Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Strim_Pulans válasza Strim_Pulans (#42999) üzenetére


Strim_Pulans
újonc

(#43002) Just_Reboot válasza Strim_Pulans (#43001) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nyomj nyugodtan a restart phone ra. Bekapcsoláskor megnyomhattad valamelyik gombot.

(#43003) Strim_Pulans válasza salgocomp (#43000) üzenetére


Strim_Pulans
újonc

Siman csak bekapcsoltam es ezt dobta ki, nem emlekszem,de nem hinnem, hogy nyomtam volna mas gombot is kozben. Esetleg ha megis akkor az okozhatta ezt?

Udv:Strim

(#43004) Strim_Pulans válasza Just_Reboot (#43002) üzenetére


Strim_Pulans
újonc

Koszonom a gyors valaszokat! :)

Szep estet mindenkinek!

Udv:Strim

(#43005) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.
Honnan tudjam melyik kernelt kell letölteni a rootoláshoz.
Gondolom a 4.1-es ek kellenek,de azon belül?

(#43006) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Már úgy értem,hogy ezeket találtam.

CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG3-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG5-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG6-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_JP_XSG_KG5-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_UH_MUL_KG7-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_XX_OXA_KH1-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_XX_OXA_KH3-v4.1-CWM4.zip
CF-Root-SGS2_XW_XEU_KH4-v4.1-CWM4.zip

Ebből melyiket válasszam?

(#43007) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

ÁÁÁ
Az odin megvan.Az biztos. :C
Már teljesen bele bonyolódtam,pedig csak egyszer kellene belejönni.
Most honnan tudom letölteni a nekem való PhilZ kernelt/xxx-signed.zip-et és honnan tudom hogy nekem melyik kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#43008) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

http://www.mediafire.com/download/j8eddlchnyc2gd7/PhilZ-cwm6-XXLS8-FOP-4.01-signed.zip

http://www.mediafire.com/download/y2j1a1mfvbvdjgh/PhilZ-cwm6-XXLS8-FOP-4.01.tar.md5

Gondolom ez az xxls8 ez az alapsáv verzioja.Ami nekem i9100xxls8,de miaz a -FOP?
De ebből is találtam az xda oldalán vagy 5 verziót melyik kell nekem?Vagy mindegy?

Ez a tar.md5 ez mi?Erre ugye nincs szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#43009) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

:F Mi az a bootloop? :F
Csak mert elég sok helyre ki van írva,hogy "fixed".
Pont az enyémekre nincs :Y

(#43010) Kékes525 válasza mikesgabor (#43007) üzenetére


Kékes525
félisten

Philz kernel Innen tudod a neked megfelelőt letölteni. De NEM az alapsáv verziója alapján kell, hanem a build szám alapján. Mellesleg már írtam neked: [link] Idézek ebből: "Szoftveresen annyit csinálhatsz, hogy vagy felteszel egy a Build számnak megfelelő Philz kernelt (ezzel rootoltad a telot és a recoveryben csinálsz egy wipe cahce és wipe Dalwik cache-t) Ha ez sem használ gyári állapot visszaállítást. Lásd előző hozzászólást. Az XXLS8 csak a modem,radio,phone/baseband verzió. A build számot ugyanott találod mint amiket írtál, csak legalul."

Beállítások - Az eszköz névjegye(legalul) - build szám (legalul)

Kernel választáshoz Phil (a szerző) megjegyzése:
"What kernel to choose:
The important part is the Kernel code:
XWLPX-NEE
Kernel code is in red (LPX), for this example, you need an LPX ROM. However, often, you can mix kernels when they are close: LPF kernel with LPG ROM...
NEE code doesn't matter at all, I add it for reference. It is the CSC
XW: mixed, often doesn't matter for close regions. For example, XW and XX are often interchangeable. However, mixing a BU with an XW ROM or inversly, sometimes works, but often ends in a bootloop. In that case, either boot into recovery or download mode to reflash"

Bootloop = Ha a telefonod újraindítási hurokba kerül. Újraindítás után mielőtt használhatnád a telefont ismét újraindul, aztán megint és így tovább a végtelenségig, ha nem avatkozol bele. (Boot újraindítás, loop hurok).

