Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) l_gabi6


l_gabi6
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek Intel Celeron J1800 v Intel Celeron 1037U árba ugyanott vannak csak a j1800 magasabb órajel mint cpuba mint igp-be. Végülis 0-24/7 be menne a gép. Surfbarnak meg böngészőbe menne pár weboldal. Távoli asztal-al ellenőrizgetném.

Üdv,

(#13352) LyonnaisFan1 válasza rocketry23 (#13348) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Gondolkodtam rajta :D
Már úgy is lejárt az a 20 napos full verzió vagy micsoda trial. Így csak a vírusvédelem van meg. :))

Picturemaker:

Űdv! Csak egy helyről próbáltam leszedni, amire az avast visított.
Megnézek más helyeket is, hátha azokkal már jobban járok. :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13353) nanus válasza LyonnaisFan1 (#13347) üzenetére


nanus
senior tag

Amit bepipálsz :D azt jeleniti meg.........

[ Szerkesztve ]

(#13354) LyonnaisFan1 válasza nanus (#13353) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Űdv!

Köszi a választ! Ez lenne a teljesen tökéletes! Csak! ...

Nekem az AIDA64 Extreme Trial van meg, ami a program szerint 03.19én jár le.
És azon sztem ezt a minialkalmazásos dolgot nem lehet megcsinálni.

Ha jól látom neked a teljes van, sajnos nekem nem. :(

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13355) nanus válasza LyonnaisFan1 (#13354) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

Diák kedvezmény + 3 gépen használható....leosztva már nem is sok..... :U

[ Szerkesztve ]

(#13356) LyonnaisFan1 válasza nanus (#13355) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi a linket! Ha lesz rá lehetőség akkor sztem meg lesz vásárolva. A diák kedvezmény jó ötlet, úgy már nagyon best buy. :D

A 3 gépen azt jelentené, hogy az enyémen kívül bármelyik kettőre fel lehet telepíteni?

Pl:

Van a háztartásban 1 asztali gép, és 2 notebook.
Az első telepítés az asztalira menne, a másik kettő a notira. Lehetséges lenne?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13357) nanus válasza LyonnaisFan1 (#13356) üzenetére


nanus
senior tag

:K

(#13358) LyonnaisFan1 válasza nanus (#13357) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:DD

Akkor ezek után erősen tervben van a vásárlás.
Úgy is van a tesómnak egy notija, ami szeret szenvedni. A progival legalább a legfontosabb adatokat lehet követni. :))

CPU és memóriafogyasztást, CPU hőmérsékletet, és egyéb dolgokat.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13359) 5teve


5teve
senior tag

adott egy acer X3475 alaplap benne egy A4 5300 APU ami csak 1800mhz-et fut az aida szerint. hogy tudnám normális sebességre bírni?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#13360) TaylorXIII válasza 5teve (#13359) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Megterheled és utána nézed az órajelét pl és nem tétlen állapotában jelented ki, hogy 1800 Mhz-es. Terhelésnek pl használhatnád a rendszer stabilitásteszt funkciót.

(#13361) 5teve válasza TaylorXIII (#13360) üzenetére


5teve
senior tag

természetesen rendszer stabilitásteszt közben, 100% terheléssel értendő a kérdésem. :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#13362) TaylorXIII válasza 5teve (#13361) üzenetére


TaylorXIII
őstag

És legfeljebb 1800Mhz? Ennél feljebb nem is megy egyszer sem? Nem ingadozik? Hány fokos?

(#13363) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy ASRock B75 Pro3-M alaplap jelenleg i5-3570-es procival (SSD és 16GB RAM van).

Szeretnék bele egy i7-est, lehetőleg a leggyorsabbat amit még ez az alaplap elbír, elfogadható áron.

Milyet javasoltok?

A képet böngészésre és játékra (főleg autószimek) használjuk az új proci erejét a videóvágásban és képszerkesztésben szeretném kihasználni.

