Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) kungzi


kungzi
veterán

mondjatok már pls valami jó, új romot! romolhatnékom van :D

lehet gyárira épülő, lehet cm is :)

(#35102) logarithm válasza kungzi (#35101) üzenetére


logarithm
őstag

Gyári vonalon, megállapítottam, hogy egyetlen egy darab sincsen.
Szóval ezeket tudom neked mondani-> cm10.2 utolsó nightly-t használom, jó + utolsó dori kernellel
Ezen kívül slimsaber/cm11

(#35103) kungzi válasza logarithm (#35102) üzenetére


kungzi
veterán

cm 11 milyen állapotban van? mindennapi használatra jó?

(#35104) logarithm válasza kungzi (#35103) üzenetére


logarithm
őstag

Alapvetően igen :)

Más:
Ajánlom mindenkinek, lassan már ide is kötelező darab:>> Mit tegyél ha elért a "Romcsere Pánik"? (romolhatnék) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35105) bul07


bul07
nagyúr

Valaki a téma összefoglalót igazán frissíthetné

Most mi a hivatalosan elérhető legfrissebb Rom?
Tehát ha kijön a szervizes mit rak rá?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35106) logarithm válasza bul07 (#35105) üzenetére


logarithm
őstag

Ha jön a szervizes, akkor a Magyar független XEH I9100XWLSS Android 4.1.2 JB Jelly Bean frissítés rakja rá.
Illetve itt megtalálod országra szolgáltatóra/függetlenre bontva a legfrissebbeket:
sammobile + samsung live updates

[ Szerkesztve ]

(#35107) bul07 válasza logarithm (#35106) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm
Független telefon, és februárra tervezem a garanciáztatást , beéget kijelzővel, Opera mini ikonjai szépen beégtek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35108) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Üdv!
Szerintetek mennyiért lehet eladni egy 2 éves használt, független, megkímélt S2-t (ami még 2014.01.25-ig garanciális, idén nyáron cserélték a kijelzőt - vele együtt a króm keretet és usb csatlakozót.)

És, hogy egy kis ON is legyen, használ valaki CM11-et (4.4)? Egészen konkrétan ezt.

[ Szerkesztve ]

(#35109) nggabi válasza Arcanis (#35108) üzenetére


nggabi
nagyúr

40-45 max szerintem.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#35110) oba válasza logarithm (#35104) üzenetére


oba
addikt

(#35111) petiwr


petiwr
senior tag

Érdemes gyári kernel-ről váltani valami másra észre vehető lenne javulás egy superlite 2.5 nél?

(#35112) axelf92


axelf92
csendes tag

Sziasztok!
Előrebocsátom, hogy még nem flasheltem ROM-ot, csak rootoltam a telefonomat, tehát kezdő vagyok a témában. Most stock ICS-t használok és szeretnék egy használhatóbbat, minél kevesebb hibával.
5.x.x.x verziójú CWM-based recovery-m van, csináltam is már backupot a mostani romról.

Azt olvastam, hogy 4.4-es androidhoz kell frissíteni a legújabb recovery-re, ha ezt megteszem, akkor a backupolt ROM még használható lesz utána, visszafelé kompatibilis? Ez nem derült ki a leírásból.

ParanoidAndroid és a fentebb említett Pound romot néztem ki eddig, szerintetek melyiket érdemes? (bár másra is nyitott vagyok)

(#35113) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Eddig ROM-olás előtt mindig letöröltem a belső SD-tartalmát. Tudtok valami tárcsázóba beírt kódót, vagy recoveryben használható menüpontot, mely segítségével letudom törölni a belső SD tartalmát?Gondolok itt a programok,játékok hagyta szemétre. eddig ezt úgy oldottam meg, hogy feltettem egy 3+1-es ROM-ot ODIN segítségével, mely ugye ALAP-ra állította a telefon tartalmát.

Előre is köszönöm.

(#35114) Rototti válasza Jumbozorz (#35113) üzenetére


Rototti
senior tag

Attól függ milyen recovery-d van. Alappal nem lehet, de custommal Mounts and Storage menüben format Internal SD-card, vagy emmc. De a Beállítások / Tárhely menüpontban is tudod formázni egyébként a belső sd tartalmát.

axelf92: Paranoidról nem tudok nyilatkozni, de Poundról sok jót hallottam. Viszont annak pedig épp tegnap állt le a fejlesztése, új buildek már nem lesznek. logarithm kolléga ajánlotta feljebb még a cm11-et és a slimsaber-t.
Recovery frissítésről: én szimplán feldobnék egy cm 10.2-őt, azzal lesz új recoverym és mehet is fel az új rom. Persze ez esetben a mostani rom eltűnik. Egyéb lehetőségekért várj egy okosabb emberkét. :)

