Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) Vladi


Vladi
nagyúr

Segítsetek már, elakadtam.

sgm 2.2-t jászok, a mocsárban a katonai szállítmányt keresem. A 6 katona körül, csak 5 került meg. Most nem tudom merre tovább. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21252) #90933760 válasza Vladi (#21251) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha jól sejtem akkor ez az a küldi ahol a hatodik ott van hátul a víztorony alatt. Bár gondolom változik a helye mindig. A géptelepen vagy ugye?

(#21253) Vladi válasza #90933760 (#21252) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ott vagyok. De a víztorony alatti megvan. Körbejártam és csak 5 katonát leltem. MÉg a tetőn is kerestem. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21254) rétisün válasza Vladi (#21253) üzenetére


rétisün
veterán

akkor egy kicsit távolabb lesz egy épület, vagy inkább csak a falai, ott lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21255) Aarpok válasza Vladi (#21253) üzenetére


Aarpok
őstag

A víztoronnyal egy vonalban ill. attól kb 20 m - re van egy nagy tartály annak a belső oldalán (tartály és a fal között) is szokott 1 feküdni.Őt megtaláltad?Ha jól emlékszem 3 konténerekben, 3 pedig a földön hever.

Аарпок

(#21256) xFreex válasza Antonius1978 (#21207) üzenetére


xFreex
aktív tag

Elkészültem. Nem vagyok a szavak embere, de remélem azért érthető lett.

Itt a link.

Ha nem működne, akkor küldj egy e-mail címet privátban és átküldöm úgy.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21257) Antonius1978 válasza xFreex (#21256) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszonom, sikerult letolteni, most azonnal meglesem.

UI : micsoda telepatia, az elobb epp rad gondoltam, most beleptem, es ime epp irtal nekem :DD

[ Szerkesztve ]

(#21258) Phobion


Phobion
őstag

Stalkerek! A játékhoz készítettek HD modot?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21259) kislaki92


kislaki92
senior tag

kinek melyik a kedvenc fegyvere és miért a S.T.A.L.K.E.R. trilógiában? :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21260) kislaki92


kislaki92
senior tag

hát a complete mod sztem nevezhető annak :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21261) marked one94 válasza Phobion (#21258) üzenetére


marked one94
őstag

Minek HD mod? Annyi remek Grafika mods van hozzá hogy felesleges :)

kislaki92: Vintar BC a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#21262) dodopek válasza kislaki92 (#21259) üzenetére


dodopek
addikt

Strelok SGI-5k-ja gránátvetővel, és scoppal, és valami komoly sörétes. Eliminator, vagy ha van Saiga...

[ Szerkesztve ]

(#21263) rétisün válasza kislaki92 (#21259) üzenetére


rétisün
veterán

passz, ha csak alapjátékról van szó.... a clear sky-t amúgy is csak egyszer toltam végig, nagyon régen, a másik kettőt meg majdnem olyan régóta csak modokkal játszom. a modoknál pedig attól is függ, melyik lett kedvenc, hogy miket raktak bele az alap fegyvereken kívül.

egyébként meg tessék hsználni a válasz gombot, mint mi is :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21264) Antonius1978 válasza xFreex (#21256) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nahat, orok halam.Mukodik a dolog.Leszedtem a Shocker modot es feltettem az alap valtozatot, majd miutan vegigolvastam a jegyzeteket amelyeket nekem irtal (mindet), bemasoltam a konyvtart, es kezdtem egy uj jatekot.Hat jo volt latni, hogy a fegyver mukodik, igaz, tavcsovet es granatvetot meg nem talaltam, de majd holnap tovabb jatszom, es majd egy picitt belekontarkodom egyetsmasba.Erdekes, hogy az AKM bor dds-e egesz mas elrendezesu, a markolat meg a fegyver tusa felul vannak, ez hogy lehet ? Minden mas fegyvere, amit idaig nezegettem a modokban, minden alul volt.Az elejen meglestem, es azt hittem, hogy emiatt nem is fog mukodni a dolog...
Ami viszont meglepett - mert az utobbi evben csak modokkal jatszodtam - , hogy mennyivel csunyabbak a fegyverek az alapjatekban.
Az a gond, hogy hiaba olvastam el a sok tajekoztatot amit irtal, meg egyelore japanul van minden, majd aztan kiserletezgetek en is, megprobalom en kivenni az egyik kedvenc fegyverem es betenni az alapjatekba.
Ha esetleg nem boldogulnek, akkor majd meg foglak kerni, hogy tovabbi 2 fegyevert szedjel meg ki nekem, egyik Enot, masik Shocker mod.

