Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)

Hozzászólások

(#901) Sliderxy válasza d3tox1c (#896) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia,
A legtöbb hasznos infót megtalálod itt a topicban, elég sokszor ki lett vesézve a dolog, de a lényeg, hogy az hogy az elején balfasznak érzed magad ne tántorítson el a további játéktól, mert mint sok más játékban ebben is ahogy haladsz előre úgy fejlődik Selene karaktere és te magad is. Az elhalálozások a játék szerves vele járói, így e miatt nem kell aggódnod, bele fogsz jönni. A történet szempontjából egyébként is többször meg kell halni.
Phrike anno engem is szivatott, figyeld meg a mozgását, mit mikor, hogyan csinál és aztán legközelebb ha lehet úgy menj be hozzá, hogy az első biomban kipucoltad az összes szobát és felszedtél mindent ami hasznodra lehet. Asztronauta figura halál után ugyanott feléleszt 1 alkalommal.
Biom: "A biom vagy bioformáció klimatikusan és földrajzilag meghatározott, ökológiai szempontból hasonló jellegű életközösségek együttese. A biomokat különböző tényezők definiálhatják, mint a növényszerkezet, levéltípusok, a növények közti távolság, vagy a klíma." (wiki)
Röviden tömören a különböző pályák, különbőző biom-ok.
A 3. biom után már nem az elejéről kezded.
Olvasgasd a topicot, sok infót találsz itt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#902) Sliderxy válasza F-ECT$ (#898) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Jól gondolod. Ennek ez a lényege.

(#903) d3tox1c válasza Sliderxy (#901) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi szépen.
Legutóbb a death stranding bizsergetett 😂 ennyire, mint most a returnal(ami egyébként első napos vétel volt,mármint a returnal,de akkor nem jött be, szidtam magam miért digitálisan vettem meg. Most meg befészkelte magát az agyamba, és nem ereszt 😂)
Komolyan, mint egy drog :o

[ Szerkesztve ]

(#904) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

A sárga kapukkal mi a helyzet, amiknek csillag van a tetejen a térképen?
Csak mert azt észre vettem, ha oda be megyek,kicsi az esély hogy élve meguszom :D

(#905) bbuffy válasza d3tox1c (#904) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az a kiafaszagyerek szoba :))
Majd amikor komoly fegyverek lesznek, ott is mehetnek a pitsába.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#906) d3tox1c válasza bbuffy (#905) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Egyébként a fegyvereken sem nagyon tudok eligazodni.
Nem igazán látom át melyik a jobb, melyik nem.
Van olyan, amelyik magasabb szinten van, mint amit indulasnal kapok, megis gyengébb. Sokszor nem igazán tudom, érdemes-e cserélni 🤷🏻‍♂️

(#907) bbuffy válasza d3tox1c (#906) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez csak tapasztalás. DE a sorrend nálam electropylon, rotgland lobber, hollowseeker. Többiekkel is lehet itt ott érvényesülni de a pylon még ha kisebb fokozatú is távolról mindent lebont.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#908) F-ECT$ válasza d3tox1c (#906) üzenetére


F-ECT$
titán

A fegyver szintje csak egy a tulajdonságai közül, érdemes nézni a fajtát és hogy milyen extrák vannak rajta.

Dive ever, work never.

(#909) F-ECT$ válasza d3tox1c (#904) üzenetére


F-ECT$
titán

Oda akkor érdemes bemenni, ha már elég ügyes vagy, jól állsz, és nem kapsz idegrohamot, ha esetleg meghalsz :) Ha túléled ami benn van, akkor általában a benn lévő cuccokból fel tudsz gyógyulni, esik 2-3 consumable meg 2-3 fegyver is. Én a második boss leverése előtt nem ajánlom, meg akkor se ha épp haladni akarsz a játékkal, és nem csak egy fun / farmolós kört tolsz.

Dive ever, work never.

