Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) laacika válasza arnyekxxx (#14750) üzenetére


laacika
tag

Aha,az volt tervbe de ez a csoro lap nem támogatja! :N

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#14752) arnyekxxx válasza laacika (#14751) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sorry, azt hittem van rá mikrokód update de itt se találtam szóval mea culpa

(#14753) laacika válasza arnyekxxx (#14752) üzenetére


laacika
tag

Sajna ez van,marad a E8500-csak nem tudom mennyivel lenne izmosabb mit ami benne van. :F

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#14754) jookomak válasza laacika (#14753) üzenetére


jookomak
őstag

Semennyivel nagyjából. Ahol kevés az e6300, ott kevés a 8500 is. Észrevehető különbség egy 4 magos lenne, de annak az árából meg mai használt i3-at veszel, ami alázza.
Inkább megfontolnám az egész platformváltást, amíg még kapni valamit a 775 rendszerért.

(#14755) laacika válasza jookomak (#14754) üzenetére


laacika
tag

Köszi válaszod,és igazad van de még 1-2 évig muszály leszek megtartani épp ezért cseréltem benne Hdd-t,Vga-t,tápot.Amit most rádobtam pénzbe azt talán még 1-2év mulva is visszajön,mert még azért akkor is akad olyan emberke aki nem tud drágább gépet venni (és ez még megfelel neki).Akkor úgy érzem itt stopp és majd ha úgy alakul akkor gépcsere.
Hát azér egy kis különbség csak van.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#14756) floax94 válasza Picturemaker (#14730) üzenetére


floax94
tag

"Tőlem? Ismerjük egymást?
Figyelj mát Te szerencsétlen! Ha pl. egy 7770-es kártyát veszel mellé akkor nem, ha egy R290x-et akkor a 4690K-t még tuningolni is kell. A kérdést is tegyük fel normálisan helyetted, kegyelmes úr! Szánalmas . :((("

Ahogy látom te írtál vissza, szóval igen tőled ! Miért ismernénk ? Írtam én ilyet ?
Azzal csak magadat minősíted ,hogy nem tudod értelmezni a mondatot . (Amit másnak elég hamar sikerült )

"Te szerencsétlen" "kegyelmes úr! Szánalmas" Sajnálatos ,hogy ez pont te írod. De legalább tisztában vagy saját magaddal :) . Legalább nem nekem kell elmondanom ,hogy milyen vagy :) További szép estét !
Illetve ha valami még van akkor nyugodtan küldjed privátban. Természetesen csak akkor ha a szókincsed és tágabb lesz :)

(#14757) Zafir78


Zafir78
tag

Sziasztok !
Asus P8P67-M alaplap és i5 2500K processzor, stock hűtő mellett bekapcsoláskor a következő hibaüzenet fogadott: cpu fan error. Beléptem, majd kiléptem a BIOS-ba, normál hőfokú volt a cpu, utána normál módon bootolt a rendszer. Utána háromszor próbáltam újraindítani, nem jelentkezett a hibaüzenet. Semmit nem változtattam a hibaüzenet előtt, nem cseréletem hűtőt, nem tuningoltam, minden úgy volt, mint a legutóbbi indításkor. Kellene valamit csinálnom ezzel ? Előre is köszönöm.

(#14758) bluyoo válasza Zafir78 (#14757) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A CPU fan speed LOW limit (2.6.3.) értékét állítsd alacsonyabbra.

Bazinga!

(#14759) Zafir78 válasza bluyoo (#14758) üzenetére


Zafir78
tag

Köszönöm ! Azóta nem jelentkezett a probléma sem indításkor, sem terhelés alatt, ha megint bejön a hibaüzenet átállítom (amúgy mennyire célszerű ?) Egyébként három éve vettem a gépet, azóta most először jött ez elő.

(#14760) bluyoo válasza Zafir78 (#14759) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A CPU hűtőd ventilátorának, minimum fordulatára.

Bazinga!

