Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) quailstorm válasza KSparrow (#38250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én eddig mindössze a saját L1020-am nyitottam ki vele, az ment a beépített 1 gombos módszerrel hiba nélkül. (WP8.1)

Mélyebben hogy mikor lesz időm foglalkozni a WP dologgal az passz, fél 1 év kb.

[ Szerkesztve ]

(#38252) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Van egy Nokia 6260, illetve egy Nokia 7110 telóm! Mindkettő működik, korához képest nagyon szép állapotban vannak! A 7110 biztonsági kódot kér, a 6260 független, megy szépen! Érdekes lehet valamelyikőtöknek??? Szeretném eladni őket, teljesen felszàmoltam a gyűjteményem! :R

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#38253) novinyul válasza LaciGSM (#38252) üzenetére


novinyul
veterán

Szia! Itt nem hírdetünk :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38254) LaciGSM válasza novinyul (#38253) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

És a beárazásban kérhetek segítséget?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#38255) novinyul válasza LaciGSM (#38254) üzenetére


novinyul
veterán

Nokiába nem vagyok benne. Ksparrow tud segíteni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38256) KSparrow válasza novinyul (#38255) üzenetére


KSparrow
senior tag

Te nem vagy a Nokiában? :DD

Sajnos nem tudok én sem mit mondatni, a régi árak már nem mérvadóak - Facebookos csoportokban meg rettenet, ami zajlik. 7110-re an mesterkód, azóval a biztonsági kód nem lehet akadály, de hogy mennyiért lehet eladni.... 9 és 23 között bárhol, a 6260 szintén. Ha valaki "újgyűjtő" ráharap, jól lehet járni, de ha éppen alszik, akkor ár alatt megy el.. Persze mindenki olcsón vsz és drágán ad el mindent.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38257) #86967808 válasza novinyul (#38253) üzenetére


#86967808
törölt tag

Jó is, hogy szóbakerült, mert már szerettem volna jelezni, hogy a "Téma tudnivalók" információs blokkban "A Hardveraprón született egy új kategória, a Retró telefon kategória," linkje 404-es hibát ad vissza.

(#38258) quailstorm válasza #86967808 (#38257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, azt ki kéne cserélni erre: [link]

(#38259) quailstorm válasza quailstorm (#38258) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oroszoktól (avito) próbált már bárki telefont rendelni? Elég korrekt a kínálat az itthonihoz képest.
Ez ugye a helyi lófogás. Elvileg haverom tudna magához rendelni és továbbpostázni, de nem tudom mennyire gördülékeny és nincs is vámunióban.

[ Szerkesztve ]

(#38260) KSparrow válasza quailstorm (#38259) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én nem néztem, mi van ott arrafele, de szerintem ha 1-2 dolgot összeszedsz, és a havernál is el tudnak pihenni egy drabig...
De szerintem leginkább úgy tudod meg, ha 1-2 kisebb próbába invesztálsz. Bár ha olyan, mint a jófogás, akkor szerintem eladója válogatja...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38261) Fancy-boy válasza quailstorm (#38259) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A nagyobb választék miatt megérhetné, de a haverodat kellemetlen helyzetbe hozhatod, ha egy vásárlás nem úgy sül el, ahogy tervezted.
Ki tudja mennyire megbízhatóak az eladók. Biztos bőven van ott is pár simlis.
Plusz ahogy Te is írtad, ez nem EU.
Maximum ritka darabokat lehet érdemes megkockáztatni.

(#38262) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Most nekiláttunk haverral.

Nokia Oro és bontott de új Sony Ericsson TXT Pro kezdésnek.

Szerencsére itt van értékelési rendszer, nem úgy mint lófogáson. Az kicsit segít.
Amiket néztem, azokat itthon, vagy alin nem lehet kapni. Bár ebben van, amit a kretén faktor miatt néztem, Alcatel OT-890, vagy Samsung S8000.

Az most már biztos, hogy elsőnek minden hozzá megy. Aztán majd ő küldi tovább nekem.

[ Szerkesztve ]

(#38263) KSparrow válasza quailstorm (#38262) üzenetére


KSparrow
senior tag

Oh, az oro nem nagy extra, a FW felmegy C7-re (csináltam :D) Bár utána nem sikerült visszatenni C7-re, szóval csak okosan. Mondjuk 2 extra téma, és minden ugyanaz... szóval csak extra.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38264) Fancy-boy válasza KSparrow (#38263) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Inkább a körítés / külső az extra nem a szoftver.
Például egy 8800 Sapphire Arte Gold esetében sem a Gold téma miatt van a felár a normál változatokhoz képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#38265) quailstorm válasza KSparrow (#38263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bellére is van téma vagy csak Annára? A telefonon még Anna van.
Nyilván "csak" egy C7, csak egy C7-em van már, Bellével. De az Oro háza más, és abban a formájában elég ritka.