kislaki92 az eredeti trilogiaban Strelok fegyvere volt a kedvencem.Hogy miert ? Mert minden szempontbol jo volt.Ha az alap cuccok kozul kell valasztani, akkor az amerikai gepkarabelyt mondanam annak, most nem jut eszembe a neve, abban az volt a jo, hogy nagy volt a tuzgyorsasaga, es lehetett ra tenni tavcsovet, granatvetot meg hangtompitot.Viszont nagyon hamar elvasott, ez volt a hatranya.
Tulajdonkepp egyik fegyvert sem imadtam, mert tul keveset sebeztek, az nem tetszett...

UI : soretesbol valoban az Eliminator volt a legjobb, de a SPAS-t is szerettem, ha mar ezek is szobakerultek, pisztolybol meg a Walther P-t vagy mit szerettem, 16 loszerrel, es 3as sorozattal.Volt egy masik is, .50es kaliber ha jol emlekszem, annak 12 loszer + teljesen automata tuzelesi mod.

[ Szerkesztve ]

(#21265) kislaki92


kislaki92
senior tag

dodopek marked one94 rétisün Antonius1978 : jajj bocsii csak mindig elfelejtem! :D és most meg azért írok így mert ennyien írtatok
! :D
hát ahogy látom,vegyes a felvonás!nálam mindig is az AK-k lesznek az örök bestek!jól feltuningolva!
a Vintart én is szeretem! egyébként most Clear Sky-al tolom...rég toltam ki..és imádom..az egész jól ellett találva!Strelok stukkere is tetszetős! meg az a sörétes a legjobb ez tény! asszem14 golyós ha jól emlékszem tuningolva! egyébként csak úgy érdekességként kérdeztem:) Clear Skyal valaki nem tolja?vagy valamii felturbózott mod?ezelőtt a Mysterivel toltam...fegyverek,ruhák,textúrák....csak aztán összeomlott egy idő után...szóval jah..szóval valaki,valamilyen modot hozzá?vagy akármelyikhez valamit?ami magyar! :D és amivel nem toltuk itt :)

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21266) dodopek válasza kislaki92 (#21265) üzenetére


dodopek
addikt

Ha a Shadow of Chernobyl is lehet, akkor az Autumn Aurora-t javaslom. Én most tolom. Tetszik, csak sz@rt sem látok a bepárásodott, halál karcos gázálarcomban... :D

(#21267) kislaki92 válasza dodopek (#21266) üzenetére


kislaki92
senior tag

azzal én is toltam...az a best mód a socban:D...csak azért mert nagyon szeretem ha így mész a zónába...jó fosatósan...bepárásodott gázmaszkosan... :D azelőtt hagytam abba ,mielőtt pripyatba mentem volna...egyébként a perzselőnél vigyázz bent...én megijedtem ....xDDDDDD azthittem nincsenek benne mutánstörpék...erre meg rámordibál egy a lépcső alól...mondom anyád... :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21268) hubai1979


hubai1979
őstag

[link] Ez az igazi. :K :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21269) kislaki92 válasza hubai1979 (#21268) üzenetére


kislaki92
senior tag

jó is :):):)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21270) Phobion


Phobion
őstag

Ez az én kedvenc fegyverem [link] , ezért érdemes újra játszanom :D

Anno amikor az legelső videókat kiadták a Stalker-ről, még nagyon alpha verzióban voltak, azokban a videókban láttam ezt a fegyvert és akkor lettem igazán érdekelt a Stalker iránt :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21271) kislaki92 válasza Phobion (#21270) üzenetére


