Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) rétisün válasza ReznovMan (#21500) üzenetére


rétisün
veterán

a szennyvíztisztítónál találkozol a herceggel, lelövöldöztök mindenféle mutánsokat, aztán lesz egy batyu a felső szinten, abban kell lennie.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21502) shield válasza Antonius1978 (#21475) üzenetére


shield
Topikgazda

A Fotograf-hoz kimondottan a "Verzió: 1,0004" kell.

Találtam gyorsabb letöltést: INNÉT
Van a sima mod és a nagyobb repack, én a SeregA-Lus repackotat szoktam leszedni, azok általában jobban működnek mint a sima modok.
Ebben már benne van az "utolsó patch 2014/01/25" is.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#21503) ReznovMan


ReznovMan
csendes tag

Ja h csak azután..Oksa:) köszi!! És a Rees hatizsák dologra van ötletet?

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21504) ReznovMan válasza rétisün (#21501) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Ja h csak azután..Oksa:) köszi!! És a Rees hatizsák dologra van ötletet? ( bocs az ismétlésért..)

[ Szerkesztve ]

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21505) dodopek válasza ReznovMan (#21500) üzenetére


dodopek
addikt

Morgós haverjának a fegyvere akkor lesz a vízműnél, ha végigcsináltad a Herceges küldetést. Az utsó felvonásban visszafoglaljátok a szennyvíztelepet a mutánsoktól, utána ott lesz...

(#21506) Antonius1978 válasza xFreex (#21492) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szerencsere kimentettem az AMK 2 felszereleseit, igy a kepen bekereteztem hogy mi kellene.

Magyarazat.
A Babaran az az AK47 dobtaras valtozata + tavcso is teheto ra. (Ez egy felfejlesztett - egyedi/jutalomfegyver lenne, egy tavcsovel, dobtarral es automata tuzelessel ellatott SA-85)
A Vihr az enyhen hasonlit a magyar KGP9 magyar geppisztolyra - legalabbis a modellje amikor kezben tartod, nem a legjobb a hasonlosag, de egye fene.
A DSK1 annak ket hasonlo kepe van, lehet a 2 ket kulon fegyver, majd kellene olyan amikor kezbe fogjuk az illeto fegyvereket, mert igy oldalrol nem tudom melyik a jo a 2 kozul.Ez lesz majd a magyar Gepard M6 Hiuz mesterlovesz puska.
A KVSK, RPK, Karabiner azok latom ismerosek, ezekkel nincs gond.A KVSK lesz a Gepard M3-as 14,5mm-es magyar mesterlovesz puska.A Karabiner meg a 43M(intaju) Gyalogsagi puska (Mannlicher).Ehhez a kettohoz kell uj loszertipus valoszinuleg.Az M6 Hiuzhoz nem, mert az hasznalhatja a 12,7-es, vagy a .50-es loszert ami mar a modokban benne szokott lenni.
A duplacsovu vadaszpuskat azert nem talalod, mert nincs ebben a modban.Szerintem a Geonesis 2-ben volt ilyen egymas melletti csoelrendezesu vadaszpuska.Amugy ez a puska fog megfelelni a FÉG Monte Carlo nevu magyar vadaszfegyvernek.
Azert, hogy ne csak 2 loszeres soretes fegyverunk legyen, betehetunk egy olasz soretest, a magyar rendorseg hasznalja/hasznalta, a Beretta RS-200 Shotgun-rol van szo. [link]. A Geo 2-ben volt ehhez hasonlo fegyver valami Benelli neven, barna markolattal mint ez.

shield igen, tudom hogy az 1.04es valtozattal mukodik, mar jatszom is vele.Amugy a COP az mar 1.6.02-es mar nem kell feljebb patchalni.Csak azon csodalkozom, hogy a Fotograf sokkal szebb mint a COP...Az en Fotograf modom osszecsomagolva 5,9 giga, kicsomagolva vagy 8 korul lehet.

(#21507) sklopp válasza ReznovMan (#21504) üzenetére


sklopp
őstag

Rees-nek akkor fog kelleni a hátizsákja, ha előtte valami küldetést megcsinálsz, most nem jut eszembe, mi volt az. Ha nem akarod feleslegesen cipelni, dobd le elé és kész. Nekem ott maradt, amíg végül szükség lett rá.

