Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) logarithm


logarithm
őstag

ÚÚristen és megjött a csoda meg a miegymás :D
CyanogenMOD 11 hivatalos nightly [link] wuup wuup :C

gapps: [link] vagy majd itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#36652) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Páromnak van egy S II telefonja. Piros szolgáltatóval használta. Kapott egy új telefont tőlem, az S II pedig a lányunké lett. Most nála azt írja, (nincs regisztrálva a hálózaton) 20-as szolgáltatóval.
Mi lehet a gond?

(#36653) istvan47 válasza cool13 (#36652) üzenetére


istvan47
senior tag

Válasz a kérdésedben van! :Y

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#36654) Ironing


Ironing
tag

Sziasztok!

Tegnap megpróbáltam haverom SII-esét rootolni, + MIUIt rakni rá az itteni leírás alapján.
Sajnos nem tudta megmondani, hogy milyen függő a mobil, (és addigra már kapott egy új kernelt) de kipróbáltuk több kártyával is, és nem szolgáltató függő.

Ráraktam ODINNAL EZT a hivatalos ROM-ot, és kapta ezt a kernelt.

<< 26.05.2013 - PhilZ-cwm6 v5.05.0 with CWM 6.0.3.2 based recovery >>
XWLSS (fixed for bootloop)

Bootloopot ad, és nem tudom hol lehet a gond. Tudom hogy elszúrtam valamit, de nem tudok rájönni hol. Légyszíves segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#36655) Oldman2 válasza Ironing (#36654) üzenetére


Oldman2
veterán

Rakd újra, és ne cserélj kernelt!

Ha anélkül megy, kernelcsere után meg nem, akkor...
:-)

(#36656) Ironing válasza Oldman2 (#36655) üzenetére


Ironing
tag

Arra van lehetőség, hogy megnézzem, milyen függő a telefon, mert nem vagyok biztos benne, hogy nem utólag lett függetlenítve. Így viszont ez a gyári ROM sem lesz jó :/

(#36657) cool13 válasza istvan47 (#36653) üzenetére


cool13
őstag

Ha arra gondolsz hogy függő, akkor tudomásunk szerint független. Már volt benne másik szolgáltató kártyája és telefonáltak vele. Állítólag!
De ha függő lenne, akkor be sem lehetne lépni a pin kóddal nem?

(#36658) istvan47 válasza cool13 (#36657) üzenetére


istvan47
senior tag

piros szolgáltatóval működik???? ha most visszarakod a kártyát???

szerintem függő! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#36659) Gloob válasza cool13 (#36657) üzenetére


Gloob
addikt

Ebben a válaszban "csak" két dolog a bökkenő! A "tudomásunk szerint" és az "Állítólag". Biztos az amit állítasz? Tehát Te tapasztaltad, avagy csak mondták? Tedd vissza azt a vodás kártyát amivel használtad, és még valami: ellenőrizd le az IMEI számot!

Samsung Galaxy A52S

(#36660) cool13


cool13
őstag

Ezért írtam tudomásunk szerint. Mert a párom annak idején úgy vette. És egyenlőre állítja hogy az.
Furcsállom én is, de gondoltam addig is meg kérdezem.
Kipróbálni pillanatnyilag nem tudom. Majd megírom ha sikerült a teszt Voda kártyával.

(#36661) hori-zoli


hori-zoli
tag

Másfél év után lezáródott az S2 korszakom, és egy S3 LTE vette át a helyét. Ezért eladó lett a telefon, és egyéb tartozékai. A telefon gyárilag független.
Konkrétan, egy aktív autós tartó (gyári), egy külső akku, ami egyben tok is (2100mAh-s), és 7db kijelző fólia.

Akit bármi is érdekel, az keressem pü-ban a részletek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36662) Ironing


Ironing
tag

Fehérváron tud nekem valaki segíteni? Nem kérném ingyen. Tanácstalan vagyok, nem ment fel az eredeti sem most.

(#36663) purcigeorge válasza Ironing (#36662) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Csináltál wipe-ot az Odin-os móka után?

(#36664) Ironing válasza purcigeorge (#36663) üzenetére


Ironing
tag

Igen, és miután felteszem a Philz Kernelt, bootloop fogad. Első indulásra megy a stock rom, de ha újraindulok, bootloop.

