Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) bAtt001 válasza logarithm (#35650) üzenetére


bAtt001
addikt

4est eltaláltam akkor :DDD progiban sima lehúzható értesítés van csak nem ilyen rácsos bigyó de teljesen használható és testre lehet szabni. am nekem is hiányzik a rezgés funkció, nagyon hasznos kültéren főleg, de hát ez nem jutott ide :D

(#35652) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, az mitől lehet, hogy ha felteszem a slim romot, akkor tíz esetből 9x a TB-nek nem tudo root jogot adni. Neatromnál, meg cyanogenmod romnál nincs ilyen gond

(#35653) logarithm válasza Peter.70 (#35652) üzenetére


logarithm
őstag

Ha van fent superSU akkor annak a beállításaiban ki kell kapcsolni, hogy tisztelje a cm superuser-t (tehát ne tisztelje).
Ha nincsen superSU, akkor meg a fejlesztői beállítások között kell valahol a rootjogot bekapcsolni, a superusernek.

[ Szerkesztve ]

(#35654) Peter.70 válasza logarithm (#35653) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszi majd kipróbálom, cak most töltöm kicsit az akkut

(#35655) emiki6


emiki6
veterán

Van közmegegyezés által legjobbnak elfogadott rom?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35656) Peter.70 válasza logarithm (#35653) üzenetére


Peter.70
őstag

És ha ezt beállitom akkor a titanium backupnak fogok tudni root jogot adni?

(#35657) Kékes525 válasza noto (#35646) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek:
Power button on SB ON/OFF Toggle Thanks to @Many40
Notification Panel Color Picker Thanks to @Many40
New Aroma installer
Deodexed using latest smali/baksmali
Zipaligned using latest SDK
Other minor changes and fixes

NeatROM Lite 5.6-os van fent, extra lite telepítéssel. Lehet hogy lecserélem a SuperLite v2.6-ra, vagy a 2.1-re. Emlékeim szerint eddig az volt a legjobb. Legalábbis nekem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35658) Kékes525 válasza emiki6 (#35655) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs.

Nem is lehet, mert az hogy milyen egy ROM az nagyon szubjektív. Ki mit tart fontosnak (funkciók, stabilitás, akku idő, kinézet, gyors fejlesztés, stb.).

Sokan a CM-re esküsznek, van aki NeatROM-ot használ mint én is...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35659) slashpm


slashpm
csendes tag

Hali,
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy pár hete külföldről írtam facebookon üziket, akkor annak megfelelően kiírta, hogy honnan írok, viszont azóta ez valahogy beragadt és mindig azt írja, hogy ugyanonnan írok.. esetleg tudja valaki, hogy hol lehet resetelni ezt a funkciót? :D
Ja, gyári romot használok :)

Köszi.

(#35660) Balazska15 válasza slashpm (#35659) üzenetére


Balazska15
senior tag

App eltávolítása majd újra telepítése, nem mondom, hogy nincs más megoldás (én mondjuk nem tudok..), de ez a legkézenfekvőbb! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35661) Balazska15 válasza slashpm (#35659) üzenetére


Balazska15
senior tag

Esetleg próbáld meg itt vagy itt hátha valaki tud jobb, egyszerűbb megoldást! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35662) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni?

Barátnőm s2-je érdekes dolgokat csinál mostanában. Néha újraindul, a kijelző felvillan magától.
Gyári 4.0.4-es rom van rajta. Gondoltam frissítem, leszedtem wifivel újabb firmware-t rá. Ki is írta, hogy a telefon újraindul. Újraindult, bejött az android robot, és azóta semmi. Csak villog a robot, és ennyi.
Bekapcsolásra is ez jön be, recovery módra is.
Vissza lehet varázsolni valahogy akármilyen gyári romot rá hogy menjen?
A download mód megy, azt most néztem.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#35663) logarithm válasza ett (#35662) üzenetére


logarithm
őstag

Hello,
Ezt rakd fel neki odinnal-> Magyar független XEH I9100XWLSS Android 4.1.2 JB Jelly Bean frissítés
Majd ha felraktad neki, de csak akkor ha JB van fent, recoveryben csinálj egy factory resetet és használható a készülék. Barátnődnek tökéletes lesz imádni fogja.

