Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)

Hozzászólások

(#851) Crus válasza F-ECT$ (#850) üzenetére


Crus
őstag

A játékot a DLC-vel együtt cirka 85 óra alatt platináztam ki, a halálok össz száma úgy lett 17, hogy ebből legalább 8 halált saját magam idéztem elő öngyilkossággal, mert nem dobta azt a glifet, ami kellett volna a platinához.

Ennek alapján a mondom, hogy a bármilyen carbine és a bármilyen hollowseeker pontosan addig a pillanatig használandó, amíg nincs electric pylon. Egy gagyibb pylon is kategóriákkal jobb, mint egy magasabb szintű bármi, mivel az esetek zömében nem kell beleállnod a konfliktusba, csak messziről lősz párat a pylonnal az meg teszi a dolgát.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#852) F-ECT$ válasza Crus (#851) üzenetére


F-ECT$
titán

A pylon nagyon jó fegyver, de számomra elveszi azt az érzést, hogy én lövök.
Nagyon jó a gunplay néhány fegyverrel, szóval próbálom mindet használni majd idővel.

Dive ever, work never.

(#853) bbuffy válasza F-ECT$ (#852) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hollowseeker felhúzva, na ott van érzetre is dara. ! trait tel , köztük portal beam. De a Webes nagy pylon mögött kb átsétálsz a pályán.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#854) Görgőőő


Görgőőő
tag

Na én is végigértem először: 16 halál, 21 óra 22 perc. Nagyon bejött. :)

(#855) F-ECT$ válasza Görgőőő (#854) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor hajrá, lehet tolni az act3-at, rá lehet menni a patinára, aztán meg jöhet a torony. Én is pár napja indultam el ezen az úton :K

Dive ever, work never.

(#856) oliwire


oliwire
őstag

Platina hiányzik nekem már csak, glyph meg scout logot kellene gyűjteni. Van valakinek kedve coopban levadászni ezeket?

(#857) Crus válasza oliwire (#856) üzenetére


Crus
őstag

Scout log az szinte természetesen módon meglesz, ahogy tolod a pályákat. A glyph-et erősen nem ajánlott coopban tolni, az ugyanis online mód. Offline érdemes tolni, úgy nagyobb eséllyel ad be olyan pályarészeket, melyeket online nagyon ritkán.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#858) oliwire válasza Crus (#857) üzenetére


oliwire
őstag

Ezt nem tudtam, lehet ezért nem adta be bizonyos Gplyh-eket, már sokadszorra vittem bizonyos biomekat 100%-ra felderítve.
Az első biomeból 1 scout log hiányzik, és már youtubeon is néztem, de nem akarta valahogy azt sem adni.

(#859) fausto válasza oliwire (#858) üzenetére


fausto
addikt

Én egy ideje offline tolom és úgy sem adja be a hiányzó glyph-eket. Elég szomorú, hogy ilyen trófeákat találtak ki hozzá, semmi köze a skill-hez. Kb. "dobj egymás után háromszor 6-ost" szint

(#860) Frod válasza fausto (#859) üzenetére


Frod
addikt

Egyetértek. Full lutri az egész, ezért is hagytam abba, sajnos nincs rá ennyi fölös órám bohóckodni, hogy vajon most dobja-e a hiányzó szobát vagy sem. Kár érte, mert amúgy megérdemelné a platinát.

Do you see the white shadow?

(#861) oliwire válasza fausto (#859) üzenetére


oliwire
őstag

Hmm, ez nem túl bíztató :(

(#862) F-ECT$


F-ECT$
titán

Én a fragmenteket akarnám keresni, de eddig 0. Aztán utána olvastam, hogy amíg nincs meg az összes korábbi házas szegmens, addig nem is adja...

Dive ever, work never.

(#863) Frod válasza F-ECT$ (#862) üzenetére


Frod
addikt

Azok legalább nem lutrik, azokat fixen adja.

Do you see the white shadow?

(#864) F-ECT$


F-ECT$
titán

Olyan elképzelhető, hogy a pálya egyik részéről nem tudsz eljutni a másikra? Konkrétan a Biom 6-ban leestem, és nem teljesen ugyanoda tett vissza, és van egy kb 3 szobás rész, ahol tudok mászkálni, de nem tudok továbbjutni. 1 helyen látok egy teleport kaput, de oda nem lehet feljutni.

