Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) Zsivaagoo válasza uszkart (#13200) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

HD7770/7790 vagy R7 260X.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13202) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok !
Információt keresnék egy prociról.
Konkrétan tuningoláshoz kellene a proci néhány alapbeállítás (tuning nélküli) szerinti feszültsége.
még konkrétabban az intel core 4430-as proci GPU core feszültsége érdekel.

Se az aidában se a biosban nincs kiírva, így hasraütésszerű értékeket beírva elég kockázatos a tuning..

Biosban itt találhatóak a mért értékek, itt pedig le van írva pár javasolt érték, de engem nem ezek hanem a GPU tuningja érdekel. [link]
Itt kéne tudni hogy az "Auto" beállítás eredetileg hány Voltot takart, hogy abból következtetve tudnám átírni az új feszültséget.

(#13203) uszkart válasza Zsivaagoo (#13201) üzenetére


uszkart
tag

Az kb. 30-40 között. Jó is. Köszke!!!

(#13204) zseko válasza CirrMee (#13190) üzenetére


zseko
veterán

jaja, én is emlékszem még a grafitceruzás tuningra :)

HR24.hu

(#13205) CirrMee válasza ebeni95 (#13195) üzenetére


CirrMee
addikt

BIOS:
Advanced menü:
-CPU Host Frequency / manual állásba tenni (vagy ha itt szerepelne netán a pontos típus, azt kell kiválasztani - nem ismerem a lapot, nem tudom felajánlja e itt)
-alatta az órajel 166MHz kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13206) ebeni95 válasza CirrMee (#13205) üzenetére


ebeni95
tag

Már megoldottam, köszi! :)

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#13207) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Lenne egy "láma" kérdésem felétek.

Van kettő darab e6600 os intel procim,az egyik 2,4 Ghz 4mb cache 65nm, a másik 3,06 Ghz 2mb cache 45 nm..

Voltaképp akkor melyik is az erősebb?Elvileg mindkettő 1066 FSB en szaladgál alapból..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#13208) Picturemaker válasza BeerBier (#13207) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

3,06GHz: [link]
2,4GHz: [link]

Az újabb. Még a fele méretű cache ellenére sem hinném, hogy bárhol gyorsabb lehet a 2,4-es.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13209) Dronte


Dronte
aktív tag

Van egy elég primitív kérdésem, Intel G3220 prociról lehet valahol találni konkét tesztet játékokban? Google jó barátom de nem nagyon találtam :D Mindenhol csak benchmark értékeket találok meg technikai jellemzőket, de én a valós teljesítmény szeretném látni fullra kihajtva egy normális konfigban.

(#13210) Gainka válasza Dronte (#13209) üzenetére


Gainka
őstag

[link]
Jó fpsekkel bir de azt de is vedd figyelembe hogy egy 4 magossal jova lfojamatosabb a játék.
Erre gondolok : [link] második két táblázat.

(#13211) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy kint az asztalon,semmi sem fut,és alkalmanként felpörög a proci ilyenkor 100% a használat, előtte ugyanott ugyanilyen körülmények között 5-6%. Teljesen frissen telepített operációs rendszerrel csinálja,újra pasztáztam,nagyobb hűtő került rá. A játékoknál is előfordul a hiba,5 percig tökéletesen fut,majd gondol egyet, teljesen randomba nem köthető semmihez a változás,csak játszhatatlan fps-t produkál,ilyenkor pörög mint az őrült,próbálja szerencsétlen utolérni magát,de nem sikerül és ilyenkor jön a kikapcs...
Lehet,hogy nem megfelelő témába írok,előre bocsánat,ha így lenne. Esetleg, valami tanácsot tudnátok adni,hogyan szűrjem ki mi a hiba? Vagy miért fordulhat elő ez a jelenség? Nagyon bosszantó,remélem tudtok segíteni.

