Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok.
És ezen a telón gondolkodom.
Android mobilom még nem volt Samsung Wave 2-ről váltok. (már nagyon ki idegelt a Bada :) )
A HTC sense felülete az nagyon tetszik nekem.
A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban hogy a Sense 4 -et rá lehet e valahogy erőltetni a mobilra magyar nyelvel?
És ha igen, akkor mennyire stabil? Okoz e a telefonon fagyást újra indulást vagy ilyesmit?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36502) tresh válasza Pöttön (#36501) üzenetére


tresh
addikt

Mindent meg lehet oldani :)[link]

(#36503) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok!

Van egy kis problemam, ujrapakoltam a gepemet es a telot is, neatrom 5.6 verza van fent, a gepemen pedig xp x64 fut. A drivert fol tettem cmw-bol is fel tettem a MTP modult es mikor csatlakoztatom a telot a geppel, hibat ir ki, hogy nem telepult fel rendesen. Mi lehet a baja? Koszi

U.I Elotte is ugyanez a fennallas volt neat 5.5 es vele jol ment, nem volt problem.

(#36504) Kékes525 válasza nimba1 (#36498) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik 4.4.2? Az AOSP NeatROM v2.4.1 (4.4.2)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36505) nimba1 válasza Kékes525 (#36504) üzenetére


nimba1
aktív tag

Az AOSP NeatROM v2.3 (4.4.2)

http://prohardver.hu/tema/samsung_galaxy_s2_fuggetlenites_off_tilos_olvasd_e_2/hsz_36334-36334.html

Itt már írtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#36506) logarithm


logarithm
őstag

Amíg mindenki kitkat lázban ég, én vissza mentem (miui) GB-re, kajak a legjobb rom, csak a market-em nem akar frissülni ;] pár kép

(#36507) Burt1793 válasza logarithm (#36506) üzenetére


Burt1793
veterán

sexy ;]

(#36508) tresh válasza logarithm (#36506) üzenetére


tresh
addikt

Mondtam én hogy csak a GB ;]

(#36509) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Uj kernel felrakásakor miért kell kerneltisztító? Tud valaki ajánlani melyiket használjam?

(#36510) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
NetROM v5.6 van a telefonomon és a "Back to Kill" funkciórol van szó. Igazából tetszik a dolog, viszont az Opera böngészőt használom és ott úgy lehet kilépni, hogy hosszan tartod a back "gombot" majd feljön a menüben a lehetőség hogy "kilépés".
Namármost a back gombot hosszan nyomva előbb lép ki az Opera-ból, mint hogy feljönne a Kilépés lehetőség.
1.) Valahogy le lehet tiltani a funkciót vagy késleltetni?
2.) Nem számít hogy minden alkalommal Kill-el zárom az Operát, nem fog neki fájni.
Köszönöm.
Üdv. G.

(#36511) stefi68 válasza cochy (#36510) üzenetére


stefi68
addikt

Átállíthatod ezt a funkciót a Menü gombra:

Beállítások -> Kijelző -> Long Press Menu/Back

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36512) cochy válasza stefi68 (#36511) üzenetére


cochy
tag

Köszi a segítséget.
Ezt már próbáltam és két dolog miatt nem jó. Megjelenik egy menü GOMB a képernyő bal oldalán és ez nem bejövős nekem. Ha hosszany nyomom a back gombot, akkor az Opera-ban ugyancsak nem jön fel a kilépés lehetőség, helyette a menü jelenik meg az összes programmal a képernyő bal oldalán.

(#36513) stefi68 válasza cochy (#36512) üzenetére


stefi68
addikt

Hááát, akkor nincs más lehetőség mint megkéred _Sale_mestert, hogy vegye ki ez a funkciót.

