Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Just_Reboot válasza Szatyor95 (#44000) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi,meglessz!
Te is a Sonyt!
Ja és Kellemes Ünnepeket!

(#44002) Szatyor95 válasza Just_Reboot (#44001) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Köszi, és meglesz nekem is. :D
Neked is, és Mindenki másnak errefelé is kellemes ünnepeket!

Nyugodj békében Integra!

(#44003) discrate


discrate
aktív tag

4.1.2 van fent a telomon es Neatrom lite 4.8
Mar joideje fagyogat vagy kidob, eleinte szuperul mukodott.
Tudok egyszeruen frissiteni a Neatromon (valami update-tel)? Vagy mi tortenik h ranyomok a gyari update-re?
Kell elotte barmit menteni? Nem szeretnem ha elveszne telszamok/sms/konyvjelzok stb.

(#44004) palee69 válasza discrate (#44003) üzenetére


palee69
senior tag

Ha " fagyogat vagy kidob" szerintem érdemes újrarakni az egészet.
Előtte természetesen mindent menteni.
Felrakni innen a magyar független romot.
Innen pedig a legújabb Neatromot.

(#44005) discrate válasza palee69 (#44004) üzenetére


discrate
aktív tag

Koszi. Csak az a helyzet h ezt is ugy raktak fel nekem mert nem vagom a romozast. Szoval biztam benne hatha tudok siman update-elni.

(#44006) discrate válasza palee69 (#44004) üzenetére


discrate
aktív tag

és milyen programot ajánlasz a backuphoz? amúgy a programok megmaradnak, ugye jól emlékszem?

(#44007) palee69 válasza discrate (#44006) üzenetére


palee69
senior tag

Nem használok semmilyen backup-os programot,rákereshetsz itt a fórumon ki mit használ.
Igen ha update-eled esélyes,hogy megmaradnak.

(#44008) BigT válasza palee69 (#44004) üzenetére


BigT
senior tag

és minek a gyári rom felrakása? Mert szerintem ebben az esetben elég egy full wipe, vagy egy neat telepítés, ő az elején úgyis megkérdezi, hgoy pucolhat-e vagy sem. Mentésre pedig ott a titanium backup.

Samsung S7 edge

(#44009) noto


noto
senior tag

5.0.1 nem rakta fel még senki?

(#44010) Just_Reboot válasza noto (#44009) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én felraktam de G3 ra. :D Viccet félretéve volt S2 őn is de azon még használhatatlan.

(#44011) Szatyor95 válasza noto (#44009) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Xperia Z-men az van épp, CM12 formájában. :DDD Ha csak úgy általánosságban érdekel róla valami, akkor tudok nyilatkozni. Hogy S2-n mi a helyzet, arról már nem tudok nyilatkozni.

Nyugodj békében Integra!

(#44012) kingzaza


kingzaza
csendes tag

Sziasztok...

Hátha valaki van itt Makó környékéről

[link]

Azért rendeltem, mert majdnem lett egy S2sm, de nem jött össze, úgy gondolom ennyiért ajándék...
Postázok is, ha van aki megfizeti, nálam csak a helyet foglalja.

Köszi
Cső

(#44013) noto


noto
senior tag

Köszi fiuk!
Akkor jol gondoltam hogy még nem nagyon megy rajta minden
Én Samu tabra toltam fel hát......ott is voltak még hibák

(#44014) #79335424


#79335424
törölt tag

Ma megjött az új telóm, úgyhogy én is egy kicsit búcsúzom. Köszönöm mindenkinek a közös ötleteléseket! Megmarad az S2, mert továbbra is a szívem csücske, abszolút pozitívan, örömmel gondolok vissza a vele töltött időre. Csak a jövőben már nem kap annyi figyelmet.

(#44015) Just_Reboot válasza #79335424 (#44014) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Grat hozzá! Sajnos kihalóban ez a topic.

