Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) logarithm válasza justaview (#36900) üzenetére


logarithm
őstag

Így van minden új romnál egy hét és beáll, újra kell tanulnia a romnak a használati szokásokat, és így készít akku statisztikát (régen ezt szoktuk wipe-olni feleslegesen) azóta már nincs is benne a cwm recovery-kben :)

[ Szerkesztve ]

(#36902) fcbarca válasza justaview (#36900) üzenetére


fcbarca
őstag

hát akkor még várok vele,de ami a hihetetlen hogy na jó,wifi,chat-elek,skype,és sokat nyomogom,kb minden 3-4 percbe lemegy 1 % az akkuból,valamikor még hamarabb,igy akár fél nap alatt is le tud merülni,100%-ról..ugyan ez volt cm 11-el is..meg fogom próbálni még a gyárit vissza tenni,melyik a leges legfissebb verziűjú?
ja és eléggé melegszik még normál használat melett is :/

[ Szerkesztve ]

(#36903) fcbarca


fcbarca
őstag

és nektek is lassan töltődik felfelé?mert nekem a fly-hoz huawei-hez képest csiga lassú a töltődése

(#36904) justaview válasza fcbarca (#36903) üzenetére


justaview
őstag

Az már nem csak szoftver, hanem hardver és a konkrét töltő függvénye is. Az enyém is töltődik pár óráig, de most nem tudnék pontos időt mondani.

(#36905) Eclips21 válasza Just_Reboot (#36897) üzenetére


Eclips21
őstag

Dorimanx-el tudod megcsinálni de nem 100%-os mivel a régi recovery miatt 2. romnak csak 4.3 as romot tudsz feltenni és abból is csak mali v3-ast :D
szóval:
- felteszed a CM11 vagy OmniRom 4.4 stb
- felteszed a dori kernelét (majd be is hozod reboot recovery re nyomva)
- megkeresed a menüben hol van a 2nd rom flashelése felteszed pl.: CM10.2 ami mali v2-es
- mivel mali v2-es romot tettél fel ezért hogy be is bootoljon kell a mali v3-as patch (SlimBeam mali v3-as a többi mali v2-es)
- gapps ugyan úgy külön kell mind2höz
- bootolosnál beugrik egy menü és hangerő gomba tudod váltani melyik bootoljon tovább, ha lassú vagy( ~5sec)
az első rom fog indulni

valahogy a 4.4 is felmegy 2nd romnak aszem ha klónozosára mész de akkor nemtom hogyan tovább ezt még nem csináltam :D lehet hülyeség

[ Szerkesztve ]

(#36906) Just_Reboot válasza Eclips21 (#36905) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm a segítséget két 4.4 es romot szeretnék konkrétan SlimKat és Cm11 et.

(#36907) banuszzs79


banuszzs79
tag

Tökéletes az új neatrom :D eddig :D alap kernellel bár itt nem próbáltam az apollót korábban superlightoknál igen nekem nagyon nem jött be totál szét cseszte az aksit a töltést mindent forró volt az aksi lassan töltött stb és egy minimálisan lett talán gyorsabb a görgetés...de nem tudom aki használja nem tudom milyen aksi időket produkáll de nekem alap kernellel készenléti idő minimális telefonálással három nap... ha zuzom egész napos wifivel akkor egy nap vagy másfél ez nekem tökéletes 2450-es gold bateryvel amit egy ezresért vettem...úgyhogy neat forever próbáltam a többit de nekem nem jött be mert annyira alap androidok hogy idegesít hogy nincsenek meg a jól bevált programok én nem gondolom hogy a gyári kezelő felület szar lenne jók a samsung programjai és funkciói is nekem minden tökéletes mükszik semmi nem vagy vagy ilyesmi ...
Ezek a toogles variálásokat nem értem amúgy a csempést sosem használom mert minek a másik meg mindenhol ugyanaz ... totál nem értem mit kell ezzel variálni :D meg bele építeni :D ennél ötletesebb dolgokon is törhetnék a fejüket a fejlesztők ez a csúszka brutál ronda hol a régi design? Nem értem na jól van ennyi nekem tökéletes ez a telefon... és őszintén ha lenne pénzem se kéne másik mert minek mindent tud és pont...haverok veszik ezeket a retek nokiákat meg sonykat hát oda teszem az én telóm melléjük és az amoled alázza mindet :D pedig ez csak egy s2 :D

