Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)

Hozzászólások

(#601) Peace válasza melega (#590) üzenetére


Peace
nagyúr

Teljesen más stílus. Itt a "nehézséget" az okozza, hogy halál után nulla felszereléssel a játék kezdőpontján indulsz. Ez lehet frusztráló a sokadik alkalom után. Valamint az, hogy ez single, nincs segítség behívás boss-oknál. A pályarészek random vannak bedobva, de nem végtelen számú variációk, úgyhogy az 5. vagy 6. run után már felismered a pályákat és tudod, hogy mi merre hogyan. Én nagyon félve vettem meg, mert a roguelike stílustól rosszul vagyok, de minden frusztrációja ellenére teljesen ráfüggtem. Megbabonáz az atmoszférája és nem vagy hajlandó mással játszani. ;)

(#602) Peace válasza melega (#600) üzenetére


Peace
nagyúr

Nincs rá gomb. A pályán található kereszt emblémájú zöld vagy lila tárgyak töltenek vissza életet. Ha fullon van az életed, akkor pedig ezeket felvéve nő a HP csík mellett balra lévő 3 kis rekesz. Ha elérte a maxot, akkor nő a teljes életerő csíkod hossza. Van olyan elfogyasztható cucc, amivel tudod tölteni az életed. Ilyen a damage syphon nevezetű. Amikor sebzést viszel be, akkor töltődik az életed. Ha kétszer eltalálnak, akkor elmúlik a hatása. De van olyan tárgy is, ami életerővé alakítja a mobokból eső arany színű obolite-ot.

[ Szerkesztve ]

(#603) Woodslave


Woodslave
nagyúr

L1 ha van nálad olyan tárgy.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#604) Peace válasza Woodslave (#603) üzenetére


Peace
nagyúr

Jogos.

(#605) Frod válasza melega (#600) üzenetére


Frod
addikt

Ha volt ott más ellenség is, akkor az még nem a boss volt :)
Egyébként ahogy már a többiek írták, a nálad lévő medkit L1, a földön lévő kis zöld dolgok pedig háromszöggel vehetőek fel.

más:
Tegnap befejeztem az aktuális köröm első felét, és a Biome 3-nak most egy olyan variánsát adta be a játék, hogy nem csak bizonyos szobák voltak újak, hanem a főbb csomópontokat leszámítva szinte majdnem minden :Y
Lett is pár új cypher, meg datacube (ezekből 16/18-on állok).
A sivatagos pályával elég csehül állok, de az összes többinél konkrétan 1-1 db cypher hiányzik, és kb összesen 4 scout log, hogy megadja a "survey" arany trófeákat.

Do you see the white shadow?

(#606) mettek


mettek
addikt

Sziasztok. Most szerzem be a Returnalt lemezen és amennyit utána olvastam tudom, hogy rgy elég hardcore játék. A hozzászólásaitokból az is kiderült hogy sok a lootolás és mindennek vann negatív hatása is. Van valami leírás ezekről a dolgokról, jó tanácsok az egyes bossokhoz, azok ellen bevált fegyverek stb?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#607) Peace válasza mettek (#606) üzenetére


Peace
nagyúr

Mindent leír és elmagyaráz a játék. Folyamatosan kiírja, hogy új bejegyzés került a codex-be és elolvashatod. Minden boss-ról van youtube videó, ahol részletesen elmagyarázzák a támadásait, mit érdemes csinálni ellene. De szerintem csak kezd el játszani és mindent a szádba rág. Ha pedig egy boss-nál már rohadtul felment a pumpa, akkor nézd meg a videót. :)

(#608) mettek válasza Peace (#607) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm szépen :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#609) heihachi válasza Peace (#607) üzenetére


heihachi
addikt

Egyetertek, mert ennek a jateknak fontos eleme a felfedezes, es nagyon-nagyon megkonyiti ahogy egyre ismered meg a palyat es az ellenfeleket. En csak elakadasnal neznek videot.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#610) Atomgeszi válasza Frod (#569) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát így ,hogy nem porszívóval nyomom a dolgot, hanem megfontoltabban, így azért előrébb is jutok. :D

Persze tényleg rengeteg a szerencse faktor, mert valamikor fél órát simán bolyongok semmi érdekességgel ( lehet megunta a gép, hogy bénázok :DDD ) aztán egyszer csak rám zúdít mindent. Majd sikeres halál. Utána egyből zúdít megint. :D Nem unalmas az biztos.

