Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)

Hozzászólások

(#751) oliwire válasza Sliderxy (#750) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ez eléggé jó magyarázatnak hangzik, és még a játékosra rábízzák a nyitott szálat, hogy gondolj, amit akarsz, költői szabadság van :D

(#752) vanŠcore


vanŠcore
csendes tag

Tegnap eljutottam Hyperion boss fight-ig. 3 próbálkozás volt, de a 3. face megfogott. Hihetetlen mód jól felépített ez a rész, ahogy követed a "muzsikát" felfelé és meg egy performance közepette tolja az képedbe az áldást. Nem is bánom, hogy többször kell neki futnom. :)) Ha nem leszek elég fáradt, ma talán megvan. Csak hát nap 8 óra gép előtt ülés, munka végett eléggé elviszi a koncentrációm.

(#753) Frod válasza vanŠcore (#752) üzenetére


Frod
addikt

"3. face megfogott."

Phase lesz az. :D

Do you see the white shadow?

(#754) vanŠcore válasza Frod (#753) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

ohh, komolyan leírtam azt :DD talán jobban járok, ha ma inkább pihenek.

(#755) Sliderxy válasza vanŠcore (#752) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az egyik legjobb rész a játékban szerintem is. Annyira feszíti az ember idegeit és közben folyamatosan készít fel arra, hogy a hang forrásánál valami elképesztő dolog vár rád. Zseniális. :K

(#756) Woodslave válasza Sliderxy (#755) üzenetére


Woodslave
nagyúr

talán egyetlen boss volt amit elsőre lenyomtam :D Lehet lassan neki kellene állni újra. Szégyen de az utolsó bosst nem tudtam lenyomni elfogytam

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#757) vanŠcore válasza Sliderxy (#755) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Viszont nála nem érezem még most sem, hogy melyik fegyverrel kellene nekiindulni. Talán ma okosabb leszek és kitapasztalom jobban.

#756 Nálam Nemesis volt elsőre, a többiek picivel több próbálkozással mentek/mennek.

[ Szerkesztve ]

(#758) Sliderxy válasza Woodslave (#756) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Őt én is elsőre lenyomtam. Talán az egyik legkönnyebb boss volt.

Az új PS Plus extrában benne lesz a játék, akkor majd szeretném coop-ban is kiprobalni, plusz a Tower-t is megmásznám. :) Szép kihívásnak tűnik.

(#759) Sliderxy válasza vanŠcore (#757) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Tachyomatic Carbine, Hollowseeker ami nekem nagyon bejött. Érdemes unlock-olni a képességeiket hogy minél erősebb fegyverek legyenek.

(#760) bbuffy válasza Woodslave (#756) üzenetére


bbuffy
senior tag

Detto. Elillant az ihlet, nagyon gyalázatos már ott a level :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#761) vanŠcore válasza Sliderxy (#759) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Akkor én voltam béna, 3 try-ból az említett fegyverek egyszer-egyszer használatban voltak és meg is vannak az unlock skillek. Igazából ezek tetszenek a legjobban nekem is, amiket említettél. Rakétavető volt még a 3. próba.

(#762) Woodslave válasza bbuffy (#760) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na jó van akkor :D :R

az a pálya kicsit túlzás. Nem tudom én a bosst se nagyon éreztem de a pálya ahogy el kell jutni hozzá az túltett az 5-iken vagy melyik volt még annyira szopató

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#763) vanŠcore válasza Sliderxy (#759) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Meg is lett a mai nap a 2. próbálkozásra. Igazából az odafigyelés, türelem volt a kulcs és nem a minél hamarabb ledarálás. Minden perce kiváló volt a harcnak.

(#764) Sliderxy válasza vanŠcore (#763) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Gratula :C
Az idegből rohanás itt nem nyerő pálya.
Ha meg végképp a feladás szélén állsz érdemes rápihenni.

