Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) Antonius1978 válasza shield (#21800) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat nem semmi...En is megszokta orizni par ujabb es utosebb fegyvert, hogy felfejlesszem es osszehasonlitsam masokkal, hogy lam melyik felel meg nekem a legjobban, de ennyi kacatot nem szoktam osszehordani :Y :C
Amugy a Legendaryban nincs benne az a 100 loszeres XM8 valtozat ? Lehet hogy ugyanugy hivjak, csak az Enotban lehetett venni hozza 100as loszert, a tar 2 dobtarbol allt.

Nade most megyek Fotografalni :DD
Majd meg benezek.

(#21802) pervajakróv


pervajakróv
csendes tag

Jó kis fegyók

[ Szerkesztve ]

(#21803) rétisün válasza Antonius1978 (#21801) üzenetére


rétisün
veterán

én mintha találkoztam volna a leírásával valamelyik szövegfájlban, de magát a fegyvert sztem még nem láttam...(xm8)

(#21800) shield: szép gyűjtemény, szó se róla :C na de némelyikből 10-20 db, az azért már tényleg túlzás egy kicsit, nem? :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21804) pervajakróv


pervajakróv
csendes tag

K98 is van

(#21805) op.erik válasza Antonius1978 (#21801) üzenetére


op.erik
aktív tag

Amire te gondolsz az a Beta C-Mag, a Shoker-ban tuti benne van. Ez egy szabvány, amerikai - NATO szabvány gépkarabély dobtár.

(#21806) Antonius1978 válasza rétisün (#21803) üzenetére


Antonius1978
addikt

En az Enotban le se mertem menni nelkule a laborba...Nem mintha olyan sokat sebezne, de a 100as tar miatt bementem 1 budiba pl, ahol nem fertek hozzam, es aki az ajtohoz jott, azt telenyomtam, mert fejlesztve gyorsan is lo.
Esetleg lehetseges, hogy nem is az Enotban, hanem a Geonesis 2-ben volt...mar nagyon keverem ezeket az enyhen egyforma modokat.

op.erik igen, epp erre gondoltam, annyi a kulonbseg, hogy ezt nem fejleszteni kellett, hanem kereskedotol venni egy ilyen dobtarat, es a zsakkal (3 fajtat lehet venni belole, egyik az ilyen tarat meg tavcsovet vesz le, amit maskepp nem lehetne, a masik ketto mar fene tudja mire volt jo) leszedni az alap tarat, es betolteni ezt, es mar mehetett a "golyozapor" buli :D

[ Szerkesztve ]

(#21807) op.erik válasza Antonius1978 (#21806) üzenetére


op.erik
aktív tag

Én azért a jó öreg "szoci" - román 75-ös dobtárnál maradok egy AMD-vel. Aztán jöjjenek a renegátok! :D

Persze van Kalasnyikovhoz is 100-as tár. De az kissé kényelmetlen a használat és tárolás szempontjából is. Főleg ebben a "jungle-style" kivitelben, 2 egymáshoz csatlakoztatva a gyors tárcseréhez...

[ Szerkesztve ]

(#21808) Antonius1978 válasza op.erik (#21807) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem rossz, mindket kephez lattam hasonlot, egesz jo lehet a dobtaras AMD :)
A masik fegyver az erdekes, en nem egymashoz kotozve lattam, hanem csak 1 tarral.
Na sebaj, ugyis teszunk be a magyar fegyvermodba AK-55-ot dobtarral.Azaz az orosz Babaran-t vagy mit, de atnevezzuk, es atfessuk.Most nezem, hogy a Babaran nem szerepel a keresobe, lehet hogy egy orosz szo, vagy en emlekszem rosszul.

(#21809) op.erik válasza Antonius1978 (#21808) üzenetére


op.erik
aktív tag

Nézegettem ezt a Babaran-t, az ikonja alapján egy normál AK-47 dobtárral, vagyis teljesen jó lesz az AK-55-nek is. Jó munkát hozzá! :)

(#21810) Antonius1978 válasza op.erik (#21809) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos, hat csak azert kerulne be, mert jol nez ki, es elmegy magyar fegyvernek is, AK-55-nek, mert maskepp semmi keresnivaloja, ilyen fegyvert nem csinaltak a magyarok gondolom, marmint dobtarral es tavcsovel.

(#21811) shield válasza rétisün (#21803) üzenetére


shield
Topikgazda

Majd ha meglátod a Braz-os cuccaimat...