(#910) d3tox1c válasza F-ECT$ (#909) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ok.
Voltam már bent párszor, mert azt láttam hogy jókat lehet farmolni, viszont egyenlőre onnan élve nem igazán jutok ki, szóval kerülöm.
Viszont érezhetően egyre jobb vagyok, szerintem lassan meg lesz "Pirike"

(#911) bbuffy válasza d3tox1c (#910) üzenetére


bbuffy
senior tag

Majd félidő után, zorall pukkával bemész és mki mehet aludni :D

BTW harmadik-negyedik nekifutásra olyan végigmenni a játekon mitha márióznál kb :DD könnyed kis sétagalopp.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#912) F-ECT$ válasza bbuffy (#911) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez kb minden játékra igaz, minden boss addig nehéz, amíg egyszer le nem győzöd. Utána óriásit esik a nehézsége számodra.

Dive ever, work never.

(#913) bbuffy válasza F-ECT$ (#912) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen. Nekem itt hatványozottan jött át ez, mivel először mentem neki ilyen játéknak és erősen szítam vele párszor.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#914) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Víz alatti loot-ot valahogy valamikor össze lehet majd szedni?
Kicsit frusztrál, hogy ott van :p

(#915) Sliderxy válasza d3tox1c (#914) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen, később lesz rá mód.

(#916) d3tox1c válasza Sliderxy (#915) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Tetszik ez a rendszer, hogy folyamatosan bővül a tudásom.
Mekkora a max adrenalin level?
Eddig ha jól emlékszem 6-os volt nekem a legmagasabb, istencsászárnak éreztem magam tőle :D

(#917) F-ECT$ válasza d3tox1c (#916) üzenetére


F-ECT$
titán

5-ös.

Dive ever, work never.

(#918) d3tox1c válasza F-ECT$ (#917) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Akkor elszámoltam 🤷🏻‍♂️
Amikor vissza dob a hajóhoz, akkor van egy valami, ahova depozitolni lehet 3 Ethert(ha jól emlékszem)
Az tulajdonképpen mire való?
Nem igazán értem

(#919) F-ECT$ válasza d3tox1c (#918) üzenetére


F-ECT$
titán

Eleinte 3 Ether, de lesz az még 15 is. Arra jó, hogy új tárgyakat fedezel fel vele, amiket a későbbi runokban majd megtalálhatsz a pályán. Érdemes használni mindig, amikor nem akarsz az adott runban Ethert tartalékolni pl az újraélesztő géphez.

Dive ever, work never.

(#920) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Kipróbáltam az Online co-op módot, hát nem igazán van értelme random emberekkel játszani, mennek mint a mérgezett egér minden felé, csapatjátéknak nyoma sincs. :D

(#921) F-ECT$ válasza Sliderxy (#920) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, az max haverral jó.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#922) d3tox1c válasza F-ECT$ (#919) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Újraélesztőgép?

(#923) F-ECT$ válasza d3tox1c (#922) üzenetére


F-ECT$
titán

6 ether, halál esetén 1x újraéledsz benne.

Dive ever, work never.

(#924) Frod


Frod
addikt

Belőttem egy Plus Extra upgrade-et, úgyhogy ma elkezdtem a Towert.
Ez a játék még mindig egy mestermű.

Do you see the white shadow?

(#925) Sliderxy válasza Frod (#924) üzenetére


Sliderxy
senior tag

A torony függőséget okoz. :K
Nagyon jó ötlet volt tőlük, hogy kiegészítették vele a játékot.

(#926) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Valahol meg lehet nézni, hányszor haltam meg?
Kezdem azt érezni, sose jutok túl az első boss-on,igazság szerint még csak kb 3-szor voltam ott.
Pedig egyre erősebb vagyok.
Mostanában viszont bele botlok egy-két pályán egy piros (sárkány szerű) lénybe, az esetek többségében megöl. Viszont legutóbb majdnem végeztem vele a karddal :)
Majdnem olyan szinten van, mint egy boss, legalábbis én úgy érzem

(#927) F-ECT$ válasza d3tox1c (#926) üzenetére


F-ECT$
titán

Az űrhajó számítógépen meg lehet nézni.

A lény elől folyamatosan futni kell, ha lő akkor fedezéket keresni, és szép lassan lelövöldözni közben.

Dive ever, work never.

(#928) d3tox1c válasza F-ECT$ (#927) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi :)

(#929) Sliderxy válasza d3tox1c (#926) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nekem annál a dögnél a kard+dash kombó volt a leg célravezetőbb.