Most épp feleslegesen nyitottam egy reconstructort, mert zsigerből nyomtam az étert. :DDD

Ami kicsit zavaró, hogy mindig gondolkodóba esek az életeknél, hogy vajon szedjem fel, hogy adjon 2 mm plusz csíkot, vagy, ha szar van a palacsintában, inkább jöjjek vissza érte.. :( Kár, hogy az is elveszik.

(#611) Frod válasza Atomgeszi (#610) üzenetére


Frod
addikt

"hogy mindig gondolkodóba esek az életeknél, hogy vajon szedjem fel, hogy adjon 2 mm plusz csíkot, vagy, ha szar van a palacsintában, inkább jöjjek vissza érte."

Ez is egy fontos mérlegelési faktora a játéknak, ami megint csak teljesen egyén függő, és rád van bízva :)
Nyilván, ha már kritikus a helyzet, akkor felveszi az ember, de ha pár szobával korábban láttál pl. zöld koporsót, amibe befeküdve amúgy is feltölt, akkor érdemes lehet megfontolni, és később szedegetni ezeket. Furcsa analógia, de szinte már excel-táblában gondolkodik az agy run közben, hogy akkor mit merre és hogy lenne a legeffektívebb :D Hiányozni fog, ha teljesen végzek vele.

Vagy esetleg a Deathloop is hasonlóan behúz. :)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#612) Peace


Peace
nagyúr

Na csak pihentetni kellett 1 napig! Ma beléptem és elsőre lement a Nemesis! :C

(#613) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Valaki írta korábban a zenedobozt. Most dobott nekem a játék egyet, de sajnos utána rögtön le is daráltak, így használni nem tudtam.
Viszont újraéledés után volt egy furcsaság, amit nem tudom, lehet hogy a doboz hatásának köszönhetek. A hajó mellett ébredve kb. 15 mp-ig egy helyben állva csak körbe nézelődtem, és bedobott a játék Selene elé egy kis silphium-ot meg egy shield vial-t, hogy felvehetem. Korábban erre sosem volt példa.

(#614) Frod válasza Sliderxy (#613) üzenetére


Frod
addikt

Nem tudom, hogy ahhoz van-e köze, hogy sokáig egy helyben állsz-e indulás előtt, de én is tapasztaltam, hogy kb minden 4(?) startnál, még a kezdő szobában a hajó mellett van egy-két zöld mütyür. De egyelőre nem látom a mintát, hogy mi alapján.

#612 Peace
GG! Innentől már sétagalopp :D

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#615) Atomgeszi válasza Frod (#611) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kezdőhajónál lévő kőoszlopból ki szoktátok venni jó pénzért az artifacteket?

(#616) Frod válasza Atomgeszi (#615) üzenetére


Frod
addikt

Én ki, mivel szinte mindig max (30) ether-rel fejezem be az adott kört, így van miből.
Mindig teljesen új tárgyakat ad, amiket először csak innen vehetsz ki, és utána kerülnek be az item pool-ba. Eleinte 3, később már 5 ether /db, egyszerre mindig csak egyet lehet.
Most aktuálisan egy olyat dobott, ami a dash végeztével egy kis energiarobbanás jár még, egészen jó kis artifact :)

Do you see the white shadow?

(#617) Atomgeszi válasza Frod (#616) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem nem megy ilyen könnyen az ether fogás.
Sajnos még elég gyengusz köröket futok.

Mi az az itempool?

(#618) Woodslave válasza Atomgeszi (#617) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az item poolnál arra gondol (gondolom ;] ) amiből a játék random dobálhat. Amíg egyszer nem szerzed meg így, vagy data cube-val addig nem kaphatod meg

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#619) Peace válasza Frod (#614) üzenetére


Peace
nagyúr

Be is dobta végre a HP leech-es gépkarabélyt 4. biomban!!! Meg kaptam olyan lerakható energiapajzsot, amit eddig csak YT videóban láttam boss harcnál. Kíváncsi leszek a folytatásra!

(#620) Frod válasza Atomgeszi (#617) üzenetére


Frod
addikt

Amit woodslave is leírt: lényegében a "felszedhető tárgyak összessége"
Van egy induló csoport, amit a játék alapból dobhat.
Van 18 db datacube, amiket egy bizonyos gépbe (Datacube Processor) kell berakni, hogy "unlock"-olja ezeket a tárgyakat, utána ezek is lehetnek bárhol. (a gépek általában a boss-ok mögött (1,2,6) vagy pont előttük (3,4,5) vannak)
És van a kezdő szobában a hajó melletti oszlop (Cthonos) ami egyesével ad addig nem-elérhető tárgyakat, ha az összes ilyet kiadta, akkor utána kikapcsol örökre.

