Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) robyg válasza logarithm (#40989) üzenetére


robyg
senior tag

Köszöntem. :R :R :R

(#41002) Sokee válasza x1port (#40983) üzenetére


Sokee
aktív tag

Én régebben vodánál vettem 4500 körül, speedshopos csomagolásba volt gondolom onnan rendelik és rátesznek valamennyit, gondoltam még így is elég jó ár egy gyári akkuért, hazahoztam kicseréltem, már itt gyanús volt hogy nem illeszkedik olyan jól mint az eredeti tök könnyen kiesett a telóból volt még valamennyi töltöttség gondoltam lemerítem, mikor olyan 5%-on volt elkezdett vibrálni a kép és hirtelen kikapcsolt plusz ha teljesen lemerül nagyon nehezen veszi a töltést. Visszavittem hátha szart adtak, kicserélte egyböl egy másikra de ez is ugyan olyan fos szóval szerintem ez nem gyári hanem valami jó fajta másolat...annyi a különbség hogy kiesik könnyen a telóból, és a végén a műanyag rész matt anyagból van nem olyan fényes mint az eredeti.. Szóval engem is érdekelne hol lehet valóban eredetit szerezni..

[ Szerkesztve ]

(#41003) Sokee


Sokee
aktív tag

Tudja valaki mit kell mondani hogy gariba cseréljék a teló hátsó részét? Házhozjövős garit akarok igényelni, de nem tudom mit irjak hibának hogy kicseréljék a hátoldalát, mert van rajta jónéhány sérülés, és akarok egy újat. Ha azt mondom karcos a kamera vajon cserélik?

[ Szerkesztve ]

(#41004) #79335424 válasza Sokee (#41003) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Sztem már azt is nehéz beadni, hogy rendeltetés szerű használat mellett, karcos lesz a kamera. Nekem ezer éve nincs rajta a gyári hátlap, de úgy rémlik, hogy azon a kamera helyén egy lyuk van. Akkor viszont semmi köze a hátlapnak a kamerához. Őszintén szólva nem jut eszembe olyan "behatás", ami indokolná a hátlap garanciális cseréjét.

(#41005) Sokee válasza #79335424 (#41004) üzenetére


Sokee
aktív tag

Nem az akksifedélre gondoltam, hanem az egész hátsó részre, mert sajnos a sarkain vannak sérülések, a kijelzőt kicserélik a keret új lesz de attól még a hátulja a régi marad.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#41006) Braddock válasza F.B.I. (#40996) üzenetére


Braddock
őstag

Gyors ötlet:
- Gyári visszaállítás, bár gondolom ez mikor megkaptad Tőle, megvolt.
- Nova launcher, ami sokkal gyorsabb, mint a gyári TW. Beállításokban a sebessége állítható.

[ Szerkesztve ]

(#41007) F.B.I. válasza Braddock (#41006) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R
Már tegnap nekiálltam és felraktam a 06.25-i CM nightly-t és a 01.05-i gappsot, eddig nincs hiba, talán ami zavaró, hogy bootoláskor a samsung felirat alatt sárga háromszöges felkiáltójel van. EZ okozhat problémát? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41008) Just_Reboot válasza F.B.I. (#41007) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Problémát nem okoz csak ha van gari de Triangle Away apk val el tudod tüntetni.

(#41009) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek.

GB rendszer frissitése ICS-re telefonon keresztül miért nem sikerül?
Kiirja hogy igen létezik ujabb rendszer,le is tölti a szerverről,ellezdi a telepitést,egyszer ujraindul majd kiirja hogy nem sikerült,próbálkozzam pc-n Kiessel.
Ez mitől van hogy nem tudja saját magát frissiteni?
Recovery még a gyári,a rom is official.

(#41010) #79335424 válasza hevizms (#41009) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy főverzióváltás nem ugyanolyan, mint egy verzión belüli frissítés. Ez csak tipp, de arra gondolok, hogy az ICS olyan átpartícionálásokat igényel, amit PC nélkül nem lehet megcsinálni. Hogy akkor miért kezdett bele a frissítésbe? Passz. De egy biztos (bár ez is csak egyéni vélemény). Főverzióváltást még PC -vel is csak teljes rendszermentés után csinálnék. OTA frissítéssel pedig bele sem kezdenék. Ha meg már PC, akkor én kihagynám az ICS -t (nálam is kimaradt). GB után egyből JB -t raktam fel. Nem gyárit, de gyári alapút, szóval lehetett volna gyári is.