Az eddig talált teszetek alapján kb 30% erőtöbbletre számítok...

Előre is köszi!

(#13364) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Melyik proci erősebb? Tuning nem èrdekel..
Athlon 750k vagy fx4300?

Tudom am3+ba nem èrdemes fektetni stb.. de használtan havertol lenne a proci kb másfèl èves 15k-ba od adná.. azèrt nem mind1 hogy 18k ba ujonann 750k vagy az fx 15k-ba..
Sapphire 260x menne a proci mellè..

[ Szerkesztve ]

(#13365) CirrMee válasza Hardver Arc (#13364) üzenetére


CirrMee
addikt

Mindkettőt alapon hagyva az FX erősebb, de csak egy paraszthajszálnyival. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13366) Picturemaker válasza Hardver Arc (#13364) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az FX hangyányit erősebb a magasabb órajel miatt.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13367) Hardver Arc válasza CirrMee (#13365) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

De csak akkor az l3 chache miatt?

(#13368) Hardver Arc válasza Picturemaker (#13366) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah èrtem.. akkor inkább garisan megveszem a 750k..

(#13369) CirrMee válasza Hardver Arc (#13367) üzenetére


CirrMee
addikt

Amúgy valami támpont:
http://www.cpu-world.com/Compare/86/AMD_Athlon_X4_750K_vs_AMD_FX-Series_FX-4300.html

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13370) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Valaki tudja azt, hogy az AMD A4 X2 3300 (2.5 ghz, 2 mag) processzort meddig lehet felhúzni?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13371) Hardver Arc válasza CirrMee (#13369) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Köszi.. ès az fx 6300 vs i3 4230?? Igaz 2mag 4szál.. de azèrt a játèkoknál hosszú távra is jobb a 6mag nem?
Az fx6300 is addig lenne amèg az i5 3dik generácios ujonann 30k lesz.. szal kb 3-5èvig.. közbe a r7 260x is addigraa leváltásra kerülne..

[ Szerkesztve ]

(#13372) Garada válasza Hardver Arc (#13371) üzenetére


Garada
őstag

fx 6300

(#13373) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,processzorban ki lehet kapcsolni manuálisan az IGP-t?

Megjelent az új Thief játék,és ha mindent le is vezsek minimumra,és a felbontást is 600x480-ra állítom,akkor is max 20 FPS-el fut.

A videókártyámmal (Radeon HD 7790) minimum 50 FPS-el kéne mennie FullHD-ben,medium beállításokkal,de valószínüleg a processzorba integrált videókártyát érzékeli,és azon próbálja futtatni.

Valahogy akkor ki lehetne kapcsolni,hogy csak a rendes VGA-t lássa a gép és a játék?

[ Szerkesztve ]

(#13374) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok! A kérdésem/gondom a következő lenne:
Van egy Intel I5 3570K processzorom és World Of Tanks közben lefagy és kilép a játék!

Na már most gyanakszom vagy már szinte biztos vagyok benne, hogy azért van ez, mert integrált HD4000 el játszok rajta, néztem egy hőmérsékletet és 74-76 fokos a processzor mikor kifagy a játék (Gyári hűtő)
Nyugalmi,netezős állapotban 40-45 fok.Lehet ennek az okozója a talán rossz intel HD graphics driver (Nem tudom rossz e de csak egy tipp.)

Ez normális dolog akar lenni? (Ha igen akkor belenyugszom, és veszek egy normális hűtőt és/vagy egy videókártyát.) Vagy csináljak e vele valamit? (kb 3-4hónapja volt kifújva a hűtő kompresszorral)

Válaszokat köszönöm! Kérem segítőkész és kifejtett válaszokat adjatok amennyiben tudtok, és ne Intel fikázós "segítséget".