Amúgy, ha van kedved kicsit mókolni, te is ki tudod venni az android.policy.jar-ból a BackToKill funciót.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36514) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
A minap tettem fel új romot ( 4.4.2-es CM ), régóta megvolt az előző, kicsit változtatni akartam már. Felmerült viszont két probléma:
1. A régi zenelejátszó, tudjátok az a kör ikonú kívül kék belül fehér, az "eredeti"-re gondolok, már nincs, helyette apollo van, ezt viszont nem tudom rávenni a mappák kezelésére, én viszont csak úgy tudom számon tartani fejből, hogy mi hol van, nem pedig műfaj meg előadó meg stb rendezés szerint. Ezt, és a többi zenelejátszót egyszerűen megszokni nem tudom, hozzászoktam az "eredetihez", amit valamilyen módon ha lehet akkor szeretnék ismét használni.

2. A másik probléma is ide kapcsolható, ugyanis feltettem a Power AMP-t, amiben láttam, hogy van mappás rendezés, de ez a lejátszó valami katasztrófa, na mindegy, viszont pár mappába való belépés után 0 zene fogadott, pedig a mappába lépés előtt látom, hogy pl van 843 szám benne, van olyan mappa is, amiben pedig ott vannak a zenék. Gépre dugva a telót, mappák ugyan vannak, de pár file egyszerűen nincs ott, pl magát a romot, amit a belső SD-re tettem, nem látom, hogy ott lenne. A helyzet ugyan ez a külső SD-vel, ott ha rámegyek egy mappára, mutat 20-25 számot, de tudom, hogy ott van pár száz, de azt valahogy "kifelejti"
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg valami megoldás?
Köszi.

(#36515) Gesa68 válasza cochy (#36510) üzenetére


Gesa68
csendes tag

Opera beállítésok haladó menüjében pipáld be a kilépés gombot.
Üdv.

(#36516) bajusz15 válasza bajusz15 (#36514) üzenetére


bajusz15
senior tag

Nem tudom, hogy sikerült, de a második probléma megoldódott, miután gépre dugva belementem az apollo lejátszóba, és ott rákerestem egy olyan számra, amit nem látott a power amp az egyik mappában, aztán a gépre pillantottam és ott voltak a hiányzó mappák, az összes tartalommal. Érdekes.. Viszont az eredeti zenelejátszós problémára ha tud valaki választ akkor várom. :)

(#36517) Jumbozorz válasza bajusz15 (#36514) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia,

Nekem is ez volt a gondom az Apollo lejátszóval, hogy a mappákat nem kezelte..DE!..hogy ha bemész a lejátszón belül az albumokba, nem csak az albumokat fogja felsorolni, hanem a mappákat is.

Pl: van egy Electro1 nevezetű mappád, berakja az albumok közé, hogy Electro1 és azok a számok vannak ebben az "albumba", mint amelyeket beleraktál a mappába.: )

(#36518) bajusz15 válasza Jumbozorz (#36517) üzenetére


bajusz15
senior tag

Köszi a választ, időközben - mint sok más esetben - rájöttem, hogy angolul többre jutok mint magyarul és rátaláltam erre.
Pont a mappás kezelés a dolga, funkciók között is van sok minden. :)

(#36519) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Üdvözletem az uraknak!

Hardcore aksi merülés miatt gondoltam hogy felrakom ezt vagy ezt a romot.
A probléma hivatalos OTA JB frissítés után ütötte fel a fejét.
Mivel még sose csináltam Samsungon, gondoltam előbb kérdezek minthogy hülyeséget csináljak. (Első hsz + topik tanulmányozása + egyéb irodalom megvolt).
Jelenleg a telefon nincs rootolva, 4.1.2 Android van rajta, a kernel build number JZ054K.I9100XWLSS.
Gyári recovery van rajta, viszont úgy láttam hogy alkalmas Zip-es telepítésre.

- Első körben cwm-et szeretnék rá a gyári recovery helyett, és rootolni is.
Az jó-e, hogy feltenném rá ezt: PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.03.0 a mostani recoveryből,
és ha rootolva van, akkor cwm-ből a két fenti rom valamelyikét? Ettől hogy ráteszem ezt a kernelt, már root lesz, vagy azt még külön utána kell? És a fent linkelt romok okék?