(#21508) emre válasza Antonius1978 (#21490) üzenetére


emre
veterán

Néha tankozok, ha nem vagyok fáradt éppen.
Stalkert nem szívesen tolom, mert állandóan jönne a 3,5 éves fiam az ölembe hogy apa most kilőjük a malacokat ugye? Csak amikor az arcomba liheg egy vérszívó akkor meg összefossa magát szegénykém.

(#21491) kislaki92
Igen az erőműben történt és a SMRTER moddal követtem el.
Az a titok, hogy előbb kell ehhez a lépcsőhöz érni, mert itt tűnik el örökre, de ez előtt meg nem lehet vele beszélni. Szóval el kell kapni a pillanatot. :) Sajnos a részletekre már nem emlékszek, de most visszatöltöttem egyet az akkori mentéseim közül és ez a screen is most készült.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21509) Antonius1978 válasza emre (#21508) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nahat, mostanaban 2x rohogtettel meg.Ez a masodik eset, ahogy elenk szinekkel ecseteled hogy hogy ijed meg a fiad, az elso, amikor a scout elkuldott teged neheztankkal felderiteni, akkor is olyan szavakat hasznaltal, hogy harsanyan felrohogtem.
A fene egye meg a szaggatasat, idegesit, es nehez jatszani.Multkor Cserivel mentem, es 1 csatan belul 5x szakadt meg a kapcsolat.Addig belem lott a tuzer, meg masok, 1/4 eletem maradt, ki is lottek, 1 ellenfelet sem talaltam el.

Es az hasznal valamit ha tudsz a Lovesszel dumalni ? Vagy csak amolyan raadas ?
A Fotograf modot vitted vegig ? ShoC mod.Most epp azzal kinlodom, nagyon tetszik a tortenet, de nagyon ossze-vissza vannak a dolgok, nehez kideriteni, hogy dolgokat honnan lehet osszeszedni....

(#21510) Phobion válasza emre (#21508) üzenetére


Phobion
őstag

Az előző képedet látván, igazán kíváncsi lettem volna a többi válaszára. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21511) emre válasza Phobion (#21510) üzenetére


emre
veterán

Csak kitérő jellegű válaszok voltak, gondolom ilyesmire nem voltak a programozók felkészülve. :DDD

(#21509) Antonius1978

Nálam viszonylag kevés gond volt a laggal, mint említettem fáradtan nem szívesen játszok. És most hogy megint 8-16-ig dolgozok még fel kell pörögnöm kicsit. Meg amikor ráérnék mindig itthon a család, és inkább velük foglalkozok. Amikor 3 műszakban jártam és például délutános voltam gyakorlatilag egy hétig csak akkor láttam az asszonyt mikor melléfeküdtem éjjel, mert mire felébredtem, ők már rég elmentek, ilyenkor volt időm a wotra. Volt amikor mentem 50-60 csatát is egy nap, van amikor egyet sem. A tegnapi ilyen volt és a mai is ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21512) Antonius1978 válasza emre (#21511) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.
Egy annyit elmeselhetnel, hogy mely modokkal jatszodtal idaig.Mind a 3 Stalker modjaira ertem.

(#21513) kislaki92 válasza emre (#21508) üzenetére


kislaki92
senior tag

ari lehet a fiad...ennyi idősen STALKER!!! :D

smrter mod az különösebben mit takar? :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21514) emre válasza Antonius1978 (#21512) üzenetére


emre
veterán

Mivel az utóbbi időben nagyon ritkán veszem elő, csak azt tudom mondani amik most is fenn vannak. Mindegyikhez volt 2-3 kedvenc amit többször is végigtoltam, de hogy mennyit próbáltam ki arra nem emlékszek pontosan. De hidd el nem volt olyan sok. :N

ShoC: OL22, OL2009, 2010, 2011, Inferno, Soljanka,
CS: OGSM, SMRTER (ez a kettő nagyon tuti, meg nem is nagyon van más hozzá)
COP: SGM2.2, SMRTER, ENOT, de fenn van az AMK2, Gladiator, és a Sigerius mod is.

