Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Ricardo válasza logarithm (#35827) üzenetére


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Ki csinálja?

(#35852) logarithm válasza bubu333 (#35850) üzenetére


logarithm
őstag

Wipe cache & dalvik cache, elmélet normalizálhatja ezt a gondot.

(#35851) Ricardo

milaq Recognized Developer

[ Szerkesztve ]

(#35853) BigT


BigT
senior tag

Belső memóriában tárolt galéria teljes törlése valahogy vissza menthető? nem volt dropbox beállítva, egy fotót akart a haverom törölni, sikerült neki az egész mappát. HELP

Samsung S7 edge

(#35854) Ricardo válasza logarithm (#35852) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm.

Sajnos nem mond sokat.

(#35855) stefi68 válasza Kékes525 (#35835) üzenetére


stefi68
addikt

A Neat 5.5-nél korábban említett hibajelenségek nálad milyen kernelnél jelentkeztek?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35856) kicsike22


kicsike22
csendes tag

sziasztok. a neat rom 5.6 -os verzoijában tudok olyat valamivel hogy a notification bar-nál ne csak a szint hanem konkrét hátteret rakjak be. wanam expose es baráti társasága nem müködik rajta :(
illetve aki látta már a kit kat romot abba a status bar az nem fekete hanem egybefügg a beállitott háttérrel, erre esetleg valami progi vagy beállitás a romon belül? elöre is köszönöm.

(#35857) stefi68


stefi68
addikt

Neat-nál az állapotsor áttetszőségét tudod állítani úgy, hogy a szín kiválasztásánál (mondjuk fekete), az áttetszőséget növeled.
Ezzel csak az a gond, hogy még nem sikerült olyan beállítást találnom teljesen áttetsző állapotsorra, hogy fekete és fehér hátterű alkalmazásnál is jól látható maradjon annak tartalma.

Nem tudom KitKat-nál hogy van, de mintha valaki írta volna, hogy normális gyári 4.4-nél változik az átlátszó állapotsor a háttér függvényében azért, hogy jól látható legyen.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35858) kicsike22 válasza stefi68 (#35857) üzenetére


kicsike22
csendes tag

a státuszbár sikerült köszönöm, a notification bar meg az a baj hogy csak szint lehet állitani meg átlátszoságot, én meg hátteret szeretnék berakni helyette. de 2 böl 1 sikerült :)

(#35859) stefi68 válasza kicsike22 (#35858) üzenetére


stefi68
addikt

Na várj egy kicsit.
Azt írod, hogy az értesítési sávon csak a színt és az átlátszóságot lehet állítani?
Azt hol? Mert én meg ilyet nem találtam :F

Csak az állapotsorra vonatkozólag vannak ilyen beállítások... (szerintem)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35860) kicsike22 válasza stefi68 (#35859) üzenetére


kicsike22
csendes tag

a neat 5.6 nál a beállitások kijelző és ott van egy olyan ahogy mész lefelé a kijelző menüpont alatt hogy egyéb beállitások csak ki van emelve más szinnel, és itt találsz egy ilyet hogy notification panel color (itt tudsz szint és átlátszóságot állitani )

(#35861) stefi68 válasza kicsike22 (#35860) üzenetére


stefi68
addikt

5.5-nél nincs ilyen :(

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35862) kicsike22 válasza stefi68 (#35861) üzenetére


kicsike22
csendes tag

sajnálom :(
tudsz még nekem segiteni? annyi hogy alapbol a romba widgetként benne van a közvetlen tárcsázás illetve az sms. az sms müködik a tárcsázra meg azt irja ki hogy nincs telepitve ez miért lehet?

(#35863) Kékes525 válasza stefi68 (#35855) üzenetére


Kékes525
félisten

Eredeti (Philz).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35864) stefi68 válasza kicsike22 (#35862) üzenetére


stefi68
addikt

Nem parancsikon? Én ilyen widget-et nem találok.
A parancsikonra nekem működik a közvetlen tárcsázás, de ez mint mondtam Neat 5.5

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35865) kicsike22 válasza stefi68 (#35864) üzenetére


kicsike22
csendes tag

hát jo köszönöm azért

(#35866) Kékes525 válasza D-Phrag (#35838) üzenetére


Kékes525
félisten

Most éppen a superlite 2.1 alatt a Regulárt feltettem. Beállítottam a configurátorral és nem változott lényegileg semmi a benchmarkban. :( Mi a franc lehet az oka? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35867) banuszzs79


banuszzs79
tag

Hát nem tudom mit csinál ez az apolló kernel de a töltés merülés tök össze vissza változott meg sokáig tölti nagyon sokáig nagyon lassan és furán merül meg forró az aksi meg nem tudom nem tetszik ez nekem gondolom ez nem normális állapot már nem tudom eldönteni hogy mikor van feltöltve a teló vagy mikor nincs...