(#14761) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Intel G3420-ban milyen Intel HD Graphics chip van, mert amit az intel oldalán automatikus driver kereséssel letöltött nem jó hozzá. 64 bites Win 7.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#14762) kkroland81


kkroland81
csendes tag

AMD FX 8320 processzor és egy Intel Core i5-4590 processzor
melyik jobb játékra???
szerintem az i5
köszi a választ erőre is

(#14763) stratova válasza kkroland81 (#14762) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem sokat elárul a két processzor erőviszonyáról, hogy pl. PCX az FX-8320-at ~35 míg i5-4590-et ~51e FT-ért kínálja.

(#14764) MiklosSaS válasza oldsaman (#14716) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha prescott akkor lehet hogy az a normalis hofok. Nalam volt hideg es forro prescott is...de inkabb a forrok.

(#14763) stratova: sajnos +1

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14765) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Tudnátok mondani valami értelmes CPU (terhelés, használat, nem hőm.) monitorozó programot? Feladatkezelő teljesen buta: Beállítok adott programokat, hogy ezt meg azt a szálat használják, erre kiegyenlíti a terhelést mind a négy processzormag között.
Linx cpu tester: 1 mag 100% helyett kirajzol nekem 4 mag 25%-ot. De a hőmérsékleti adatokból meg látni lehet, hogy nincs így elosztva a terhelés.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14766) arnyekxxx válasza nonsen5e (#14765) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A CoreTemp-ben ha 1 magot kap a Linx akkor 1 magot mutat 100%-nak a többi iddle

[ Szerkesztve ]

(#14767) arnyekxxx válasza nonsen5e (#14765) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Most néztem maga a ProcessHacker is tudja külön grafikonon mutatni a magokat

(#14768) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors amatőr kérdéssel ugrottam be, mert érdekelne.
Létezik olyan, hogy az alaplapom (Giga B75M D3H) nem szolgálja ki teljesen az i5-2500-at?

Az zavar, hogy minden helyen mást ír... Megvan neki rángatás nélkül a stock 3.3Ghz-e vagy nincs?
Választ előre is köszönöm és bocsánat a láma kérdésért :))

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#14769) baloghbalint


baloghbalint
tag

Helló gyors kérdésem a következő van egy hp elitebook 8540p laptopom core i5 540m procival de találtam egy 740qm procit emberi áron az lenne a kérdésem hogy menni fog a gép a 740qm-el ? Régen a gépet lehetett ezzel a procival kapni szóval elméletben mennie kell nem ?

Köszi a választ előre is :D

Balogh Bálint

(#14770) solfilo válasza SkiDev (#14768) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

A processzor visszaveszi az órajeleket, ha nincs rajta komoly terhelés, hogy energiát takarítson meg. Terheld meg rendesen a processzort és akkor nézd meg, mennyin pörög. :)
Amúgy processzor vizslatásra inkább CPU-Z.

(#14769) tejszi199803:
Ha volt ilyen procival szerelt gép, akkor elvileg igen. De ha tutira akarsz menni: Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14771) nonsen5e válasza SkiDev (#14768) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kiszolgálja a lap, ne aggódj. Tegyél valami terhelő programot rá, akkor ad a feladatkezelő "korrekt" információt. Mert ha nincs terhelve nem jár max. órajelen,
Ark.intel szerint a 2500 (alapból 3.3ghz) de turbo boosttal 3.7ghz-en fog járni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14772) SkiDev


SkiDev
senior tag

(#14770) solfilo & (#14771) Gertrius: Köszönöm a segítséget! :)) Nyomtam egy tömörítést már félig használta és feljebb lépett 2,77 GHz-ről :)) Most akarom kipróbálni még a Cinebenchet :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#14773) apevia


apevia
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek érdemes lecserélni egy i7-2600 rendszert egy X5650-es Rendszerre ?

Főleg játékra és film konvertálásra használom a gépet !,

Válaszotokat előre köszönöm !