nálam kb így néz ki :D

(#21513) kislaki92
Azt látnád hogy az Angry Birds-öt hogy tolja az asszony telefonján. :D Aztán ha nem jön össze neki már bassza is a földhöz a készüléket. :DDD

CS SMRTER Zone Alpha eredeti topik
itt meg a letöltés, a rebuild-es fájlok azok

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21515) emre válasza emre (#21514) üzenetére


emre
veterán

Sajnos a Letöltés linket elqrtam az előbb.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21516) Phobion válasza emre (#21511) üzenetére


Phobion
őstag

Vagy éppen ő lepődött meg. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#21517) Antonius1978 válasza emre (#21514) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszi hogy megosztottad a modok nevet, legalabb tudni fogjuk hogy miket probaljunk ki legkozelebb :C
Amugy gondolom ezek legfeljebb angol forditasuak, esetleg magyar forditasu van kozottuk ?
UI : Eltaroltam az oldalt, koszi.Majd egyszer sor kerul ra is.

[ Szerkesztve ]

(#21518) ReznovMan válasza sklopp (#21507) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Köszi...:) Kb a cseszd meg a hátizsákod effekt.. :D :D :D

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21519) kislaki92 válasza emre (#21514) üzenetére


kislaki92
senior tag

azok az átkozott madarak :D:D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21520) ReznovMan válasza emre (#21514) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Hali, van ehhez a CS smrter cucchoz valahol némi telepítési meg úgy általában valami leírás..? :)

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21521) ReznovMan


ReznovMan
csendes tag

AMK mod: kérdés, amikor meghekkeltettem a második PDA-t és utána a Jupiterhez irányít a játék, ahol valami tárolót v mit kell lecsekkolnom, na ott mi történik? mert h 1 "jaj" és a feladat sikertelen... :(

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21522) dodopek válasza emre (#21514) üzenetére


dodopek
addikt

Ugyanígy vagyok én is. Megtanítottam a gyereket, hogy ha az észlelnek csík elindul, akkor neki is menni kell, mert Apa CSUFIPOFÁKAT fog lőni. De hacsak nem feltétlenül fontos, inkább nem játszom FPSt, ha a közelben van...

(#21523) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Kislaki, lehasitottam neked a netrol 2 bukkfalapot, ime : :DD :C

Na hasznald oket egeszseggel a kedvenc fegyverem markolataihoz :DD
Inkabb a felsot hasznald, mert az szokebb :C

[ Szerkesztve ]

(#21524) Dhampir


Dhampir
félisten

Vajon lesz WiP 2?

(#21525) Antonius1978 válasza Dhampir (#21524) üzenetére


Antonius1978
addikt

En szemely szerint orvendenek neki :)

(#21526) kislaki92


kislaki92
senior tag

jah...amúgy már egy ideje rájöttem a bit váltás utáni világosodó gondra :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21527) kislaki92 válasza kislaki92 (#21526) üzenetére


kislaki92
senior tag

tessék :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21528) hubai1979 válasza Antonius1978 (#21523) üzenetére


hubai1979
őstag

Nekem ilyen szinű lamináltam van a szobában. :DD :DD :D :D :D ;] ;]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21529) Antonius1978 válasza hubai1979 (#21528) üzenetére


Antonius1978
addikt

Akkor mar tudom hogy honnan fogjuk az SA-85-hoz a faanyagot beszerezni :DDD :C :DD

kislaki92 majd aztan kuldd at a DDS allomanyt legyszi.Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#21530) hubai1979 válasza Antonius1978 (#21529) üzenetére


hubai1979
őstag

Cserében kaphatnék egy ötvenes kaliberű változatot.

vagy egy ijet, ennek is nagyon örülnék

:K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21531) xFreex válasza Antonius1978 (#21506) üzenetére


xFreex
aktív tag

Mint mondtam nekem nincs meg a Geonesis 2, a duplacsövű sörétest szerintem az Enot-ból fogom kiszedni.

Ezeknek a hétvégén talán nekiállok. Önálló mód legyen? Esetleg alapozzam a complet modra? A már kiszedett AKM benne legyen vagy sem?