(#35664) ett válasza logarithm (#35663) üzenetére


ett
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Ez jó is lenne, csak nem tudom jó-e a telefonjához. Ugyanis ez szlovák független telefon.
Ors a kódja. Sammobileon találtam hozzá 4.0.4 meg 4.1.2-es romot hozzá, mellette a kies logoval.
Ez is jó nekem?
Meg az a baj még, hogy van pár fénykép ott ami jó lenne ha nem veszne el. A névjegyzék, sms-ek, bejegyzések le vannak mentve. Csak ezért kár lenne.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#35665) oba


oba
addikt

valami említésre méltó új rom mostanában? :) nem nagyon követtem nyomon a dolgokat
neatrom aroma -t használok, egy hónapos verzió kb. semmi bajom nincs vele egyébként, csak hátha alkottak valamit a jómunkásemberek

(#35666) logarithm válasza ett (#35664) üzenetére


logarithm
őstag

Az mindegy milyen függő/független a telefon a rom nem fogja befolyásolni, csak ha gariztatni viszed, akkor kell az ottani romot feltenni ahova a gari szól ha van.

SD-kártya tartalma ezzel nem sérül minden adat rajta marad. Névjegyzéket google fiókba kell szinkronizálni vagy sim ami elavultnak számít. A telefonba ami mentve lett így ugrik, meg az sms is, a bejegyzéseket nem tudom pontosan, hogy ilyenkor hova tárolja attól függ ha sdre akkor maradnak.

De ha valaki tud valami okosabb módszert, az írjon :)

(#35667) ett válasza logarithm (#35666) üzenetére


ett
aktív tag

Nem erre gondoltam. A névjegyzék, meg az sms-ek és a naptárbejegyzések a super backup nevű progival le lettek mentve és a progi felajánlja azt is, hogy gmailen elküldheted. A baj ott van, hogy pár kép van a telefonban is, nem csak az sd kártyán. Nem tudom a gyári fényképező hova rakja a képeket, de gyanítom, hogy nem a külső sd-re.
A rom file akkor mindegy. Ennek örülök.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#35668) logarithm válasza ett (#35667) üzenetére


logarithm
őstag

A belső sd-t nem fogja törölni :) (sem a külső sd-t)

(#35669) ett válasza logarithm (#35668) üzenetére


ett
aktív tag

Nem vagyok regelve az androidos oldalon, leszedtem sammobileról a szlovákot(1 fileos egyébként). Remélem jó lesz. A factory resettel se száll el semmi onnan?
Ha nem lesz jó, akkor regelek és leszedem ezt amit linkeltél.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#35670) slashpm válasza Balazska15 (#35661) üzenetére


slashpm
csendes tag

köszi a linkeket. úgy látom, másnak is van hasonló gondja.. majd holnap jobban belemélyedek az olvasásba+próbálgatásba.. :)

[ Szerkesztve ]

(#35671) logarithm válasza ett (#35669) üzenetére


logarithm
őstag

Nem, a kártyákhoz nem nyúlnak ezek a tevékenységek.

(#35672) noto válasza oba (#35665) üzenetére


noto
senior tag

5.5 5.6 és most jött a szuper lite v 2.6
5.5 van most nekem fent kb 3 hete
nem produkalt semmi hibát

[ Szerkesztve ]

(#35673) les_polish


les_polish
csendes tag

Sziasztok,

segitseget szeretnek kerni, leejtettem az S2-es mobilomat, és ugyan az üveglap nem törött be, de a kijelző tönkrement, bekapcsolt, az egyharmada alapból fekete volt bekapcsolás után, majd az egész kijelző szépen lassan elsötétült, az érintésekre amig láttam reagált.

1., tudnátok ajánlani céget/magánszemélyt, ahol megjavitassam?

2., az adataimat hogyan tudom ugy lementeni és utána letörölni a telefonról, hogy a telefon kijelzőjét egyáltalán nem látom, van -e erre mód valahogy PC-ről?

köszönöm előre is

(#35674) noxon válasza les_polish (#35673) üzenetére


noxon
őstag

Keresd nggabi-t a fórumon, írj neki!

We live in a simulated world...

(#35675) Burt1793 válasza les_polish (#35673) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem éri meg cseréltetni, csak ha nagyon szereted a telefont. :)

(#35676) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Üdvözletem!