Azonban, egy jó tanács. Nincs királyi út a rootoláshoz sem, mint sok más egyébhez az életben. Azaz nem tudod megúszni az alapismeretek nélkül. Enélkül akár használhatatlanná tudod tenni a telefonodat. Tégla lehet belőle (papírnehezéknek még jó ;] )

Azaz alapismeretek nélkül NE CSINÁLJ SEMMIT!

Az alapismeretekre ott van az ezen oldal tetején levő összefoglaló. Azt át kell olvasni.
Ezen kívül: Android alapok kezdőknek (köszönet érte aggleánynak a PH fórumáról) Hogy is van ez? Android tudnivalók Nem naprakész, de azért segít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43011) Sakuro


Sakuro
tag

Én végülis nem mertem megcsinálni. Ami linket kaptam, ott annyi file van, nem tudom melyik lenne jó. Attól tartok, hogy elrontok valamit.

(#43012) Kékes525 válasza Sakuro (#43011) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, csak akkor szabad, ha tudod mit csinálsz. Olvasd át az alapismereteket és tudni fogod. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43013) #79335424 válasza Sakuro (#43011) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az S2 egy elég "hülyebiztos" készülék. Ha van PC, a driverek rendben, a telón megy a két háromgombos művelet (download és recovery) és Odin felismeri download módban, akkor nem nagyon tudsz hibázni. Ezek romolás előtt ellenőrizhetők. Odinnal sem tudsz nagyon mellényúlni. Egy dolgot kell megjegyezned (de lehet, hogy azt sem, mert nem engedné). Bármit flashelsz (csak rom, vagy csak modem, vagy egy kernel), ha nincs egy olyan fájlod, aminek pit a neve (kiterjesztése), akkor a "repart" opció nem lehet aktív. A pit mondja meg az Odinnak, hogy miként partícionáljon. Sztem viszonylag egyszerű szabály.
Ami még fontos. Bármi gebasz történik, NE KAPKODJ! Ne nyomogasd össze-vissza. Beleszaladsz egy bootloop -ba? Na, bumm! Semmi gáz. Jó hosszan nyomod a kikapcsoló gombot és újra fog indulni. Ezt akár most is kipróbálhatod, hogy tudd, meddig kell nyomvatartani. Ha ettől sem szűnik meg a bootloop, akkor kiveszed az akkut, visszateszed és máris indíthatod valamelyik háromgombost. Download módból, flashelés nélkül (mert flash után újraindul) is így lehet visszatérni. Akku ki-be. Én azt javaslom, hogy ha nagyon parás vagy, akkor tölts le egy gyári, 3+1 -es romot, amiben van Magyar nyelv. Azért hívják így, mert benne van a rom, a modem, a CSC. A +1 pedig az a bizonyos pit. Ha minden kötél szakad, akkor ezt betallózod Odinba, kipipálod a repartot és indul a visszatérés a kályhához. Teljes radír és a gyári állapot visszaállítása. Nem ördögtől való dolog ez, nem kell tőle parázni! Ja, a legfontosabb! Root után, mielőtt bármilyen romot feltennél, EFS MAPPA MENTÉSE!!! Néha a teló hajlamos elfelejteni az imei számot. Ezzel vissza tudod állítani, de csak a tied jó. Ezért fontos, hogy ennek a mappának a tartalma 666 példányban :) , több adathordozón is meglegyen.