Egyenlőre minden fegyvernél megtartom a módbeli paramétereket. (név, leírás, tömeg, sebzés, lőszer, stb) Később majd átírkáljuk.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21532) Antonius1978 válasza hubai1979 (#21530) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nekem egy akarmilyen AK megfelelne :)
Az also allvanyos fegyver az mifele ?

xFreex egyelore ne tedd be semmilyen palettara, ugy ertve se alapjatekba, se mas modba, mert meg nem tiszta, hogy mi lesz ezzel a hobbiszintu dologgal.Esetleg elnevezzuk majd Hungarian Weapons Modnak, csak kerdes, hogy milyen modhoz fog talalni ugyebar...
Igen, a mar kiszedett AKM-et is hagyd benne, mert az lesz az AK-55.Es igen, csak szedd ki a fegyver dolgait, leiras, parameterek, DDS, OGF, aztan majd meglatjuk hogy hogyan tovabb.
Duplacsovu : akkor szedd ki az Enotbol, most nezem a palettat, felette a 3ik fegyver, ami a pisztolyok alatt van, az lesz az olasz soretes, azt se feledd kiszedni.
A hatizsakos kepeket majd en intezem kesobb.Meg kiserletezgetunk Kislakival a szineket illetoen.

(#21533) hubai1979 válasza Antonius1978 (#21532) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem tudom fönök de én az ijen bestiákra esküszöm. ;] ;] ;] ;]

[link]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21534) Dhampir válasza hubai1979 (#21533) üzenetére


Dhampir
félisten

:D

Isaac Bashevis Singer szerint „Nem lesz igazság addig, amíg az ember egy késsel vagy puskával áll, és tönkre teszi azokat, akik nála gyengébbek.”

(#21535) hubai1979 válasza Dhampir (#21534) üzenetére


hubai1979
őstag

Szép idézet,de lehet hogy az a gyengébb, sunyib, dühöseb, és több ártó szándék van benne mint akinél a fegyvert van. :K :K

Tiszteletem az uraknak megyek dolgozni. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21536) Dhampir válasza hubai1979 (#21535) üzenetére


Dhampir
félisten

A fegyver a gyávák ereje és aki nagyon fél, az támad a legjobban. :K

A fegyverek még sosem hoztak igaz és hosszon tartó boldogságot, csak bosszúszomjat.

Fekete István írja:

Ha parancsolni akarsz, először engedelmeskedni kell megtanulni.

Én nem szeretem az erejükben dölyföseket, mert tudom, egyszer úgyis elesett és szomorú lesz mindenki. A kemény tekintet: alázatos és révedező lesz, a parancsoló hang: lágy és kérő. Az ököl: kinyújtott, reszkető tenyér.

(#21537) Antonius1978 válasza hubai1979 (#21533) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat utos cucc, de latom csak 5-600 loves percenkent (viszont most csinaltak 1300 loves/percest is).

(#21538) kislaki92


kislaki92
senior tag

valakinek valami fegyver modba nincs kedve belevágni?

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21539) dodopek


dodopek
addikt

(#21540) Dhampir válasza kislaki92 (#21538) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne mellé egy új sztori is.

(#21539) dodopek

Az aktuális bűnbak, akit eddig támogattak, de most már kegyvesztetté vált a hatalmasok szemében.

[ Szerkesztve ]