Az első biome-ban karcsú az ether, de utána nem lesz gond a szerzésével, ha nem költöd el őrült módjára. Én sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy maxon vagyok belőle, és van hogy egy pályán akár 4-et ott kell hagynom, mert nem tudok mire költeni belőle.

#619 Peace
30+ óra, de még egyszer sem láttam olyat :DDD :(

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#621) Woodslave válasza Frod (#620) üzenetére


Woodslave
nagyúr

meg napi challenge is ad 6-ot talán? Raádásul ahhoz képest milyen amúgy a játék nehézsége azok vicc kategória

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#622) heihachi válasza Frod (#616) üzenetére


heihachi
addikt

Az a dash robbanas zsenialis, odaterepoltalnak az ellenfelek, dashelsz, lehalnak :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#623) Peace


Peace
nagyúr

Nem is lenne rossz ötlet kiszedegetni a tárgyakat ebből az oszlopból.......

(#624) Atomgeszi válasza Frod (#620) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:D Mondjuk lehet, hogy sokszor segítség lett volna, ha ehhez is készít magyarítást a Sony. Néha ugyebár nehéz megérteni, hogy mit is akar, és akkor persze hozzájön az, hogy szívat a játék. :D

Most jutottam el az első bossig, hát nem is tudom.. talán 2 óra után. Legalábbis a legutolsó run óta. :DDD Bár egyre jobbnak érzem magam, halál utána a harmadik szobában is képes úgy padlóra küldeni, hogy elgondolkodom, hogy vajon nekiálljak-e újra. :DDD

Amikor jól megy akkor nagyon jó, de amikor nem, akkor mélydepresszió.

Első boss-nak sikerült nekimennem legalább nem pisztollyal és elég jól feltöltött élettel. 2 csíkot le is vettem neki, de aztán éppenhogy de nem sikerült. Most meg mehet minden elölről. Igyekezz túlélni, hajrá. :D

(#625) Frod válasza Atomgeszi (#624) üzenetére


Frod
addikt

Ha nem megy annyira jól, akkor érdemes lehet olyan run-okat csinálni, amikor pl nem a továbbjutás a cél, hanem mondjuk a fegyverek trait-jeinek (passzív képesség) feloldása.
Pl mész egy szobát, találsz valamit, van rajta egy trait, de lakat alatt van, felkapod, ölsz vele annyit, hogy unlock-old a képességet, majd felveszel egy másik fegyvert, és azon is megcsinálod.

Előbb utóbb, így eljutsz oda, hogyha pl új run-t kezdesz, tök mindegy milyen fegyvert kapsz fel, azon biztosan ki lesznek oldva a trait-ek, és így máris nagyobb eséllyel vágsz neki!

Eleinte én csak a gépfegyver/hollowseeker párost vettem fel, így viszont gyakran futottam abba a helyzetbe, hogy a szintemhez képest sokszor jóval gyengébb fegyverem volt, akár 2 biome-mal korábbi, mert nem váltottam ha ezekből nem találtam jobbat. Azóta úgy játszom, hogy pl a run-ok elején mindenképp felveszem az olyan, általam nem kedvelteket is, mint az rpg/gránátvető, vagy épp a pylon, ami a trait-ek kioldása után az egyik legerősebb fegyver lett!
Nem beszélve arról, hogy mennyire gyűlöltem az alap pisztolyt, de egy burst fire v. homing (célkövető) trait rajta máris ligákkal feljebb emeli.
És pl az első bossnál, mielőtt leesnél a lyukba, ott mindig fixen van egy pisztoly, legalább 1 bónusszal.

Nálam már csak az rpg és shotgun az, amiken van pár lakat alatt lévő, a többi fegyvernél megvannak a bónuszok.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#626) Atomgeszi válasza Frod (#625) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az a baj, hogy alap dolgok hiányoznak nekem tudásilag szerintem, mert angolból nem mindent értettem, hogy mit kell.

Szóval, ha van nálam pisztoly, akkor halál után esetleg azt is alapból erősebben adja be?

Hol látom, hogy milyen traiteket kell unlockolni hozzá?

(#627) Woodslave válasza Atomgeszi (#626) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem az alap pisztoly ugyanaz lesz mindig.

Esetleg ha később találsz fegyvert amin feloldottad korábban a traitet (menüben lehet megnézni hogy hivják a nagy négyzetet ha megnyomod :D )

Szóval én mezei játékosként azért nem érzem hogy ez annyira könnyebbé tenné a következő runt....