[ Szerkesztve ]

(#41011) Sokee válasza Sokee (#41005) üzenetére


Sokee
aktív tag

Senkinek nem volt mèg hasonló garis ügyintézése? :)

(#41012) hevizms válasza #79335424 (#41010) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a választ.Teljes rendszermentést hogyan,mivel lehet?Összefoglalóban csak az efs mappa mentése van

[ Szerkesztve ]

(#41013) #79335424 válasza hevizms (#41012) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megfogtál, mert ha a "hivatalos" utat követed, akkor nem én vagyok az embered. Az EFS alap. Én először feltennék egy CWM -et tartalmazó, rootolt kernelt, hozzá a Superuser -t. Titanium Backup -pal csinálnék egy mentést az alkalmazásaimról, jelszavakról (pl. Wifi, Bluetooth), menteném a kontaktokat, sms -eket, kimásolnám legalább a fontosakat a belső, felhasználói tárról (vagy a /mnt/sdcard teljes tartalmát), majd CWM -ből egy "lemezkép" mentés a rendszerről. Ha ezek megvannak, akkor nagy baj már nem lehet. Teljes radír, majd Odinnal flashelnék egy 3fájlos JB -t, pit -tel, repart -tal.

(#41014) hevizms válasza #79335424 (#41013) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Az igazat megvallva másik s2-n már végigjártam ezt az utat,szóval nem lesz gond,csak gondoltam esetleg megy a hivatalos frissités is.Nem értettem hogy akkor minek ajánlja fel ha aztán meg mégsem csinálja végig.Sajat dolgok nincsenek rajt,mert tegnap vette a gazdája szóval olyan mentés nem kell.Akkor efs mappa mentése,aztan feldobom a philz kernelt aztán jöhet a 3 fájlos JB.Bár ez utóbbi linkje az összefoglalóban nem jó,de talán találok hozzá.

(#41015) geckowize válasza Burt1793 (#40970) üzenetére


geckowize
őstag

Elég kusza a neatrom oldala, ezt találtam csak, ez jó?

pluszban kigyomláltam, apolo light-tal, cfq/intelidemand konfigurációval.

Elmondanád ezt részletesen, hogyan gyomláltad ki? Rootexplorerrel miket töröltél még systemappokat?
Apolo lightot vágom, én is azt használok. A másik, amit nem nagyon ismerek, eza cfq/intelidemand. Mire jó ez?

[ Szerkesztve ]

(#41016) F.B.I. válasza Just_Reboot (#41008) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41017) Just_Reboot válasza F.B.I. (#41016) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szivesen!

[ Szerkesztve ]

(#41018) logarithm válasza geckowize (#41015) üzenetére


logarithm
őstag

Nem arra gondolt, hanem a neatrom egy aroma telepítős dolog és ott kiválasztod extra lite ként a telepítést.

[link] -> itt van miket lehet törölni biztonságosan. (de majd gondolom leírja neked miket törölt)

apolo kernel-nek van configuratora -> [link] ezen belül lehet testre szabni.

s amikről beszélt azok : Governorok és I/O Ütemezők (Schedulerek)
bővebben [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#41019) #79335424 válasza logarithm (#41018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Húú, de jó linkek! :R

(#41020) Sokee válasza Sokee (#41003) üzenetére


Sokee
aktív tag

:F :F :F

(#41021) #79335424


#79335424
törölt tag

Olvasgatom az Apolo lehetőségeit, mert esetleg kipróbálnám Dori helyett. Viszont az XDA -n azt írják, hogy nem kompatibilis az Avast -tal. Próbálta ezt már vki? Arra lennék kíváncsi, hogy mit is jelent ez a gyakorlatban? Az Avast egy összetett alkalmazás. Nálam alap, de nem a vírusírtó funkció miatt. Az teljesen ki van kapcsolva. Ha esetleg csak az a része akad össze az Apoloval, az nem zavar. Ha viszont egyáltalán nem működik, az gáz.