(#35868) kicsike22


kicsike22
csendes tag

Valaki tud segiteni a neat rom 5.6 extra lite rom van fennt és ez lenne a problémám :alapbol a romba widgetként benne van a közvetlen tárcsázás illetve az sms. az sms müködik a tárcsázra meg azt irja ki hogy nincs telepitve ez miért lehet?

(#35869) Kékes525 válasza banuszzs79 (#35867) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy tetted fel a kernelt?
Kernelt célszerű GS2KernelWipe -el feltenni. De lehet hogy a ROM-ot nem full wippe-al tetted fel ez is okozhat ilyen gubancot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35870) stefi68 válasza kicsike22 (#35865) üzenetére


stefi68
addikt

Az értesítési sáv háttérképe asszem a systemUI.apk-ban van.
Utána kellene olvasni, hogy milyen formátumú képpel lehet kicserélni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35871) Kékes525 válasza kicsike22 (#35868) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ment. Hogy tetted fel a ROM-ot? Célszerű Full Wippal feltenni, úgy a biztos. Most lehet hogy factory reset kell. Ha nem jó, full wippal újra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35872) kicsike22 válasza stefi68 (#35870) üzenetére


kicsike22
csendes tag

köszönöm megnézem

(#35873) kicsike22 válasza Kékes525 (#35871) üzenetére


kicsike22
csendes tag

full wipe -al ment a telepitése

[ Szerkesztve ]

(#35874) Kékes525 válasza kicsike22 (#35873) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel? Mert ez a full wipe:

Full wipe=
format cache
format data
format system
format preload

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35875) kicsike22 válasza Kékes525 (#35874) üzenetére


kicsike22
csendes tag

igen

(#35876) Kékes525 válasza kicsike22 (#35875) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor passz. :F

Lehet, hogy a visszaállítás során került fel valami gubanc. A 6.1.5-ös Titanium Backup hibás volt, nálam okozott problémákat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35877) kicsike22 válasza Kékes525 (#35876) üzenetére


kicsike22
csendes tag

ááá értem köszönöm

(#35878) banuszzs79


banuszzs79
tag

Hát használtam kernel wipert is aztán feltettem a kernelt most is rádugtam olyan forró lett az aksi mint az állat...

(#35879) Ricardo válasza stefi68 (#35857) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt eddig észre sem vettem :R

(#35880) Eclips21


Eclips21
őstag

Kíváncsiságból feltettem infeckted_ CM11-es romját + dorimanx kernelét hát a p*fám leesett :D hogy lehet ilyen gyors? :Y de vagy 10* lefagyott és hot rebootolt is egyszer. Szóval megy vissza a 10.2, de már izgulok mi lesz belőle :C

Gustavo kernelét próbálta valaki? infected_ istenítette egyik nap.

(#35881) logarithm válasza Eclips21 (#35880) üzenetére


logarithm
őstag

Ja ja próbáltam, cm kernel annyi kivétellel, hogy támogatja az stweaks-et. szóval annyira stabil mint a cm kernel. (érdemes használni, ha dorit nem szereted pl. vagy stockra vágysz cm értelemben, de testre szabható ellentétben a cm stock kernelel. )

(#35882) Eclips21 válasza logarithm (#35881) üzenetére


Eclips21
őstag

én imádom a dorit :D de majd kipróbálom ha lesz használható cm11

(#35883) BBandigyerek válasza Balazska15 (#35842) üzenetére


BBandigyerek
tag

Köszönöm!

