Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Returnal

[link]

Főhősünk egy Selene nevű űrhajós, aki egy "véletlen" baleset folytán lezuhan Helios nevű hajójával az Atropos nevű bolygón, amelyet egykor egy idegen civilizáció uralt, de mára már csak a megkövesedett maradványaik és a hátrahagyott épületeik, technológiájuk maradt hátra. Hősünk egy rejtélyes jelzés felé veszi az irányt, azonban hamar fűbe harap köszönhetően néhány szörnynek, azonban halálunk nem végleges, hiszen ismét a lezuhant hajónknál találjuk magunkat. Az időhurokba szorult karakterünknek és vele együtt nekünk is meg kell tanulnunk, hogy éljük túl a barátságtalan környezetet és megtudjuk, hogy mi az a "White Shadow"

Megjelenés napja: 2021. április 30.
Célplatform: PlayStation 5
Launch trailer

Live-Die-Respawn

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

"Arról a teremről beszélsz, ahol delláért (az a sárga basz, nem jut eszembe a neve) lehet venni ilyen olyan upgrade-eket?"

Igen. Van a pályán az a rész, ahol három ilyen kiosk van egymás mellett és kiválaszthatod, hogy mit akarsz venni. Itt ha megnézed az egyik sarokban kicsit távolabb van egy pult ahol ethert tudsz obolite-ért cserélni oda-vissza, a másik sarokban pedig van egy olyan rész ahol bizonyos obolite mennyiségért nagyjából 20%-kal több lesz a HP-d. (Halálig nyilván)

Illetve ott van az amit előzőleg is mondtunk:

alt="[link]" title="[link]"

szerk:

Illetve amit én mondtam, azok a paraziták, de nem mindig éri meg felvenni azokat, amik plusz hp-t adnak, mert néha túl rossz a debuff felük, vagyis a negatív hatásuk. Nálam volt már olyan parazita, ami 30% életet adott, cserébe nem tudtam hp töltőt felvenni csak a hullákból kieső obolite-ok gyógyítottak kicsit.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) saelin válasza oriic (#2) üzenetére


saelin
veterán

Must have az az artifact is ami per adrenalin lvl +5%-al tölti a HP-t ha sebzel. Ha ez megvan úgy már nagyon könnyű tolni kifelé a max hp-t. Plusz minden új biome-ban 6 ether-ért boss előtt nem árt azt a checkpoint-ot sem aktiválni. Én néha csinálok runok-at amikor csak obolite-ot farmolok és a fabricator-nál konvertálom is át ether-é.

A daily challenge-eket is ajánlott csinálni, mert viszonylag könnyűek és adnak 5 ether-t per nap. Van egy érzésem hogy később ebből a currency-ből annyi lesz mint a rohadás.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) oriic válasza saelin (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kell is végül, mert nem mindenki akarja bevállalni a malfunctiont a ruháján, inkább ether-ért megtisztítja a cuccokat/ládákat. A respawn hely jó cucc, de oda tesz vissza az a gond vele (nyilván kötelező használni). Inkább próbálok venni astronaut figurát, vagy találni olyan parazitát amin van plusz egy élet.

Amúgy a játék azért eléggé RNG, az általad említett artifacttal nem is találkoztam. Cserébe volt olyan fegyverem, ami találat esetén gyógyít kis eséllyel.

Live-Die-Respawn

(#5) opr válasza oriic (#2) üzenetére


opr
veterán

Köszönöm! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) saelin válasza oriic (#4) üzenetére


saelin
veterán

Totál random. Nekem is van olyan hogy 1-2 órás a run, de olyan is hogy jó ha 30 percig élek. Eddig egyetlen egy bajom van a játékkal: Nagyon kevés a fegyver és ami van is fele hulladék. Pl a shotgun-hoz nem találtam még eddig jó modot (meg bizonyos közelségnél triggerel az enemy melee-je amit elég dodge-olni), a kis elektromos íj lövő is rossz a repülő ellenfelek ellen, de az legalább bossolni király. Remélem később lesznek beteg fegyverek.