(#36908) fcbarca válasza banuszzs79 (#36907) üzenetére


fcbarca
őstag

Szia, melyik az alap kernel a neat romhoz?kipronalmam en is mert az apollo lightal is hamar merul

(#36909) logarithm válasza fcbarca (#36908) üzenetére


logarithm
őstag

(#36910) banuszzs79 válasza fcbarca (#36908) üzenetére


banuszzs79
tag

Válazt a phils telepítéskor az aromában és ennyi azt teszi fel ... ennyi az egész :D

(#36911) tresh válasza fcbarca (#36908) üzenetére


tresh
addikt

Nekem az apolo is remekül muzsikál a gyári 1650-es aksim mellet mióta beállítottam úgy ahogy nekem tetszik napi szinten beszélek rajta 2 órákat meg megy a wifi stb 60%-on van most 17órája megy és 2óra hívás kocsiba folyton bt-n log meló helyen/otthon wifin, viber,fb messenger állandóan megy rajta és használom szóval szerintem ez teljesen jó. Legalábbis az új gyári aksi előtt max 1 órát ha bírt a teló ha így használtam aztán le is merült :)

(#36912) Jumbozorz válasza logarithm (#36880) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

SZia,

Nem tudod véletlenül mi a veszélye annak, hogy ha túl kicsi DPI-t választok? Kb. 150-et?

Köszi előre is.

(#36913) tresh válasza Jumbozorz (#36912) üzenetére


tresh
addikt

Nem fogod normálisan látni a kijelzőt ? ;]

(#36914) justaview


justaview
őstag

Ennyire kernel függő lenne a fogyasztás?

(#36915) tresh válasza justaview (#36914) üzenetére


tresh
addikt

Igen, egy jól beállított kernel igen sokat tud dobni rajta főleg ha a saját igényeid szerint optimalizálod :)

(#36916) justaview válasza tresh (#36915) üzenetére


justaview
őstag

Értem. És hol, vagy mivel lehet hozzáférni egy kernel, pl. az apolo ezt befolyásoló beállításaihoz?

(#36917) tresh válasza justaview (#36916) üzenetére


tresh
addikt

leszeded az apolo-hoz az Apolo Configuratort és ott lesznek lehetőségeid testre szabni a kernelt :)

(#36918) fcbarca válasza tresh (#36911) üzenetére


fcbarca
őstag

Köszi ;-) Ehhez van swteaks fele program, amivel tudom állítani a kernelt?

(#36919) justaview válasza tresh (#36917) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm, megnézem.

(#36920) tresh válasza fcbarca (#36918) üzenetére


tresh
addikt

Fentebb írtam ha az apolo mellet döntenél akkor a saját config appja letölthető hozzá és avval tudod állítani :)

Nálam így van most beállítva:

Scheduler :sio (bár most nálam valamiért cfq-n van nem értem miért... lehet a media scanner fix végett :S )
Governor: zzmoove

justaview: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#36921) logarithm


logarithm
őstag

Jut eszembe, hogy szóba került.

Mediascanner fix-et neatrom aroma 5.7 rakjátok fel
-> XWMS3_MediaScanner_Fix.zip

(#36922) fcbarca
Amikor elindul a telefonod, le csekkolja milyen média cuccok vannak rajta és ez beragadhat vagy nem normális viselkedést csinálhat ettől merülhet az akku mint a titanic erre van egy fix.

Stock kernelt nem lehet testre szabni max egyéb cpu control progival, de semmi több lehetőség nincsen benne.