Minden segítséget örömmel veszek :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#36520) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a 4.4.2 NeatROM-ot, de nem jött be(ehhez raktam fel Gapps-ot és KitKat CWM-et).

Mi menete ha 4.1.2 Aroma ROM-ot akarom felrakni?

Köszönöm!

(#36521) Senser87 válasza bajusz15 (#36514) üzenetére


Senser87
tag

Szia!

Próbáld ki az Astro Playert!

Mindent tud, és mindent jól tud :)

SAM GS23U

(#36522) nimba1 válasza Tomika86 (#36520) üzenetére


nimba1
aktív tag

Szia

Én úgy ahogy volt, telepítettem az Aromát, bár a képernyőn a választás nehéz volt, mert az Aroma telepítőt piciben tette ki, de nyomni meg úgy kellett mintha teljes képernyős lenne.
Utána nem indult a telefon, de már az Aromás cwm fogadott.
Aztán Full Wipe.
És még egyszer feltettem az Aromát.

(#36523) girnyau


girnyau
tag

Hali!

Srácok tud valaki valamit a CM vonalról? Egyre lassabban jönnek a JB nightly-k. Ez azt jelenti, hogy kijön egy stable verzió és vége, aztán KitKat? Tud valaki valamit, hogy mikorra várható a CM11 hivatalosan a telóra?
És amik vannak nemhivatalosak, hogy működnek (csak CM érdekel)? Pár hete rápróbáltam, de voltak gondok rendesen (FC-k meg egyéb érdekes dolgok).

Üdv!

(#36524) Ricardo válasza girnyau (#36523) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem tudom lesz e valaha "hivatalos" CM 11.
Melyiket próbáltad?

(#36525) Tomika86 válasza nimba1 (#36522) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló.
Ugyanígy meg tudtam én is csinálni.
Köszi

(#36526) K4jusz válasza girnyau (#36523) üzenetére


K4jusz
tag

Próbáld ki ezt: [link]
Egyetlen egy hibát találtam, nem működik a vaku fényképezésnél. Amúgy hibátlan (ART-on is).

(#36527) Ricardo válasza K4jusz (#36526) üzenetére


Ricardo
félisten

Én az unoffical CM11-t használom. Gondom még nem volt vele. Artot nem próbáltam még rajta
.

[ Szerkesztve ]

(#36528) logarithm


logarithm
őstag

SlimKAT build 2.5 RC1 már nem béta státusz. Ha valaki sabermod verziót szeretné -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#36529) saphancs


saphancs
aktív tag

Csak én érzem úgy, h az art jobban szívja az akkut, mint a dalvik? Két hete van fent a bitfor slimkat 4.4.2beta, egy hét art volt, egy hét dalvik, és az utóbbival messze jobb az akkuidő... Egyébként nincs gond a rommal, hibátlanul szaladgál

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#36530) logarithm


logarithm
őstag

Mivel sok kérés érkezett gustavo-hoz csinált egy cm10.2 kernelt is :K
Kernel for CM10.2/CM11/Omni 4.4/Slimkat with stweaks support

(#36531) K4jusz válasza saphancs (#36529) üzenetére


K4jusz
tag

Nekem ART-on jobban bírta az akksi, bár nem lényegesen. Elvileg az "alap" működéséből is ez következne nem?

(#36532) Ricardo válasza saphancs (#36529) üzenetére


Ricardo
félisten

Már nem emlékszem pontosan melyik romon, de amikor ART-ra váltottam valamennyivel jobb lett az üzemidő.

(#36533) logarithm


logarithm
őstag

Aki jó kombót szeretne szerintem jelenleg ez nem rossz: cm 10.2 utolsó nightly (+gapps) + dorimanx utolsó 9.43v64 + kitkat theme és kész :D

(#36534) felixo


felixo
őstag

Ti milyen launchert használtok, mit ajánlatok ?
NeatRom 5.6-ot használom.