Dive ever, work never.

(#865) fausto válasza F-ECT$ (#864) üzenetére


fausto
addikt

Egyszer volt nekem ilyen, szintén 6-os biome, olyan helyre rakott vissza, ahonnan csak lesni tudtam

(#866) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#864) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt egy artifactom, ami sikeres reload után adott 15% plusz sebességet, ezzel sikerült átugrani a kérdéses teleport kapuhoz. Nélküle nem ment. Vajon a pálya generálásakor épített erre az algoritmus?

Dive ever, work never.

(#867) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az ilyen [link] ajtókat hogy lehet kinyitni?

Dive ever, work never.

(#868) Crus válasza F-ECT$ (#867) üzenetére


Crus
őstag

Ez most irónia? A játék legelején el is mutogatja, hogy a rácsos ajtóknál, a közelben levő, relatív rejtett, de célzásra villogó, sőt hangot adó kapcsolót kell 1x meglőni.

Kezdem lassan érteni, hogy sokaknál, hogy jönnek össze ilyen 100-150 feletti halálok, miközben az alapjáték platinához kényelmesen 10 alatt lehet maradni...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#869) F-ECT$ válasza Crus (#868) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem. 100 ilyet nyitottam már, de ennél nem találom azt a piramist. Gondoltam biztos van más módszer is.

Dive ever, work never.

(#870) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#869) üzenetére


F-ECT$
titán

Vagy esetleg hátha ismerős valakinek a szoba, és tudja, hogy hol van a kapcsoló :)

Dive ever, work never.

(#871) Frod válasza F-ECT$ (#870) üzenetére


Frod
addikt

Oldalt is lehet alul, menj a szoba "pereméhez" és nézz ott is körül.
De szerintem ez is random generált, szóval vagy meglesz vagy nem.

Do you see the white shadow?

(#872) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ha konkrétan ez az ajtó, akkor vele szemben az üres semmibe ha lenézel ott lesz nagyon balra.
Nem random a kapcsoló helye asszem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#873) F-ECT$ válasza bbuffy (#872) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, a kapcsolók is ugyanott vannak, ezt a kaput még sosem tudtam kinyitni, viszont teleport kapu volt mögötte, gondoltam akár az is lehet hogy a teleporton keresztül lehet oda eljutni. De majd legközelebb még jobban szétnézek.
Közben meglett a 6 fragment, már a házban is jártam, így csak az utolsó bosst kell leölni az act 3-hoz. Viszont a gyűjtögetős trófeák közül még 1 sincs kész, pedig elég alaposan bejárom a pályákat, csak gondolom a random miatt még nem kaptam meg egy csomó szobát.

Dive ever, work never.

(#874) Frod válasza F-ECT$ (#873) üzenetére


Frod
addikt

"csak gondolom a random miatt még nem kaptam meg egy csomó szobát."
:K

Do you see the white shadow?

(#875) F-ECT$


F-ECT$
titán

Kész az act 3 :C A főboss kb 1 perc volt.

Korábban írta valaki hogy platinához kényelmesen elég 10 alatti halál: hát max akkor ha szerencsés vagy. Biom 1-ben már 10 feletti teljes puciláson vagyok túl és még mindig pár dolog a trófeához.

Dive ever, work never.

(#876) bbuffy válasza F-ECT$ (#875) üzenetére


bbuffy
senior tag

Aki 10 alatt platinázta az egy robot sztem :))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#877) Crus válasza F-ECT$ (#875) üzenetére


Crus
őstag

Egyrészt nekem a létező összes értelmes souls játék lement, zöme platinára, zöme több platformon. Ettől függetlenül feltétlenül amatőr játékosnak tartom magam, mert kanyarban sem vagyok azokhoz képest, akik sérülés nélkül, meg egy seggel viszik végig ezeket a játékokat. (Elvileg képes lennék rá, mert pár nehezebb játéknál megtettem azt, hogy 10+ alkalommal vittem végig és volt, hogy napokig nem sebződtem 1x sem, de nincs nekem már erre időm, meg ennek értelme sincs, engem ez nem szórakoztat.)