[ Szerkesztve ]

(#43014) mikesgabor válasza Kékes525 (#43010) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Na vissza értem.120Km szakadó esőben.
Oké értem már,miért nem dobsz egy linket.Köszönöm.
Átolvasom,de mielőtt letöltenék és nekilátnék ide kiírnám,hogy mit is akarok csinálni pontosan,valaki pedig ellenőrízze már le,hogy nehogy elb.sszak valami.
Egyépként annó a huawei g300-at annyi volt rootolni,hogy letöltöttem a rom-hoz való progit,összedugtam a géppel,kettöt kattinottam és kb 10mp.Újraindult és kész.(rootolt lett)

(#43015) mikesgabor válasza #79335424 (#43013) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Értem,köszönöm.

(#43016) #79335424 válasza mikesgabor (#43008) üzenetére


#79335424
törölt tag

zip -es verzió, signed kifejezéssel:
elfogadja a gyári recovery, mint szignózott, "hivatalos szoftverfrissítés". Vagyis, gyári telót, microSD -módszerrel lehet rootolni.

CWM zip:
Ha már van CWM recovery, akkor azzal telepíthető. CWM nem kér gyári szignót.

tar:
Ez Odinhoz való, vagyis PC -s flasheléshez (vagy mobile odin, mert ilyen is van). Odinos flashelésnél szintén nincs szignó hitelesítés ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#43017) Kékes525 válasza mikesgabor (#43014) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha valami gond történik olvasd el Somatom előző hozzászólását (#43013) Somatom és/vagy kérdezz.

Megelőztél. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43018) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Na most ezen az oldalon
[link]

van egy ilyen ami az én build számom utolsó 5 karakterével egyezik. JZO54K.I9100XWLSD
[link]
De ehhez nincs aláírva,hogy (Jellybean)

Alatta párral pedig kezdődnek már a XXLS8-FOP (Jellybean).

[ Szerkesztve ]

(#43019) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Kipróbáltam a download módot.
Hangerő le,bekapcs,home.
Csak ki akartam próbálni.
Hogy lépek ki belőlle?

(#43020) Jumbozorz válasza mikesgabor (#43019) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Nyomd meg a hangerő "le" gombot és a telefon újraindul.

(#43021) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Már megnyomtam előtte a fel-t.
De most jöttem rá,hogy nagyon hosszan a bekapcs gomb.

(#43022) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Akkor ez jó?
Ezt rakjam fel?

(#43023) #79335424 válasza mikesgabor (#43018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsiságból bepötyögtem a gugliba, hogy XWLSD. Erre rögtön dobta az I9100XWLSD -t. Sztem elég egyértelmű, hogy milyen rom.

(#43024) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

:W Hát akkor tuti én vagyok a hülye,de nekem nem. :W

Akkor amit linkeltem azzal kell recovery módban rootolni :F

(#43025) fjudors válasza mikesgabor (#43022) üzenetére


fjudors
aktív tag

kezd itt
, majd folytasd itt , ha ezzel megvagy, nem less több kérdésed, és nekiállhatsz konkrétan keresgetni itt
ha sikerült, hamar átmész az xda-ra, azt nem linkelem direct, mert ott már oda kell nagyon figyelni.

(#43026) logarithm válasza mikesgabor (#43024) üzenetére


logarithm
őstag

Mindegy milyen rom van fent, lényeg gyári 4.1.2 JB legyen, ez esetben ezt rakd fel:
külső sd-d ha van másold rá a zipeset: [link] és gyári recoból install.
ha nincsen külső sd-d, odinal tedd fel a .tar-osat: [link] downloadmode-ban.

amiket linkeltem jók lesznek, nem kell keresgélned semmit.

(#43027) #79335424 válasza fjudors (#43025) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Hát mindenki ezen "nőtt fel"? :) Micsoda nosztalgia újra látni! Ó, hányszor túrtam át ezt a bibliát, az Eclair -es SGS1 óta!

(#43028) mikesgabor válasza logarithm (#43026) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Akkor áttúrom én is. :)
De köszönöm amit linkeltél.