(#21541) kislaki92 válasza Dhampir (#21540) üzenetére


kislaki92
senior tag

jónak persze,hogy jó lenne...:D csak nem tudom,hogy ki vágja ezeket! vagy ,hogy gondoltad amúgy? :) én fegyvereket meg ezeket szívesen textúrázom mint eddig... :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21542) Antonius1978 válasza kislaki92 (#21538) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nekem mar van.
xFreex majd a hetvegen kiszedi nekem azokat a fegyvereket, melyek elmeletileg (gyakorlatilag nem 100%-ban) hasonlitanak a magyar fegyverekhez.Azokbol osszekalapal(hat)unk egy - nevezzuk esetleg Hungarian Weapons Mod-nak dolgot.A vegso kerdes az marad, hogy egyaltalan tarsitsuk-e valamilyen modhoz, vagy maradjon a sima alapjatek kiegeszitoje.Sajnos - es valoban sajnos - nem tudunk csinalni egy magyar modot, mert nem ertunk hozza.Aki meg ert hozza, az mas modot csinal, es nem erdekelt egy magyar vonatkozasu mod elkesziteseben (ami akarmilyen rovid is lenne teszem azt fel, allati sok idot igenyelne elkesziteni).
Dodopek, ez a kep micsoda is ? (Autumn Aurora amit a ShoC oldalon is kozzetettel, vagy megse ?)

Dhampir nekem lenne egy, mar irtam is rola, lehetne egy jo kis zombis jatekot csinalni.
Na ne ugy kepzeljuk el, mint egy esztelen zombi hentelos jatekot, hanem meglenne neki a jo kis tortenete, amolyan tulelo horror sztori (csak eppen a zombi fertozes lenne a tema, es nem a Zona, vagy radioaktiv sugarzas).
Az hogy erre a zombis dologra gondoltam a - Lengyel David "A joslat" cimu konyv adta.Persze mas dolgot is ki lehet talalni, nem csak zombist, de mi legyen az ? Pl "Egy magyar sztalker a Zonaban" cimu tortenetet mutassuk be ? :C
Vagy egyeb is lehet, barmi, de mi ? Zombi + postapokaliptikus torteneten kivul nem tudom mi passzolna a Stalker jatekhoz...

[ Szerkesztve ]

(#21543) kislaki92 válasza Antonius1978 (#21542) üzenetére


kislaki92
senior tag

akkor konzultálni kéne ! :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21544) Dhampir válasza Antonius1978 (#21542) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha megcsinálod, kipróbáljuk. :D

(#21545) Antonius1978 válasza Dhampir (#21544) üzenetére


Antonius1978
addikt

kislaki92,Dhampir en a tortenet foszalat magamra vallalom, azaz megnezem a palyakat, hogy melyiken mit lehet(ne) kezdeni - ertsd : az epuletek, a helyszin hatarozza meg hogy mit kelljen a palyan csinalni, tehat inni a barban :), szerszamokat, adatokat pl loszergyartashoz, fegyverfejleszteshez keresni meg a gyarban :)
Amugy az jutott az eszembe, hogy nem baj ha 1 magyar se akarja megcsinalni a modot, megkeresunk kulfoldi forumokat, es felbiztatjuk a jatekhoz ertoket, hogy csinaljak meg nekunk, es kesz. :DD
Csak jo tortenetet kell kitalaljunk, amivel meg tudjunk fozni oket, hogy erdemes nekilassanak.Es az nem biztos hogy menni fog, de megprobalhatjuk.

Amugy valamikor a tavaly osszel talan mar irtam egy kis szosszenetet, Dhampir te talan igen, Kislaki tuti nem olvasta, igy megint bevagom ide a szoveget, szerencsere epp elmentettem, mert meg humort is vittem a leirasokba, azaz jopofiztam :C
Nos akkor ime (ha jol emlekszem Retisunnek valaszoltam) :