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#14774) pritor


pritor
tag

Sziasztok!
Vettem a AM3-as egy Asrock 970 Extreme 3-as alapalapba, proci-t beletudom tenni a, de a hűtőt már nem Csak az egyik fület tudom beleakasztani ,a másikat is csak akkor ha nagyon erőltetném , de azt meg nem akarok. Ilyen proci hűtő A25B-MAC
Itt egy kép , minden oldalán van egy kiálló bütyök így eleve nehéz belerakni be van jelölve képen

(#14775) pritor válasza pritor (#14774) üzenetére


pritor
tag

Ez mit takar lehet állítnai C.C.R. (Combo Cooler Retention Module - kombinált hűtésrögzítő modul)

Az egyedi kombinált hűtésrögzítő modul nagy mértékben javítja a hőelosztást, és visszafelé is kompatibilis az AMD régi, AM3/AM2+ hűtőivel.
Akkor valahogy másképp kell belerakni mi az visszafelé is kompatibilis ?

[ Szerkesztve ]

(#14776) stratova válasza pritor (#14775) üzenetére


stratova
veterán

Nézd meg, hogy nyitott állapotban van-e ez a fekete műanyag kallantyú:

Amúgy meg a C.C.R. a rézmagos + hőcsöves kialakításra utalhat (jobban vezeti e a hűt mintha egy szimpla alu borda lenne).

1.Procit lapba be.
2. Hűtőt ráilleszted és lefogod.
3. A kallantyú nyitott állapotában beakasztod a fém rögzítőpánt egyik fülét és bepattintod a másikat (kallantyú felőlit) is.
4. végül zárod a kallantyúval (ezt valamivel nagyobb erővel hajtod rá, ez normális)

Visszafele kompatibilis = a hűtő régebbi AM2+/AM3-as lapokra is feltehető, mert a foglalat és a rögzítés kialakítása megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#14777) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok.
létezhet olyan,hogy egy processzor (fx6300) nem tudja működtetni az alaplap pci-e-1es slotot,csak a pcie2-őt?
az egyesben nem ad képet a vga kártya...
köszi.

(#14779) pritor válasza stratova (#14776) üzenetére


pritor
tag

Proci nélkül rámegy, de ha rajta van a proci , annak vastagsága miatt nem ér el addig az egyik kallantyúja csak ha nagyon erőltetném , nem először raktam már procit+hűtőt a gépbe, de ilyen problémám még nem volt

(#14780) erer1000


erer1000
őstag

AMD Phenom II x4 925 (4x2,8GHZ 6MB l3) milyen VGA-t tud kihajtani/mit érdemes berakni mellé?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14781) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne. Mégpedig ha két azonos órajelen üzemelő cpu- t (pl. 2GHz) összehasonlítunk teljesítményben van eltérés ha egy i3 2348m illetve egy i5 3210m (laptopba való) van szó?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#14782) stratova válasza dewil666 (#14781) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

i5 tud turbózni a TDP kerete erejéig ill. az általad említett i5 már nem Sandy hanem Ivy bridge (újabb architektúra), így ha nem is feltétlen markáns, de teljesítményelőnyhöz jut:

Pl. Cinebench renderelésben (a Maxon Cinema 4D rendermotorját használja):

i3-2348M vs. i5-3210M
Cinebench R11.5: CPU Single 64Bit: 0.9 vs. 1.26 pont
Cinebench R11.5: CPU Multi 64Bit: * vs. 2.9 pont

Cinebench R10: CPU Single 64Bit: 3780 vs. 5215 pont
Cinebench R10: CPU Multi 64Bit: 8152 vs. 10834 pont

*nem mérték

pritor: nekem ez egy kicsit hihetetlen (bár feltételezem, hogy igazat mondasz). Mégis csak egy gyári procihűtőről van szó. :F

[ Szerkesztve ]

(#14783) laci12234


laci12234
tag

van egy AMD phenom II x6 os procim és ezt meddig lehetne huzni a hötés egy corsair h80i vizhütő