A Returnal kapcsán már írtam korábban, hogy mi volt a taktikám ahhoz, hogy extrém ritkán haljak:

- Az 5. biom kivételével mindenhol lehetőlég messziről, lehetőleg pylonnal irtottam, sokszor visszaélve azzal, hogy az egyes pályák között az ajtót nem tudja az enemy kinyitni. Rengeteget pulloltam, az 5. biom kivételével szinte soha nem rontottam be sehová.

- Ismeretlen boss harc esetén semmit nem csináltam percekig, csak evadeltem és elemeztem a move setjét. Utána meg jellemzően ott és akkor elsőre levertem...

- Soha, de soha nem használtam olyan felszedhető vackot, ami negatívan érinthet, ellenben szinte mindig volt nálam olyan consumable, ami az esetlegesen érkező negatív buffot leveszi. Ergo csak a garantáltan előnyt adó cuccokat szedegettem fel.

- Mindig nagyon figyeltem, hogy obolite-ot csak olyasmire költsek el, amire nagy szükségem van. Pl.: Ha volt egy 25% wpn dmg 500-ért, de 75%-on volt már a fegyó, akkor eszembe se jutott erre költeni.

- Mindig próbáltam úgy spórolni, hogy astronauta figura legyen nálam.

- Mindig minden pályán elvertem 6 ethert a reconstruction gépnél, másra ethert csak nagyon ritkán költöttem. Számomra az ether = reconstruction gép.

- Mindig igyekeztem egyensúlyban tartani a fegyver sebzését a HP-val, nyilván egy nagyon kicsit eltolva a HP irányába.

- Gyak. a leggyengébb pylont is jobbnak tartom a mai napig (az alapjátékban!), mint a legjobb bármilyen másik magasabb rangú fegyvert, amivel szemtől szembe kell sebzést osztani...

- Csak és kizárólag akkor feküdtem be a jellemzően jó artifactot adó gépbe (ami cserébe egy rakás HP-t elvesz), ha max HP-m volt, vagy utána gyorsan tudtam magam gyógyítani.

- Soha nem mentem be kék pályákra, amikor jól álltam.

Tl, dr: Nem kockáztattam szinte soha, egy olyan játékban, ami nem kicsit szerencsejáték is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#878) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hát lehet így is játszani. De sztem ez a lelkét öli meg. Persze mindenki máshogy találja meg az örömét egy játékban. Mondjuk én falnak megyek a Souls játékoktól.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#879) F-ECT$ válasza Crus (#877) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem is az a gond, hogy hogyan éld túl a biomokat, hanem ha nincs benne az a szoba, amiben a hiányzó cuccok vannak, akkor nincs más mód, mint meghalni és újrakezdeni. Így gondoltam, hogy kevés a 10 alatti "halál".

az 5. biom kivételével szinte soha nem rontottam be sehová
Az 5. biom miért kivétel?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#880) Frod válasza F-ECT$ (#879) üzenetére


Frod
addikt

Igazából az Act3 után, épp a fenti miatt felesleges a "halálszámláló".
Addig ad egy képet róla, hogy neked hogy ment, utána viszont irrelaváns.

Amúgy azzal egyetértek én is, hogy Act3-ig a játék mondjuk 30 halálból kényelmesen megvan.

Do you see the white shadow?

(#881) Crus válasza bbuffy (#878) üzenetére


Crus
őstag

Nekem ez így a fenti formában kegyetlen nagy addikciót adott. Ezer éve nem játszottam játékot éjfél után, ezt volt, hogy még kettőkor is. Élveztem minden egyes percét. De igen, mindenki más és más...

Nálam pl. a Horizon Dawn 1-2 is alapból hardon pörgött végig... nagyon meg kell magam erőltetnem ahhoz, hogy felidézzem hol és miért haltam meg. Ott meg aztán főleg a stealth + nagy dmg taktikát erőltettem ahol csak bírtam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#882) Crus válasza F-ECT$ (#879) üzenetére


Crus
őstag

Azt nem számolom halálnak, hogy Nemesis után, vagy az űrhajóban belenézek a csőbe. Ha az is halál, akkor elnézést.