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#21812) op.erik válasza Antonius1978 (#21810) üzenetére


op.erik
aktív tag

AK-55 megfelel a magyar 47-nek, a dobtár ha jól tudom először a román, majd a bolgár hadseregben került bevezetésre - vagy csak a kereskedelmi piachoz fejlesztették ki - távcső pedig attól függ, van-e a tok bal oldalán fecskefarkú szereléksín. Az AK-55-ön nem volt, a szovjetek is csak az "N"-es típusokra szerelték először, hogy alkalmazni tudják az éjszakai irányzékokat.

(#21813) Antonius1978 válasza op.erik (#21812) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.Nos csak annyit akartam ezzel sugallni, hogy maga a fegyver nem lesz hiteles.Marmint az AK-55 tavcsovel meg dobtarral.De mivel a modell AK47/AKM = AK-55-el, igy betehetjuk mint valami jutalmat, vagy mint Furge cuccat pl.

(#21814) op.erik válasza Antonius1978 (#21813) üzenetére


op.erik
aktív tag

Simán! ;)

(#21815) hubai1979


hubai1979
őstag

bocsi nemérdemes.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21816) hubai1979


hubai1979
őstag

[link]

Vele probálkozom.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21817) Dhampir válasza hubai1979 (#21816) üzenetére


Dhampir
félisten

Klassz modokat szoktál kihalászni, jó neked, hogy így pörgeted az orosz nyelvet. :D

(#21818) hubai1979 válasza Dhampir (#21817) üzenetére


hubai1979
őstag

Végre egy ember aki elismeri munkáságom. :D :D :D egy halálos bűn az egész.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21819) ReznovMan válasza hubai1979 (#21816) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Hali! Leszedtem én is. Full orosz az egész, gondolom. Ha megakadok, akkor segítesz majd? Köszi

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21820) ReznovMan


ReznovMan
csendes tag

Eeeegy kicsit sokan voltak.... :P

[ Szerkesztve ]

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21821) hubai1979 válasza ReznovMan (#21820) üzenetére


hubai1979
őstag

Hát testvér én feladtam,sok szerencsét és sok boldogságot hozzá.

Írjál malyd róla hogy milyen.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21822) ReznovMan válasza hubai1979 (#21821) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Na mert? Összeomlik v csak simán kemény mint a rómaiak.. ? :)

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21823) Dhampir válasza ReznovMan (#21822) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem csak olyan modot vállaljál be, amelyhez jó közösségi támogatás van. Különben egyedül szenvedhetsz vele, ha nem megy a nyelv. :(

(#21824) Vladi válasza shield (#21800) üzenetére


Vladi
nagyúr

na elmész te a ... zónába. :P
nagy epéniszű sztalker.

hm... a kedvemért megnyomnád a mindet felvesz gombot? ;]

Én meg jó régen nem jutottam már játékhoz. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21825) Dhampir válasza Vladi (#21824) üzenetére


Dhampir
félisten

Pár napja már én sem tolom, mert Linux-disztrókat tesztelek a masinán.

(#21826) dodopek válasza Dhampir (#21825) üzenetére


dodopek
addikt

Manjarot próbáltad már? A windows alapú agyamnak eléggé bejött...

(#21827) ReznovMan


ReznovMan
csendes tag

Oblivion Lost Remake: hol a túróban lehetnek a nyelvi fájlok?? help
http://kickass.to/s-t-a-l-k-e-r-shadow-of-chernobyl-oblivion-lost-remake-t8667639.html

[ Szerkesztve ]

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21828) Dhampir válasza dodopek (#21826) üzenetére


Dhampir
félisten

A Manjarot nem próbáltam. openSUSE 13.1, Mageia 4, Ubuntu, Lubuntu került terítékre. Az összes közül eddig az Ubuntu bizonyult a legjobbnak a laptop-konfigurációmon.

.rpm és .deb csomagkezelésű rendszereket vetettem össze és főleg az ablakkezelőre kihegyezve. A Razor-qt és LXDE valamint a Cinnamon működését is megfigyeltem a fenti disztrókon.

A NAV-os .rpm alapú Abev-ÁNYK szépen feltelepült az openSUSE 13.1-re.

A Silverlight Ubuntun ment régebben is Pipelight telepítésével, ez is fontos szempont számomra webes médiatartalmak lejátszásakor. Azonban telefonkezelő szoftverek miatt nélkülözhetetlen a Windows, no meg Stalkert futtatni is egyszerűbb.