Amúgy az akksiját ki milyen módon próbálja kímélni? Én a két alsó gomb világítását kikapcsoltam, anélkül is tudom hol vannak, fényerő az automata, mobilnetem nincs, wifizni szoktam, változó hogy mennyit, zenehallgatás csak fülesről, RAM-ot tisztítom sűrűn, vagy gyári feladatkezelővel, vagy Advanced Task Killerrel, vagy a GO launcher app drawerjének is van beépített task managere.
Ennek ellenére kissé értetlenül állok azelőtt, hogy ha használom a telefont, naponta többször e-mail-fb nézegetés, esetleg melóból hazafele zenehallgatás, sőt olykor sorozatnézés, néha játék, akkor egy nap kb. az üzemidő (reggel leveszem, este fölteszem töltőre), de csak készenlétbe sem több :F egyetlenegyszer tudtam másfél napot szó szerint kipréselni belőle, de úgy, hogy se telefonálás, se wifi, se játék, rá se néztem a telefonra még véletlenül se. Holott nem is 1650-es akksi van benne, hanem 1800-as. Ezért is érdeklődtem múltkor a gyári 2000-es vagy annál erősebb akksi után, mert ez így k***ára nem fasza :(

"A végtelenbe és tovább..."

(#35884) logarithm válasza BBandigyerek (#35883) üzenetére


logarithm
őstag

Ha használod és tényleg használod 12órát bír ki kb. Amúgy meg egy "nap" és töltened kell többet ne várj.
Mellesleg a ram tisztásod, okozza a legjobb merülést (Advanced Task Killer full felesleges régen talán még jó volt ICS/JB-től nem kell), mivel ez android aka linux, nem "windows" nem kell ramot tisztítani, mivel ahogy kilövöd onnan az appokat azonnal vissza töltődnek ezzel szépen maxra emeled a processzor terhelést és jobb merül az akku, az a jó ha "tele" a ram, meg azért van benne, hogy tele legyen, tudja a teló (android) mikor minek kell onnan kikerülnie.

[ Szerkesztve ]

(#35885) emiki6


emiki6
veterán

Mindenki mondja, hogy a gyári aksi a legjobb. Van erősebb gyári is? Vki említett 2000-est, de nekem csak 1650-es van... :(
Hol van olcsón gyári (ami nem 3 hét mire megjön)?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35886) Ricardo válasza BBandigyerek (#35883) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennél sokkal többet nem fog bírni. Egyébként milyen akku ami benne van? Gyáriból nem igazán van 1800-as. Az utángyártott akkuk vagy hozzák azt ami rájuk van írva, vagy nem :U
Az appok kilövöldözése (ahogy előttem is írták) többet árt az üzemidőnek, mit amennyit használ.
A Go launcher mennyit eszik?

(#35887) Shyciii válasza Eclips21 (#35880) üzenetére


Shyciii
veterán

Én a CM11-et gustavo kenelével használom. Doriman-és sosem jött be nekem CM10.2 alatt sem. Nekem tökéletesen fut, nincs fagyás, csak apróbb hiányosságok vannak számomra.

(#35888) oba válasza BBandigyerek (#35883) üzenetére


oba
addikt

ki kell irtani a bloatwaret, amit nem használsz... vagy root uninstallerrel törlöd a felesleges gyári appokat vagy greenify -al fagyasztod őket
a greenify szerintem must have app, hibernálni lehet vele a háttérben állandóan tevékenykedő programokat

ezen kívül a kijelző fényerő is eszi az akkut... az auto fényerőt kapcsold ki és manuálisan állíts be a lehető legalacsonyabbra amit még úgy gondolod hogy el tudsz viselni... (én itthon minimumra rakom, kint olyan 20 százalékra)

a szinkronizációt kapcsold ki ott ahol nincs rá szükséged

bt, wifi, 3g, gps, location services legyen kikapcsolva, ha szükséged van rájuk csak akkor kapcsold be
task managereket felejtsd el

(#35889) Kékes525 válasza oba (#35888) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 Titanium Backup,
amely nemcsak mentésre jó, de a playt doktorral az esetleges hiányzó kapcsolatokat javítja, de a nem használt rendszer programokat is lehet -először tesztelésre- jegelni, majd ha nincs probléma törölni.

Ez alapjaiban más -nem jobb, csak más- mint a greenify, mert amit a TB jégre tett, az nem tud elindulni, csak ha kiolvasztom.

A háttérben futó programokkal elsősorban nem az a baj, hogy eszik a memóriát, mert az android ilyen téren nagyon intelligens, de lassíthatják a rendszert és eszik az aksit.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35890) nimba1 válasza Kékes525 (#35874) üzenetére


nimba1
aktív tag

Eza Full Wipe minden hol máshogy van.