Azt csak véletlen találtam amúgy. Azon kívül inkább azt néztem min szeretnék szoftvert futtatni.

Sajnos normális állapotú SE Aino-t nem látok, az valszleg Aliexpress lesz.
Normális állapotú MT6513-as telót meg végképp nem tudom honnan kukázok, OT-890 alig van már valahol, többi még ritkább. (csak a GPU miatt érdekes a chip, amúgy egy kaka persze)

AMúgy vicces, hogy általában én nem szoktam érteni az n+1-ik szoftveresen tökegyforma teló beszerzését, és most én kaptam meg hogy "csak egy C7". :D

Amúgy vettem kínai régiós Nokia N9-et Aliexpressről, kb. új, több gyári játék rajta van, GoF2, Angry Birds, NFS Shift, meg valami Golf izé.

[ Szerkesztve ]

(#38266) Galla007


Galla007
csendes tag

Sziasztok !! Nokia BB5 sl1-sl2–sl3 függetlenitésben tudok segíteni !!Biztos ezzel nem mondtam újat de hátha valakinek mégis szükség van rá.Érdeklődni privátban. :K

(#38267) KSparrow válasza quailstorm (#38265) üzenetére


KSparrow
senior tag

Haha, persze. Na azért mert szoftveresen ugyanaz, még másik modell, Sőt, 6300 van gold, fehér, fekete, piros... De mégis másik.
Az oro viszont csak a drága C7, szóval azzal nem vagy előbbre, azért írtam, mert tudom, neked a szoftver fontosabb. Ha Anna, ne frissítsd, nekem sajnos csak Belle FW van meg. Az N8 annyiban szerencsésebb, ott van downgrade (egy spéci product Code-dal, de utána van 3, Anna,. Belle, amit akarsz) N9 jó, a GoF meglehetősen szép játék ahhoz a korhoz képest meg pláne.

(#38264) Fancy-boy
persze, nem véletlenöl ORO a neve :) De a Sapphire meg Arte - Na az amúgy sem az olcsó kategória, a gold felár már tényleg csak hab a tortán.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38268) quailstorm válasza KSparrow (#38267) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb. így lesz, megmarad a mostani C7 Bellén, az meg Annán.
Amúgy ehhez valahogy még Anna FW-t lehet túrni? Symbian installserver hack kéne azért rá, és ha véletlen valami elrontok, újra kéne rakni.

Már úton van haveromhoz a C7 Oro.

Másik amit még nézegetek ruszkiból, az a 808. Itthon ha van, az horror ár.
Meg lőttem egy fehér Samsung S8000-et 1000RUB-ért, dobozosat.

(#38269) KSparrow válasza quailstorm (#38268) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerezz egy N8-at, aztán azzal lehet játszani. Ha egysze eljutok kameratesztig (kíváncsi vagyok, változtattak-e valamit a processing-en 3-Anna-Belle főverziók között), SIM hibásam lesz... de nem tudom, mikor. C7 Anna sajnos nincs nekem, de a Bellét frissíthetnéd ORO-ra, lenne pár extra témád. :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38270) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Ha már itt vagytok Nokia 7380-hoz keresek szalagvezetőt.
Hátha látott valaki. :R

(#38271) quailstorm válasza KSparrow (#38269) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tervben van az N8. Majd, valamikor. Mindent nem lehet egyszerre.
Most inkább a kevésbé sikeres, de technikailag mégis valamiért érdekfeszítő telókat a listámról próbálom összekapni.

[ Szerkesztve ]

(#38272) KSparrow válasza SteveJobs (#38270) üzenetére


KSparrow
senior tag

Anno 7280-hoz a két utolsót hoztam el - Mert az első, amit küldtek, elroppant, elérett az anyag. Az utolsót celluxszal erősítve raktuk össze. 7380-hoz meg még csak nem is láttam soha.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38273) Galla007


Galla007
csendes tag

Sziasztok ! Nokia 5230 firmware-t tud valaki Mert már nem nagyon van fent neten(legalább is én nem nagyon találok ) :F Köszönöm !

(#38274) Elims válasza quailstorm (#38271) üzenetére


Elims
veterán

Én nagyon szeretnék vmikor egy n93i-t.Azok vannak e fent és ha igen,mennyiért?
Bevállalnám,hogy magamhoz rendelném az eladótól.

Sima n93-am volt,de i-t még csak interneten láttam.

(#38275) KSparrow válasza Elims (#38274) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem egy nagy durranás, majdnem tök ugyanaz, csak rosszabb gomb nyomáspontok., és a rendszer inkább hasonlít N95-re.