(#765) vanŠcore válasza Sliderxy (#764) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Köszi. :K Tovább haladtam a Fractured Waste zónába, de ez most nem az én idegrendszeremnek való, elég komoly darálóba csöppengetek. Feltételezem utolsó zóna és finálé boss majd.

(#766) Sliderxy válasza vanŠcore (#765) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Lesznek ott még meglepetések. ;)

(#767) vanŠcore válasza Sliderxy (#766) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Utóbbi pár napban nem igazán játszottam, de tegnap leültem pár órára. Hát ha olyan meglepetésre gondoltál, mint, hogy lesz egy baromi jó víz alatti zóna nemsokára, akkor igen csak meglepődtem. Sejtettem, hogy ahol víz alatt készletek vannak, oda majd idővel lejutok, de erre nem gondoltam. :U Remek ez a játék minden tekintetben. Vannak bosszúságok, mint például az "olykor öngyilkos merénylőt játszó, gömb alakú, lebegő droid" Frost Drone :D Hihetetlen idegesítőek. Hétvégén nem kizárt, hogy az első végigjátszás meglesz.

(#768) Sliderxy válasza vanŠcore (#767) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen arra gondoltam. Az egyik legnehezebb biom volt nekem. Amikor azt gondoltam, hogy na végre elérem a végét, olyan területre kerültem, ahol akkora háborúba keveredtem, hogy csak pislogtam. :D

(#769) vanŠcore válasza Sliderxy (#768) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Tegnap nem sokáig jutottam előre azon a biom területen, de az eleje "barátságosabbnak" bizonyult. :DDD Viszont lelkiekben felkészülök akkor a darálóra.

(#770) tkohun2107


tkohun2107
tag

Ma elkezdtem a játékot 2. Bossig jutottam majd előről kezdtem, pár alkalommal a kezdő pályáról kilépve vissza tudtam menni egyből a 2. Pályára viszont utána nem találtam meg a kaput amivel vissza tudok menni. Örökre elveszett és újra végig kell mennem vagy csak figyelmetlen vagyok és ott van az ? Előre is köszönöm a segítséget

(#771) fausto válasza tkohun2107 (#770) üzenetére


fausto
addikt

Van rövidítés mindig, max meg kell találni. De szerintem érdemes minden alkalommal újra végig menni előröl, mert könnyebb úgy

(#772) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Így van, nem érdemes végigrohanni a következő biomig, mert nem leszel elég felkészült az ott rád váró ellenfelekhez. Érdemes ipucolni az összes szobát és úgy tovább menni.

(#773) vanŠcore válasza Sliderxy (#768) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Második nekifutásra eljutottam a boss-ig. Elsőre nem lett meg, de rápihenek, mert amúgy simán elkapható következő alkalomra. :)) A biom maga nem volt nehéz. Nekem az előző jobban húzta az idegeim.

(#774) Sliderxy válasza vanŠcore (#773) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Mindig más a pályaösszetétel. Lehet nekem pont úgy generálta, hogy nem volt túl szerencsés a játékmenet. Korábbi biomoknál volt olyan hogy sokadik alkalomra sem kaptam jó cuccokat, asztronauta figurát meg pláne.

(#775) vanŠcore


vanŠcore
csendes tag

Végére értem. Top kategóriás játék, rengeteg megválaszolatlan kérdéssel. Viszont valamilyen szinten így hagy nyomot az ember gondolatában. Jó szórakozás volt, souls játékokkal ellentétben kevésbé kap az ember idegbajt :DDD Legalább is én így éltem meg.