Mert az 5. biomban nem egy olyan pálya van, ahol totálisan működésképtelen a lassú víz partot most taktika. Ott jó pár pályán keményen fel kell pörögni, folyamatosan mozgásban lenni és úgy öldösni. Érdekes módon a 6. biom aztán megint durván belassul és ásítva lehet szinte mindenkit halomra öldösni messziről.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#883) bbuffy válasza Crus (#881) üzenetére


bbuffy
senior tag

Dettó amugy, kb idejét sem tudom milyen játék húzott be ennyire, hogy ami napig mozgat kicsit még. Minden perce herion :)

HZD HFW sem adott ennyit pedig abszolut kedvencek. Bár teljesen másban. Ott nem tudok hardon, nem is akarok, jobb a hentelés nekem a sztori mellett.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#884) F-ECT$ válasza Crus (#882) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, a 6. biomban csak 1-2 olyan terem van, ahol futkosni kellett, a többi helyen kilométerekről le lehetett szedni az ellenfeleket.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#885) bbuffy válasza F-ECT$ (#884) üzenetére


bbuffy
senior tag

A mikor leesel a shop után a kútba ott van egy kis dáridó, de előlük is el lehet bújni a kifutsz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#886) F-ECT$ válasza bbuffy (#885) üzenetére


F-ECT$
titán

Meg van a challenge room, meg a végén is van egy nagy skippelhető ellenfél. Egyébként az AI rettenet gyenge sajnos, egy csomó mindenben elakad, meg persze az ajtót se tudja nyitni. (Mondjuk a "fák" meg tudnak szivatni a teleportálással :D).

A sztori viszont nálam már az a szint, hogy nem igazán tudom értelmezni. Nem kell mindent a számba rágni, meg szeretem, ha én értelmezhetek bizonyos eseményeket, de ez már a túl kevés szint szerintem.

Dive ever, work never.

(#887) bbuffy válasza F-ECT$ (#886) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na majd a folytatástből kiderül…izé jobban mwgbonyolítják. :D
Amugy van pár megfejtés a aztorira.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#888) Sliderxy válasza bbuffy (#887) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nekem a toronyban talált feljegyzések, cetlik adtak olyan infót, amitől egy kicsit jobban összeállt a kép. Mindenképp érdemes benézni oda.

Egyébként a toronyban meddig kell elmenni, hogy megkapjuk "befejezést".
Még csak néhány alkalommal volt időm nekimenni és a 2. Phase 19. szobájáig jutottam.

(#889) Crus válasza bbuffy (#883) üzenetére


Crus
őstag

Nagyon várom a 2. részt, de állítólag most máson dolgoznak a srácok.

Ha elfogadtok egy tippet érdemes az Outlandert is végigjátszani. Dettó Housemarque játék, dettó ezen az elven működik, csak 2D-s cím. Nekem megjelenéskor nagy kedvenc volt és ugyan így ráfüggtem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#890) Crus válasza Sliderxy (#888) üzenetére


Crus
őstag

A toronyban 6 db. poppiest kell begyűjteni. A 3 fázisú boss (Algos) után azért nem árt 1x meghalni és begyűjtögetni az utána következő runokon a poppiesokat. Igen, ehhez öngyilkosnak kell lenni, amikor 1 poppies megvan. (Nálam ez nyilván nem számít halálnak, hiszen szándékosan magadat ölöd meg.)
3-20-ig kell csak menni max, abszolút nem vészes és a pyloidok nagy segítségek, meg persze a consumable weapon is marha jó (azt az előbb említett "végső" bossra tartogasd). Utána jön egy elfogadhatónak mondható befejezés, de nyilván az se túl vidám.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#891) F-ECT$


F-ECT$
titán

Act3 után a tornyot érdemes elkezdeni vagy inkább platinához a cuccokat?

Dive ever, work never.