(#41022) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy kis segítség kellene, mert tanácstalan vagyok: feltettem a cm11 nightly-t (06.25-i) és gappsot (01.05-i), a telefonban fél éves 1650-es gyári aksi van, intéztem ma egy 5 perces telefont és a készülék, 33 perc képernyővel, 6 óra 6 percnél tart és már 60%-ra merült.
Ilyen ez a rom? Esetleg cseréljem le egy régebbire? Mivel tudnám megnézni, hogy mi szívja az aksit? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41023) logarithm válasza F.B.I. (#41022) üzenetére


logarithm
őstag

A mait rakd fel, ha minden igaz javítva a bug.

(#41024) kovacss72 válasza F.B.I. (#41022) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én elég sűrűn frissítek (06.28 -on vagyok jelenleg), de csak az 1. telepítéskor voltak merülési gondjaim.
Javaslom, nézd meg wakelock detector -ral, hogy mi tartja ébren a telefont.
Most 1ó22p beszélgetés után és 12 perc képernyővel vagyok 79% -on. (Teljes idő: 5ó 47p)
Maximálisan meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#41025) kovacss72 válasza F.B.I. (#41022) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Most látom az XDA fórumon, hogy a mai napon frissült Google Play Szolgáltatás csomag tartja ébren a telót.(Már akinél települt.)
Az 5.0.81 -es verzió, gyorsan ki is adták az 5.0.82 -t talán az jó lesz.?

(#41026) kovacss72 válasza kovacss72 (#41025) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A hozzászóló szerint a wipe cache/dalvik cache megoldotta a problémát.

(#41027) kovacss72 válasza kovacss72 (#41026) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Mégsem...
Szóval biztos ami biztos letiltottam a G.P.S. automata frissítését.

(#41028) Willanyasz


Willanyasz
tag

Szeretnék a CM 10.1.3 alá ugyan olyan pillanatnyi wifi sebesség mutatót az értesítési sávba mint ami a neatrom alatt van.Csak nem tudom hogy találom meg ,hogy lehet telepíteni? :W

(#41029) F.B.I. válasza kovacss72 (#41027) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt hol?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41030) Just_Reboot válasza Willanyasz (#41028) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Gravitybox vagy Xblast ha ezekel sem lehet akkor nem tudom.

(#41031) kovacss72 válasza F.B.I. (#41029) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Play Áruház -on belül a beállításoknál.

(#41032) F.B.I. válasza kovacss72 (#41031) üzenetére


F.B.I.
veterán

:R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41033) kovacss72 válasza F.B.I. (#41022) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Google Play Services 4.4.52 (1174655-034) verzió visszaállításával megszűnik az állandó ébrentartás.
(Ehhez az új verziót el kell távolítani.)

(#41034) x1port válasza kovacss72 (#41033) üzenetére


x1port
addikt

Nàlam semmi merülést nem okoz a 4. 4. 52.

(#41035) palee69


palee69
senior tag

Sziasztok!
Már másodszor csinálja velem Neatrom 6.3 alatt,hogy sms írásnál adnám hozzá a címzetett
és a "Névjegyzék leállt" üzenetet kapom,ami nem is lenne baj
de mindkétszer kitörlődött az összes névjegy a telefonból.
Valaki találkozott már ezzel?

(#41036) x1port válasza palee69 (#41035) üzenetére


x1port
addikt

Folyamatosan.
Nàlam mindennel ezt csinàlja a neat. Messenger leàllt stb... :(

(#41037) oba


oba
addikt

nálam neatrom még soha nem dobott fc -t... nem tudom nálatok miért csinál ilyeneket
amióta megvan az S2 kisebb-nagyobb megszakításokkal mindig neatromot használok rajta
zero probléma.

(#41038) logarithm válasza x1port (#41036) üzenetére


logarithm
őstag

Lehet egy újra vétel után jó lesz. (wipe-ok nélkül, max cache és dalvik + csak egy format/system és telepítsd újra, így adatod és beállításod nem veszik el.)