(#38273) Galla007 ígérni semmit nem tudok, de lehet, hogy akad. Bár akkor loikus lett volna, hogy nem brandelt FW-t hagyok a telefonokon, szóval lehet, hogy nincs...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38276) quailstorm válasza Elims (#38274) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van fönn bőven, még proto is. De azt ne gondold, hogy orosz nyelvtudás és orosz lakcím nélkül bármire is mész.

(#38277) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nokia 5230 csomagom. Elvileg 5235-re is jó, ugyanaz az RM szám, ugyanaz az FW.

(#38278) Galla007 válasza quailstorm (#38277) üzenetére


Galla007
csendes tag

Köszönöm ! :R

(#38279) Elims válasza KSparrow (#38275) üzenetére


Elims
veterán

De kivülről elég szép telefon. :-)

Quailstorm: Az orosz nyelvet ismerem kicsit,azzal talán elboldogulnék,a címet is talán megtudnám oldani.Magyar címre nem postáznának?Vagy ez kifejezetten csak az oroszoknak van?

(#38280) Elims válasza Elims (#38279) üzenetére


Elims
veterán

Nem tudok már szerkeszteni.
Megnéztem.
Árban,postával együtt egy működő darab kicsit drágábbra jön ki mintha itthonról rendelnék egyet.Persze amikor van eladó..

Van egy pár darab szétszedett nokia telefon,megnézem,hogy milyeket és kiírom ide.Ha vkinek kellene írjon majd.
Sajnos nem én szedtem szét,egy barátomtól kaptam régebben egy zacskóban.Állítólag működnek.

(#38281) quailstorm válasza Elims (#38279) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi próbálkoztunk azzal, hogy menjen egyből külföldre, de nagyon nem ment nekik.

Nyilván nemzetközi postával már drágul, de pl. Nokia 808-at valóban eladót itthon kb. sose találsz. N93i-t sem.

(#38282) Elims válasza quailstorm (#38281) üzenetére


Elims
veterán

808 ritkán van.45e és fölötte.
N93i ugyanolyan ritkán van 25-45e körül. (Az elszálltakat kivéve,60e körül.)
Van időm,már egy "pár" éve szemezek vele. :-)

Viszont ha neked jobban jön ki a 808 és van lehetőséged először kintre megvásárolni akkor mindenképp érdemes úgy megvenned.

(#38283) quailstorm válasza Elims (#38282) üzenetére


quailstorm
nagyúr

22-25 körül már lehet venni használtat, de nem lehasználtat, akár dobozzal.

(#38284) KSparrow válasza Elims (#38280) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia! Én kíváncsi vagyok, szeretek legózni :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38285) Galla007


Galla007
csendes tag

Sziasztok! Ezt a telót gyűjti valaki?Vagy dobjam ki ? [kép]

(#38286) novinyul válasza Galla007 (#38285) üzenetére


novinyul
veterán

Ki ne dobd! Ksparrow-l elfér :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38287) Galla007


Galla007
csendes tag

Nem dobom még a doboza is megvan!😊

(#38288) novinyul válasza KSparrow (#38284) üzenetére


novinyul
veterán

Ksparrow tessék elvinni :))

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38289) Galla007


Galla007
csendes tag

Köszönöm a segítséget egy ismerősöm elvisz! :)

(#38290) Elims válasza quailstorm (#38283) üzenetére


Elims
veterán

Annyiért nagyon korrekt. :-)

KSparrow: Privátban a többit.

(#38291) KSparrow válasza Galla007 (#38289) üzenetére


KSparrow
senior tag

Akkor megelőztek, úgy látom. Bár az a + akku, ami a képen legfelül van, jó lenne :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38292) Fancy-boy válasza Galla007 (#38285) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A képen a legfelső akkut szerintem próbáld eladni. Többszörösét éri mint a dobozos 5110.
Akkor is értékes, ha már gatya állapotú.

(#38293) #86967808


#86967808
törölt tag

Ha valaki tud ajánlani megbízható forrást új, vagy használt, de hibátlan készülékház beszerzésére E72-eshez, légyszíves írja már meg. Köszönöm.
Igazából az előlap lenne fontos, mert a kijelzőnél elég karcos.

Ebay, Alibaba... szétnéztem, de inkább hanyagolnám ezt a vonalat. Magyar boltokban pedig már nem találok, hiába sokat kerestem.