(#776) Sliderxy válasza vanŠcore (#775) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Gratula! Elég gyorsan lenyomtad! :D
A második végigjátszás ad még egy secret ending-et. Bár azt nem mondom, hogy attól sokkal okosabb leszel a sztori összerakását illetően. :DDD

(#777) vanŠcore válasza Sliderxy (#776) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Levezetésnek még rápróbáltam a Tower of Sisyphus endless modra. Phase 3 room 10-nél megállt a móka, addig jutottam első nekifutásra. Úgy érzem, hogy azzal még talán teszek 1-2 próbát. Igazság szerint a 2. végigjátszás is benne lehet, de egyelőre nem érzem most magamba a késztetést. Storyval meg találgatásaim vannak csak. Autóbaleset, kisfiú halála, vagy éppenséggel mindkettejük. Vagy csak a fia halt meg és kezelés alatt állt Selene, amire voltak is utalások az egyik log-ba. És ez az egész csak a fejébe játszódhatott. Meg ez az endless cycle is utalhat arra, hogy nem tudott túllépni a dolgokon, akármennyire is próbált, de végül kész volt elengedni minden sérelmét. Nem tudom nekem ilyesmi gondolatok jutottak eszembe ezzel kapcsolatban. :U

(#778) Sliderxy válasza vanŠcore (#777) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Korábban fejtegettem én is, hogy mi történhetett ha visszább olvasol, de ahogy látom részben hasonlóan gondolod. Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a játékban kislány van. :)

A toronynak amúgy neki lehet menni coop módban?
Nekem már nincs meg a lemez, de az új PS Plus-ban benne lesz, akkor lehet rápróbálnék.

(#779) Frod válasza Sliderxy (#778) üzenetére


Frod
addikt

Benne lesz, de csak a magasabb szintű csomagokban.

Do you see the white shadow?

(#780) Sliderxy válasza Frod (#779) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ahogy mondod.

(#781) vanŠcore válasza Sliderxy (#778) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Basszus párom is mondta, hogy kislány, mikor ment a végén az autós cinematic. Hát én ezt akkor nagyon benéztem. :DDD
Vissza olvasok majd. Eddig nem akartam semmit spoilert, még csak videókat se néztem gameplayről.

(#782) Sliderxy válasza vanŠcore (#781) üzenetére


Sliderxy
senior tag

:D

(#783) Crus


Crus
őstag

A Returnalról ennek fényében nyilatkoznék egy keveset:

- Új IP. Ezek nem olyan beszari nyomik a Housemarque-nál, mint egy rakás másik fejlesztő, hogy valaminak a 12. részét készítik el újra, vagy a remaster remesterének a remake-jét. Ez már önmagában nagy dolog, főleg egy nem is olyan nagy csapattól. (Max. 80 fő.)

- A Returnal PONTOSAN u.a. tudja, mint anno a Demon's/Dark's Souls, hogy behoz egy nehéznek tűnő(!) stílust, relatív szigorú szabályokkal és nesze éld túl. De teszi ezt egy őrületesen jó core gameplay, egyedi stílus és kiváló hangulat mellett.

- A Returnal egy könnyű játék. Nem nagyon könnyű, de könnyű. 40+-os vagyok, nem hardcore gamer (inkább csak lelkes amatőr), de a Returnal nálam kb. önmagát játszotta végig. Volt, hogy majdnem hajnali 1-ig toltam, amire nálam extrém régen és extrém ritkán került sor. Az utóbbi évek egyik legaddiktívabb címe. Coopot nem próbáltam, nem is érdekel... gondolom úgy még könnyebb...

- Sokan ekézik, hogy nincs benne progress, meg mindent elveszítesz, etc. Ez nem igaz! Az upgradek kegyetlen sokat segítenek és a permanensek meg is maradnak! Ahogy az ether is, amiből egy rakás előnyre tehetsz szert. A progressnek pedig pont, mint a souls cuccok esetében VELED kell megtörténnie, és csak másodsorban a karaktereddel!
Eleinte én is nagy ritkán meghaltam, benéztem valamit, kapzsi voltam, megesett, hogy a 3. biom közepén, de kegyetlenül sokat tanultam belőle és utána már jóval könnyebben ment. Most meg már? Úgy pörgök és szállok benne, mint egy 17 éves, 4 évnyi rendszeres játék után a Fortnite-ban.