(#44016) Oldman2 válasza #79335424 (#44014) üzenetére


Oldman2
veterán

Mire váltottál? Az előzetes elvárásaidat olvastam... :-)

(#44017) Burt1793 válasza Just_Reboot (#44015) üzenetére


Burt1793
veterán

Pedig nagyon jó topik volt, a telefonnal se voltak nagyobb bajok. Elég sokat romoltam, de most egyáltalán nem hiányzik. :D

(#44018) Just_Reboot válasza Burt1793 (#44017) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen jó kis társaság jött itt össze,nekem hiányozna ha nem romolhatnék.

(#44019) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szép lassan eltűnik egy legendás telefon felhasználói tábora. Nem volt híresen rossz telefon, de azért jobban örültem volna, ha nem Mali 400 lett volna benne, és az alsó panel is jobb lett volna. Így 1 hét Xperiázás után már nem sajnálom, hogy nem tartottam meg, nosztalgiának itt van az öreg SL.

Somatom: Bármit is szereztél, használd egészséggel. :R

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#44020) Burt1793 válasza Just_Reboot (#44018) üzenetére


Burt1793
veterán

Azt nem tudom elhinni. :D Az viszont néha zavar, hogy nem tudom befolyásolni a rendszert, de ez főleg az elején volt, most már annyira nem érdekel, jól megvagyok vele. De az is biztos egyelőre, hogy a következő telefonom nem wp lesz. Lehet, hogy megpróbálom az iphone-t, persze 2016-ban. Az s2 bő 3 évig megvolt, nagyon elégedett voltam vele, most egy wp csúcsteló, aztán egy apple, végigmegyek az oprendszereken. :) Aztán meg valami kínai 2018-ban. :D

(#44019) Szatyor95: Bocs, te mettől meddig használtad az s2-t? Nem rémlik a neved és abban biztos vagyok, hogy az s2 volt a legjobb nagyon sokáig. A mali 400 mindenre elég volt még 0-2 éves koráig. Én még gta-ztam is rajta. De az alap játékokat, amik általában menők voltak mind tökéletesen futottak. Gondolok itt pl a temple run-okra, angry birdsökre, 8 ball pool-ra (régi kedvencem, az elején 2012 körül, még hasított, most így 2014-ben már alig ment... ennyit arról, hogy a hardver öregedett el, inkább a szoftver lett direkt elcseszve) és minden másra (jajj, pl a jetpack joyride mekkora volt :D), nem játszottam sose túl sokat telefonnal. Nekem egy rossz szavam nem lehetett soha az s2-re, a kijelzője nagyon szép volt, nem égett be, a 2000es aksival elég jól bírta az aksi is, jó kompakt volt a mérete, nagyon testreszabható volt. Jó pár miui, több millió cm és neatrom felkerült rá, mindent tűrt és mindent gyorsan futtatott.

[ Szerkesztve ]

(#44021) Just_Reboot válasza Burt1793 (#44020) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hidd el nekem hiányozna a romolás, G3 at is romolom. Androidról én biztos nem váltok.

[ Szerkesztve ]

(#44022) Burt1793 válasza Just_Reboot (#44021) üzenetére


Burt1793
veterán

Jó, mondjuk a g3 elvileg alap ui-val eléggé laggol. Milyen a QHD felbontás? Durva lehet. Nekem vannak elveim, először a monitorom lesz QHD-s és csak utána jön a telefon. Amúgy vicc az egész, a normális irodai notebookokból 250k-ig kispórolják a FHD-t is. :(

(#44023) Szatyor95 válasza Burt1793 (#44020) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Idén októberben vettem, összesen ha 2 hónapig volt meg. :D Előtte viszont egy ideig napi szinten láttam egy példányt. Akkoriban jó telefon volt, nagyjából ugyan azt tudta, mint az Xperia SL-em. A Mali nekem a szoftver miatt volt bajos. Nem érdekel, ha nem tudok telefonon komolyabban játszani, de az, hogy még videót se tudjak normálisan nézni, ha nem érem be a gyári rendszerrel... Az már kasza volt. A kijelzőt külön utálom a mai napig. Egyszerűen nem tetszik az AMOLED színvilága, és a beégés, sárgulás, stb lehetősége. Az akkuról a panelhiba miatt nem tudok nyilatkozni, 2-vel nekem bírt 1 napot (se). A szoftverek áradata ugyan megváltás volt az SL után, de teszem hozzá, ott a Qualcomm végezte ki a telefont.