(#14784) betegphiu válasza laci12234 (#14783) üzenetére


betegphiu
senior tag

amíg stabil marad ;]

(#14785) Gabrikovics válasza laci12234 (#14783) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A Thuban procik elég nagy felülettel rendelkeznek ezért elég jól lehet hűteni :C
A gond inkább a proci áramfelvételével szokott lenni , az enyém 4,0 GHz-en stabil működéshez max terhelésen 1,56v magfesznél 180w az ártamfelvétele :Y ( véresszáju intelesek kedvéért ez csak bencheknél jön elő ) ezt csak komoly alaplap tudja elviselni és megadni tehát a hűtés az birni fogja a lap ami kérdéses !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14786) laci12234 válasza Gabrikovics (#14785) üzenetére


laci12234
tag

hát egy asrock fx990 extrem 3 alaplapba van benne ezzel is jó ??

(#14787) betegphiu


betegphiu
senior tag

milyen cpu-tesztet tudnátok mondani,ami igazán megdolgoztatja a processzort? a prime95 megvan,azon kívül érdekelne valami,amivel tuti előjön,ha van valami kehéje. köszi

(#14788) Zafir78


Zafir78
tag

Sziasztok ! ASUS P8P67-M alaplap, i5 2500K processzor mellett minden előzmény és általam ismert ok nélkül jelentkezett a "CPU fan Error" hibaüzenet bootoláskor. Egy szakértő itt azt tanácsolta, hogy a CPU fan speed low limitet vegyem lejjebb, ezt meg is tettem, 600-ról 200-ra átállítottam BIOS-ban. Van még egyéb teendő, vagy jó lesz így ? Egyébként így nem fog terhelés (játék) alatt túlmelegedni ?

(#14789) Potzee válasza betegphiu (#14787) üzenetére


Potzee
addikt

LinX AVX Editin
vagy innen

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14790) Gabrikovics válasza laci12234 (#14786) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az röhögve elviszi nekem ASUS M5A97 lapom van, a 990 lapok már a nagy FX-ekel is elbírnak

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14791) laci12234 válasza Gabrikovics (#14790) üzenetére


laci12234
tag

csak nem vágom h mit hogy állitsak rajta h jó legyen

(#14792) Gabrikovics válasza laci12234 (#14791) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ezt sajnos neked kell kitalálnod minden proci más, másik lapban pedig még ugyanaz a proci is máshogy viselkedik !
Olvasd el az AMD tuning alapokat a Phenom topik elején az én beálításaim max útmutató lehet
Én a K10stat progi segítségével tuningolom az enyémet kis BIOS beállítás mellett ennek az az előnye a tisztán BIOS tuningal szemben hogy Win alól is tudok váltani a különböző teljesítményszintek között ráadásul az alacsonyabb P-state szinteken alulfeszelem a procit a magasabb szinten pedig felülfeszelem így kis terhelésen kis fogyasztást és alacsonyabb hőfokot tudok tartani nagy teljesítmén igénykor pedig nem számít a fogyasztás és a hőfok :K
NB 2400 MHz 1,25v
HT 2400 MHz fesz auto
LLC on ( ha bekapcsolom a K10stat-ban beállított fesznél 0,1v-tal feljebb emeli a procifeszt tehát 1,3v helyett 1,4v-ot kap )
CPU voltage ofset +

K10stat képek
3200 MHz

4000 MHz

A B0 P-stat szint a turbó mód lenne de azt kikapcsoltam

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14793) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne adott a lentebb le írt mostani konfig aminek a célja, hogy mivel el költözőben vagyok itthonról és a gépet itthon hagynám muternak faternak netezni meg néha néha régebbiekkel játszani életben szeretném tartani amíg lehet mert nekik nem égető szükség hogy patent legyen tehát nem költenek arra hogy új legyen. Lássuk a konfigot
Lap: Asus p5ql-e
Proci: Intel E5200
Ram : 4x2 gb kingstone 800mhz ddr2
vga : Zotac 9600gt 1gb ddr3

Tudom már jó ideje nem a vágható csirke kategóriába tartozik.