Két kérdéssel fordulnék a tisztelt fórumozókhoz:
1: S2-be a gyári 2000 mAh-s akksi jó választás? Van egy 1650-esem is, de most 1800-as van a telefonban. Ha csak annyit nyernék vele, hogy nem minden este töltöm a telefont, hanem másfél naponta, az is jó lenne.
Láttam vannak 2000-esnél erősebb akksik is, de azokba nem mernék megbízni, főleg egy-kettőnek a képénél a kínai felirat miatt :/ ráadásul némelyik még bűnronda is, olyan mint anyám régi 2110-es tégla Nokiája a púpos akksival.
2: 4.2.2-es Androidot hackelt már valaki S2-re? Érdemes? Most 4.1.2-m van, ADW launcherrel, így se rossz, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Köszönöm!

"A végtelenbe és tovább..."

(#35677) BBandigyerek válasza BBandigyerek (#35676) üzenetére


BBandigyerek
tag

Bocs ha esetleg már elhangzottak eme kérdések, csak sietnem kell, nem érek most rá visszaolvasgatni :S

"A végtelenbe és tovább..."

(#35678) Balazska15 válasza BBandigyerek (#35676) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nekem 2450 mAh-s Golden Baterry-m van, másfél napon ugyan nem bír aktív használat mellett, de nap végéig bőven jó, ez Japán, teljesen jó :) Hivatalos 4.1.2 felett nincsen, de a topicban olvashatsz NeatRom és CM romokról amik nagyon jók! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35679) Burt1793 válasza Balazska15 (#35678) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez a 2450 mah-s aksi nagyobb térfogatú, mint a gyári 1650-es vagy a 2000-esnél is nagyobb?
Én pl az elmúlt három napot kihúztam egy töltéssel, 3 óra 6 perc kijelzővel és még maradt 21 százalék az aksiban. :) (Gyári 2000-eset használok, fb+msngr mindig fut, 2 email. Amúgy netezéssel, és 8 ball pool-lal ment el a 3 óra kijelzőidő.)

(#35680) Balazska15 válasza Burt1793 (#35679) üzenetére


Balazska15
senior tag

Méretben ugyan akkora, nekem átlagban 4óra a kijelző, állandó Wifi vagy 3G kapcsolattal, CyanogenMod Rom-mal, nem tudom akkuhasználatban melyik most a legjobb (gyanítom nem a CM).

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35681) kicsike22


kicsike22
csendes tag

Boldog uj évet elöször is mindenkinek! Olyan kérdéssel fordulok felétek hogy nekem a s2 -n egy 4.4.2 linaro felé rom van fennt, és azt szeretném megkérdezni hogy kikapcsolási animációt tudok e betenni valahogy vagy van e erre egy menüpont vagy valami ahol csak ki meg be kapcsolási lehetöség elöre is köszönöm.

(#35682) Balazska15 válasza kicsike22 (#35681) üzenetére


Balazska15
senior tag

Talán ez a segítségedre lesz!!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35683) kicsike22 válasza Balazska15 (#35682) üzenetére


kicsike22
csendes tag

Köszönöm, de esetleg olyan nincs ahol nem nagy a valószínüsége annak hogy elbrickelem a telefont. szoval valami rootexplorer féle beállitás

(#35684) Balazska15 válasza kicsike22 (#35683) üzenetére


Balazska15
senior tag

Akkor ez! viszont arról, ha jól látom nem írnak, hogy hogyan tudsz saját animációt készíteni. Viszont az XDA-s linken van egy pár lehetőség amiből tudsz válogatni!

Szerk.: Animáció készítése

Boot Animáció AVI-ból :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35685) kicsike22 válasza Balazska15 (#35684) üzenetére


kicsike22
csendes tag

köszönöm szépen.

(#35686) BBandigyerek válasza Balazska15 (#35678) üzenetére


BBandigyerek
tag

"Hivatalos 4.1.2 felett nincsen" azt tudom, ezt lett volna a köv.kérdés, hogy milyen ROM a jó, cyanogent olvastam a legtöbb helyen, anno a Spicámon is avval volt fent a 2.2, meg voltam elégedve vele.

"A végtelenbe és tovább..."