[ Szerkesztve ]

(#36922) fcbarca válasza tresh (#36920) üzenetére


fcbarca
őstag

Feltettem az alap philz kernelt, ahhoz nincs stweaks szeru progi, mert igy nen tudom állítani :-)
Logarithm ez a mediascenner mire jo? :-) akkor ezen a philz kernelen nem tudom allitani a BLNt?

[ Szerkesztve ]

(#36923) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Cm11 hez feltehetem a SlimKat kernelét vagy tégla lessz belőle?

(#36924) tresh válasza logarithm (#36921) üzenetére


tresh
addikt

na közbe megnéztem resinél nem tartja meg a beállításaimat (sio/zzmoove)de ha alkalmazom kikapcsolom a telot és újra be akkor meg igen..most resiztem és megint nem tartja meg:/ Van ötleted esetleg ? :F

(#36925) fcbarca


fcbarca
őstag

Na mindegy visszatettem az apollo lightot, procit hogy kellene beallitani hogy tovább bírja?

(#36926) tresh válasza fcbarca (#36925) üzenetére


tresh
addikt

sio/zzmoove :R

(#36927) logarithm válasza tresh (#36924) üzenetére


logarithm
őstag

Ha betölt a telefon kell neki 30sec kb, hogy betöltse amit beállítottál.
De ha ezután sem, tölti be, akkor a /root ban találsz olyat .ConfA (legfelül egy file, ha nincsen akkor semmi) töröld le és a root/system -> apolo mappát töröld le, reboot cwm, ott advanced vagy apolo settings ha van ilyen, és remove apolo settings vagy data, ez letörli amit beállítottál.

Ezután állítsd be újra és működnie kell.

(#36923) Justreboot
Milyen kernelt akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#36928) tresh válasza logarithm (#36927) üzenetére


tresh
addikt

köszi most elvileg minden ok :R

(#36929) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Siyah kernel csak gyári,gyári alapú romokhoz van vagy főzött romokhoz is?

(#36930) logarithm válasza Just_Reboot (#36929) üzenetére


logarithm
őstag

siyah felejtsd el droid 4.1.2-re jó csak. illetve max 4.2.2 (cm10.1) még a határ. (de oda van írva, hogy mire jó minden kernel oldalán)

[ Szerkesztve ]

(#36931) Linkin


Linkin
senior tag

azt szeretném megkérdezni ,hogy most melyik a legjobb stabilabb rom S2-re? mely akku időben is normális?

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#36932) Just_Reboot válasza logarithm (#36930) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Cm10.1 el próbáltam de a Siyah logonál nem ment tovább pedig ez a kernel kellet volna uv miatt.

(#36933) logarithm válasza Just_Reboot (#36932) üzenetére


logarithm
őstag

Melyik siyah? pontosíts..

(#36931) Linkin
Nehéz meg mondani, milyen romot akarsz használni? stock(főzött) vagy aosp?

[ Szerkesztve ]

(#36934) Just_Reboot válasza logarithm (#36933) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Siyah-S2-v6

(#36935) fcbarca válasza Linkin (#36931) üzenetére


fcbarca
őstag

NeatRom 5.7-et próbáld ki,a srácok ezt ajánlják,én is most tesztelem

(#36936) logarithm válasza Just_Reboot (#36934) üzenetére


logarithm
őstag

Ebből is a béta 5 ami képes cm10.1-el bootolni elmélet. nem próbáltam, szerintem hagyd elavult és nem biztonságos. UV-nak egyébként sincsen sok értelme. de nem akarlak lebeszélni róla szíved jogod, azt csinálni amit szeretnél.

(#36937) Just_Reboot válasza logarithm (#36936) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkot nem haszálom amúgy sem akarok visszaállni cm10.1re csak KitKat alá kéne valami jó kis kernel.