Kétszer mentem neki a 6.ik pálya bossnak. Egyelőre gőzöm nincs mi merre hány óra...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#628) Frod válasza Atomgeszi (#626) üzenetére


Frod
addikt

A kezdő pisztoly, mindig egy teljesen alap, trait nélküli verzió.

A képen láthatod, miként néz ki:
A bal oldali Carbine-on már fel van oldva alul a trait, level 1 szinten.
A jobb oldali shotgun-on a trait lakat alatt van, mivel még nem oldotta fel.

Azt, hogy pontosan mit is ad a trait azt ha felveszed, utána a menüben meg tudod nézi, mert írja. (Bár sokszor egyértelmű, pl egy "critical hit" azért adja magát)
Mindig random, hogy épp milyen trait van egy fegyverre, ezt nem tudod befolyásolni.
Azt viszont igen,ha feloldasz kellően sokat, akkor mindig olyan fegyverekkel lesz teleszórva a pálya, amin fixen van egy vagy több bónusz!

Ha nagyon nem megy ez is egy módszer, amivel segíthet magán a játékos. :)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#629) Frod válasza Woodslave (#627) üzenetére


Frod
addikt

6. pálya boss eleve egy nem túl nehéz falat, ha pedig pylon fegyver van nálad, akkor konkrétan easy mód.

Először lődd ki a bal/jobb oldalán lévő fényes gömböket, ez "felfedi" a weak pontjait. Ilyen nagy piros szemgolyók lesznek a csápjain, több is. Ezeket kell lőni.
Ha plyon-od van, akkor egyszerűen köss össze több szemet -> folyamatos sebzés, gyakorlatilag leolvad az élete.

Do you see the white shadow?

(#630) Atomgeszi válasza Woodslave (#627) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát remek :D
Most is meghaltam, új pálya. Hajótól eljövök, 1 átjáró, következő ajtón már az első boss lyuka várt :D
Ott egy ugyanúgy semmilyen fegyver várt rám.

(#631) Atomgeszi válasza Frod (#628) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja értem, ezt eddig nem figyeltem. :D

Amúgy, ha az ember meghal felsőbb szinteken, akkor ugyanúgy ide dob vissza a hajóhoz?

Tegnap már egész jól ment. 2 órát elbohockódtam, minden szobába bementem, minden malignant nélkülit felvettem, egyszeműeket kilőttem ugráltam, tök sok zöld életem is volt, már jó fegyver is, de elkaszált a boss, mert beszorítottam magamat a sarokba és megszexuált egy jól irányzott rám ugrással. :D

(#632) Frod válasza Atomgeszi (#631) üzenetére


Frod
addikt

Hát ez kicsit spoileres, de, lesz majd egy pont a játékban, ahol már nem a legelejére fog halál után tenni: 3. boss legyőzése után.

Do you see the white shadow?

(#633) Peace válasza Atomgeszi (#630) üzenetére


Peace
nagyúr

Mindenképpen érdemes addig pucolni a pályát első boss előtt, míg nincs valami normális 4-5-ös szintű fegyver és mondjuk egy jó kis asztronauta bábú a fabrikátorból. ;)

(#634) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Szupi.

Mire jó az asztronauta bábú?

(#635) Frod válasza Atomgeszi (#634) üzenetére


Frod
addikt

Az egyik, ha nem a legfontosabb artifact a játékban.
Egyszeri, azonnali újraéledés, ott ahol éppen meghaltál - egy második esély lényegében.
Többnyire a boltból vásárolható (ha épp árul, de ugye ez nem garantált), esetleg néha eshet zárt ládákból is (ezeket ugye kulccsal kell nyitni, ami megint csak nem egy túl gyakori tárgy)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#636) Atomgeszi válasza Frod (#635) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja értem, akkor azért éledtem újra, mert előtte a házból kijőve felvettem a babát. Hát szarul jött ki az is. :D De hát lakva ismerszik az ember. :D

(#637) heihachi válasza Woodslave (#627) üzenetére


heihachi
addikt

Electopylon driver, akkor is, ha alacsonyabb szintu. Illetve neha nezz hatra is, mert nekem tobbszor is spawnolt a phasek kozt eletero novelo, de olyan helyen, hogy ha a bosst bamulom, nem latszik.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#638) Frod válasza heihachi (#637) üzenetére


Frod
addikt

Nem spawnol az, (vagy lehet, de ezt nem tudom fixre mondani) ellenben van egy pár ilyen vékony, kőzetoszlop(?) a bosstól távolabbi oldalon (tehát ahol amúgy is állsz a harc nagy részében) azt szétütve karddal abból esik!