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#13212) solfilo válasza Kozs (#13211) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen oprendszer, milyen proci? Lehet vírusirtó, meg sok minden.

solfilo

(#13213) Kozs válasza solfilo (#13212) üzenetére


Kozs
tag

Nem egy mai konfigról van szó,de Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz processzor windows 7 32 bites operációs rendszer,nod 32 vírus írtóval és aidával is ezt csinálja. Olyannyira rossz a helyzet,hogy még egy counter strike 1.6 is játszhatatlan rajta.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#13214) solfilo válasza Kozs (#13213) üzenetére


solfilo
veterán

Hm, hát lehet a nod32 kavar be, bár a proci is elég gyengus ma már.

Érdemes nézni, hogy ilyenkor mi terheli a rendszert. Feladatkezelő >> folyamatok fül >> CPU oszlopnévre kattints, hogy prociterhelés szerint listázza őket. Ezt hagyd nyitva, aztán ha nagyon belassul a gép, miközben nem csinál semmit, akkor nézz erre rá, hogy mi eszi meg a procit.

solfilo

(#13215) Kozs válasza solfilo (#13214) üzenetére


Kozs
tag

Igen tisztában vagyok a processzor képességeivel,nem is bf 4-ezni szeretnék rajta,de amikor még használatban volt egy wow,cs1.6 simán elfutott rajta,de most megadta magát,és szeretnék bele életet lehelni mert 12 éves keresztfiamnak ajándék lenne,de nem akarom használhatatlanként odaadni neki.
És köszönöm a tanácsot rápróbálok

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#13216) dealerman


dealerman
senior tag

Üdv :)

Nem megfelelő feszültség (alacsony) húzott cpu-n okozhat játékban fps drop-ot ?

Kozs : azon a procin esélytelen a bf4 (e játék miatt írtam most pont ezt a kérdést) :)

underground techno will never die

(#13217) Picturemaker válasza dealerman (#13216) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Húzott proci kevés fesztől leginkább lefagy.
Fps drop inkább valami túlmelegedésétől lehet.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13218) dealerman


dealerman
senior tag

Köszönöm :)

Próbálom kideríteni,hogy (videó címében az adatok) EZ
miért van ? tudom,nem egy mai gép sőt akkor még finoman fogalmaztam :D örülni kellene lehet,hogy egyáltalán elindul..... ebbe a proci e a ludas ?

underground techno will never die

(#13219) Picturemaker válasza dealerman (#13218) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha ilyen pillanatokra esik le az fps, az nem valószínű, hogy melegedéstől van. Monitorozni kellene a proci, a GPU, Vram használatot. Azt is nézd meg, amikor akadozik nem villog e a HDD lámpa? Mert ha igen, akkor a rendszermemória kevés és írogat a vinyóra.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13220) dealerman


dealerman
senior tag

Memót néztem,feladatkezelőbe 1.5gb- nál nem láttam volna,hogy többet eszik ilyen beállításoknál a game (4gb-om van) ha még a rendszerem is 1-et megeszik,akkor is elégnek kellene lennie. Valószínű megbukott matekból az e8400 :(

underground techno will never die

(#13221) Kozs válasza dealerman (#13216) üzenetére


Kozs
tag

Alap,hogy esélytelen,counter strike 1.6 nem produkál játszható fps-t pedig,fénykorában szépen mentek rajta a játékok,most megadta magát...

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#13222) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok van egy gondom adott egy a10 6790k procim es nem tudom kiszedni a. Foglalatbol a zarat kiengedtem de nem akar kijonni szerintetek hogy szedjem ki?

(#13223) Jimmmmy


Jimmmmy
csendes tag

Sziasztok!