Egyébként ha tetszik valakinek a játék a Risk of Rain 2-őt mindenképp szerezze be. Ott olyan beteg buildeket lehet összerakni hogy az már fáj... főleg ha egy olyannal sem tudod végigvinni! :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) oriic válasza saelin (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Totál random. Nekem is van olyan hogy 1-2 órás a run, de olyan is hogy jó ha 30 percig élek."

Kettővel ezelőtti run:

Hajónál ébredek, első szobában 3 kis dög, megölöm a pisztollyal őket, easy win. \o/ Oh nini, ott egy secret hely (azok amiknél automatikusan leesel, lent extra cuccok vanna), leesek, spawnol egy olyan mini boss, ami a fél szobát beterítette. 5 másodperccel később halott voltam. :D

Live-Die-Respawn

(#8) saelin válasza oriic (#7) üzenetére


saelin
veterán

Azt a boss-t eskü én minden runban legalább egyszer bekapom. Van hasonló arányosság a második biome-ban is...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) oriic válasza saelin (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A 2. helyszínen egyedül a repkedő mini űrhajókkal vagy mikkel akadok össze úgy, hogy alig élem túl (Azok a rakétázások!!! o.O) illetve ugye ott van az a behemót humanoid Automaton is, ami rádhányja mindenét is, majd beleteleportála pofádba, hogy megcsapjon. :D

Live-Die-Respawn

(#10) belan


belan
addikt

Ez jó kell is a sok jó hasznos tipp !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11) .LnB válasza oriic (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végigjátszottad már? Elvárnám, hogy ennyi idő alatt sikerüljön. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) oriic válasza .LnB (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meh... :D Amugy nem, 5. biom vegen lehaltam es felrettetem a jatekot tegnapra. Majd ma folyt. Kov.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#13) .LnB válasza oriic (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hányadik a fele?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) oriic válasza .LnB (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

3.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15) .LnB válasza oriic (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, akkor már nem kell sok! Hajrá! ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) oriic válasza .LnB (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Thx. Egyre jobban megy csak neha meg figyelmetlen vagyok.

Live-Die-Respawn

(#17) saelin


saelin
veterán

Ez a harmadik boss valami eszméletlen látványos. Mentem ma vagy három 1+ órás run-t, de már a negyedikre nincs energiám sajna. Felkészületlenül ért nagyon a harmadik boss. Mondjuk tök gáz hogy a második főgonoszt egy tök kedvezőtlen builddel sikerült lenyomni, míg a harmadikat egy bazi jóval sem sikerült.

Eddig nekem tetszik a játék. Csak néha én is olyan figyelmetlen tudok lenni hogy az már fáj.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) oriic válasza saelin (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Oh, a Nemesis boss fight. :D 3-4 halál után szarrá tuningoltam magam, vagy 250% HP-val mentem oda és úgy meglett. :D

Live-Die-Respawn

(#19) saelin válasza oriic (#18) üzenetére


saelin
veterán

Holnap majd alkotok én is valamit vele. Egyébként maga a játék annyira nem is nehéz ha elkezdi átlátni az ember. Inkább az tudja nagyon megszopatni a játékost, hogy amíg tanulja a dolgokat és próbálgat ezt+azt addig jól beszop pár modot a fegyón vagy parazitán.

Pl nekem játszhatatlan a pisztolyon a burst mod, mert feszt nyomkodni kell a trigger-t és teljesen kizökkent a reload mechanikából. Meg azt is a saját bőrömön kellett megtanulni, hogy a melee dmg redu vagy a dodge hosszabb cooldown-ja nagyon meg tudja nehezíteni a dolgokat. Azt még mindig nem sikerült kiderítenem hogy egy-egy boss előtt mennyit szabad xy zónában eltölteni és hányadik percben éri meg nekiugrani. Az utóbbi már csak lehet beidegződés nálam a Risk of Rain 2-ből, mert ott ahogy telt az idő úgy erősödtek a mobok.