(#36665) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sziasztok! Feltettem a telefonomra SlimKAT Rc1 rom ot 2 problémám van bluetooton nem tudnak nekem küldeni de én tudok a másik hogy CWM helyett valami TWPR recovery van kernelcsere nélkül meglehetne oldani valahogy hogy CWM legyen mert ez a TWPR nem jön be!

[ Szerkesztve ]

(#36666) justaview


justaview
őstag

Sziasztok.

MIUI hivatalos oldalról letöltöttem a MIUI multi ROM-ot, amire a nod32 a következőt írta ki.
MI ez? És ez teljesen normális a nem originál android ROM-oknál?

(#36667) Ironing


Ironing
tag

Leírom a folyamatot hogyan gondolnám. Most visszaraktam a gyári független ROM-ot (I9100XWLSS_I9100OXFLS3_I9100XXMS2_HOME.tar.md5
GT-I9100 Galaxy S II
PDA: I9100XWLSS
CSC: I9100OXFLS3
MODEM: I9100XXMS2), és megy. (de sajnos root minimum kéne, mert nem férek hozzá a backupolt appjaimhoz.

1. CWMben internal SD-ről felrakom a Philz Kernelt (PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.03.0-signed) / vagy Odinból
2. 3 reset
3. internal SD-ről felrakom a miui ROM-ot (miui_i9100_4.1.24_7d2f6c4f12_4.1)

Ez lenne az elmélet ugye. Gyakorlatilag az történik, hogy ha 2. lépés után installálok akkor beakad az install, ha meg rebootolok, kiírja, hogy root jogot szeretne adni, és utána bootloop. Hol a hiba? :W Több kernelt is próbáltam, de egyik sem ment. Valami a kernellel lesz, de nem tudom mi a gond. :W :(

(#36668) bAtt001 válasza Ironing (#36667) üzenetére


bAtt001
addikt

tegyél fel előbb valami más romot, nézd meg hogy az megy-e mondjuk neat-et. aztán ha az megy akkor a miui baszakodik. szerintem azzal van a gond mert a menet amit leírtál az rendben van

(#36669) Oldman2 válasza Ironing (#36667) üzenetére


Oldman2
veterán

A 2 és a 3 pontok között csinálsz valamit még?

Mondjuk Full Wipe és tsai?

(#36670) Ironing válasza Oldman2 (#36669) üzenetére


Ironing
tag

Nem, csak ezeket csinálom. Előbb próbáltam felrakni egy Wanamot, az fel is ment, Aroma Installer szépen végigért hiba nélkül, aztán újraindulásnál bootloop.

Arra gyanakszom, hogy T-Mobile-os teló volt, és így a kernel nem XWLSS hanem XWLSW lesz. Holnap felrakom a Tmobile-os ROM-ot, aztán meglátjuk rámegy-e a kernel + főzött :F

[ Szerkesztve ]

(#36671) logarithm válasza Ironing (#36667) üzenetére


logarithm
őstag

Felrakod a romot, bebootol. Majd újraindítod recovery módban.
Ezt a kernelt felteheted nyugodtan bármelyik stock romra: PhilZ-cwm6-XWMS2-MOT-5.15.9-signed.zip
ha készen van rebootolsz betölt a rom, majd újra indítod recovery módban megint, ahol a cwm fogad már, ott (mehet wipe mindennek wipe data/factory reset, aztán wipe cache, advanced menüben wipe dalvik cache majd) a mount&storage menüben -> format/system/preload/data/cache majd ne lépj ki a cwmből hanem egyből install miui.zip aztán reboot system, majd betölt a miui (beállítod stb), ezután megint reboot recovery és felteszed a hozzá való gapps csomagot reboot és kész.

(#36666) justaview

Nem tudom mi a helyzet nálad, nekem is nod32 van nem jelzett semmit -> letöltés ezt szedtem le.

[ Szerkesztve ]

(#36672) widi


widi
tag

A pár napja megjelent új spanyolhoz (I9100XWMS3_I9100FOPLS6_FOP.zip) van már root? Philz-t szoktam használni, de ehhez még nem találtam.