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#35115) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

cyanogenmod installert futtattam, de vmi dec.14-es snapshot verziót rakott fel? :F mi ez?
[link] A cm oldalán találtam már stabil verziót is, igaz az skyrocket. mit jelent ez a skyrocket? :U

(#35116) axelf92 válasza Rototti (#35114) üzenetére


axelf92
csendes tag

Köszönöm a választ! :)
A cm10.2-t lehet flashelni 5.x.x verziójú CWM recovery-ből? Mert XDA-n írták, hogy ha biztos nem akarok superbrick bugot, akkor 6.0.2.9 verziószámút tegyem fel. Ez meg is volt, de utána nem indult az ICS, pedig elvileg az a kernel ICS és JB romokkal működik. Most visszatettem az eredetit, ami a chainfire roothoz volt, így jó.

(#35117) axelf92 válasza #89874944 (#35115) üzenetére


axelf92
csendes tag

Ha jól tudom, az at&t-s 4g-s S2 a skyrocket

[ Szerkesztve ]

(#35118) Rototti válasza axelf92 (#35116) üzenetére


Rototti
senior tag

A superbrick csak 4.0.4-es ics-n van, szóval ha 4.0.3-assal vagy, akkor attól nem kell félned. Egyébként nem tudom, hogy milyen recovery elég cm 10.2-nek, ics nagyon rég volt már a kezemben. :(

Kimi - The King of Spa

(#35119) Mankó


Mankó
veterán

Vettem egy S2-t most, van a képernyőjén egy 3 cm-es karc, szerintem ütésből kifolyólag, de nem pókháló. A működését nem befolyásolja. Bekapcsolásnál nem is látni, csak ha keresem. Gyári független, az imei-t kitudtam olvasni belőle, de hátul az aksi alatt nem volt semmilyen papír, amin az emei-t megtaláltam volna.
A srác lekövethető, szóval nem mintha félnék hogy keresnek a rendőrök, mert még az előző tulajjal is tudtam beszélni.
25-ért vettem a telót ebben az állapotában, csak egy töltő zsinórt és egy tokot kaptam hozzá. 4.1.2-es android van rajta.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ennyit megért-e, illetve érdemes-e kicserélni az érintőt emiatt? S ha igen, mennyibe fog az nekem fájni?
A működését hangsúlyozom nem befolyásolja a karc, s bekapcsolva nem is nagyon látható.
Az aksija a gyári 1650-es, kicsit kopottas 2011-es dátumú.
Honnan tudom meg esetleg, hogy gyári független-e és nem függetlenített? Semmilyen szolgáltató logó nem jön be a bootoláskor.

Másik: milyen szoftvert húzzak bele, mivel érdemes rootolni, milyen előnyöket nyújt az új kernel, szoftver, mit tanácsoltok?

Köszi minden véleményt, eddig sony ericsonom volt, szóval kicsit még szokatlan minden.

Ja igen, a sim kártyán lévő kapcsolatokat elő lehet valahogy varázsolni vagy be kell írogatni?

[ Szerkesztve ]

(#35120) overland


overland
aktív tag

sorry, nem tudom, h hol kérdezzem meg:

galaxy s7562 4.0.4-es verzió van rajta, lehet-e és érdemes-e frissíteni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#35121) snecizero válasza Mankó (#35119) üzenetére


snecizero
senior tag

Azt nagyon jó árba vetted. A rendőrbácsiktól meg ne félj. :DDD Voltam én is mobilvásárlás miatt rendőrségen. :Y Vettem egy 15000 ft mobilt és utólag kiderült hogy lopták. Meghallgattak azt ennyi. Nem feltételezték hogy én loptam. Ha veszel egy mobilt nyilván nem feltételezed az eladóról hogy lopta. Ha tudod ,hogy lopta és úgy megveszed akkor orgazda vagy. A gyári JB az nagyon jó szerintem én is ezt használom. Iszonyat gyors és semmi gond nincs vele. :R Ha nem zavar a karc akkor ne cseréld ki ,mert akkor már nem biztos hogy megéri a vétel. :)

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#35122) Mankó válasza snecizero (#35121) üzenetére


Mankó
veterán

Fehér képernyőnél látni, de annyi baj legyen.
Meg kellene rajta ejteni egy gyári visszaállítást, mert minden baromság van rajta, 2 launcher meg ezer buzi program. Rootolni kellene és valahogy felvarázsolni a telefonszámaimat a sim kártyáról.