Kérdés:
A harmadik biome-ban (a Citadel-ben) van az a 6 ether-es checkpont vagy azt az erdőben kell inkább aktiválni? Mert akárhogy kerestem nem találtam sehol.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) oriic válasza saelin (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden biomban van checkpoint gép.

Live-Die-Respawn

(#21) opr


opr
veterán

Tényleg, lehet csak én vagyok nagyon noob, de a hülye pajzsos automata fegyvert hogy lehet kilőni, ha nincs olyan fegyver, ami pl gránátot lő?

Szerk: most az a standard taktika, hogy inkább békén hagyom, de tök sokszor emiatt ott kell hagyni valami értékes cuccot...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) oriic válasza opr (#21) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Karddal/melee. Ha még nincs meg, akkor majd később meglesz.

Live-Die-Respawn

(#23) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Másodszorra fogok nekilendülni az első boss-nak. Most ilyen run-al:

Az első run jóval gyengébb volt és ott is csak pár lövés kellett volna bele a 3. fázisban, hogy rohadjon meg. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#24) oriic válasza ImACeltic (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Checkpoint gepet hasznaltad?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) saelin válasza ImACeltic (#23) üzenetére


saelin
veterán

Ismerős. Én is minden bossnál a legvégén halok meg. Aztán kikerekedett szemekkel nézek magam elé hogy WTF, ez most komoly? Fogalmam sincs mennyi idő lesz végigvinni a játékot így.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#26) ImACeltic válasza oriic (#24) üzenetére


ImACeltic
őstag

Igen, meg van astronauta figurám is.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#27) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Na legyőztem, elég könnyen, kb 3x talált el, bónusz életem ment el meg egy kicsit az alapból. Fuck yeah. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#28) saelin válasza ImACeltic (#27) üzenetére


saelin
veterán

Akkor most mehetsz a következőre! :D Kíváncsi vagyok mit szólsz majd a későbbi bossokhoz.

Most én még gyűjtöm az erőt hogy nekimenjek a harmadik főgonosznak. Tegnap szépen elkupált az utolsó körben.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29) ImACeltic válasza saelin (#28) üzenetére


ImACeltic
őstag

Minden boss-t ennyi idő elérni, ennyi szobán vagy nagyobb teren kell átverekedni magunkat?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#30) oriic válasza ImACeltic (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lenyegeben igen, de persze hamarabb is el tudod erni, csak akkor nem lesz eleg fejlesztesed es cuccod. En pl boss kill elott mindig kipucolom teljes terkepet.

Live-Die-Respawn

(#31) ImACeltic válasza oriic (#30) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én az elsőnél inkább kihagytam pár helyet nehogy az legyen a vége, hogy beszopjam valahol. Elég erősnek éreztem a run-t így is.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#32) saelin


saelin
veterán

A választható ruhákat csak a pre-orderesek kapták meg?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#33) opr válasza saelin (#32) üzenetére


opr
veterán

Nekem Digital Deluxe edition van, abban van harom valaszthato ruha. Nem tudom a tobbi fajtaban ilyen teren mi a helyzet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Második biome-nál eljutottam a "boltig", ahol van egy chechpoint gép is. Meg is csináltam plusz megint vettem astronautát. A végén még meglesz ez a biome is, csak a boss ne legyen geci. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#35) saelin válasza opr (#33) üzenetére


saelin
veterán

DD van nekem is, de nekem csak soundtrack-em van. A storage résznél nincsen opció hogy választhatok ruhát.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#36) oriic válasza ImACeltic (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ixion nem nehez szerintem. Nekem elsore meglett, neked is meglesz. Aztan a harmadiknal megszivtam nagyon :D

Live-Die-Respawn

(#37) ImACeltic válasza oriic (#36) üzenetére


ImACeltic
őstag

Na hát Ixion megkúrt, de eljutottam a 3. fázisig. Nem mindig sikerült eltalálni az ugrást a magas hullámainál meg amikor repkedett ide-oda ott néha nem tudtam hol van és akkor sebzett. Második eséllyel meglett volna szerintem. Majd legközelebb. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#38) oriic válasza ImACeltic (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt gondolom tudod h nem kotelezo atugrani a loveseket, hullamokat, at is lehet dashelni rajtuk serules nelkul.