(#36673) logarithm válasza widi (#36672) üzenetére


logarithm
őstag

Szerintem nyugodtan használhatod azt amit egyel feljebb linkeltem, nem tudom, hogy lesz e új philz, már régóta nincsen meg neki az sgs2-je tönkre ment és vett egy új telefont. (neatrom miatt @sale kérésére csinálhat egyet majd valamikor ha csinál)

Egyébként bármelyik kernel-el rootolhatsz, ami tartalmaz .tar-os verziót, pl: apolo kernel (csak utána lesz háromszög, azt meg triangle away-el eltudod távolítani)

[ Szerkesztve ]

(#36674) felixo válasza logarithm (#36673) üzenetére


felixo
őstag

Szerintem csinál (t) is, hisz már hamarosan kész is az 5.7-es verzió.

Redmi Note 9

(#36675) Ricardo válasza logarithm (#36651) üzenetére


Ricardo
félisten

Frissítve :K

(#36676) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Sziasztok! Vettem egy S2-t és mivel már nagyon régen használtam, így segítséget kérnék.

S2-nél ugyanaz a helyzet, mint S4-nél, hogy az újabb romoknál már a bootloader újabb és nem lehet visszaváltani régi romra imei probléma nélkül, vagy ez a telefon még szabadon romolható?

A másik, hogy melyik a legújabb cf-root S2-re, vagy mi most a legújabb root módszer? Odinból melyik verzió kell neki? Továbbá mi most az aktuális verziójú rom S2-re, pl. a legújabb magyar független?

Előre is thx, :)

[ Szerkesztve ]

(#36677) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#36676) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ja, most valami XWLSS verziójú rom van rajta, ha jól látom ez 4.1.2-es. Nem tudom, hogy S2 esetében ez mennyire új vagy sem.. Mindenesetre rootolni szeretném, meg utána a többi. :DDD

(#36678) logarithm válasza Gizmo94 (#36676) üzenetére


logarithm
őstag

Magyar független XEH I9100XWLSS Android 4.1.2 JB Jelly Bean frissítés ez a legfrissebb itthoni magyar rom. romok/romok/romok itt is megtalálod a romokat.

Ez nem S4, itt nincsen para bootloader téren. (cf-root-ot már régóta nem használunk) philz kernel-el rootolunk: [link] (mehet a legfrissebb)

[ Szerkesztve ]

(#36679) Ricardo válasza Ricardo (#36675) üzenetére


Ricardo
félisten

Eddig nem rossz. egy hiba van. Mégpedig nem minden esetben reagál azonnal. Gyorsnak gyors, de előfordul, hogy megnyomom a gombot (rábökök az ikonra) és eltelik egy két másodperc mielőtt cselekszik, de azt utána villámgyorsan teszi.

Gondolom ez betudható az első verziónak. Majd javul.

[ Szerkesztve ]

(#36680) logarithm válasza Ricardo (#36679) üzenetére


logarithm
őstag

Igen, igen, tegnap kibeszélték, hogy laggy(lagos, akad) stb. Már a patch-et hozzá adták következőben javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36681) Ricardo válasza logarithm (#36680) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt már lehet legalább frissíteni a telefonon. Az unoffical egyetlen hátránya volt, hogy körülményesebb volt a frissítés emiatt.

(#36682) Gizmo94 válasza logarithm (#36678) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kösz a segítséget. :R Neki is esek. :D

(#36683) polomaa válasza Ricardo (#36681) üzenetére


polomaa
aktív tag

Rá is fér a frissítés mert egyenlőre nagyon gáz.Az unofficiálhoz képest még nagyon sokat kell javulnia.

(#36684) Gizmo94 válasza logarithm (#36678) üzenetére


Gizmo94
veterán

Egy nem tisztázott kérdés: Odinból melyik verzió kell neki? Jó a legújabb, vagy régebbi kell?

(#36685) logarithm válasza Gizmo94 (#36684) üzenetére


logarithm
őstag

Ha van fizikailag sd kártyád benne, akkor mehet onnan a külsőről a zip-es gyári recoveryből, ha nincsen akkor odinnal, a tar-os.
[link] -> PhilZ-cwm6-XWMS2-MOT-5.15.9-signed.zip vagy PhilZ-cwm6-XWMS2-MOT-5.15.9.tar.md5 (a tar-os után lehet nem lesz root jogod, tehát majd a zip-eset tedd fel utána)

(#36686) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sziasztok. Feltette már valaki a legfrissebb cm11 nightlyt ha igen hogy szuperál mennyire bug os van hozzá Dori kernel?