kislaki92
senior tag

én most ezzel tolom! csak egy kis tárbővítés kéne! :D
annyira gyönyörűű grafikája van:)))

meg itt a felszerelésem :P :Dkell ennél több? :D

hát igen...a S.T.A.L.K.E.R. örök! <3 :D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21272) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Hogyan kell páncélt/ruhát javítani, "házilag" az Enot-ban?
Odáig eljutottam, hogy vannak javító készletek és van 2 választási lehetőség.
Cserealkatrészem még nincs (nem csupaszítok hullákat), a másik részt választva meg kifagy! :O
A zsoldos ruhát nem óhajtom eldobni, mert ez a legjobb cipekedésre - még nincs 60-90k-m új ruhára.
(Továbbra is vérlázítónak tarom, hogy a a nagy szerelők csak 2-3 sávnyit sérült dolgokat "tudnak" megjavítani és a komolyabban sérült dolgokat nekem kell(ene), házilag összefércelnem!)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#21273) Phobion válasza kislaki92 (#21271) üzenetére


Phobion
őstag

Nagyon pazar! :K A fegyver valami mod által ilyen szép, igaz?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21274) rétisün válasza Kotomicuki (#21272) üzenetére


rétisün
veterán

itt a megoldás, hogy lehet rosszabb állapotú cuccokat is javíttatni. ajánlott a szerkesztett fájlról mentést készíteni, hátha valamit elrontasz benne.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21275) kislaki92 válasza Phobion (#21273) üzenetére


kislaki92
senior tag

igazából complete modot tolom :) ugye szép grafikát ad...de szerintem alapból is eléggé szép :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21276) Vladi válasza kislaki92 (#21259) üzenetére


Vladi
nagyúr

örök kérdés. Persze a fegyverzet itt nagyon fontos.

én alapvetően a szovjet/orosz fegyverekre szavazok, főleg a zord kürölmények miatt.

Első az ak74m Általános célú, végtelen lőszer van hozzá gyakorlatilag. Mind támadó, mind mesterlövész célokra jó. Igaz van jobb, de a sokoldalúsága, könnyen hozzáférheősége miatt ha ilyenem van, már nem fáj a fejem. :) Plusz persze távcső, hangtompító és gránátvető. Kimaxolva pontosságra.

A második a vss vintorez. Ezt nagyon szeretem, de ez csak középtávú mesterlövész célokra jó. Támadásnál nagyon szűk a tárkapacitás és a célzás is nehézkes a távcső miatt. A lőszer elérhetősége változó, általában csak speciális feladatokra használom, spórolok vele.

Aztán ott a nagy kedvencem a dragunov puska. Nagy távolságú mesterlövész célra használom. Nagyon kevés a lőszer, messzi célpontokat lövök vele célterületre való behatolás előtt. *

Külön kiemelném a hk mp5-öt. A játék elején jó szolgálatot tesz. Később hangtompítóval gyengébb ellenfelekre és szűk helyekre nagyon jó. Kaliber váltás után végtelen lőszerutánpótlása van.

Shotgun is kell, a dögök ellen bóklására. toz 34 a játék elején vadászásra, nagyon pontos, távolabbra is, de életveszélyes helyzetbe kerülsz ha kilövöd a 2 skulót. Amíg tárazol leszednek.
Jobb a chaser 13 vagy az spsa14. De ezeket is lassú tölteni. Közelharcra dögök ellen javaslom. A saiga nagy jóság, bár kicsit csalásnak érzem. :))

Pisztolyt csak hobbiból tartok, inkább dísznek, kedvencem a pb1s olyan szovjet titkosszolgálatos fílinget ad. :))

A grozát én is kiemelem, kedvelem. Nagyon jó támadó fegyver, rohamra ne használj mást. Nagy tűzgyorsaság, nagy pontosság. Abszolút sebzés. Ugyanakkor nagyon nehéz beszerezni a korai stalkerekben és használódik is piszkosul. A 2. és 3. részben már jobb a helyzet, de általános vagy mesterlövész célra gyenge. Az én harcmodoromhoz nem annyira jó. Inkább húzós helyzetekből vágom ki vele magam, mint az x laborok, vagy szarkofág, átkelés Pripyatba stb.