Hat tudd meg, hogy en mar a tegnap ota ezt forgatom a fejemben, ma delelott meloban mar errol a magyar mod-rol almodoztam.Raadasul magyar gyartasu fegyverek lennenek benne,es + olyanok, amelyet a magyar rendorseg es a TEK stb hasznal.
Mar Leo mesternek is irtam egy privat uzenetet, feltettem neki par kerdest.
Az alapotletet 2 dolog szolgaltatna' : 1. Yantar Undergroundban talalkozunk egy uj szornytipussal, ezek a zombik. 2.Par napja a Facebookon Fonyodi Tibor (alias Harrison Fawcett) iro megosztott egy hivatkozast.Ket magyar srac irt egy konyvet, melynek cime "Holtak Vilaga".
http://hu.wikipedia.org/wiki/Holtak_Vil%C3%A1ga_%E2%80%93_A_j%C3%B3slat
Szoval, ugy kepzeltem, hogy a mocsaras palyan kezdunk (ahol az Enotban az aknakeresovel kell maszkalni a katonai cucc utan). Na es mi kell egy ilyen posztapokaliptikus szeru vilagban a tuleleshez ?
Kaja, viz, fegyver (+hozza loszer). Szoval, fater (mert egyutt elunk egy kis tanyan a mocsarban) elkuld minket, hogy szerezzunk nemi hust, hogy pl csabai, vagy gyulai stb kolbaszt tudjunk tolteni :)
Meg tiszta szerencse, hogy a mocsar tele van vaddisznoval.Fater ad nekunk egy vadaszpuskat (csak a jo isten tudja hogy honnan van neki) es hozza 10 soretpatront.Tud egy jo helyet, ahol legalabb 5 vaddiszno tanyaszik, szoval 2 lovesx5 vaddiszno =10 soretpatron, szoval eleg lesz.Na, le is vadasszuk a vaddisznokat, a fater maris nekifoghat szalamit gyartani :). Van azonban egy kis bibi, hogy mit igyunk a szalamira ? Hat kerem szepen, finom tisztitott vizet, amit a szivattyutelepen allitanak elo, ha meglenne valamilyen bizbasz, egy kutyu, ami szuri a vizet, na de az epp nincs.Szoval a technikus, aki meg a fegyverekhez is ert, elkuld minket olyan szuroert valamerre.Miutan azt is megtalaltuk, a technikus ellat minket vizzel. Az ujabb problema a loszer, meg valami + fegyver.
Fater ert a soretpatronok gyartasahoz, de ahhoz kell egy eszkoz, valamint olom, meg puskapor is.
Kent es faszenet meg csak talalnank a mocsarban a puskaporhoz, na de olom es a ketyere az nem terem minden mocsari bokorban.Olmot valoszinuleg a Szemetdombon, mig a loszergyarto eszkozt valamifele gyarban talaljuk majd meg (pl Sotetvolgy).Mivel kajaval es vizzel el vagyunk latva, akar neki is indulhatnank hogy beszerezzuk ezeket a dolgokat, de mi van akkor ha megserulunk ? Fater erre is tudja a valaszt, o nem egy kezratetellel dolgozo termeszetgyogyasz vagy mi, hanem olyan pofa, aki ismeri a gyogyfuveket.Na szoval, hamarjaban el is szalajt minket par helyre, ahol az a fura virag terem, oszt csinal nekunk koromvirag kenocsot, de olyat, hogyha leszakad a labunk es a helyet bekenjuk, akkor mindjart 2 no vissza 1 helyett :)
A fater rank bizza maradek toltenyeit es egy halnyuzo kest, es elmondja, hogy jo lenne ha egyuttal egy radiot is szereznel meg valami fegyvert, elindulunk, aztan a kis alaguton keresztul atmegyunk egy olyan helyre, ahol a fout menten egy rendorsegi megallitopont, valamint egy kis falucska, valami TSZ allomas meg attol tavolabb meg par ilyen-olyan epulet talalhato. (ez Kordon ugyebar).
A rendorseghez erve szomoru kep, meg nehany rossz pofaju zombi fogad minket.Miutan lehenteltuk oket, szetnezunk picitt. Sajna a zsarukat elkaptak a zombik, igy csak egy valamifele rendorpancelt/oltozetet es nehany pisztolyt es a hozzajuk osszegyujtott loszert zsakmanyolunk. A radiot sajna a gaz zombik valahogy osszetortek, igy szomoruan kullogunk az uton a kis falucska fele. Az uton - hat mar sehol sincs nyugta az embernek ?! - megtamad minket nehany olyan vaksi kutya, csak a jo eg tudja hogy miert neznek ugy ki mint azok a rohado husu dobermanok a Resident Evil-bol, melyet meg gyerekkorodban lattal , amikor a nagybatyadnal nyaraltal Szegeden. Szerencsere ezekkel a rendorsegi kezifegyverekkel hamar kicsinalod oket, es mar meg is erkeztel a kis faluhoz.
Sajnos ott is osszefutsz par zombival, el is intezed oket, es a lovesek hangjara egy lezart pincebol elomereszkedik Jani ba a helyi kiskereskedes tulaja (alias Szidorovics). Az oreg elmondja, hogy a racsok mentettek meg a boret lenn a pinceben, mert azon a zombik nem tudtak behatolni.
Beszedbe elegyedtek az oreggel, es amikor elmondod hogy mennyi szalami es friss viz van nektek otthon, az oreg is szivesen vasarolna belole, meg epp egy radioja is akadna feleslegesen, amit szivesen oda is fog adni, ha hozol neki egy aksit az egyik teherautobol a TSZ allomasrol, mert halvanyan eg mar a neonja, es szart se lat majd a sotetben ezutan. :)
Na, nagyjabol ilyesmi lenne a bekezdes, szoval valodi eletbol meritettem, hogy valoban mi kellene egy ilyen helyzetben. Aztan meg ti is torhetitek a fejetek, ha akarjatok, hogy a sok otletet osszeirjuk, es az a magyar srac ha vegez azzal az uj moddal, mar ha kijon egyaltalan, akkor nekiallitjuk a World of Death (WOD), azaz Holtak Vilaga magyar modnak :)