Redmi Note 9

(#36535) tresh válasza felixo (#36534) üzenetére


tresh
addikt

Nova? :B

(#36536) Ricardo válasza felixo (#36534) üzenetére


Ricardo
félisten

Nova

(#36537) felixo válasza tresh (#36535) üzenetére


felixo
őstag

Prime ?

Redmi Note 9

(#36538) oba


oba
addikt

miért pixeles a youtube cm11 alatt? ha jól rémlik minden cm és (sz*rportolt cm rom) alatt fenn állt ez a probléma

tegnapi infected féle cm11 nightly van fent, teljesen jó minden... kivéve a pixeles youtube -ot (de mxplayerben sem annyira szépek a videók mint samsung romok alatt)

(#36539) wander


wander
tag

Sziasztok!
Szerintetek az miért lehet, hogy ha megy a wifim akkor a 2gb alkalmazásmemória betelik magától pár nap alatt? Ha nem kapcsolom be a wifit akkor semmi baja, nem lesz kevesebb a memória 1mb-vel sem.
Eddig minden romnál ez volt. :F :W

(#36540) saphancs válasza K4jusz (#36531) üzenetére


saphancs
aktív tag

Hát ez az, pont ezért izgat a dolog. Elvileg az artnak jobbnak (a tervek alapján sokkal jobbnak) kellene lennie.
Lehet felrakok más romot, mert zargatja az agyam ez a dolog :)

Ricardo: melyik lehetett az a rom?

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#36541) Ricardo válasza saphancs (#36540) üzenetére


Ricardo
félisten

Vagy a 4.4.2 neat, vagy az RR . mostanság nézelődtem mi lenne jó a telefonra :U

[ Szerkesztve ]

(#36542) saphancs válasza Ricardo (#36541) üzenetére


saphancs
aktív tag

Kösz, rá is próbálkozok a neatre holnap! Majd referálok!

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#36543) Braddock válasza felixo (#36534) üzenetére


Braddock
őstag

Nova +1

(#36544) mijos


mijos
senior tag

valami király miui romot tudtok ajánlani ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36545) girnyau válasza Ricardo (#36524) üzenetére


girnyau
tag

Megmondom őszintén már nem tudom melyiket próbáltam. Itt volt fent a fórumon egy xda-s link és onnan. Majd rápróbálok valami másra. Mondjuk amit K4jusz ajánlott (Köszi): [link]

Köszi srácok!

(#36546) felixo


felixo
őstag

I9100 AOSP NeatROM v2.5 (4.4.2)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9

(#36547) justaview


justaview
őstag

Sziasztok.

Van egy még a kezdetekben vásárolt S2 telefonom eredeti gyári 2.3.4 ROM-al.
Rendszeresen jelez mostanában, hogy frissítene újabbra.

A kérdésem az, hogy milyen problémákkal nézhetek szembe a frissítés után. Úgy értem mi a kockázata, vannak-e stabilitási, vagy más gondjai az S2-nek a legfrissebb gyári rommal az eredeti 2.3.4-hez képest?

Az is érdekes kérdés persze, hogy miben lesz jobb az telefon utána? :)

Köszönöm.

(#36548) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Valaki tapasztalta Kit Kat-en, hogy ha este fent van a telefon töltőn, akkor a telefon olyan szinten lemegy alfába, hogy reggel nem ébreszt, és csak akkumulátor ki-be művelet oldja meg a problémát.

Olvastam az interneten, hogy ez egy valós probléma.
Probléma

Állítólag ez a program megoldja a problémát:
Megoldás

Várom a tapasztalatokat,esetleg más megoldásokat.

A Programot még nem próbáltam, de ha működik megírom.(2 hét után)

(#36549) Burt1793 válasza felixo (#36546) üzenetére


Burt1793
veterán

A minimal google apps-ok közül melyik tartalmazza a google play-t?
Ez a neatrom JB Aroma nagyon nem vált be, most egy csupaszabb android kéne nekem.
Ezt: [link] mindenképpen felrakom. Még a google play kéne.

(#36550) Jumbozorz válasza Burt1793 (#36549) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

PÜ. ment.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.