nato fegyvereket nem sokra tartok. Túl sok karbantartást igényelnének. Inkább kiegészítőnek tartom, ha már úgyis van lőszer hozzá pár banditának jó az. :DD

*milyen szakszerűen fogalmazok. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21277) Antonius1978 válasza Kotomicuki (#21272) üzenetére


Antonius1978
addikt

Erdekes.A javitokeszletnel az egyik valasztas a cserealkatresz, masik meg csak siman a keszlet hasznalata a javitashoz.Nem ertem miert fagy ki.Ha nincs cserealkatresz, attol meg kellene mukodjon.Es cserealkatresz nelkul is 100%-ra kellene tudja megjavitani a cuccot.

Zsoldos ruha : hat en is azzal toltam sok ideig, de ugy, hogy a mocsarbeli csatakban 0-ra vasott el, de ezt hordtam, mert fel tudod fejleszteni hogy 4 kepzodmenyt hordozzon, en is igy jatszodtam az elejen :D

Azt hogy mennyire vasott cuccot tudnak javitani a szerelok, at lehet irni, de nem tudom hogy hol.Valaki/k viszont tudjak a forumon, remelem megsugjak neked.
Latom Retisun mar meg is tette :C

[ Szerkesztve ]

(#21278) Kotomicuki válasza rétisün (#21274) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

...és Antonius1978!

THX, működik! :R :C

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#21279) Antonius1978


Antonius1978
addikt

xFreex nekifogtam, hogy kiszedjem az egyik fegyvert az Enot modbol.
Nagyjabol mindent kiszedtem, de a textura/skin/bor cuccot nem talalom.Emlitetted is, hogy nem biztos hogy azon a helyen van, ahol a tobbi fegyver bore, de megis szerinted akkor honnan tudja a jatek, hogy az osszevisszasagbol melyiket kell betoltse az adott fegyverhez ?

Kotomicuki nincs mit, orvendunk hogy segithettunk :C

[ Szerkesztve ]

(#21280) Phobion válasza kislaki92 (#21275) üzenetére


Phobion
őstag

Ez az a mod? [link]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21281) kislaki92 válasza Phobion (#21280) üzenetére


kislaki92
senior tag

így van! ez a széria :D mind a háromhoz van :) és nagyon szépek :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21282) rétisün válasza Antonius1978 (#21279) üzenetére


rétisün
veterán

nincs benne valamelyik config fájlban, hogy honnan töltse be a textúrát? esetleg más néven szerepel a textúra, mint a fegyver? mert pl. másik modból szedték, nem nevezték át a fegyver nevére, és az eredeti nevére hivatkozik a config fájlban, így tudja a játék, hogy azt a textúrát kell betölteni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21283) kislaki92


kislaki92
senior tag

kis kedvcsináló:D :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21284) Phobion válasza kislaki92 (#21283) üzenetére


Phobion
őstag

Ilyen helyre régről nem emlékszem, gondolom modderek által készítettek ezek. Élet is van ezeken a helyeken?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21285) kislaki92 válasza Phobion (#21284) üzenetére


kislaki92
senior tag

a második kép is az atomerőműben van...tehát megtalálható az alapjátékban :) ez pl. a robbanás után volt... :Dtehát a játék vége után :D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21286) Antonius1978 válasza rétisün (#21282) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat eddig nem jottem ra, hogy hol tarolodik ez az info, es xFreex leirasa is azt tukrozi, hogy o sem tudja.A fegyver amit kiszedett nekem az AMK-bol a AK_PACK alkonyvtarban van, de egy allomany sem hivatkozik ra.
Akkor elkepzelheto, hogy - meg regebb Pel irta - valamilyen modon az .Ogf allomany tarolja, hogy melyik .dds toltodjon be ra a 3d-s modellre...