Nyugodj békében Integra!

(#44024) Just_Reboot válasza Burt1793 (#44022) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A QHD eszméletlen jó sehol egy pixel bár S2 után a színek elég fakók,de meglehet szokni. A gyári rom nem laggol annyira mint mondják,akkor lehet észrevenni hogyha kimondottan azt figyeled. Nem is azért cseréltem le mert laggolt hanem mert kinézetre ocsmány és tele van pakolva számomra felesleges alkalmazásokal.

[ Szerkesztve ]

(#44025) Burt1793 válasza Szatyor95 (#44023) üzenetére


Burt1793
veterán

Én mindig is imádtam az amoledet. A telefon meg minden lg-nél, sonynál jobb volt, mondhatsz bármit. :D Azért mert te akkor próbáltad ki, amikor 3,5 évesre korosodott, az már a te bajod. Persze, hogy kevés a FHD videókhoz (amúgy amit felvett, azt jó le tudta játszani), mivel 2011-ben a monitoromon kívül semmin nem láttam itthon fhd-t...

(#44024) Justreboot: Ja, értem, akkor okés. Állj ki te is az s2-ért, mert szatyor leszólja. :D

(#44026) Szatyor95 válasza Burt1793 (#44025) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nekem meg a Sony volt jobb, hála a kijelző felbontásának, és az Exmor R-nek. :) Mint írtam, korábban is "kipróbáltam" egy S2-t, akkor még csak 3 hónapja volt a piacon. Nálam a felvett videók is gonddal küzdöttek, külső forrású FHD meg egyszer nem volt rajta. Sőt. Egy sorozatot néztem rajta, az is az Angyalbőrben volt. :DDD A maga HD alatti felbontásával még aránylag jól elvolt.

Persze hogy leszólom, hisz egy gagyi műanyagba csomagolt f*staligáról van szó. ;] (Csak poén, nehogy komolyan vedd. :D )

Nyugodj békében Integra!

(#44027) Just_Reboot válasza Burt1793 (#44025) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én is nagyon szeretem az S2-t. Egyszer hívtam ki a szervizest akkor cseréltettem aksit,kijelzőt,usb csatit és azóta semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#44028) Burt1793 válasza Szatyor95 (#44026) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért nézel rajta HD filmet, amikor úgyse tudja megjeleníteni. Amúgy simán lejátszotta a hd-t nálam...

(#44029) Szatyor95 válasza Burt1793 (#44028) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

HD alatti. 512 x 384

Nyugodj békében Integra!

(#44030) Plasticbomb válasza Szatyor95 (#44029) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Sajnos csak a gyári szoftverrel működött rendesen a videógyorsítás, CM alatt meg minden más, nem sammy alapú szoftveren beteg ez a rész, ahogy a kamera sem az igazi. De, hál istennek, elég erős ahhoz, hogy az ember elnézegessen rajta néha egy egy egész estés hd ready filmet (MxPlayerrel, fejhallgatóval... ) Mikor kijött, álom volt, csak a rom tele volt mindenféle gagyi szar szeméttel, legtöbben, szerintem, ezért kezdtük el cserélgetni rajta a romokat, aztán Sammy bácsi abbahagyta a rom készítést erre a típusra, ( Pedig egy gyári Kitkat igazán jöhetett volna még) és maradtak a főzött meg aosp aokp meg mindezek keveréke romok, amik próbálták/próbálják elérni azt, hogy a készülékünk továbbra is a mi kicsikénk maradjon. Eljárt felette az idő, 3 éves elmúlt a konstrukció, a világ rég túl fejlődött azon, amit a kicsikénk tud, de még mindig itt van, és naponta sok millió embert szórakoztat és szolgál ki.