Szóval azt szeretném megtudni hogy ha azt a jó öreg E5200-at lecserélném egy átalakítós Xeonra meddig húzhatnák az új gép vásárlását ill. mekkora teljesítmény javulás lenne elérhetőÍ?
Válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv! :))

[ Szerkesztve ]

(#14794) Potzee válasza kenyocsaba23 (#14793) üzenetére


Potzee
addikt

Ha a szülők nem nagy gamerek, akkor szerintem felesleges a xeon upgrade.
Internethez, filmnézéshez, skype-hoz és még jó néhány játékhoz elég a jelenlegi konfig.
Nálam E5300 --> E8200 --> Xeon® L5420 (Quad Core 2.50 GHz, 12MB L2 cache) upgrade történt az utóbbi félévben, de még mindig ugyanarra használom a konfigot és nem igazán veszek észre nagy változást...talán, ha egy középkategóriás VGA kártyát hajtanék, akkor érezném a különbséget.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14795) kenyocsaba23 válasza Potzee (#14794) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Köszönöm a válaszod! Építőnek vettem de mivel még egy ideig én is nyúzom a gépet ezért erősen gondolkodom rajta. :DD

(#14796) jookomak válasza kenyocsaba23 (#14795) üzenetére


jookomak
őstag

A vga-nak jelen esetben az lenne a szerepe (játék nélkül a szülőknek), hogy képet adjon, meg a videókat, youtube-ot támogassa. Innentől fogva kb mindegy milyen. Én ssd-t raknék a rendszer alá, az jobban megdobja az általános használatot.

(#14797) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!
Most raktam ossze egy uj gepet es ma probaltam ki. Fel ora lords of the fallen utan egyszeruen lekapcsolt a gep, majd reset utan bios-ban azt vettem eszre, hogy a proci 78fokos, a ventije pedig 6200-al porog.
Ez nyilvan nem normalis, de a kerdes, hogy vajon a gyari huto ennyire borzasztoan szar, vagy a proci osszes magja ment 100%-on, szinten erthetetlen okbol?

Cpu: fx 8320, total gyari beallitasokkal es a gyari ket forintos hutojevel
Lap: asus m5a97 rev 2

A gepben semmi nincs huzva.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14798) Milo629 válasza persil (#14797) üzenetére


Milo629
aktív tag

Az FX-ek gyárilag nagyobb feszt kapnak a kelleténél amin a Turbo csak ront, ebben a topikban kérdezz rá az optimális beállításokra és ahogy írtad a gyári hűtő nagyon gyenge, viszont ha nincs húzva akkor le kéne tudnia hűteni, igaz nagyon hangosan.

Kérdés:
Intel Pentium vonalon melyik CPU éri meg legjobban ár/érték arányban?
Esetleg a G3258 megéri a Z97-es lapot, hogy lehessen húzni, vagy max. akkor ha később K-s i5/i7 fogja átvenni a helyét?

(#14799) arnyekxxx válasza kenyocsaba23 (#14793) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én hasonlót csináltam, e7300 -> xeon e5440

Hétköznapi használatban az égegyadta világon semmi érezhető változás. RAW konvertálásnál meg video renderelésnél látványos a javulás, de elég kevés program ami ki tudja használni a 4 magot.

ja és nem árt tudni, hogy az izmos xeon amikor dolgozik akkor fűt mint egy kazán

(#14800) kenyocsaba23 válasza arnyekxxx (#14799) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Neked is köszönöm a választ!
Igazából a fűtéssel nem lesz gond :DD de hogy megérné e az még mindig csak egy jó kérdés mennyit dobhatna a gép értékén és mennyit érhet így nem a pénz miatt csak felmerült a kérdés hogy a szülőknek ideálisabb lenne egy laptop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.