kislaki92 hat ez tenyleg gyonyoru, csak az az erzesem, hogy ehhez kurvajo vas is kell am, most nekem pl az alapjatek jol fut, alig van szaggatas, am a modok jol bekavarnak, mert azoknal atlag 6-7-8 az FPS, persze, van ahol felmegy kb 25-ig is, pl gondolom ahol nagyon kihalt a taj meg ilyesmi.
Amugy hihetetlen hogy milyen szep rajzfilmszeru szinei vannak ennek a modnak :Y :C
(Kar hogy bizonyos szinten kisse elcsesztek a jatekot, pl a kutyak olyan gyorsan futnak, hogy nem is tudod oket kovetni a fegyverrel, mondjuk az eger erzekenysegen lehet allitani , akkor valamivel jobb lesz.A masik meg, hogy minden szemelynek kb 2 meteres auraja van, nem tudsz elmenni egy sztalker mellett egy szuk atjaroban pl).

[ Szerkesztve ]

(#21287) kislaki92 válasza Antonius1978 (#21286) üzenetére


kislaki92
senior tag

hát jah...ezeknek van...nekem full hd-ben maxon szépen fut a complete meg úgy általában minden hála...ezért gyűjtöttem egész nyáron :):):) hát a modok sajna mindig ilyen durvák :) gépigényügyileg :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21288) Aarpok válasza kislaki92 (#21285) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen mert mind a 3 complete mód kapott freeplay kiegészítést ami annyit jelent,hogy a főszál befejezése után maradhatsz a zónában kalandozni.

Аарпок

(#21289) Telda válasza kislaki92 (#21283) üzenetére


Telda
addikt

Ez mi ez?

(#21290) xFreex válasza Antonius1978 (#21286) üzenetére


xFreex
aktív tag

Igen. A 3D-s modell tárolja. Írtam is, hogy nem tudom megnyitni, ezért nekem maradt a keresgélős módszer.

Egyébként, ha nem másolod át a bőr fájlt de minden más jó, akkor még a játék elfogadja a módot, betölti, látszik a fegyver, csak éppen nem lesznek színei hanem teljesen sötétkék/lila lesz.

Az Enottal vigyázz. Ha jól tudom, akkor SGM alapú mód. Ha igen akkor a hud miatt néhány paramétert (pl sebzés) kiszedtek minden fegyverfájlból (w_xyz.ltx) és átrakták egy másik fájlba, továbbá az összes ilyen fájlt hivatkozással indítják az adott paraméterekre. Azt hiszem w_sections.ltx a neve.
Helyileg ez is a gamedata\configs\weapons mappában van.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21291) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

/Enot/

Átmentem a Jupiterhez, de itt eléggé finnyás a kereskedő - a kevésbé ütős fegyvereket nem akarja megvenni, hiába volna az akár kifogástalan állapotban is (pl. egy tipp-topp MP5-st sem vesz már át) - , így, előbb-utóbb felkopik az állam, ha nem találok ki vmit... :O

Az 5.45-ös lőszert használó fegyverek így következnek a sorban?
- AK(S)-74 (optikát viszonylag korán lehet rá találni)
- AK-74M (optikát viszonylag korán lehet rá találni)
- ABAKAN (nem találok hozzá optikát)
- AK-107 (optikát viszonylag korán lehet rá találni - de ezt 14k körüli áron méri Hawaii...)
- AEK-971 (nem találok hozzá optikát)

Mert vmit ki kellene ötölnöm a - Kardánnál már kimaxolt - kezdőfegyver helyett, amihez már "ingyen" volna a lőszer, de távolabbra is "hatásos"... (A Jupiternél irreálisan sok zombi mozog, szerte a terepen és ez nagyon eszi a lőszert a nagyítás nélküli optikával - a cuccaikat meg nem veszi a kereskedő...)
Az L85-höz már találtam 4x-es optikát, de egyik szerelő sem "tudja" fejleszteni, ami eléggé költségessé tenné a használatát az állandó, 5-10 lövésenkénti teljes felújítást igénylő volta miatt... :(
Az egyik bokorban találtam egy M4A1-t, amin van 1,5-2x(?)-s optika és fejleszteni is lehet, esetleg, egy, még a zsoldosoktól elvett HK36K/E volna, amit be tudnék vetni - csak ne állnék a pénzügyi csőd szélén... :(