- Itt szerencsére nem jellemző a soulsos trial and error, meg a nyakadba ugrós kreténség. Simán lehet, hogy 60 óra játék után is látsz olyan helyet, amit még nem láttál, de ha már ismered a játék mechanikáját, akkor bármin átgázolsz.

- A játék vállalhatatlanul könnyű lenne, ha menthetnél benne bárhol. Akkor is, ha az egyes biomok elején, vagy végén megtehetnéd. Van benne 2-3 op. fegyver, meg egy rakás consumable, amiket ésszel menedzselve minden szépen megoldható. A legnagyobb ellenség itt megint csak a játékos maga, aki türelmetlen, kapkod, nem figyel, nem tanul, mert hozzá van szokva, hogy fogják a kezét.

- A története, stílusa számomra eléggé meghökkentő volt. Néha H.R. Giger feelinget éreztem, meg persze Alien-es ízt a számban, de jól és igényesen tálalva. Nem ez a játék a legszebb a világon, de ehhez a gameplayhez, ez a küllem nekem bőségesen megfelelt.

- Az igazi igazi endinget egyébként az alapjáték 6 db. sun fragmentjével és a DLC 6 db. poppies megszerzésével lehet látni és én örömmel tettem meg mind a kettőt. A DLC egyébként nagyon sokat ad hozzá a játék történetéhez, kb. kötelező. Az meg, hogy ingyenes az nagyon dicséretes húzás volt a fejlesztők részéről. A DLC alapvetően egyre nehezedő aréna jellegű harcok sokasága, melyet 1-1 ügyességi platformer pálya megszakít, de akinek bejött a gameplay, annak feltétlenül kötelező.

Összességében azt látom problémának sokaknál, hogy az idősebb gamerek, már túl elkényelmesedtek ehhez a játékhoz, meg nem elég gyorsak, nem elég alkalmazkodók, a fiatalabb korosztály többsége, meg egyszerűen nincs hozzászokva ehhez a stílushoz.

Probléma az is, hogy a játék a sokadik patch után is gyakran beszaggat 1-1 mp-re, vagy olyan helyre esik item, ahol nem tudod felvenni. Gyanítom az előbbi, kevésbé a gép problémája, mint inkább programozói hanyagság...
A Day1 elképzelés, hogy a gép kikapcsolása eseten elveszik a teljes progress, az valóban ostobaság volt, hiszen senkinek nincs ideje arra, hogy pár óra alatt felépítve magát, a 3. vagy a 6. biomig kis szünet nélkül lezavarja. Nyilván ez lehetséges, magam is megtettem párszor, de volt, hogy dolgom volt, mennem kellett. A kilépéskori mentés jelenlétének hiánya megbocsáthatatlan baromság volt, szerencsére orvosolták.

A Returnal összességében egy brutálisan, kegyetlenül, kibebaxtt jó játék, nálam ez az igazi system seller, nem a Miles Morales-féle okádék, aminek a külleme kiváló, de a gameplay, a mondanivaló, az a promó, meg amit képvisel... pffff... rettenet.

Ha értékelnem kellene, nehezen tudnám megindokolni, hogy miért ne adjak rá 9.5/10-nél rosszabb pöttyöt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#784) oliwire válasza Crus (#783) üzenetére


oliwire
őstag

Nagyon jó összefoglaló, mindent leírsz.
A Coop része az már barátokkal való közös kihívás legyűrését jelenti, ilyen oldalról tudnám kiemelni a pozitív részét. Magát a játékot én végig egyedül vittem végig, a platinázáshoz a biomék újbóli 100%-os felderítéséhez jó szórakozás, ha van társ is.