(#930) d3tox1c válasza Sliderxy (#929) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Igen, szerintem nálam is az lesz a legjobb megoldás

(#931) F-ECT$ válasza Sliderxy (#929) üzenetére


F-ECT$
titán

Főleg ha shield is van rajta ;)

Én is így nyírom már ki, de eleinte jobb volt a fedezékből lövöldözés.

Dive ever, work never.

(#932) bbuffy válasza F-ECT$ (#931) üzenetére


bbuffy
senior tag

Kard nagyon jó ezekhez, főleg ha balancer is van rajta. Savas fákat egy csapással levágom olyankor.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#933) Sliderxy válasza F-ECT$ (#931) üzenetére


Sliderxy
senior tag

:K Shield-es lövegek ellen is kiváló, egy idő után egy ütés és robban szét az egész ahogy kell.

(#934) Frod válasza Sliderxy (#925) üzenetére


Frod
addikt

Nem csak, mint kiegészítés, mert egyébként, ha valamibe érkezik egy ilyen endless mód az engem hidegen szokott hagyni, de egyrészt a játékmenet még mindig van annyira bitangjó, hogy ott ragad az ember, másrészt kvázi folytatja a sztorit, így pedig még inkább kötelező.

Plusz érzésre hamarabb "ott lehet lenni", kb 20 perc játék után már ütős csúzlink és artifact-jaink vannak :D Így halál esetén közel sem akkora a pofon, mert nagyon hamar újra oda lehet érni. (Legalábbis az első 3 Phase esetében, de amennyire tudom, új sztori kontent csak eddig van, így engem eddig érdekel a torony)

Do you see the white shadow?

(#935) F-ECT$


F-ECT$
titán

Act3 kész, torony "kész", már csak a gyűjtögetős trófeák vannak hátra. Ezeket hogy érdemes megszerezni? Egy teljes run mindent pucolva azért még pár óra nekem, ha meg csak rohanok, akkor előbb utóbb meghalok. Olvastam hogy valaki 150x ment a biom 2-be mire minden meglett neki, gondolom ő se ölt le mindent minden alkalommal.

Dive ever, work never.

(#936) oliwire válasza F-ECT$ (#935) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem is már csak a trófeavadászat van, scout log és glyphsek kellenek. Javasolták néha az offline játékot, akkor hamarabb bedobja a megfelelő room-okat, de nem mindig sikerült. Azóta így vagy 10x biztos végigvittem játékot, minden termet felfedezve :DDD De online is dob sokszor megfelelő gyűjthető dolgokat. Ha gondolod, próbáljuk meg együtt, coop-ban.

(#937) F-ECT$ válasza oliwire (#936) üzenetére


F-ECT$
titán

A coop-ról nem sok jót olvastam, de megpróbálhatjuk valamikor. Mondjuk én csak este 22-24 között szoktam leülni játszani, nem is minden este, szóval nem tudom, hogy össze tudjuk-e egyeztetni.

Dive ever, work never.

(#938) Frod válasza F-ECT$ (#935) üzenetére


Frod
addikt

A "teljes run minden pucolva" szerű játékmenetet szerintem ki lehet dobni ha már csak a gyűjtögetés van hátra, mert egy élet is kevés lesz rá.
Sajnos van szoba, ami tényleg iszonyú ritka, nem véletlenül csinálják a rohanós megoldást.

Do you see the white shadow?

(#939) F-ECT$ válasza Frod (#938) üzenetére


F-ECT$
titán

A biom 1 és 4 még ok a rohanással, de ha mondjuk a biom 6-ban kapsz egy lockdown-t úgy hogy semmit sem vettél fel korábban, akkor gondolom meghalsz. Vagy ez benne van, és indítani kell az új kört?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#940) oliwire válasza F-ECT$ (#937) üzenetére


oliwire
őstag

Egyénként jó móka a coop. Ha van kedved vegyél fel, psn: oliwire

(#941) F-ECT$ válasza oliwire (#940) üzenetére


F-ECT$
titán

Barátok vagyunk :)

Frod: azt egyébként honnan lehet tudni, hogy mi hiányzik, és az melyik szobában van? Illetve csak a fő útvonalon lehetnek gyűjtögethető cuccok vagy be kell nézni az oldalági szobákba is?