Live-Die-Respawn

(#39) ImACeltic válasza oriic (#38) üzenetére


ImACeltic
őstag

Alapból tudom, de most hogy mondod szerintem a nagy izgalomban erről megfeledkeztem. :D Lövedékek elől meg rajtuk keresztül el dasheltem, de ezek a hullámok akkor megszopattak. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#40) saelin


saelin
veterán

3. és 4. boss is legyőzve. Azért itt már szépen bekeményedett a játék. Sokszor a lockdown-olt szobák nagyobb gondot okoznak mint az eddigi bossok. Ha mákom van holnap meglesz az ötödik boss is. Ha jól tudom 6-an vannak összesen, ugye?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#41) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok.
Nem tudjátok, hogy a kardunkkal lehet-e visszacsapni bárminemű ellenséges lövedéket, vagy támadást levédeni? Lesz majd valamikor dupla dash kéepsségünk? Igazából péntek óta nem játszottam vele, de akkor elvittem a 3. boss végéig, majd elhaltam, és majd még 4 alkalommal. Azóta pihentetem, mert valahogy időt kellene hozzá találnom, ráadásul midnenféle gondolat cikázik a fejemben. :D
Örömmel olvasom írásiatokat, főleg azon extra információk végett, melyekről fogalmam sem volt. ;]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#42) oriic válasza tarti19 (#41) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nem tudjátok, hogy a kardunkkal lehet-e visszacsapni bárminemű ellenséges lövedéket, vagy támadást levédeni? "

Nope. :)

Live-Die-Respawn

(#43) tarti19 válasza oriic (#42) üzenetére


tarti19
senior tag

Köszönöm a választ. Ez olyan szomorú :O , pedig nagyon élveztem volna. :D Akkor marad majd a durrogtatás vadul, illetve azok ellen mehet a kardozás, akik igénylik.

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#44) oriic válasza tarti19 (#43) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A kard jó cucc, ha veszel fel olyan parazitát ami növeli duplájára a sebzést, akkor lőni sem kell, csak szétcsapni mindenkit :D

Live-Die-Respawn

(#45) tarti19 válasza oriic (#44) üzenetére


tarti19
senior tag

Csupán 7 órám van a játékban, így első körben inkább intuitív módon próbálkoztam, aztán az arcomba csapódott a valóság, miszerint nem lesz ez sétagalopp. :D Kard erősségét is csak véletlen vettem észre, mikor a nagyobb dögökre rámértem egy betyárosat, vagy a zöldikékre. Egyből megszédültek. ;] Szerencsére kellően sok soulslike, rougelike játék van mögöttem, így akad türelmem egy darabig. Random generált körök viszont picit zavarnak, és amit nehezen emésztek meg, hogy egy seggel kell eljutni valameddig, különben minden elveszik. :(

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46) saelin válasza tarti19 (#45) üzenetére


saelin
veterán

Úgy éri meg leülni elé ha az embernek van kb 2-3 szabad óraja. Én most nagyon elszöszöltem a harmadik boss előtt... Végig mentem az előző bossokon is és csak utána mentem neki. A negyediket (érthető okokból) meg próbáltam lerusholni.

Amúgy a franc se gondolta hogy ilyen jó lesz. Szabályosan rá lehet függeni! :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#47) ImACeltic válasza saelin (#46) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nem muszáj kinyírni minden boss-t ha egyszer már legyőzted őket? Nyitva lesznek a crimson kapuk? Majd csak 1-2 nap múlva fogom először élőről kezdeni, miután ma megkúrt a 2. boss, azért kérdezem.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#48) oriic válasza ImACeltic (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már megöltél egy boss-t, nem kell újra megölnöd, hogy továbbmehess halál után.

Live-Die-Respawn

(#49) ImACeltic válasza oriic (#48) üzenetére


ImACeltic
őstag

Fasza. Persze gondolom az is ugyanúgy dob értékes cuccot tehát meg kell fontolni, mivel érdemes lehet lecsapni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.