Tehát, vmi ötlet kéne az 5,45-ös és 5,56-os lőszerkészlet (közép) távolba lövő felhasználására, nem túl drágán, ha lehet! ;]

Esetleg: mit kéne átírni, összefésülni az Enot-ban, hogy minden szerelő tudjon - végre - minden fegyvert fejleszteni?

/Enot/

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#21292) kislaki92 válasza Telda (#21289) üzenetére


kislaki92
senior tag

clear sky complete mod..főszál befejezése után :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21293) rétisün válasza Kotomicuki (#21291) üzenetére


rétisün
veterán

a fejlesztések buherálásáról volt szó, keress vissza, talán a 'feljeszt' szóra kidobja.
telefonról nem tudok többet segíteni. :(
a pénzügyekhez: artikat gyűjtögetni, eladni, ez elég jól szokott hozni, legfeljebb addig áll a fősztori.

mod: ha még nincs veles detektorod, kopachiban a markoló fülkéjében találhatsz, asszem azt a legtöbb modban meghagyták.
illetve az egyik mozdony tetején van egy sniper.
a legjobb viszont (csak sajnos nem mindig van ott) a szevcsnenkon van egy hátizsák, abban én többször találtam monolith exo-t :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21294) Aarpok válasza Kotomicuki (#21291) üzenetére


Aarpok
őstag

Alapból 2 dolog kell a fejlesztéshez szerszámkészletek és alkatrészek.Mindegyik szerelő mellett (Zaton,Jupiter,Pripyat) található egy szép nagy zöld doboz amibe az eladhatatlan fegyvereket lehet dobálni és ezekből a szerelők alkatrészeket vesznek ki.80 alkatrész felett kedvezményt adnak a szerelők a fejlesztésekre,javításokra azonban érdemes 100 felett tartani ezt a számot.mert akkor szinte bagóért dolgozik.Az Enot egyik hülyesége,hogy a nagyon rossz állapotú fegyvereket nem javítják a szerelők bár ezen lehet változtatni (részletekért Süni kollégát nyaggasd).

Аарпок

(#21295) Balathruin válasza Aarpok (#21294) üzenetére


Balathruin
veterán

Pontosítok. 90 alkatrésznél ingyen csinál, szóval az fölé szerintem teljesen felesleges menni.

(#21296) Kotomicuki válasza rétisün (#21293) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

/Enot/

...és Aarpok: Köszönöm!

Ezen hozzászólásban taglalt módon azért nem tudom, mert nálam egy rangra való hivatkozás is van ott (gondolom, ha van megfelelő rangom, akkor már engedi), pl:

up_sect_tech_fort_freedom_exo_outfit = {!need_rank_hint(530)} false, true

Itt töröljem ki a rangos részt és maradjon csak a "true"?

Tényleg a rang aktuális állását hol jeleníti meg ez a drágaszág?

Az arti-gyűjtés még belefér a Jupiteren, hiszen csak most érkeztem, de a Skvdx-nál csak minden másnap, 2-3 kitörés után volt hajlandó bedobni 1-2 arti-t - a hullarablásból több jött össze (arti is), amíg voltak rabolható hullák (nem lövök senkire, aki nem ellenséges, jobb a békesség - a fenének sem hiányzik az utolsó Herkulessel épphogy mozgásra bírt karival harcolni, +kitérőket tenni... - , de így meg nincs loot sem...).

Érzésem szerint, a visszakeresgélések után, a rangom, de még inkább a szerelők konténereiben lévő dolgok hiánya miatt nem fejlesztenek a nyavalyások (Kardánnál 20, Nitrónál 10 kacat van - inkább pénzé tettem és a stalker-eknek adtam el a dolgokat)!

