Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13980) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Van egy i5 750-em és egy közepes 1156 micro atx lapom.
Most kezdtem csak komolyabban nekiállni a tuningnak fél év után, de problémába ütköztem.

Ha 3,5Ghz közelébe húzom, akkor IntelBurnTest alatt már elkezd (valószínűleg) a proci egy érdekes hangot kiadni, mintha egy csapágyas venti pörögne kb. olyan hangot ad ki. HWinfo szoftverben van becsült fogyasztásmérő, az amikor elkezd sípolni, átlépi a TDP-t, (100-110Wh-ra felmegy), de valamikor abbahagyja, akkor visszamegy a TDP-limit alá - kb. 1,5-szeres az ingadozás.(tudom, hogy nem túl mérvadó a szoftveres fogyasztásmérő, de csak jelenthet valamit)

Azt még fontos megemlíteni, hogy 3 lába elferdült az alaplapnak (üzemelt több hónapon át így), most vissza próbáltam igazgatni őket. Kettő elméletben jó pozícióban áll, egyet pedig megpróbáltam egy darab vékony rézdróttal helyettesíteni :)) , úgyhogy az lehet, hogy elmozdult/hozzáér másik lábhoz.

Mi lehet a probléma? (3,2Ghz-en még semmi nyoma hangnak, 3,46-on már megjelenik a BurnTestnél)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.