Viszont felülmúlhatatlan érzés, amikor nem kell spyware, malware, trójai, adware és más kéretlen programoktól tisztítani és karbantartani az operációs rendszert, főleg ez a Linux érdeme. Hátránya, hogy még mindig nagyon "hardverérzékeny".

[ Szerkesztve ]

(#21829) op.erik válasza ReznovMan (#21827) üzenetére


op.erik
aktív tag

Ahogy látod ez .bin fájlokban van, tehát egy öntelepítő állománnyá gyúrták össze. Angol és orosz a nyelve, majd ha feltelepíted, a gamedata mappán belül megkeresed a config/text mappát. Na abba lesz egy részük, illetve egyes modoknál script fájlokba is rejtenek szöveget, de majd ezt meglátod.

(#21830) MBazsee


MBazsee
tag

Üdv Sztalkerek!

Segítséget kérnék és információt!

Elsőre az információ: melyik modot ajánljátok a Call of Pripjaty-hoz? Jelenleg a SGM 2.2-őt nyomom. Amit szeretnék azok az új helyszínek és új küldetések.

Most a segítség: mint említettem, az SGM 2.2 mod van fenn és abban van két küldetés amiben elakadtam kissé. Az első a bombakeresős küldetés a Szkadovszk-on, sajnos nem találom sehol a bombát. Merre keressem? Mert mindent átnéztem, de sehol nem találtam, még a Sevcsenkóra is átmentem: :)

A másik küldetés pedig az amikor a zsoldosok bérelnek fel az alállomásnál (a küldetés neve sajnos most nem ugrik be..). Ennél a küldetésnél elmegyek a Vaserdő mellé és halomra lövök mindenkit (mert a fordítás szerint ezt kell csinálni), de ha innen átmegyek a Szennyvíztisztító mellé találkozni a másik csapattal, akkor onnan a leszaladunk a híd alá és várjuk a tudósokat, de nem jönnek. Ennél mit ronthattam el, illetve mit csinálok rosszul. Nem szeretném ha valamelyik frakció nagyon megutálna...

Előre is köszönöm a segítségeket és jó vadászatot! :R

(#21831) hubai1979 válasza MBazsee (#21830) üzenetére


hubai1979
őstag

Én még nem járok ott, de majd ha oda érek itt lesz a bomba. :DD :DD

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21832) sklopp válasza MBazsee (#21830) üzenetére


sklopp
őstag

A tudósok a parkolóban lesznek kinyuvasztva, meg egy doboz a földön, amit fel kell venni. A Noé bárkája fölötti parkolóról van szó.

(#21833) ReznovMan válasza op.erik (#21829) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Nem van gamedata mappa....

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21834) shield válasza ReznovMan (#21833) üzenetére


shield
Topikgazda

Akkor sincs gond, mert a db fájlokban van. Totalcommanderhez leszedsz egy db plugint, ezek után hozzárendeled a TC-t a db fájlokhoz ás már is kitudod másolni és kirakhatod gamedata mappába mint a modoknál.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#21835) xFreex válasza ReznovMan (#21833) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ez nem egy külön játék: Úgy értem, hogy nem kell neki egyik alapjáték sem. (SoC, CS, CoP)
Ha igen és 'beleépítették' az eredeti gameba, akkor kell egy kicsomagoló, amivel kibontod a .db fájlokat.

Valami hasonló.

Vagy amit Shield mond! :K

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21836) hubai1979 válasza xFreex (#21835) üzenetére


hubai1979
őstag

Van egy sgm1.7 változat nem lehetne-e abból bepakolni egy- két szörnyet az sgm2.2 be, van benne pók civil zombi satöbi.

[link]

akit érdekel shield mester magyarosítása jó hozzá.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21837) xFreex válasza hubai1979 (#21836) üzenetére


xFreex
aktív tag

Biztos lehet, csak én nem tudom, hogy hogyan. :U

A fegyvereket ki tudom szedni, de NPC-vel még nem próbálkoztam, és szerintem egy darabig nem is fogok. :N

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21838) op.erik válasza ReznovMan (#21833) üzenetére


op.erik
aktív tag

Akkor szedj le valamilyen gamedata kitömörítőt. Az a .db fájlokat kibontja neked. Gamedata Unpacker asszem a neve, vagy valami ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#21839) hubai1979 válasza xFreex (#21837) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm a választ. :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#21840) ReznovMan


ReznovMan
csendes tag

A tárgyak, karakterek stalkeresek, a terület full új!Köszi az ötleteket, este rámegyek....