(#892) bbuffy válasza F-ECT$ (#891) üzenetére


bbuffy
senior tag

Amelyik jobban esik :D Torony is komoly függőség.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#893) Crus válasza F-ECT$ (#891) üzenetére


Crus
őstag

Nekem az a véleményem, hogy amíg nincs meg az "autós" befejezés, addig nem érdemes a toronyba menni. Előbbihez nyilván kell az indítókulcs. A toronyba a final ending amúgy sem elérhető, amíg az autós befejezés nem pörgött le előtte valamikor az alapjátékban...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#894) bbuffy válasza Crus (#893) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez igaz, kell a secret ending a komplett sztorihoz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#895) F-ECT$


F-ECT$
titán

Act3 már kész. Benéztem a toronyba elsőre 3/5-ig jutottam. Rá lehet függni erre is, bár én szerintem nem fogok, ha meglesz a 3/20 is.

Dive ever, work never.

(#896) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Kicsit(nagyon) rá függtem a játékra.
Sajnos nem sok időm van, és eléggé balfsz is vagyok az ilyen stílusú játékokban,viszont nem tudok másra gondolni, mióta elkezdtem.
Eljutottam a házig, voltam bent is, az első fő ellenfél viszont már túl nagy falat, sajnos legtöbbször nem is jutok odáig el.
Tudnátok nekem tippeket adni, ami kicsit könnyebbé tenné az életemet?
Fejlesztések, stb, bármi, ami segít.
Lesz olyan a játék folyamán, amikor már halál esetén nem dob vissza teljesen az elejére?
Meg ezt az online dolgot sem igazán értem,hogy működik.
Meg olvasom ezeket a biomokat. Ez mi is konkrétan?
Hihetetlen függőséget tud ez a játék okozni, és nagyon szeretném végig vinni, rég éreztem ilyet már.
Köszi előre is nektek.

[ Szerkesztve ]

(#897) F-ECT$ válasza d3tox1c (#896) üzenetére


F-ECT$
titán

A legjobb tipp, hogy többet ér egy sérülést elkerülni, mint egy plusz ütést/lövést bevinni. Emellett az ellenfelekből eső Oboliteokat agresszíven gyűjteni kell, mert a belőlük vásárolható cuccok nagyon fontosak az elején.
A halál mindig az elejére fog dobni, de a fegyverek fejlesztései megmaradnak, illetve lesz 8 olyan képesség amit ha megszerezel, akkor az halál után is megmarad.
Az első biom az első bossig tart, a legyőzése után kezdődik majd a második.
Online ne akarj ismeretlen emberekkel játszani, csak nehezebb lesz tőlük a dolgod.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#898) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azt jól gondolom, hogy abban a néhány szobában, ahol automatikusan elindul pár platform belépéskor, és ha nem vagy elég gyors akkor nem jutsz fel rajtuk, sehogy sem resetelhetők?

Dive ever, work never.

(#899) heihachi válasza d3tox1c (#896) üzenetére


heihachi
addikt

Tudnátok nekem tippeket adni, ami kicsit könnyebbé tenné az életemet?
Rengeteg tipp van, ha visszaolvasol, azokbol valogass, nekem mind haszosnak tunik. A legfontosabb, hogy ne add fel, mert minden runnal fejlodsz (a fegyverek traitjei fejlodnek), egyre konnyebb lesz.
Fejlesztések, stb, bármi, ami segít.
Szinte mindegy. Ha ugy erzed, hogy kell egy plusz elet, akkor az astronaut figurine-t probald megvenni. Azon kivul nincs olyan ami op lenne a tobbihez kepest. Ha nagyon neheznek erzed, akkor a parazitakat skippeld a negativ hatranyok miatt.
Lesz olyan a játék folyamán, amikor már halál esetén nem dob vissza teljesen az elejére?
Igen, lesz.
Meg ezt az online dolgot sem igazán értem,hogy működik.
Szerintem elsore egyedul kene, mert online nekem joval nehezebbnek tunik, kevesebb az eroforras, nagyobb a porges, kevesebb a gondolkodasi ido.
Meg olvasom ezeket a biomokat. Ez mi is konkrétan?
Ezek gyakorlatilag a palyak, hat van beloluk az alap jatekban.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#900) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Köszi mindenkinek.
Nem fogom feladni 💪

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.