Nem is tudom, mi volt a legutolsó gyári szoftver? Úgy feltenném most.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44031) #79335424 válasza Oldman2 (#44016) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#44032) Szatyor95 válasza Plasticbomb (#44030) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

A nem gyári hibát ismertem, de eléggé zavart, hogy mennyire előjött és hányszor. A Z-n is van baj, de itt legalább használható a gyári rendszer is, ráadásul még az 5.0 is jönni fog rá. Jó telefon volt, de nekem túl kompromisszumosnak bizonyult.

"Nem is tudom, mi volt a legutolsó gyári szoftver? Úgy feltenném most."
Tudtommal a 4.1.2-re épülő I9100XWLSS

Egyébként működik még? :)

Nyugodj békében Integra!

(#44033) Burt1793 válasza #79335424 (#44031) üzenetére


Burt1793
veterán

Uhh, az kemény. :D Én is néztem kínai telefonokat, de természetesen csak snapi soc-val. Azért 80 ezer forintot nem fogok kiadni egy ilyen kínai kütyüért. Sokan lebeszéltek róla, még úgy is, hogy nem mtk-val lett volna szerelve. (Pl egy O+O).

(#44034) Oldman2 válasza #79335424 (#44031) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

Kívánom, hogy bejöjjön ez a készülék is!

(#44035) Plasticbomb válasza Szatyor95 (#44032) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szuperül van. Akksi problémám sincs, ugyanazzal vagyok el egész nap, az elején, cseréltem talán őket, hogy mindegyiket lássam, hogy van, azóta kb csak használom. 2 napja frissítettem rajta a CM11et, eddig nem szaladtam hibába. Érdekes, én nem érzem ezt a kompromisszumot zavarónak, igaz, nem is került a közelembe olyan telefon, ami el tudott volna csábítani. Én nagyon sokat használtam Sammy romokkal, igaz, minden egyes romolás után Titanium fel, és kiírtani a sok szart tánc kezdődött, de azok is mentek rendesen. Csak, ugye, abbamaradt a frissebb rendszerek érkezése, így már csak CM marad, vagy valami másik főzöttebb. Akkor már inkább CM. Bár kezd hiányozni a Touchwiz....:D Másfél éve, ha láttam utoljára. XD

Nem valami MS4 volt, vagy MS8?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44036) Oldman2 válasza Plasticbomb (#44035) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam ez a legfrissebb XXMS7

(#44037) Weeman1


Weeman1
veterán

Sziasztok

Ha nem megy a home gomb,
van esetleg valami trükk hogy hogy lehetne Downloading módba rakni?

Xiaomi 11T Pro

(#44038) Oldman2 válasza Weeman1 (#44037) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha van Root, akkor pl. ezzel: Quick Boot ( Reboot )

(#44039) Plasticbomb válasza Weeman1 (#44037) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igen, kikapcsolod, aksit ki, töltő kábelét a kezedbe veszed, készíted, és miközben a hangerő le gombot nyomod, aksit és a töltőkábelt is bepattintod a helyére. Ezt mind egyszerre. Download móddal kell indulnia.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44040) Weeman1 válasza Plasticbomb (#44039) üzenetére


Weeman1
veterán

Kipróbálom,csak még töltöm.
Köszi

Oldman

Pont rootolni szeretném. :)

Xiaomi 11T Pro

(#44041) Morgal


Morgal
tag

szerintetek mitől lehet az, hogy ha a gyári töltővel töltöm fel az S II-met akkor kevesebbet bír az akku, mint ha a barátnőm Infinix telefonhoz való töltőjével?