(#35687) Balazska15 válasza BBandigyerek (#35686) üzenetére


Balazska15
senior tag

Akkor biztos most is meg leszel :) Akku használatban valóban nem biztos, hogy a legerősebb, de szerintem bőven a használható kategóriába esik. Aláírásomban szereplő verziót használom Dorimanx kernellel, semmi problémám nincsen vele. Ha jól tudom (előző hozzászólásokban olvashatsz róla) CM11 is van már amire nincsen panasz!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35688) Black Phone


Black Phone
senior tag

NeatROM_SuperLite_v.2.6 ezt tettem fel,hol találok hozzá gappsot ? előre is köszönöm

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#35689) logarithm válasza Black Phone (#35688) üzenetére


logarithm
őstag

Van benne gapps max ezt hiányolod:
GoogleContacts&Calender Sync

(#35690) oba


oba
addikt

EZT valaki próbálta már?

(#35691) Black Phone válasza logarithm (#35689) üzenetére


Black Phone
senior tag

Igen köszi szépen...
:R :R :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#35692) bAtt001 válasza logarithm (#35689) üzenetére


bAtt001
addikt

kipróbáltam ezt a neoX governort, láttam aláírásodban h ezt használod. hát igencsak gyors :D eddig ondemand-ot használtam de most jó lesz nekem a neo úgylátom :K

(#35693) logarithm válasza bAtt001 (#35692) üzenetére


logarithm
őstag

Igen eléggé jó governor, az ötletet köszönöm hr2-nek bármi hasonló tipp van jöhet, mivel elérte a szeretett telefonunk a támogatási limitet, ezekre a dolgokra kell fókuszálni :) , hogy minnél többet kihozzunk belőle.

Bár más kernel, alatt gondolok dorimanx-ra ott érdemes nem piszkálni ezeket, az alap beállításra koncentrálnak az jól be van állítva nekünk. ott hyper/bfq (ez csak egy megjegyzés, szerintem :) )

[ Szerkesztve ]

(#35694) bAtt001 válasza logarithm (#35693) üzenetére


bAtt001
addikt

jah lassan kimaxolják a készüléket, legalább utána meg lehet nyugodni és nem kell többet piszkálni :) nekem még 13as apollot se volt kedvem feltenni, bezzeg régen alpha tesztelő is lettem volna.. :DDD

(#35695) Burt1793 válasza bAtt001 (#35694) üzenetére


Burt1793
veterán

Légyszi majd szóljatok, ha kimaxolták az s2-t, addig kihúzza ez a superlite, nagyon jól teljesít már 3 hónapja. :)

(#35696) logarithm válasza bAtt001 (#35694) üzenetére


logarithm
őstag

Pedig jó dolgok történtek a kernellel kapcsolatban:
- Linux updated to 3.0.101 -> végre elhagytuk a stock őskövületet (bár ez is réginek számít, de ezt használják mindenhol szinte cm is. egyedül dorimanx tart a csúcson ami nekünk nem rossz.
- Updated row scheduler
- Added bfq scheduler -> ezt ha jól tudom, stock nexus 4/5 telefonok stock scheduler-e :)
- Removed MDNIE Sharpness by Hardcore (no more problems with mdnie scenarios) -> erre már nincsen szükség chameleon moddal a romból is kikapcsolják, meg a scroll cache-t is.
- Initramfs improved

Más:
Picit rossz hír, dorimanx váltott LG G2-re, felesége megörökli az sgs2-t így frissíteni fogja a kernelt, ameddig tudja.
Jó hír készül az új dual-boot-os recovery szóval lassan lehet majd dori alól is 4.4.2-es romokat felrakni.

(#35697) Burt1793 válasza logarithm (#35696) üzenetére


Burt1793
veterán

Úgy rombolnék már én is... :D De csak februárban lesz rá időm, remélem addigra még jobb lesz minden! :)

(#35698) bAtt001 válasza Burt1793 (#35695) üzenetére


bAtt001
addikt

hát ha 3 hónapja megy és nincs baja akkor kár hozzányúlni :D le kell fokozatosan szokni a rombolásról :)

logi na mindenki halad a korral, de azért érdekes a fejlesztők sem mindig nexust vesznek, olyan nyilvánvaló választás lenne :D na persze alig lehet kapni valahol ez eléggé korlát

(#35699) emiki6 válasza logarithm (#35693) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor én is inkàbb tegyem fel ezt? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35700) Burt1793 válasza bAtt001 (#35698) üzenetére


Burt1793
veterán

Persze, ez igaz, most szerencsére el se tudom rontani ezt a harmóniát, mert nincs rá időm, de februárban tuti elcseszem... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.