(#36687) Gizmo94 válasza logarithm (#36685) üzenetére


Gizmo94
veterán

Thx.:)

(#36688) justaview válasza logarithm (#36671) üzenetére


justaview
őstag

Akkor lehet, hogy túl érzékenyre állítottam a nod32-t. :)

A legfrissebb philz kernel témában megkeveredtem kicsit.
Az általad korábban linkelt oldalon ez látható:

Ha itt a legfrissebre kattintok, akkor EZ jön be, ami valami philz touch 6-os verzió számmal.
Ez mi akar lenni? Ezt is lehet használni nyugodtan?

[ Szerkesztve ]

(#36689) logarithm válasza justaview (#36688) üzenetére


logarithm
őstag

Az csak a touch recovery forrás (cm-hez amit soha nem próbáltam), fentebb linkeltem már párszor melyik kell.

De ha miui-t akarsz használni, akkor használd ezt: asnet miui picit talán átláthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#36690) justaview válasza logarithm (#36689) üzenetére


justaview
őstag

OK, értem. Elnézést az idióta kérdésekért, teljesen kezdőként vetettem bele magam a témába.
Tehát, ha az általad ITT leírtak alapján megyek végig a telefonomon, akkor alap esetben nem lesz gond.

A Philz_CWM****.zip és a MIUI fájl-t a külső SD kártyára kell raknom, ugye?
Miután felállt a MIUI, és minden OK, a külső SD kártyáról törölhetem ezeket a fájlokat, és használhatom a kártyát a továbbiakban úgy, mint normál gyári telefon esetében?

(#36691) logarithm válasza justaview (#36690) üzenetére


logarithm
őstag

A kernelt, a külsőre, rom mehet a belsőre. Ha fent van a rendszer, akkor nem kellenek ezek a file-ok a telóra.

(#36692) justaview válasza logarithm (#36691) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. :)

(#36693) Gizmo94 válasza logarithm (#36685) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kösz a segítséget! Készen is van minden, full root, ahogy kell, a régi szép idők visszajöttek. :D S3 és S4 mellé vettem gyűjteménybe, itt van egymás mellett mind a három, de mondhatom, hogy a Samsung legszebb telefonja a Galaxy S2 ever!!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#36694) bAtt001 válasza Gizmo94 (#36693) üzenetére


bAtt001
addikt

ott az igazság! :D samsungnak ideje lenne a felhasználókra is hallgatnia nem kizárólag a vak design-erekre :P

(#36695) Burt1793


Burt1793
veterán

Mi van már a neatrom supersilte-tal? mikor gyün ki? Most lenne van a reghét, nem a jövőhéten. ;]

(#36696) logarithm válasza Burt1793 (#36695) üzenetére


logarithm
őstag

Szerintem 2hét még :U jó esetben. Ha erre gondoltál, még a neatrom aroma sincsen készen.

[ Szerkesztve ]

(#36697) Burt1793 válasza logarithm (#36696) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, az xmws3-asra.

(#36698) Ricardo válasza polomaa (#36683) üzenetére


Ricardo
félisten

Lefrissítve. A mai nightly már ahogy nézem nem röccen meg.

(#36699) girnyau válasza Ricardo (#36698) üzenetére


girnyau
tag

Sziasztok!

A tegnapi CM11 nigthly van fent a telómon és azért van még akadás. Néha elég sokat gondolkodik, de amúgy jó. Volna pár kérdésem a CM11-el kapcsolatban.
- Az ART-ot be lehet rajta kapcsolni attól függetlenül, hogy azt írja ki, hogy a CM nem támogatja, vagy nem, mert összeomlik?
- A másik pedig, hol lehet azt kikapcsolni, ha Bluetooth-szal kapcsolódok valamilyen kihangosítóhoz ne induljon el az Apollo?

(#36700) Ricardo válasza girnyau (#36699) üzenetére


Ricardo
félisten

A mai már nem akad nálam. Az ART-ot még nem használtam ezen a romon.

"A másik pedig, hol lehet azt kikapcsolni, ha Bluetooth-szal kapcsolódok valamilyen kihangosítóhoz ne induljon el az Apollo?"

Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.