(#44042) #79335424 válasza Burt1793 (#44033) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem mindegy, hogy melyik kínai teló és melyik MTK SOC. Hasonló képességű vasat, nem kíbaiban; talán kétszer ennyiért lehetne találni.

[ Szerkesztve ]

(#44043) Burt1793 válasza #79335424 (#44042) üzenetére


Burt1793
veterán

A snapi 801-es telók már 140 körül kaphatóak szervizháttérrel mindennel, szóval nem dupla ár, de természetesen jóval több és adott esetben nem éri meg. Persze, ha szerencsétlen darabot fogsz ki, akkor jó, ha samsungod van. Volt szerencsém párszor a prémium szervizhez tabletekkel. Szó nélkül kijönnek házhoz, elviszik az eszközt, egy vagy két nap múlva hozzák is vissza kijavítva. :) És még cserekészüléket is adnak, ha igényelsz.

(#44044) #79335424 válasza Burt1793 (#44043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Snapi 801 -ben nem nagyon találsz olyat, ami tudja mindhárom hazai LTE frekvenciát. Először egy Nubia Z7 Maxot néztem ki, de a 800Mhz (B20) -as sáv hiányán elvérzett. Meg olyan Snapi alkalmazást sem találtam, amivel automatizáltan kapcsolgathatnám a SIM slotokat. Úgy, mint az MTK Control -lal, ami Tasker plugin. Ez a funkció a VOIP miatt kell.

(#44045) Kékes525 válasza #79335424 (#44031) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ár/érték aránya nagyon jó, hanem a legjobb. Kinézetre nagyon Samsungos, ami nekem nagyon tetszik. A szerviz, a meghibásodási esélye, hibás példány kifogása kérdéses, legalábbis nekem...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44046) palee69


palee69
senior tag

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek! :)

(#44047) #79335424 válasza Kékes525 (#44045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre is figyeltem. A linkelt nyitó hsz. -ben szereplő link, EU shop. Ha van készleten, akkor két nap alatt van itt TNT -vel, hivatalosan, sarc nélkül, két év garival. Egyelőre nem tudok belekötni. Teljesen rendben van a kütyü. Az MTK -kra a GPS -t írják, mint hátulütőt. Úgy látszik, ezt ők is felismerték, mert ez a teló, a 6595 -tel már látja az orosz és kínai hódokat is. Totál első bekapcsolásra, egy percen belül talált pozíciót 14/11 hóddal, segítség nélkül (kikapcsolt wifivel, SIM nélkül).

(#44048) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltatok már nagy kapacitású kínai akkut S2-be?

Olyat, amihez külön hátlap jár. Ha igen, milyen márkával milyen tapasztalatotok volt?

Én találtam eBay-en 4800 mAh kapacitásút. Nem hiszem el, de ha, hogy ekkora lenne, de ha legalább 3500-at tud, nekem az már elég.

(#44049) #79335424


#79335424
törölt tag

No, az már biztos, hogy az S2 nőnemű! Símán megérezte a hűtlenségemet. Átraktam a SIM -et és a mikroSD -t az új telóba. Kiderült, hogy manuálisan ki kéne lépnem egy alkalmazáshoz kapcsolt fiókból. SD és SIM nélkül elindítottam az S2 -t, hogy majd wifin csatlakozok és úgy kilépek. De azóta nem hajlandó elindulni az OS. A Samsung feliratnál, pattogó hangot hallatva, állandóan újraindul. Akksi ki/be, CWM. Cache töröl, de a dalvik törlésnél kilép a recovery -ből és kezdi az újraindulgatást. Ilyet eddig soha nem csinált. Nem mondom, hogy pánik van, mert van CWM, meg Aroma, úgyhogy a fontos dolgokhoz hozzáférek. Csak jó lenne radír nélkül bebootolni. Van vkinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#44050) Sokka


Sokka
aktív tag

Üdv emberek!

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.