Egyébként már 4 hónapja múlt, hogy fő telefonként használom az E72-est. Imádom. Csúcs szuper. :)
Talán az akksija már nincs 100%-os állapotban. Már csak 1,5 hetet bír ki. :D Nyilván mérsékelt használat mellett. ;)

(#38294) KSparrow válasza #86967808 (#38293) üzenetére


KSparrow
senior tag

Egy champagne/beige házam van kompletten. Bontott, de hasznlható. Keret, minden van, komplett, csak a gombsor kiosztása nem magyar. Ha az mindegy, vagy jó a tarka, vagy netán stimmel, és érdekel, dobj egy PÜ-t.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38295) #86967808 válasza KSparrow (#38294) üzenetére


#86967808
törölt tag

Köszönöm, elfelejtettem írni, hogy az enyém fekete. Elsősorban ilyet próbálnék keresni. :U

A Windows Phone-nal kapcsolatban nemrég eszembe jutott kérdés: az alkalmazás áruház leállításával együtt a biztonsági mentés/helyreállítás funkció is használhatatlanná vált? Vagy annak a szerve működik még?

(#38296) KSparrow válasza #86967808 (#38295) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ok, de ha maradsz a tarka mellett, vagy nem zavar az eltérő kiosztás (akkor össze lehet rakni)
WP: Passz, nem próbáltam. Én a Lumia kamerát akarom felküzdeni egy 920-ra, de nem jártam sikerrel, és visszaállítani sem tudom, valami miatt eldobálja magát a telefon. Lehet, hogy megy a visszaálklítás, de szeintem az alkalmazásokat nem fogja visszaállítani, max névjegyeket.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38297) #86967808 válasza KSparrow (#38296) üzenetére


#86967808
törölt tag

OK, nem felejtem. Köszönöm!
Látom nem adod fel a küzdelmet a Windows Phone-nal. :) Remélem sikerül helyrehoznod!

Nekem szerencsére eseménytelenül telnek a napok az E72-vel. A vásárlás után beállítás, alkalmazás telepítés és azóta csak használat. :R

Lehet, hogy csak nekem volt újdonság, de leírom: ha lezárt billentyűzetnél nyomva tartjuk az elemlámpa funkció gombját, akkor nyomógombos üzemmódban bekapcsol a lámpa. Tehát addig világít, amíg nyomva tartjuk a gombot. Szuper megoldás szerintem. :)

(#38298) KSparrow válasza #86967808 (#38297) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én azon akadtam meg a múltkor, hogy - tudtam, hogy AF-es a kamera benne, de ha az optikai navit megérinted, de nem nyomod le, akkor olyan, mint amikor a kétállású kameragombot félig nyomod le, azaz élesít, de nem exponál. Zseniális.

A WP fel van adva, félig - Most nincs rá időm, de félre van téve, hgy ha lesz, akkor tudjam csinálni. És persze addig is keresek valakit, aki nálam okosabb.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38299) #86967808 válasza KSparrow (#38298) üzenetére


#86967808
törölt tag

>de ha az optikai navit megérinted, de nem nyomod le
Tényleg!

Egy másik érdekes dolog, amit nem olvastam a használati utasításban, de egy videóban láttam, hogy ha lezárt billentyűzetnél nyomva tartod az optikai navi gombot, akkor fekete háttéren nagy fehér karakterrel megjelenik az idő, illetve felette kisebb karakterrel például a dátum is. Ez is nagyon jó.

A vásárlás utáni ismerkedésnél láttam, hogy még azt is be lehet állítani, hogy a töltő csatlakoztatásánál, illetve a töltés befejezésénél legyen-e figyelmeztető hang. Ez az az aprólékosság, amit miatt annak idején a Symbian a kedvencem lett.

Én azt gondolom, hogy ezeket a készülékeket olyan mérnökök készítették, akik ténylegesen használták is. Ez az, amit a WP-nél fordítva éreztem. Sokszor feltettem magamnak azt a kérdést, hogy a tervezőknek a zsebében vajon ugyanilyen készülék van?
Azt értékeltem, hogy a Microsoft az Android-tól eltérőt akart (például nekem a csempés kinézet tetszett), de véleményem szerint a részletekre nem figyeltek.

[ Szerkesztve ]

(#38300) unyadavid


unyadavid
senior tag

Sziasztok, ez az egyetlen (első) retro telefonom. Még nem tudom, hogy eladó lesz e vagy gyűjtemény darabja, de nagy élmény volt ez a kis időutazás 2009-be.

N97 mini - mennyire jól néz ki :)

Nekem nagyon tetszenek azok a régi mobilok, amik "hordozható számítógép", communicator stílusúak. Ezek valahogy mindig komolyságot sugároztak, eszközök "profiknak".

(#38301) novinyul válasza unyadavid (#38300) üzenetére


novinyul
veterán

Csak a rezisztív kijelző kergetett a halálba :((( De maga a telefon rohadt jól nézett ki, meg még ma is :) El is van rakva egy makulátlan bronz barna darab.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38302) Fancy-boy válasza unyadavid (#38300) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valóban nagyon jól leírtad. Mutatós egy darab. Gratulálok hozzá!
Nekem van belőle egy Új Gold változat. Annál a hívásfogadó/lerakó nem színes, így még elegánsabb, mint az alapváltozat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.