1 Hsz:
4, csináljunk egy egy full wipe-ot:
"wipe data and factory reset"
"wipe cache partition”
"wipe Dalvik cache” (az advanced menüben találjuk)

Neatrom szerint:

Installation with Full wipe:

-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache
-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache
-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload

Én ezt az utolsót szoktam használni, akkor hogy van ez :N

(#35891) emiki6


emiki6
veterán

A screen filter csökkeni a fogyasztást?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35892) Weeman1 válasza nimba1 (#35890) üzenetére


Weeman1
veterán

Jól csinálod.
Csak egy formázással több amit te csinálsz,
én is mindig így csináltam.

Xiaomi 11T Pro

(#35893) kungzi


kungzi
veterán

Ha ota-n frissitek cm11-t, akkor a beallitasaim megmaradnak ugye?

(#35894) logarithm válasza kungzi (#35893) üzenetére


logarithm
őstag

Igen.
De ha úgy csinálod, ahogy én mert mondjuk tegyük fel, cseréled a kernelt:
Rom leszed sd-re rak+gapps+kernel
cwm-ben kernel wipe script utána format/system majd install rom.zip reboot recovery install gapps.zip+kernel.zip reboot és kész. adatot nem vesztünk, mert data partícióhoz nem nyúltunk. (esetleg wipe cache+dalvik cache, de ez nem annyira fontos)

(#35895) kungzi válasza logarithm (#35894) üzenetére


kungzi
veterán

köszi :)

(#35896) BBandigyerek válasza Ricardo (#35886) üzenetére


BBandigyerek
tag

Nevenincs kínai akku van benne, szerencsére az előző tulaj küldte a gyárit is, most visszaraktam azt, amíg eldöntöm, hogy mi legyen az akkukérdéssel.

"GO launcher mennyit eszik?" egy hete van kb fönt, én nem érzékeltem többletfogyasztást akksiügyileg (ha erre gondoltál, ha másra, írd meg, hogyan tudom megnézni, és megnézem :D ). Torrentoldalról leszedett prime verzió van fent, nekem nagyon tetszik, szép, látványos animációkkal, de amit eddig semmilyen más launchernél nem tapasztaltam: abszolút nem lassú, nem akad, még a legbonyolultabb, kacifántosabb áttűnési-megjelenési effektek is simán futnak. Egyedül az idegesítő kicsit, hogy eleinte megpróbálja az ezerféle GO programot rád erőltetni, de aztán megunja :)

"A végtelenbe és tovább..."

(#35897) Ricardo válasza BBandigyerek (#35896) üzenetére


Ricardo
félisten

Én régen használtam a Go-t, Aztán leszoktam róla, túl nagy és ram igényes lett.

(#35898) BBandigyerek válasza emiki6 (#35885) üzenetére


BBandigyerek
tag

Van, a 2000-es, picit nagyobb, mint a gyári, ezért más hátlap kell a telefonhoz, de ez jár az akksihoz (nem lesz a telefon alján az a kis ív, hanem az egész hátoldal egyenes lesz). Erről tudok, hogy ez gyári, 1800-asok is léteznek, na olyat ne vegyél, mert úgy jársz mint én :D. Léteznek ilyen 3000 környékiek is, de azok bűnrondák, mint anyám régi 2110-es Nokiájához volt ilyen púpos akksi, olyanok, gusztustalan :(( én most a gyári 2000-es meg a fentebb linkelt Gold Battery között vacilálok.

"A végtelenbe és tovább..."

(#35899) BBandigyerek válasza Ricardo (#35897) üzenetére


BBandigyerek
tag

Én minimalizáltam a mindenféle szir-szar programot-témát-skint-widgetet, amit rám akar tukmálni, egyedül a locker kiegészítés meg az óra widget van fönt, így teljesen jól és stabilan üzemel.

"A végtelenbe és tovább..."

(#35900) kungzi


kungzi
veterán

feltettem a cm11-t és valami miatt nem világítanak a kapacitív gombjaim, mikor felraktam akkor jó volt, valami beállítás miatt elment, de nem jövök rá mitől :F

a gombok menüpontban be van állítva a háttérvilágítás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.