614) logarithm válasza Just_Reboot (#36613) üzenetére


logarithm
őstag

Melyik dori? Egyebkent supersu beallitasaban keresd meg azt az opciot, hogy ne tisztelje a cm superuseret.

(#36615) Just_Reboot válasza logarithm (#36614) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azt amelyiket ajánlottad.

(#36616) nexusking


nexusking
aktív tag

Ha az itt található leírások egyike szerint "gyárira visszaállítom" a telefonom akkor UNrootolva is lesz?

Edit.: honnan látom hogy rootolt vagy unrootolt a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#36617) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Most már én is boldog tulaja lehetek egy Galaxy S2-nek.
Sikerült itt ph-n egy független, nagyon szép állapotú példányhoz hozzá jutnom.
A telefon nagyon tetszik, bár a tenyér méretemhez már majdnem nagy, de meglehet szokni. :)
A telefont már most nagyon megszerettem, egyszerűen az előd telefon után (Samsung Wave 2) nem gondoltam volna hogy egy érintő kijelzős mobil lehet ennyire használható.
Az androiddal is kezdek már megismerkedni, (mivel ez az első droid-os mobilom) de ez is nagyon testszik, átgondolt, gyors, és nagyon jól kezelhető. Már egy pár alkalmazást telepítettem is rá. :)
Negatívum ként talán annyit tudnék mondani (bár ez se teljesen az) hogy egy kicsit hiányolom az előd telefon után a híváskezelő gombokat, nem vagyok még hozzá szokva hogy a hívás kezelést is az érintő képernyőn kezeljem. :)

Viszont lenne 1-2 kérdésem a telefonnal kapcsolatban.
Az első kérdésem a root lenne.
A telón most egy gyári 4.1.2 Android fut, a kérdésem az lenne hogy egy főzött rom mennyivel, és miben jobb a mostaninál?
Gondolok itt a készenléti időre, sebességre, esetleg a telefonnal készített fotók, videók minőségére.
Van annyi előnye hogy érdemes lecserélni?
Ha szerintetek egyértelműen jobb egy főzött rom-ot használni akkor tudnátok valami megbízhatót ajánlani, amiben van magyar nyelv. :)
Mondjuk nekem eddig a mostani is nagyon teszik, és a sebességével is megvagyok nagyon elégedve. :)

Viszont a második kérdésem az lenne hogy egy főzött rom az testre szabhatóbb?
Mert erre még nem tudtam rá jönni hogy témát hogy lehet változtatni a telefonon.
Ez a gyári TouchWiz nem jön be annyira, és szeretném lecserélni, de arra még nem jöttem rá hogy hogy lehet.
Légyszi ha tudtok segítsetek, mert nagyon érdekelne.

Harmadik: Észre vettem hogy az alkalmazások engedélyeket kérnek bizonyos dolgokhoz telepítés előtt.
Volt ami elég furcsa volt. (egy élő háttérkép és hozzá férést kért a telefon számokhoz, és az internet kapcsolathoz, így inkább nem raktam fel)
Ezekre mennyire érdemes oda figyelni, és ha igen akkor mikre? A Google Play-en mennyire szűrik a rossz indulatú, kártékony programokat?

A segítséget és a választ előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36618) painkillerx válasza Pöttön (#36617) üzenetére


painkillerx
tag

Pár kérdésre válaszolok tömören :)
Hívást ha jól tudom lehet fogadni a home buttonnal. Valahol tuti be lehet állítani.

NeatROM Lite verziói szerintem gyorsabbak és többet bírnak mint a gyári rendszer.

Témát nem lehet váltani gyárilag. Launchereket (pl. nova launcher) vagy Themer Beta applikációval nagyon szépek vannak. Vagy bármi hasonló alkalmazással.

Alkalmazások manapság mindenre kérnek engedélyt. Én nem szoktam elolvasni, szerintem nem károsak semmire.

(#36619) noto válasza Pöttön (#36617) üzenetére


noto
senior tag

NeatRom 5.6 ajánlott nagyon feltolni mint üzemidőben mint hasznalhatósag. sebesseg .testreszabas téren az egyik legjobb rom
De ugy látom ez előttem szoló is ezt ajánlotta nem véletlenűl
[link]
Vannak kepek videok rola nezd meg es eldöntött nyerő e

[ Szerkesztve ]

(#36620) noto


noto
senior tag


Egyik kedvenc alkakmazasom benne :C :C

[NeatRom ]

[ Szerkesztve ]

(#36621) Senser87 válasza noto (#36620) üzenetére


Senser87
tag

Én is ezt használom!

Már azt hittem új akksit kell vennem, de mióta ez van fent, sokkal jobb az energiagazdálkodás!
NeatLite 4.7-ről jöttem át.
A plusz funkciók is sokkal jobbak, pl.: billentyűzet, kapcsolók stb.
Úgy érzem megvan a következő fél évre a rendszer.