(#785) bbuffy


bbuffy
senior tag

Csak kinyuvasztottam ezt az utolsó sátánfattyát :) viccesen könnyű volt egy bünti pylonnal. Én éreztem kellemetlenül magam. De azt hittem az elejéről kezdi, és gyüjthetem a fragmenteket, de a második felétől pörög újra. Ez a normális menet? Vagy Selena megkattant a melegben :D

Olyan ez a játék mint a drog, újra és újra menni kell amugy. Rég volt ilyen flashem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#786) fausto válasza bbuffy (#785) üzenetére


fausto
addikt

Az űrhajóban van egy sötét szoba, ott lehet váltani, hogy honnan akarod játszani, az első vagy negyedik biome-tól

(#787) bbuffy válasza fausto (#786) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szuper köszi, sosem gondoltam volna :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#788) heihachi válasza Crus (#783) üzenetére


heihachi
addikt

tokeletesen egyetertek :R

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#789) vanŠcore válasza Crus (#783) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Nagyon szép összefoglaló. Jelenleg 2 lemezes játék maradt a polcomon, amit nem akarok tovább adni. Elden Ring, Returnal. Egész egyszerű a dolog, remek darabok, élvezetes, szórakoztat és újra elő fogom venni őket.

(#790) bbuffy


bbuffy
senior tag

Na végigcsavartam másodjára is. Így már kb viccesen könnyű volt tényleg egy jobb pukkával a menet. Jöhet a platina tortúra, mert csak nem enged :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#791) Frod válasza bbuffy (#790) üzenetére


Frod
addikt

Hát ahhoz nagy adag türelmet kívánok, eleinte én is lelkes voltam, a 8. végigjátszás után pedig lemondtam róla :D :(

Do you see the white shadow?

(#792) fausto válasza Frod (#791) üzenetére


fausto
addikt

Elég idegörlő, nekem még 4 biome hiányzik, helyszínenként 1-2 log és/vagy cypher. De inkább elengedtem és csak játszok vele, aztán pár run-onként találok 1-1 gyűjtögetnivalót.

(#793) bbuffy válasza Frod (#791) üzenetére


bbuffy
senior tag

sebaj, néha rámegyek aztán kicsit játszok, aztán vagy lesz valami vagy max valami lesz :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#794) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Az a jó ebben a játékban, hogy annyira szövevényes a története, hogy rengeteg féle módon lehet majd folytatni. Csak győzzük kivárni. :)

(#795) bbuffy válasza Sliderxy (#794) üzenetére


bbuffy
senior tag

Lesz vajon folytatás?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#796) Sliderxy válasza bbuffy (#795) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Egyelőre másik IP-n dolgozik a Housemarque, de amilyen lelkesedéssel beszéltek erről a projektjükről, meg amennyi elvarratlan szál maradt szinte biztosra venném. Persze bármi közbejöhet, de én bízom benne, hogy a történetnek itt közel sincs vége.

(#797) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tegnap elkezdtem én is, 3-4 halál után picit elveszettnem érzem magam. Érdemes mindenféle leírás nélkül tovább próbálkozni, vagy van valami kis frappáns összefoglaló, amivel lehet kezdeti löketet szerezni hozzá?

Dive ever, work never.

(#798) bbuffy válasza F-ECT$ (#797) üzenetére


bbuffy
senior tag

van jó magyar teszt, igen. Sokat segít. De attól még ugyanúgy tépni fogod a hajad :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#799) F-ECT$ válasza Woodslave (#251) üzenetére


F-ECT$
titán

Másrészt nem tudom elképzelni meddig bírom ez a folyamatos újrázást.

Jó régi posztra reagálok most, de így olvasgatva a topicot most jutottam el ide és egyből beugrott a C64 korszak. Ott kb mindig minden játékot elölről kellett kezdeni és mégis tök jól el voltunk velük. Persze azóta el lettünk kényeztetve, de talán megéri néha kicsit kilépni a komfortzónából. (Aztán persze lehet, hogy 2 nap múlva letörlöm ezt a játékot a frnacba :D )

Dive ever, work never.

(#800) Sliderxy válasza F-ECT$ (#799) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azért ahhoz hozzá tartozott az is, hogy gyerekként sokkal több időnk volt mindenre. ;)
Más világ volt. Azok a gondtalan nyarak. :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Returnal (PS5)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.