(#43029) #79335424 válasza mikesgabor (#43028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Romolás 1x1. Ezt még csapd hozzá!

Bírom a doktor úr stílusát. Néha átjött hozzánk, amikor a környéken ügyelt. Haverok látták az autót és kérdezték, hogy kihez kellett mentőt hívni. Én meg mondtam, hogy semmi komoly, csak egy droid lett rosszul. :) .

[ Szerkesztve ]

(#43030) mikesgabor válasza #79335424 (#43029) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Na most sikerült/vagy nem mit kell még tennem?
Odinnal csináltam.
Betallóztam a PhilZ-cwm6-XWMS3-FOP-5.15.9.tar.md5-öt végzett a teló ujraindult.Feltette a CWM-t.
Most hogyan tovább?
Mert még ugye nem rootolt?

(#43031) logarithm válasza mikesgabor (#43030) üzenetére


logarithm
őstag

Igen, mivel odinal raktad, sajnos az nem képes root-ot adni, de mivel van cwm-emed, ezért már belső sd-ről rakd fel a .zip-eset :) és lesz root jogod superuser megjelenik a menüben.

(#43032) mikesgabor válasza logarithm (#43031) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Akkor majd ebben kell megkeresnem a Superuser file-t?

(#43033) mikesgabor válasza logarithm (#43031) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Choose zip from Internal sdcard
vagyis yes install PhilZ-cwm6-XWMS3-FOP-5.15.9-signed?

(#43034) logarithm válasza mikesgabor (#43033) üzenetére


logarithm
őstag

Igen install a zip, utána lesz root.

(#43035) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Teljes siker! :D

:R KÖSZÖNÖM MINDENKINEK :R

(#43036) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Ezt nem értem!
A Root Explorer system mappában azt írja 478,22MB used 25,73MB free
Ez hogy lehet?

(#43037) logarithm válasza mikesgabor (#43036) üzenetére


logarithm
őstag

Systemben szerintem neked semmi dolgod nem akadt :P max törölhetsz onnan gyári felesleges appokat.
így van particionálva az s2 16GB model:
/system kb 500MB
/data kb 2000MB (ide kerülnek a telepített appjaid)
/preload passzolom :D nem gyári romot használok.
/cache ide is valamennyi fent van tartva passz.. :)
/internal storage kb 12000MB ami szabad felhasználásra van.

(#43038) mikesgabor
igen odex-el együtt kell eltávolítani.
aztán csak okosan, mert lehet gondot okozni -> [link] [link] listák, hogy miket lehet törölni.

[ Szerkesztve ]

(#43038) mikesgabor válasza logarithm (#43037) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Köszi.
Még valami,ha innen törlök/áthelyezek akkor helyezzem át a .odex-ét is? (ha van)

[ Szerkesztve ]

(#43039) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Tulajdonképp mi is az a .odex az apk melett?

(#43040) logarithm válasza mikesgabor (#43039) üzenetére


logarithm
őstag

odex vs deodex
"Úgy látom, van egy kis zavar e két fogalom terén, mivel elég sokan kérdezték már, hogy mik is ezek, úgyhogy akkor egy kis előadás:

Vannak ugye a .apk fájlok, ezekkel semmi gond sincs, mindenki tudja, hogy mire jók. Tulajdonképpen a .odex kiterjesztésű fájlok speciálisan egy-egy adott .apk fájlhoz kapcsolódnak, és az a fő feladatuk, hogy helyet takarítsanak meg a lemezen.
Ezek az "odex" fájlok a hozzájuk tartozó .apk fájl egyes részeit tartalmazzák (összegyűjtve), amelyeket a rendszer optimalizál a tényleges bebootolás előtt. Ez egyrészről gyorsítja magát a boot-folyamatot (illetve inkább a boot utáni "tétlen" állapotot), mivel egyes, nagyobb erőforrásigényű fájlok rendszerszintű részletei már előre betöltődnek (lásd. egy téma).