(#36938) logarithm válasza Just_Reboot (#36937) üzenetére


logarithm
őstag

Linkelem azokat amik jók kitkat alá, aztán olvasd el nézd meg és szedd le a megfelelőt.
[link] [link] [link]
ez a három darab kernel támogatja a kitkat szekciót.

(#36939) Just_Reboot válasza logarithm (#36938) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nagyon köszönöm!

(#36940) Braddock


Braddock
őstag

MIUI-ba bekerül a mai frissítéssel a status bar-on a szolgáltató nevének átírási lehetősége. Remélem, ha nem írunk a helyére semmit, akkor üresen hagyja. 4.2.7

Mod: A videóból kiderül, hogy teljesen kikapcsolható :DD

[ Szerkesztve ]

(#36941) justaview válasza fcbarca (#36903) üzenetére


justaview
őstag

Ránéztem a mai töltésemre. Ezt produkálta:

7:52 -- 12%
8:31 -- 36%
9:01 -- 56%
9:38 -- 80%
9:52 -- 86%

Gyári samu töltővel, eredeti gyári akkuval (27 hónapos) 12%-on kezdtem tölteni.
Tehát 2 óra alatt +74%-ot töltött.

10:52 -- 100%
Erre érte el a 100%-ot, de ez már nem annyira mérvadó, mert 9:52-től kétszer telefonáltam vele úgy, hogy a töltő közben rajta maradt, tehát nem tudom, mi lenne a végeredmény, ha nem telefonálok.

Azt, hogy ez jó vagy sem, nem tudom, én megszoktam. Ha gyorsabban akarok tölteni, teljesen lekapcsolom a telefont, és úgy töltöm.

(#36942) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

XWLSS gyári 4.1.2 rom alá melyik a legjobb kernel ami kíméli az aksit?
PHILZ vagy van jobb is?
Illetve ha felrakok kernelt kell bármilyen wipe?

(#36943) Doosa válasza Braddock (#36940) üzenetére


Doosa
aktív tag

Nem bírom felfogni, hogy miért csak most jutottak el idáig :D Volt ember akit az nem zavart?

(#36944) Braddock válasza Doosa (#36943) üzenetére


Braddock
őstag

Én sem értem, engem is zavart. Pont a héten keresgéltem rá módszert, és találtam egy zip-fájlos megoldást, de szerintem a MIUI team-nek megtetszett az ötlet, és ott már írták is, hogy a mostani tartalmazni fogja. No meg, hogy csak 3 pöttyel jelzi az eseményt, amikor lehetne boríték ikon, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36945) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

SlimKat hez feltettem a Dorimanx kernelt lehet benne állitani mennyi mv mennyen a procira mennyi a legalacsonyabb ami még nem tesz kárt a prociban?

(#36946) emiki6


emiki6
veterán

Felraktam az 5.7-et. Se factory reset se wipe user data, csak azt vipoltam, amit logarithm mondott. Minden progi és beállítás megmaradt és semmi problémám nincs. Kösz a segítséget! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#36947) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Neatrom 5.7-et raktam fel, az 5.6 után.
Mi a különbség a Philz kernel, Apollo light, Apollo regular kernel között?
A mediascanner fix mi miatt kell?

Hogy tudom beállítani, hogy ne lehessen görgetni a háttérképet?

Köszönöm!

(#36948) tresh válasza Tomika86 (#36947) üzenetére


tresh
addikt

mediascanner fix >> [link]

(#36949) Eclips21 válasza Just_Reboot (#36906) üzenetére


Eclips21
őstag

Hat akkor utana kell olvasnod mert azt nem tudom hogy lehet feltenni

Ha csokkented a feszultseget nem lesz baja sose max lefog fagyni mert nem kap eleget a mukodeshez group 3 vagy nagyobbnal szerintem birja a proci a -50mV-ot siman. Chech CPU Voltage Group gombra nyomjal ra es mifogja irni milyen procid van

[ Szerkesztve ]

(#36950) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Betört a kijelzőm. :( Működő kijelzőt keresek baráti áron.

Privibe keress... ;)

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.