(#13375) Picturemaker válasza Heavyrain (#13373) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha a monitor a dVGA-hoz van csatlakoztatva és azon jön a kép, akkor azon is fut.
Futás közben monitorozd a CPU, VGA kihasználtságot, rögtön közelebb jutsz a hiba forrásához.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13376) Heavyrain válasza Picturemaker (#13375) üzenetére


Heavyrain
őstag

Ahhoz van kötve.
Akkor viszont máshol lesz a hiba,főleg,hogy többen is panaszkodtak erre a hibára.
Mindenesetre köszönöm a választ! :)

(#13377) Szajo


Szajo
őstag

I5-3570K nál az intel oldalán a Tcase 67.5fok de az enyém IGP használatával alap gyári hűtővel 70-75 fok World of tanks ki is fagy és kilép. (Más játék nem...) ez normális dolog?? Valamint károsodhat a proci ezen hőfokon?? Ha így van hogy tudom meg nézni hogy károsodott-e? Vagy van valami észre vehető dolog ilyenkor?

(#13378) CirrMee válasza Szajo (#13377) üzenetére


CirrMee
addikt

Maga a proci tud magasabb hőfokon is üzemelni, ott ha valaminek nem tetszik a dolog, az az IGP.

Ez a hőfok tuti fizikailag nem fog károsodást okozni a CPU részben, IGP részre passz. Egy normális hűtő, és/vagy szellősebb ház azért elkelne oda... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13379) Szajo válasza CirrMee (#13378) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, be fogok ruhazni egyre tutti

(#13380) aram01


aram01
nagyúr

Urak lehet hogy hülye kérdés, de felteszem:
egy am2-es athlon 4450b-t érdemes lecserélni egy AMD Phenom X3 8750-re? látni valami gyorsulást?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13381) aram01 válasza aram01 (#13380) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi a segítséget, megvettem a procit lesz ami lesz ezért szeretem a péhát mert mindenki így résen van egyből, köszi még egyszer nélkületek nem ment volna :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13382) cashback válasza aram01 (#13381) üzenetére


cashback
őstag

Én netes teszteket tudtam volna linkelni a számodra, de azt saját magad is megtalálhatod. ;)

És még csak megtippelni sem tudtam volna, hogy mennyi gyorsulást kapsz az X3-assal... mert nem találkoztam még ezzel a 2magos procival.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13383) aram01 válasza cashback (#13382) üzenetére


aram01
nagyúr

holnap megmondom, igazából egy játék miatt vettem, az előzőnél nagyon nagy volt a pingem, ha ez s olyan lesz akkor megy a HA-ra és platformot váltok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13384) cashback válasza aram01 (#13383) üzenetére


cashback
őstag

Ping az net függő. :B

Valami másra gondoltál szerintem.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13385) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Olyan kèrdèsem lenne hogy egy intel quad 8200-as procinak melyik amd lenne az ellenfele..?!

Gondolok itt pl:athlon ii x4 640,fx 4100,a6 5800k,750k... az igp azt ne nèzzük. Csak a nyers proci erőre vagyok kiváncsi hogy egy nem mai quad processzor mennyire számìt mèg erősnek..

[ Szerkesztve ]

(#13386) cashback válasza Hardver Arc (#13385) üzenetére


cashback
őstag

Kb ezzel van egálban: AMD Athlon X4 620

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13387) Hardver Arc válasza cashback (#13386) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ès egy sapphire r7 250 1gb ddr5 kártyát ki tudna hajtani?

Csak azèrt kèrdem mert eddig e8200 core2d gèpem volt egy ati ddr5 6670 kátyával 4gb rammal.. ès mennyire èrezhető lenne a külömbsèg ezzel a quad8200 ès ati r7 250 párossal.. havernak ilyen van ès ha rádobok egy 10-est akkor gèp csere lenne... mivel ő nem használja ki a 4magosat mert nem nagyon jáccogat..