Az odexek árnyoldala, hogy pont emiatt nehézkes ezeket a fájlokat módosítani - ugyanis egy .apk-hoz egy (vagy akár több) egyedi, meghatározott .odex is tartozik, ami ugye egy elengedhetetlen részét képezi a fő APK-nak, de mivel előre betöltődnek egy meghatározz helyre, még a fájl elindítása előtt, hiába írjuk át vagy módosítjuk magát a .apk-t, az eredeti .odex-szel vagy odex-ekkel sajnos nem fog elindulni.

Itt jön képbe az deodex - ez tulajdonképpen az APK-k "újracsomagolása", magyarán egyesítése a megfelelő .odex-ekkel úgy, hogy minden apró kicsi részlet egy helyen legyen. Ez történhet egy sima fájllal, de akár egy ROM-mal is: egy ROM is lehet deodexelt, ami annyit tesz, hogy az összes ROM-fájl egyesítve, összesítve van, így nyugodtan lehet azokat - hozzáértéssel - módosítani. "

angol: [link] ADVANTAGES & DISADVANTAGES szekcióban a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#43041) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Az új Snapshotot a gyári kernellel használjátok?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43042) Kékes525 válasza logarithm (#43040) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt olvastam valahol, hogy az odex az aksit kevésbé terheli, jobb az odexes (gyári) ROM-ok aksi ideje. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43043) logarithm válasza Kékes525 (#43042) üzenetére


logarithm
őstag

Jó kérdés, eddig amit használtál gyári romot, az mind odexes volt ;) hogy érezted? szerintem ugyan úgy merül mint a titanic, ez már csak ilyen sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43044) #79335424 válasza Kékes525 (#43042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem ezen múlik. Eddig volt kb. óránként 1% -om készenlétben. Kicsit "optimalizáltam" és tegnap 81% -ról, 76% -ra merült, 8 óra alatt. Szerintem két éves akksitól ez nem rossz. Viszont deodex ide, vagy oda, egy Dolphin pikk-pakk padlóla küldi.

[ Szerkesztve ]

(#43045) Just_Reboot válasza F.B.I. (#43041) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én Apolo 7.1 es kernelel használom.

(#43046) Kékes525 válasza logarithm (#43043) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, csak olvastam itt: Deodexelt Gyári romok by lackogyerek

"3 deodex rom mindig lassab ,és aksira is xarabb mint,odex

az odexes romoknál van mondjuk akármi.apk és akármi.odex. ezáltal a rendszer gyorsabban tudja elsőre indítani az alkalmazásokat, mint a deodexnél. viszont a hátránya, hogy nehezebben moddolható. ha tehát olyan változtatást eszközölsz (pl. téma) ami belenyúl a frameworkba, nagy eséllyel hiba üzeneteket kapsz. a deodexes romok kevesebb helyet foglanak, könnyen moddolhatóak, viszont lassabbak. mert az alkalmazás első indításánál a rendszernek ki kell csomagolnia az appot (/data/dalvik-cache). tehát ez csak a mokolni akarod ,mint (fözet romok) mert igy könnyeb,bármit beletenni,stb. de odex gyorsabb ,és aksi is sokkal jobb,én s1 óta deodex fözeteket használtam idáig,de nem kell többet deodex. ;) "

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43047) logarithm válasza Kékes525 (#43046) üzenetére


logarithm
őstag

Igen igen, igaz lehet, de ki mit szeret, a stock jó :) de kompromisszumot kell kötni, hogy nem módosíthatod kedvedre.

(#43048) Kékes525 válasza logarithm (#43047) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát igen. Valamit, valamiért. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43049) F.B.I. válasza Just_Reboot (#43045) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43050) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ha érdekel valakit kint vannak az új Nexusok:[link] Hamarosan lesznek fözött lollipop romok is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.