A linkelt kapcsolótáblát, hogyan tudom beállítani? Nekem valahogy nem ilyen... talán az S4 stock kapcsolók ezek?

SAM GS23U

(#36622) Pöttön


Pöttön
őstag

Köszönöm a válaszokat. :R
Akkor lehet felrakom majd ezt a romot.
Ebben szerintetek van magyar nyelv?

És ilyen téma betöltő launchert honnan tudok beszerezni? Google Play-en van fent ilyesmi?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36623) Eclips21 válasza Pöttön (#36622) üzenetére


Eclips21
őstag

Van szinte minden romban magyar nyelv kiveve a MIUI de ahoz is szokott lenni kulon, [link] ilyen temazhatosagra gondoltal?

(#36624) logarithm


logarithm
őstag

cm10.2 kész a kód, elmélet nekünk is várható stabil kiadás, de nincsen megerősítve. Egyébként az utolsó nightly full stabil nekem dori utolsó béta kernelével.

Ha nem csinálják meg hivatalosan a buildet? ami kérdéses nem tudjuk, akkor itt lesz a final cm10.2 by infected linaromoddal. (topik link)

[ Szerkesztve ]

(#36625) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehet, hogy már holnap megjelenk az új NeatROM Lite XWMS3 v5.7: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36626) Pöttön


Pöttön
őstag

Letöltöttem a rom-ot.
( I9100XWMS2_NeatROM_v5.6_Aroma.zip 677mb )
Elolvastam ezt a leírást.

Akkor gyakorlatilag annyiból áll a telepítés hogy a rom-ot rámásolom a telóra majd a telót ki kapcsolom, hangerő fel gomb, a középső és a bekapcsoló gombok együttes nyomásával recovery módban indítom.
Majd install zip from sdcard --> choose zip from sdcard --> betallózom az imént felmásolt fájlt. Megvárom a telepítést és újra indítom a telót?

Előtte nem kell a számítógépre kötni ,és valami programmal bíbelődni vele?
Ez így elég egyszerűnek tűnik. :) Meg gondolom előtte nyomjak egy gyári beállítás visszaállítását, meg formázzam a teló memóriáját. Van még valami amire ügyelnem kell a telepítés előtt?
Bocsi, de inkább megkérdem mint hogy valami gebasz legyen.

(#36623) Eclips21: Igazából én a fő ablakok áttünését szeretném testre szabni.
Fel raktam a Nova Launchert azzal lehetett is állítani. (kártyapakli, kocka, meg sima) de annyi mindent át állított alapból a kezelőfelületen ami nem tetszett hogy inkább letöröltem.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36627) KOntee


KOntee
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy vajon miért lehet az hogy mikor feletelpítem a facebook app-ot és belépek még így néz ki:

És kis idő után már így néz ki mikor megnyitom:

És mikor már ilyen lett, ki dob néha olyan üzenettel, hogy lejárt session....

Valakinek nem volt hasonló esete, illetve nem tudjátok mitől lehet ez?

Most Cm 10.2 van fent dori kernellel de előtte neat volt fent azzal is ezt csinálta...

(#36628) noto válasza Senser87 (#36621) üzenetére


noto
senior tag

S4 stock kell választani telépítéskor nem a 23 mat

(#36629) Aldi


Aldi
tag

Sziasztok , ismerősöm kapott egy ilyen szöveget a Spain ( FOP ) rommal (még régebben rakatta fel valakivel).
És megkért hogy nézzek utána hogy mégis mi ez , felnéztem a sammobile-ra és 01.28kor volt frissítés !
Az mit takar ? Mit fog felrakni , milyen frissítést ?
Illetve telepítse az összeset ?

Kép:

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#36630) noto válasza Kékes525 (#36625) üzenetére


noto
senior tag

Akkor holnap lehet feltolni!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36631) stefi68


stefi68
addikt

Valaki használja a Neat 5.6-on ezt a Mods for Neatrom 5.6 (23toggles version) + Blue Theme v5 témát?

Egyszerűen már mindent kipróbáltam, de csak félig meddig lesz olyan mint kellene. Az értesítési sáv kapcsolói pl. maradnak a régiek :F

Vagy hagyjam a fenébe, úgyis itt lesz mindjárt a Neat 5.7 ? :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36632) noto válasza Pöttön (#36626) üzenetére


noto
senior tag

Ezen a forumon is olvastad az 1.hsz ast?
Ha igen és csinaltal mentest efs ről is és megfelelő cwm van fent akkor tolhatod fel nem lesz gond :K

(#36633) Aldi válasza Aldi (#36629) üzenetére


Aldi
tag

Most frissítette és hát , a sim kártyát nem érzékeli !
Mit tudna csinálni ? Fontos , segítsetek kérlek titeket Samu pajtikák ! :D

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#36634) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

NeatROm 5.6 van a telómon, a root meghajtón sikerült olyan app-ot törölnöm, hogy nem megy a Play áruház.
Nincs kapcsolat az jön be.