Ezekre tudsz valami ötletet, nagyon jó lenne. :B

(#35123) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

az mitől lehet, hogy a képernyőn fehér háttér mellett látszódnak nagyon halványan a billentyűzet betűi? illetve egy kis karika. nagyon halványan tényleg, mintha bele lenne égve. de csak fehér háttérnél közelről látszik, mintha mögötte ott lenne a billentyűzet nyitva, előtte a háttér és átütne. nem tudom ez mennyire érthető :) kicsit furcsállom a dolgot.

(#35124) okiman válasza okiman (#35047) üzenetére


okiman
tag

A Note 2 lett a befutó. Rendelhettem volna az S4-et havi 200Ft lett volna a különbség az S4 javára vagy az Xperia Z-t ez olcsóbb lett volna havi 600-al. Tehát nem az ár döntött. A Note 2 nagy de ha melléraktam az S4-et nem túl sok a különbség. Buzeráltam ma a kolléganőm S4-ét valahogy nem jön be a forma. Tudom, hogy tuti hardver meg minden de nekem nem tol akkora hype-ot az S3 után ami aztán abszolúte 1 kerekített forma. A Z? Megijedtem a kijelzőtől full hd, de zabálja a delejt, valamint a tesztekben sem dícsérték agyon. Tehát maradt a Note 2. Remélem jól döntöttem.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#35125) snecizero válasza Lefty (#35123) üzenetére


snecizero
senior tag

Berakod a telefonba a sim kártyát és azt elvileg látnia kell a telefonnak. Menj a telefonba a Névjegyek/Megjeleníthető névjegyek/SIM Másold át a memóriába a névjegyeket és külön file is eltudod menteni. Akár ki is tudod menteni a számítógépedre is. Rootolni nem szükséges szerintem ,mert a gyári rom szépen muzsikál.

Okiman:
A Note 2 jó döntés volt. Ha valaki mást mond ne figyelj rá mert hazudik. :DDD Vagy az irigység mondatja vele. :D

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#35126) Mankó válasza snecizero (#35125) üzenetére


Mankó
veterán

Latja a sim kartyat, tudok is hivasokat fogadni, de a nincs megjelenitheto nevjegy, sehogysem. En is furcsalom.
Hasznalhatom a menuben talalhato gyari vissza allitast? Adatok elvesztese nem erdekel, mert sajat adat szinte nincs is a telon.
Aksinak mennyi kepernyo idot kellene vinnie? Semmilyen szinkronizalast nem hasznalok jelenleg, mobilnet nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35127) Kékes525 válasza logarithm (#35104) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha ezt betartanánk, akkor szinte senki (és semmi) sem ROMolna (el). ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35128) #89874944 válasza axelf92 (#35117) üzenetére


#89874944
törölt tag

akkor ezt az at&t skyrocketest nem lehet felrakni? hogy lehet más cm-et felrakni mint amit az installer feltesz?
hogy lehet teljesen nullára törölni a telót hogy semmi ne maradjon rajta? beallitasokban gyári vissza áll utas t nyomtam de az ad kártyán ott maradt minden.

(#35129) Gloob válasza Lefty (#35123) üzenetére


Gloob
addikt

A kérdésre saját magad adtad meg a választ: "mintha bele lenne égve" Be van égve a kijelző. Ha van rajt garancia, akkor gariban cserélik szó nélkül. Ha nincs, akkor vagy így marad, vagy pénzért kicserélteted. Sok lehetőség nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#35130) Lefty válasza Gloob (#35129) üzenetére


Lefty
addikt

jól tippeltem akkor, köszi. mitől történik ilyen amúgy?
a telefon egyébként használtan lett vásárolva, 3 hónap garival, de gondolom max a pénzt adnák vissza, mivel S2-jük nem volt több. annyira egyébként nem zavaró.

(#35131) Gloob válasza Lefty (#35130) üzenetére


Gloob
addikt

Ha sokáig van egy statikus dolog a kijelzőn egyhelyen, akkor előfordul ilyen. Főleg a statusbar szokott beégni, mivel az mindig ott van, és az állandó. Gondolom valami GSM boltban lett véve, és nem gyári garanciával. Így esélyed sincs a kijelzőcserére, mivel ők nem fogják annak az árát lenyelni. A pénzt meg nagyon nem szeretik visszadni, de megpróbálhatod, veszíteni való nincs rajt. Max marad így.

Samsung Galaxy A52S

(#35132) Rem.Nicky


Rem.Nicky
tag

Hello!