Nimble-től már megvan a jobbik Dragunov és az első sor fejlesztése is hozzá - 44k-ért szinte ingyen volt... :C

Exo-t még nem találtam (már csak 90k lenne a boltból, a kezdeti ~130k helyett), de már átírtam a javításokat, kisebb értékekre és így már a rozzantabb dolgokat is megjavítják a szerelők! :R

/Enot/

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#21297) rétisün válasza Kotomicuki (#21296) üzenetére


rétisün
veterán

itt van egy kicsit bővebben kifejtve ez a true_false dolog. én annak idején nem találkoztam ilyennel, szóval nem tudom, mit lehet vele kezdeni. lehet, hogy tényleg elég, ha kitörlöd az erre vonatkozó részt, mindenesetre csinálj mentést a fájlról, mielőtt belepiszkálsz, hátha crash lesz belőle.....

"nem lövök senkire, aki nem ellenséges"

zombik mindig vannak a fűrésztelep környékén, ha egy-kettőt meghagysz, és később viszamész, megint lesznek. ha mindet kinyírod, beköltöznek a zsoldosok, őket is mindig ki lehet pucolni (meg majd a kör antennakomplexumból is) persze ők keményebb ellenfelek, mint a zombik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21298) Aarpok válasza Balathruin (#21295) üzenetére


Aarpok
őstag

Pedig ezt tapasztaltam,hogy más volt a tarifa mondjuk 95 - nél és más 130 - nál.

Аарпок

(#21299) Antonius1978 válasza xFreex (#21290) üzenetére


Antonius1978
addikt

Erdekes, mert en egy progival - OGF Viewer-el megnyitottam volt az AKMS allomanyt, de nem volt neki bor, vagy pedig a program nem ismerte meg, vagy valamit nem allitottam be.
Amugy egy szikrat belekontarkodtam az equipment DDS-be, mindjart adom a kepet is, csak annyit akarok meg mondani, hogy mindjart kicserelem az altalad adott AKM Ogf-jet az AKMS Ogf-jere, kivancsi vagyok mi fog tortenni,persze atnevezem AKM-re.

Kotomicuki nem tudom hogyan vannak neked anyagi gondjaid, mert szep turelmesem ossze lehet szedni a zset, csak tobbszor kell portyazni.Pl Kordonban es a mocsarban kell osszesen 80 ezer, hogy teljesen felfejleszd a valltamaszos fegyvert, es a zsoldos rucit.Ha megerkezel Zatonba, akkor kezdd el vegigcsinalni a jatekbeli alapkuldeteseket, akkor mar kapsz egy kezdotoket.
A kezdo fegyver akar Pripyatyig jo lesz panceltoro loszerrel, vagy valaszd valamelyik fejlettebb valtozatat ha nagyon akarod - AKM es AK 1xx - ezekre megy tavcso is.Mondjuk en Pripyatyban a vegen mar a HK417 vagy mivel maszkaltam, mert a lelott 400 zombi miatt a fegyver sebzese nagyon jo lett, a sebzest jelzo csik feleig ment fel.Vagy hasznalhatod az XM100 vagy mi a fene a neve, XM-8as dobtaras 100 loszeres valtozata, annyit ajanlok, hogy nelkule ne menj le a Pripyatyi laborba :D
Amikor boven el vagy eresztve a kis erteku haszontalan kepzodmenyekkel, vagjad be gyorsan Kardan dobozaba, 3-al emelkedik az alkatreszek szama.En azt a huncutsagot kovettem el, hogy amikor volt par 100 ezrem, egyszeruen vettem vagy 10-20 kepzodmenyt Szakalltol, es beraktam a dobozba :)
A szennyviztisztito kipucolasa egybol megdob vagy 100 ezer penzzel, ha eladod a zsoldosok cuccait.
Az elejen kicsit szenvedos lesz, ne is menj oda semmi jo pancellal, a legjobb pancelt kb 50%-ra lotte le 2-3 amerikai geppuskasorozat kozelrol.

(#21300) kislaki92


kislaki92
senior tag

Szkvadovszk Anomália :D:D:D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.