#636 Atomgeszi
Igen, a legelső házas kaland után kapod meg először a babát, de nyilván onnan csak egyszer jár.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#639) Woodslave válasza heihachi (#637) üzenetére


Woodslave
nagyúr

előtte azzal vitézkedtem, de elcsábultam egy 24-es hollow seekerre. Olvastam hogy electoval kell majd megpróbálom. :R Most már nem adom fel. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#640) heihachi válasza Frod (#638) üzenetére


heihachi
addikt

Lehet hogy igazad van, bar en ott kardot nem hasznaltam es hatrafele se lottem, de megis ott volt nekem ketto is. Nem vagyok benne biztos hogy kerult oda, azt elismerem :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#641) Peace


Peace
nagyúr

4. Boss kinyirt elsőre, nem sok hijja volt. Másodjára már nem úszta meg, szétkapta a pylon a fa**ra. :DDD

(#642) Peace


Peace
nagyúr

Az agyvérzés és az idegroham határán állok az 5. biomban. Olyan szinten undorító az egész!!! Már sokadik alkalommal volt, hogy van asztronauta figuram, két hp pakkom, jó fegyverem.....erre egyik szobában két kék teleportálós és pár repkedő drón, harc végén fél centi hp és a figura is ugrott...... :((( Egyelőre egy kulcsot sem sikerült megtalálni a 3-ból, nagyon kikészített idegileg.....és én még a 3. pályán akadtam ki......

[ Szerkesztve ]

(#643) heihachi válasza Peace (#642) üzenetére


heihachi
addikt

Jaja, emlekszem elso rantemet en is az otodik biome miatt irtam ide. Aztan meg az addig kivitlezhetetlennek tuno challenge roomot 4 perc alatt daraltam le :D Ne add fel!

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#644) mettek


mettek
addikt

Sziasztok. Nagy nehezen sokadik nekifutásra eljutottam a sivatagba ahol elég jól alltam aztán mégis megnyekkentem és visszatett a legelejére. Új le kell nyomnom az első pálya bossát? :Y
Illetve még mindig nincs grappling hookom, ez normális?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#645) Woodslave válasza mettek (#644) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Normális. De nem kell lenyomni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#646) Peace válasza heihachi (#643) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem adtam fel. Csak inkább tartom magam az aranyszabályomhoz. Ha meghaltam 6-7-8 alkalommal, akkor inkább kikapcs és pihentetem.

(#647) Woodslave válasza Peace (#642) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nekem is ott lett elegem aztán sikerült vhogy.

Aztán a hatodikban ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#648) Peace válasza Woodslave (#647) üzenetére


Peace
nagyúr

De várom!!! :DDD

(#649) Frod


Frod
addikt

Én viszont kezdek kifogyni a szuflából. :(
A játék maga már sajnos nem kihívás, általában kezdek egy run-t, szerzek egy pylon-t, és easy mode van végig. Viszont a hiányzó cypher-ek, szobák, log-ok csak nem akarnak jönni.
Még nem töröltem le, de kezdek belecsúszni abba, hogy amennyire volt katarzis az első két run, így a 8. teljes végigjátszás már kezd munkának tűnni...

Ismét aktiváltam a kezdő oszlopot, erre kidobta a következő tárgyat: Upgrade Mechanoid
Leírása alapján a következő: "Increases the effectiveness of Max Integrity upgrades."
Oh, boy, that shit is broken AF :DDD
Nem kamu, 331%-os Integrity-vel fejeztem be a 3. biome-ot.

Plusz előtte még belefutottam egy Child's Watch-ba, amivel kapcsolatban lehet másnak is új infó, de mivel ugyanazt csinálja, mint a figura, ezért ha az van nálad, akkor nem engedi felvenni!

#642 Peace
Amiatt ne aggódj, hogy egyet sem sikerült találni, mivel egyszerre kell a 3. :DDD

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#650) Snike válasza Frod (#649) üzenetére


Snike
aktív tag

Végigtoltam a játékot.
Az tapasztaltam hogy, az utolsó boss volt a "legkönnyebb".
Újra kezdtem, hogy a titkos végét is megnézzem a játéknak.

Frod:
8. teljes végigjátszás? :Y

Mettek:
Grapling hook-ot a sivatagi boss fogja majd adni, ha legyőzted.

PS5, mert az jó! :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.