- Oldman2: A KOReader ebook olvasó program
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Klaus Duran: RCS
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- KISDUCK: Look! There's a Lion, oh my god!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gerner1
Új hozzászólás Aktív témák
-
faradit
csendes tag
Igen nyír szegélyt minden komplett új nyírási ciklus induláskor, ugyan sok értelme szerintem nincsen , mert közben is mindig túlfut a zsinóron, így menet közben is folyamatosan lenyírja, a nem random mód miatt.
Én ezt ki is szoktam éppen ezért iktatni.
A töltőállomásra valóban a zsinór vezeti rá, de kb. a töltő előtt 3-4 m-rel szokott ráállni a zsinórra, odáig maga megy a saját esze szerint, azaz addig nem a zsinór mellett, és mégis mindig megtalálja. A töltés után az abbahagyott részhez sem a zsinór mellett megy. Megfigyeltem és pontosan oda áll vissza, ahol abbahagyta a töltés előtt.
Hogy foltonként nyír az igaz, egy adott kb. 30-40 m2-es területet, de ha végez mindig más terület egységre áll rá, így kb. 4-5 töltés után végez az egész udvarral. Kb. jó fél órát megy egy töltéssel, így azért kb. jó 3 óra nyírási időtartam kell hogy az egésszel kb. 260 m2 végezzen. Ez persze a töltési időt is bekalkulálva több mint 6 óra.
Tapasztalat, hogy az elején sokszor simán megállt, és 10 másodpercig térképezést írt ki a kijelző, ilyenkor a kést is lekapcsolja. Ja és pl. ha megy vissza - indul el a töltőről, akkor má-mégr nem járó késsel, meg ha átáll más területegységre a kése akkor sem forog. Érdekes a kés forgását is a gép agya szabályozza, azaz, nem folyamatosan forog. Most már ritkán áll meg térképezés címszóval, előszsör sokkal többször tette.
Nem hittem bent igazán, de valóban van valami rendszere, ami igen csak jól működik.
Nyilván negatívum a 19 cm vágás szélesség, na meg a jó fél órás nyírási időtartam, de a gép is eleve 350 m2-re lett tervezve, nekem a 260-ra bőven elég. És írtam, hogy azt is mutatja a kijelző, hogy mennyi is a zsinór közti nyírandó felület, és majd hogy nem m2-re pontos a jelzése. Én CAD programmal mértem fel, ugyan ennyire mérte.
Szóval lehet sőt biztos, hogy azért van hozzá ködösítés, de ezért is maradtam ennél a gépnél, és vaciláltam vagy jó egy hónapot a típusok között. A többinál semmi logikát nem találtam a nyírásban ez meg szisztematikus, ami megfogott.
Új hozzászólás Aktív témák
- MWC 2026: Meglepően jó áron jön a kicsi, de erős, illetve a nagy és fotós Xiaomi
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Építő/felújító topik
- PlayStation 3
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Vicces képek
- Villanyszerelés
- Asztrofotózás
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- iPhone Xr 64GB 100% ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR Gyűjtői darab (3hónap Garancia)
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Lenovo ThinkPad P1 Gen 4 i7 32GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A2000 2560X1600 400nit Garancia 19 hónap
- Apple iPhone 13 Pro Max /128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:83%
- Dobozos ASUS TUF 17 Ryzen 7 7735HS 16 GB DDR5 512 GB SSD RTX 4060 (8 GB) Magyar bill
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