Mit tudok tenni?

Köszönöm!

(#36635) stefi68 válasza Tomika86 (#36634) üzenetére


stefi68
addikt

Vagy kiszeded az adott appot a telepítőcsomagból és bemásolod a megfelelő helyre a jogosultságokat beállítva, vagy újra lefuttatod a telepítőt (wipeok nélkül természetesen).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36636) Rototti válasza Pöttön (#36626) üzenetére


Rototti
senior tag

Igen ennyi, de Wipe Data-t és Wipe Cache-t érdemes csinálni előtte. Ezzel a régi rendszered törlődik (beállítások, telszámok, smsek), a belső tárhelyet nem bántja.

Kimi - The King of Spa

(#36637) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

S2-t vennék(feketét). Esetleg valaki tud eladó telefont?
Pls. PM.

Előre is köszönöm.

(#36638) hanics válasza Aldi (#36633) üzenetére


hanics
aktív tag

Efs mappad lehet letorlodott..

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#36639) Pöttön


Pöttön
őstag

Már telepítem a NeatROM_v5.6_Aroma-t most olyat kérdez hogy 23 Stock Themed Lidroid Toggles vagy S4 Stock Toggles melyiket kell választanom?
Alapból az S4 Stock Toggles van bepipálva.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36640) banuszzs79 válasza noto (#36628) üzenetére


banuszzs79
tag

Leírhatná már valaki ha nem nagy áldozat hogy miket kell kiválasztani mert nem tudom mi mire jó az arom installálásnál meg hogy hogy lehet témákat feltenni meg ilyenek... mert full nem tudom miket válogatok ki :D

(#36641) Pöttön


Pöttön
őstag

Na felraktam a NeatROM v5.6 Aroma-t.
És tényleg nagyon jó, nagyon tetszik, tele van hasznos plusz-al. :)
Viszont észre vettem hogy ha bekapcsolom a wifi-t akkor állandóan leakar a teló tölteni valamit a google play-ről. (pl youtube, google+, meg ilyeneket) gondolom frissítések akarnak lenni.
Ezt hogy lehet kikapcsolni?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36642) Aldi válasza hanics (#36638) üzenetére


Aldi
tag

Már megoldódott a probléma , de ha letörlödik akkor hogy kell vissza lakni ?

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#36643) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok neatrom 4.4.2 használok egy hete kb és idő közönként be kapcsol a képernyő csak úgyse értesítés semmi mitől lehet?

(#36644) noto válasza Pöttön (#36641) üzenetére


noto
senior tag

Play aruhazba lehet jobb oldalt felúl beállitasok ott megtalalod hogy csak ertesitest kersz oda rakod a pipat!

(#36645) noto válasza petiwr (#36643) üzenetére


noto
senior tag

Szertintem meg vannak ott bugok rendesen a 4.4.2 be ez is az lehet!
Pár hónap mulva sanszos lehet feltenni addig kinövi az ilyen gyerekbetegseget is de addig mindjart itt az uj NeatRom 5.7 :C

[ Szerkesztve ]

(#36646) logarithm


logarithm
őstag

Final cyanogenmod 10.2.1 is online! -> [link] -> cm-10.2.1-INFECTED-i9100 (hivatalosról még nincsen hír, de szerintem lesz az is. egyébként ez is hivatalos, csak linaro/sabermod-al lett készítve)

[ Szerkesztve ]

(#36647) stefi68


stefi68
addikt

GNotes-t használ valaki jegyzeteléshez?
Az egyetlen bajom vele, hogy a jegyzetként rögzített hangfelvétel rettentő pocsék. Olyan bugyborékoló a hang, mintha tömörítési probléma lenne. Nincs kedvem csak ez miatt a 6x akkora méretű Evenote-ot használni.

Ja, és a régi Galaxy W-n is kipróbáltam, azon a hang tökéletes. :F

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36648) D-Phrag válasza Pöttön (#36641) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Ha még nem jöttél volna rá, a Play automatikus frissítésre van állítva + kiteszi az ikonokat is. Ezt a Play elindítása után a menü gomb -> beállításokban éred el (Alk. aut. frissítése és a Modulok aut. hozzáadása)

(#36649) chemo20


chemo20
tag

sziasztok, valaki tudna linket adni a neatrom 5.6 aroma cwm-hez?

(#36650) Pöttön válasza D-Phrag (#36648) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem jöttem rá, ez az első androidos mobilom.
Köszi már be állítottam. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.