Dive ever, work never.

(#942) Frod válasza F-ECT$ (#939) üzenetére


Frod
addikt

Hát ezt hívják szívásnak.
Welcome to Atropos :D

Nyilván úgy játszod, ahogy neked a legjobb, de ha minden alkalommal csak kigyúrva haladsz előre úgy nagyon sokáig fog tartani.

Én a túl nagy randomfaktor miatt hagytam abba a gyűjtögetést, mert bosszantó, hogy semmi ráhatásom nincs erre, hanem kb egy kaparós sorsjegynek megfelelően dől el, hogy megtalálom-e ami még hiányzik, vagy sem.
Viszont annyira imádom ezt a játékot, hogy nem kizárt, hogy majd valamikor nekifogok újra - más címnél ez elképzelhetetlen lenne.

#941F-ECT$
szerk
:
Hát egyrészt van rá szép nagy guide. (nyilván több is, de nekem ez a "kezdőlapom")
A log-okat könnyű, mert ezeket név alapján ki tudod pontosan szűrni, hogy melyik nincs meg, és rákeresel, hogy amúgy milyen szobában található.
Igen, lehetnek side-roomokban is, de a guide ezt minden egyes log-nál jelzi.

A cypher szívás, mert ott max arra tudsz emlékezni, hogyha felismered a szobát, hogy "oké, az itt lévő már megvan", de egyébként más támpont nincs, mert a játékban csak a nyers számokat látod biome-onként lebontva, hogy mennyi van meg a mennyiből. (pl 9/10)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#943) F-ECT$ válasza Frod (#942) üzenetére


F-ECT$
titán

Én sem fogom csak azért tolni, hogy meglegyen a trófea, de egyelőre még élvezem a gameplayt, így ez jó célt ad a folytatáshoz.

Mondjuk majdnem 2 hónapja csak ezzel játszok, szóval lassan végére kellene érnem, mert van más játék is, amit ki szeretnék próbálni és benne van a Plusban. Pl 20-án jön a Deathloop, de ott van még a Valhalla is (eddig elkerült az összes AC), a Bugsnax DLC, a Metro sorozattal sem játszottam még, a kisebb játékok sokaságáról nem is beszélve.

Dive ever, work never.

(#944) F-ECT$ válasza Frod (#942) üzenetére


F-ECT$
titán

Még az merült fel bennem, hogy a biomok generálása a cycle elején történik, vagy amikor belépsz a biomba?

Dive ever, work never.

(#945) oliwire válasza F-ECT$ (#941) üzenetére


oliwire
őstag

Hopp tényleg, csak még nem volt lehetőségünk játszani :B

(#946) F-ECT$ válasza oliwire (#945) üzenetére


F-ECT$
titán

A PS4/5 topicból vagy 50 emberrel vagyunk "barátok", de kb 2-3 emberrel játszottam csak. Mondjuk nem is tolok túl sok multiplayert, de amikor pl Fall Guys-zal játszottam, akkor se nagyon találtam játszópajtit innen.
Ha online vagyok, és épp te is játszanál, akkor nyugodtan keress, hátha össze tudunk hozni egy közös runt.

Dive ever, work never.

(#947) oliwire válasza F-ECT$ (#946) üzenetére


oliwire
őstag

Rendben :R

(#948) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#944) üzenetére


F-ECT$
titán

Meg még az is felmerült bennem, hogy vajon generálódik annyi key az adott biomban, ami elég az összes zár feloldásához, vagy ez is random, és lehet olyan szerencsétlen eset, hogy még a szobákhoz sem elég a key, nemhogy a ládákhoz is.

Dive ever, work never.

(#949) oliwire válasza F-ECT$ (#948) üzenetére


oliwire
őstag

Szerinem nincs mindig elég key, én azt tapasztalom :( Ezért ládákat sosem nyitok, csak ajtókat.

(#950) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Az gáz, hogy 34 halál után még mindig nem vegeztem az első boss-al?
Ennyire leftprick lennék? :O
Más :a hajóban ha alszok, mire van hatással?
Nem igazán vágom, nem látok semmi különbséget alvás után. Vagy csak valami elkerüli a figyelmemet?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.