(#21546) kislaki92


kislaki92
senior tag

ez mind szép és jó! de az ember ha maga alkot akármilyen kínok árán is....jobb :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#21547) Alienhun79 válasza Antonius1978 (#21545) üzenetére


Alienhun79
tag

:Y
Csak két dolgot kérnék: Itt a térkép

A másik :


:))

tesztoszteronstalkerista

(#21548) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Az jutott eszembe, valaki piszkalt bele a zenek megvaltoztatasara ? Pl en az Oblivionban vagy Skyrimben (mar nem emlekszem pontosan melyikben) olyant csinaltam, hogy amikor talalkoztunk egy ellenseggel, akkor elindult egy csatadal/harci zene. En ezt tettem be :DD [link]

Lehet egyesek nem dijazzak (pl Kislaki :) ), de gondoltam arra, hogy adjunk mi is valami porgos/utos/adrenalinszintet emelo zenet harchelyzetekben.(nem emlekszem, mert nem figyelek oda tudatosan,de ugy tunt hogy tobb fele zene is van, csak nem tudom, hogy pl harchelyzetre pl csak mindig 1 van-e, vagy mondjuk 3, ami felvaltva megy).Barhogy is van, en ezt a bejatszasokat hallanam szivesen amikor harcolok (ellensegtipusokra lebontva) :

Zombi tamadas : [link] - 13-ik masodperctol-27-ig
Bandita tamadas : [link] 0-tol 18-ig
Katonak tamadasa :[link] 32-tol 48-ig
Valami kuldetes, vagy huzos helyzet eseteben : [link] 0-tol 35-ig
A mod kezdo kepernyojekor szolo dal : [link]
(ha megse zombis lesz a mod, akkor ez adja az alapotletet, hogy mit keres 1 magyar sztalker a Zonaban, epp valamifele bunozok vagyunk akiket le akarnak sittelni, igy jobbnak latjuk elhuzni a Zonaba ;] )
Amugy remelem sikerul a menekulese a Zonaba, mert ha nem, akkor ez lesz a vege :C : [link]

Egyeb otlet ilyen jo adrenalinos zenere ? Ismer valaki meg ehhez hasonlot ?

(#21549) Antonius1978 válasza Alienhun79 (#21547) üzenetére


Antonius1978
addikt

Oke, a Tanyarol indulunk, es az elso kuldetesunk, hogy megvakarjuk Mordorban Szaur(j)on segget :Y :P
A masodik keppel gondban vagyunk, nem tudom talalunk-e valahol egy ep budit hogy kiszegezzuk ra a tablat :DD :C (nem tudom jol ertelmeztem-e a dolgot, vagy mast akartal ezzel kifejezni).

[ Szerkesztve ]

(#21550) Alienhun79 válasza Antonius1978 (#21549) üzenetére


Alienhun79
tag

Persze csak vicceltem, időnként rám jön a poén malackodás.Természetesen nagyon tetszik az ötletetek és ha beindul egyszer a mandula az nagyon süti lenne.

tesztoszteronstalkerista

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.