[ Szerkesztve ]

(#13388) aram01 válasza cashback (#13384) üzenetére


aram01
nagyúr

nem, jól gondoltam, ha lesz időm kifejtem neked :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13389) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

FX6100-as procimon még a gyári hűtő van és kezdek bekattanni a hangjától. Kéne valami hűtő ami olcsó de viszonylag halk is. Játszani nem nagyon van időm mostanában, a gép úgyhogy nincs leterhelve, max film, böngészés meg szerkesztés, szóval nem kell, hogy nagyon izmos legyen.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13390) Hardver Arc válasza bb0t (#13389) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mennyit szánsz a hűtőre max?

(#13391) bb0t válasza Hardver Arc (#13390) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk 5k alatt. :F szóval nem sokat.. nem kell hogy megváltsa a világot, de a gyárinál minden jobb.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13392) Hardver Arc válasza bb0t (#13391) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Huh hát 5800ft-èrt tudtam volna ajánlani az artic frezzer pro 7 rev2... alatta nem igazán van csendes hűtő ami hűt is rendesen.. szerintem.

(#13393) CirrMee válasza Hardver Arc (#13387) üzenetére


CirrMee
addikt

Na döntsd el melyik proci, mert írsz itt C2D és C2Q prociról is, felváltva... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13394) Hardver Arc válasza CirrMee (#13393) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Nekem c2d e8200 procim van jelenleg egy 6670 kártyával ès havernak meg quad 8200 van r7 250 párossal..

(#13395) bb0t válasza Hardver Arc (#13392) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

köszi, majd kigazdálkodom :) ha tényleg nincs olcsóbb :)

ja és valahol azt olvastam, hogy am3+-os lapoknál nyomja a ramot. ez igaz? felső tápos házam van , asrock 970 extreme 4 lappal..

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13396) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helló

Az lenne a kérdésem,hogy ami nekem van Phenom x6 1100T prociban van még tartalék ,vagy már nem is elég a mostani 480 sli hez.Esetleg 580 sli t még elhajtaná???

:R

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#13397) Picturemaker válasza Tommi000001 (#13396) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Monitorozd az általad használt játékok alatt a procit és a VGA-kat és rögtön meglátod mi mennyire pörög.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13398) Hardver Arc válasza bb0t (#13395) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Szivesen.. hosszú távra is jóvètel minősègi csendes ès jól hűt,sok foglalatra jó ha platformot akarsz majd egyszer cserèlni..
Van olcsóbb csak hát jobb a gyárinál mert lehet halkabb de akkor lehet a hűtèse fos..
Mondjuk egy fx 6300-hoz ez a minimum.. ezèrt nem akarok fx-et venni mert nincs lovèm külön hűtèsre meg egy normális lapra.. persze ha tuningolod akkor meg mèg komolyabb drágább hűtő kell ès drágább alaplap is..
Egy 15.000ft-os lap nem igazán tuningra való egy ilyen proci esetèben..

Hogy èrtve nyomja?
Maximum akkor nyomhatja ha valami combosabb hűtőborda van a rammodon pl: kingston hyperx predator..

[ Szerkesztve ]

(#13399) Szajo


Szajo
őstag

Lehet amatőr kérdés, de milyen progam(ok) van(nak) amivel a processzort leterhelhetem és megnézhetem minden rendben e? Valamint alapból egy ilyen processzor pontozós program is kellene ami mérvadó is... Köszönöm a választ!

(#13400) NFree válasza Szajo (#13399) üzenetére


NFree
addikt

Hát konkrétat nem tudok mondani, de ilyesmire az a megoldás ha , tesztelet stabilitásra a procit mégpedig : Intel burn, linx, ezekből legalább 20 kör és a max memóriát told rá, prime ezt kb futtasd egy jó 2-3órát, ha ezek lemennek akkor.
Aida gyorsítótár és sebesség mérés, a kapot pontokat hasonlísd össze , hasonló procikkal, ezt megteheted hogy a proci topikjában érdeklődsz , vagy megkérsz valakit , hogy kb mi a normál érték. ezen felül, cinebenc r15, hasonló a story. és még mondjuk 3d mark prociteszteket is futtathatod, összehasonlítási alapnak.

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.