[ Szerkesztve ]

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21841) sklopp


sklopp
őstag

Valami el van rontva az AMK-ban a Seva öltözetnél. Elvileg ez lenne a leginkább ellenálló az anomáliákkal szemben, de ha belemegyek a gázba valahol, másodpercek vannak hátra és végem. Mikor először játszottam végig, csak Pripyat-ba menet az alagútban próbáltam használni a ruhát, és lenni nagy meglepetés. Másik cuccban sikerült csak átmenni. Nemrég újra kezdtem, feltuningoltattam, hordtam is, és kiderült ami kiderült. Pár oldallal korábban valaki panaszkodott erre az alagútnál, nem tudott átjutni. Úgy látszik, az alagútban kerülni kell a Sevát.

[ Szerkesztve ]

(#21842) xFreex válasza sklopp (#21841) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nincs a Sevanak semmi baja. Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nála is egy olyan erekje volt az övére csatolva, aminek a negatív hatása, hogy csökkenti a vegyi védettséget. Minden olyan képződményt akassz le az ővedről, aminek a negatív hatása a vegyi védettség csökkentése. Utána elviekben jó lesz.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#21843) sklopp válasza xFreex (#21842) üzenetére


sklopp
őstag

Valóban. De valami csak nem kóser, a ruha vegyi védelme az alap + 20%-ra van felpumpálva, az egyetlen artifakt meg -3%-ot csökkent rajta. Ez meg valahogy nincs rendben, akárhogyan számolom. Az SGM2.2-ben ilyen nem volt, akár lefekhettem aludni a gázban hasonló körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#21844) ReznovMan válasza xFreex (#21835) üzenetére


ReznovMan
csendes tag

Ennyi a mappa tartalma... (O.L.R.)

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

(#21845) Dhampir válasza hubai1979 (#21836) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos a pókokat nem fogja a golyó és mérgük lassú halált okoz, kivéve, ha a Chemotox-anomália képződménye fityeg az övön.

A fészküket egyenként kell kifüstölni Diklórfosz-tartalmú gázpalackokkal, miként a vérszívókat a Radarállomáson. Viszont, ha kipusztultak, akkor egyre több lesz a bögöly és a szúnyog. :(

(#21846) sklopp válasza Dhampir (#21845) üzenetére


sklopp
őstag

Addig próbálkozol a kollégánál, amíg el nem nyered a nagyilekvárt.... :D

(#21847) Dhampir válasza sklopp (#21846) üzenetére


Dhampir
félisten

Addig lehet boldog-boldogtalannak (f)osztogatni, amíg a nagyi elő nem húzza a legvastagabb mutant-killer fakanalát. :DD

[ Szerkesztve ]

(#21848) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Segítség!! Történt egy kis baleset. (WiP mod) Véletlenül lementem az X8-as laborba amikor még nem volt nálam beleőpőkártya, és így nem lehet bemenni, viszont visszafelé a lifthez is kellene, így nem tudok visszamenni sem.. Bent ragadtam a folyósón... :( Mit lehet ilyenkor csinálni? Nincs meg az előző mentés.. csak az elejéről kb. és már rengeteg küldetést megcsináltam.. Fullra fejlesztett juggernaut suit is megvolt, m82.. :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21849) rétisün válasza galaktikus (#21848) üzenetére


rétisün
veterán

akkor véletlenül menj fel a lifttel....
de most tényleg, hogy tudtál véletlenül lemenni, ha oda is kell a kártya? ha meg oda mégse kell (nem emlékszem, hogy már a lifthez is kéne), vissza kéne tudnod menni :F

X8 az az, ahol a gauss puska dokumentumai vannak? (bocs, egy ideje a legendary-t (ShoC) játszom)

mod: ja nem, oda lépcsőn lehet lemenni, akkor az X8 van pripjatyban. asszem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21850) Aarpok válasza galaktikus (#21848) üzenetére


Aarpok
őstag

Ez elég szívásnak tűnő helyzet egy tippem van.Próbáld meg beszerezni a GOTZ módot (csaláshoz találták ki és nem tudni a WIP - el működik -e).Amennyiben sikerül működésre bírni teleportálj ki onnan.A másik fájdalmas megoldás keresel egy mentést amikor még nem vagy bent.

Аарпок

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.