Egyébként neatrom így szeret települni: philz kernel & recovery alól. full wipe előtte, mindenképpen md5sum érték ellenőrzés, és belső sdről telepítés.

(esetleg arra tudok gondolni, hogy aromában valami olyan dolgot nem tettél fel ami szükséges lehet, egy google szolgáltatás vagy valami.)

(#41039) x1port válasza oba (#41037) üzenetére


x1port
addikt

A 6.3 as neat màr az első bekapcsolàsnàl rendszer ui leàllt üzenetet dob.
Én most kigyomlàltam a gyàrit és így eszeveszett jó lett.
Egyedül az àtlàtszó értesítési sáv hiányzik.

(#41040) x1port válasza logarithm (#41038) üzenetére


x1port
addikt

Én a memóriakezelésre gyanakszom.
CM nél voltak ilyen gondok anno régebben...hiába hallgattam a zenét ő úgy gondolta kilővi mert kell neki a memória.

(#41041) logarithm válasza x1port (#41040) üzenetére


logarithm
őstag

Nem hiszem :) van bőven memória. s az a jó ha tele van ;) ürítgetni felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#41042) x1port válasza logarithm (#41041) üzenetére


x1port
addikt

Vajon nem tudnám ki log-olni,hogy mitől dobja ezt a hibaüzit ?

(#41043) porse


porse
senior tag

En is szenvedek egy ideje a play services el, minnél újabb annál több sz*r van benne..
Disable service el szórakozok vele, (meg h menjen a google kamera) ha egyik dolgot offolom, akkor a másik akad be ha azt akkor megint egy ... de valami location mindig kell a google nek :U
A sima google szolgáltatásokban a systemupdateservices t kikapcsolva nem frissül magától play services, hacsak nincs már abban is benne a systemupdateservices.....
Most az utolsó hivatalos aokp nightly val játszok apoloval, ez is jo.. volt. :K

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#41044) oba válasza x1port (#41039) üzenetére


oba
addikt

hát akkor az vagy user error vagy valami hardveres nyűg lehet a telefonoddal
philz cwm alól telepítsd, abban van egy opció, hogy wipe -> I want to intall a new rom, ez megcsinálja az összes szükséges wipe -ot, nem kell mást, és mehet az install zip

ha így sem jó akkor nem tudom... mondom, nálam hibátlan.. amióta apolo kernelt használok az üzemidő is sokkal jobb

(#41045) x1port válasza oba (#41044) üzenetére


x1port
addikt

Ne viccelj már ezzel a a user errorral.
Nem ma kezdtem..

És látod más is jelezte hogy összeomlik a rendszer neki használat közben.
Kellene egy log fájl és ki is derülne ,hogy mitől van.
Azért kíváncsi lennék,hogy mennyire buherált bele a készítő a memóriakezelésébe.

A gyárit akárhogy nyüstölöm ( van is ) soha semmi hibát nem dob.
Szóval hw hiba kilőve.

Igazából mindegy is..mondom ,egyedül az átlátszó értesítési sáv hiányzik.
Lassan át akarok térni S3-ra..így ez a "gondom" is megoldódik :)

(#41046) oba válasza x1port (#41045) üzenetére


oba
addikt

jó, akkor nem tudom mi lehet nálatok
én is használok facebook és fb messenger appot, nyüstölöm a telefont rendesen... CM alatt voltak fc -k nekem is, de neatrom alatt még nem

(#41047) #79335424 válasza x1port (#41042) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#41048) kovacss72 válasza x1port (#41034) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Az nálam sem, az új, 5 -ös verzió a problémás, mint az 5.0.81 és 5.0.82. Ébren tartja a telót.

(#41049) x1port válasza kovacss72 (#41048) üzenetére


x1port
addikt

Nekem ez a legfrissebb.
Nem ajánl fel frissítést..

(#41050) kovacss72 válasza x1port (#41049) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Még nekem sem. 2-3 napja adták ki. Fiam S Plus -áról viszont már le kellett szednem. Sokan küszködnek vele.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.