Nem olyan régóta vagyok S2 tulaj. Tettem rá custom ROMot (NeatROM SuperLite v2.4) és cseréltem mellé kernelt (Dorimanx v8.43), utóbbit a BLN funkció miatt. Azóta rendszeresen figyelem a fórumot, hátha olvasok valami számomra is érdekes hozzászólást. Nem olyan rég említve lett egy fórumtárs által, hogy van a Dorimanx-nek olyan beállítása, aminél 3g-ről lekapcsolja 2g-re az adatkapcsolatot a készülék kijelzőjének kikapcsolásakor. Ezt merre lehet megtalálni és aktiválni?

Köszönöm,
Niki

[ Szerkesztve ]

(#35133) Lefty válasza Gloob (#35131) üzenetére


Lefty
addikt

igen, nem gyári garis. szerintem maradni fog így, nem olyan vészes. köszi szépen.

(#35134) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Most tettem fel full wipe utána a neat superlite 2.5-öt, 2.4-ről. A beállítások -> kijelző -> értesítési panel nálam használhatatlan, minden alkalommal fc-zik. Másnál is ilyen? xda-n is írta egy ember, hogy neki is ezt csinálja...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#35135) nggabi válasza zoleeno1 (#35134) üzenetére


nggabi
nagyúr

note kernel felment rendesen? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#35136) zoleeno1 válasza nggabi (#35135) üzenetére


zoleeno1
addikt

most note 3-at raktam alá, hasít rendesen, a ram is 3gb lett :DDD ;]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#35137) logarithm válasza zoleeno1 (#35134) üzenetére


logarithm
őstag

Igen nekem is ilyen volt, gyorsba töröltem is & vissza cm10.2-re.
Csak a csalódás van az ilyen romoknál sajna.

(#35138) zoleeno1 válasza logarithm (#35137) üzenetére


zoleeno1
addikt

remek... a 2.4-el nem volt bajom, eddig ebben is csak ezt a hibát találtam... mondjuk ezzel még együtt tudok élni, de na... jó lenne ha megcsinálná az az arab csóka :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#35139) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez mar az LG G2-rol irodott :))

(#35140) nggabi válasza ForRedGlory (#35139) üzenetére


nggabi
nagyúr

hát ööö... az nem egy note3 :U

"szenyor dzsíííí"

(#35141) ForRedGlory válasza nggabi (#35140) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem. Ez van, telefonhomokos vagyok :D

(#35142) nggabi válasza ForRedGlory (#35141) üzenetére


nggabi
nagyúr

lg-vel csak simán homokos ;] :DDD :P

"szenyor dzsíííí"

(#35143) ForRedGlory válasza nggabi (#35142) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Omg, most nezem, hogy elneztem a topicot

(#35144) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Valaki használ itt MIUI V5 romot? Ha igen, valaki árulja el, hogy hogy tudom müködésre birni, hogy a telefon SD kártyáját lássa a telefon?Ha bedugom a telefont a USB kábelen kresztül a gépen nem történik semmi...előre is köszönöm.

(#35145) Burt1793 válasza zoleeno1 (#35138) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is a 2.4-et használom 2 hónapja, nagyon passzol a mobilomhoz. :)
Gyors és jól bírja az aksi is.

(#35146) Mankó válasza Burt1793 (#35145) üzenetére


Mankó
veterán

Tobben is meg vagytok elegedve ezzel a 2.4-es szoftverrel. Segithetnetek, hogy hogyan rakjam fel! A telo nincs rootolva, 4.1.2 van rajta. Meg csak most kaptam, total ismeretlen minden a sony utan.

(#35147) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ha JB-ről szeretnék visszaváltani ICS-re, akkor az simán megy? Ugyan úgy felteszem Odin-nal a romot, mintha "felfelé" vagy "párhozamosan" haladnék, vagy van valami trükk, ami meggátolja a visszafejlődést?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35148) Burt1793 válasza Mankó (#35146) üzenetére


Burt1793
veterán

Letöltöd a telepítő zip-et, majd cwm-be belépsz, törölsz mindent és felflasheled a telepítőzipet. :)

(#35149) mivan80 válasza logarithm (#35102) üzenetére


mivan80
aktív tag

+1 az utolsó nightly CM 10.2-nek. Kifejezetten jó, szerintem. ;)

(#35150) adamz91 válasza mivan80 (#35149) üzenetére


adamz91
tag

Az a bajom vele, hogy nem eléggé testreszabható, viszont tényleg gyors. De pont ezért vissza raktam a neatromot. Screenshotokat küldenél esetleg a menüről, összehasonlításképpen, hogy miben változott?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.