Egyik tagtól szeretnék venni egy processzort.
Adatlapja alapján Ő lenne az:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20X2%205000%2B%20-%20ADA5000IAA5CZ.html

Valójában ebbe a lapba kellene:

https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX/#support

a listában írja, viszont a teljesítményadatoknál egyik-másik adatlapon 65 és 89Watt a fogyasztás. Ugyanúgy F3 a revízió, szóval ezt nemigazán értem.Szerintetek menni fog vele, avagy nem tudja a teljesítménykülönbségből adodóan energiával ellátni?
A listában nem találok hasonló 90 Watt körüli fogyasztású processzort kompatibilisnek.

Köszönettel,
Jimmy

(#13224) Picturemaker válasza Jimmmmy (#13223) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ebből a prociból több féle létezik. Szerintem próbálj meg 65W-os verziót keresni. A lap sem új darab, kicsit már "fáradtabbak" rajta az alkatrészek, nem valószínű, hogy elboldogul azzal a procival.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13225) Jimmmmy válasza Picturemaker (#13224) üzenetére


Jimmmmy
csendes tag

Szia!

Köszönöm válaszod!
Az alaplap rendben van, nem sokat ment, ESR-re is rendben vannak a kondik.
Nem ír az alaplaphoz 90Watt terhelhetőséget egyik támogatott processzornál sem.
Ugyanazzal az azonosítóval (CZ) és revízióval (F) szerintem nem létezhet kétféle, ennyire eltérő teljesítményű processzor.Úgyhogy szerintem valamelyik adat nem valós.De vajon melyiknek lehet leginkább hinni?

Mondjuk igazad van, nem kísérletezem vele, keresek inkább 60Watt körülit.

Amúgy a jelenleg benne lévő processzor is csak 60Watt, de sajnos egyik mag megsült benne ezért kell cserélnem.Még működik amúgy a gép.

Üdv,
Jimmy

(#13226) Picturemaker válasza Jimmmmy (#13225) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tessék egy 65W-os CZ-s: [link]

Az nem ADA hanem ADO az elején. A többi szám stimmel.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13227) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ha processzort cserélek a gépemben, akkor szükséges újratelepíteni a win7-et?

(#13228) Ribi válasza margithid (#13227) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miről mire? Általában nem.

(#13229) margithid válasza Ribi (#13228) üzenetére


margithid
veterán

Core i5 3470 egy i7 3770-re.

(#13230) Ribi válasza margithid (#13229) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem nem kell újrarakni.

(#13231) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok egy i5
3470-et egy G860-as gyári hűtő mellett muszáj-e lekenni? Nem lesz baja? Nem fog leégni? Megfelelően fog-e működni, ha nem húzom?

[ Szerkesztve ]

(#13232) Ribi válasza Bonkheads (#13231) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lekenni?
Mármint pasztát rakni rá?
Ha nagyon nagy szerencséd van, akkor elviszi, de valószínűleg melegedni fog mint a veszedelem. Nem árt monitorozni folyamatosan, de CSAK rövidtávon. Mindenképp rakj rá pasztát. Leégni nem fog, de nem tesz neki jót hosszú távon.

(#13233) Bonkheads válasza Ribi (#13232) üzenetére


Bonkheads
tag

Igen pasztázni, lefogom kenni pasztázni, most indulok venni valamilyet :D Hogy érted, hogy elviszi, mármint a hűtő elbírja a proci hűtését? És, mi nem fog jót tenni neki hosszútávon? :)

(#13234) Morris válasza Bonkheads (#13233) üzenetére


Morris
veterán

paszta nélkül ne használd!
A gyári hűtőn van alapból valami szürke cucc. Azt ne kapard le. Vagy ha mégis, akkor helyettesítsd más pasztával.
Ez egy hővezető közeg. Szükséges valami!

(#13235) wineZ


wineZ
csendes tag

Hali!
Szerintetek ez az alaplap : [link] megbírkózik az FX8350 el a legfrissebb biossal karon öltve? mert nem szerepel a támogatási listában :W

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#13236) TaylorXIII válasza wineZ (#13235) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Talán. Ha a listát komolyan lehet venni akkor nem is fog vele elindulni. Vagy ha el is indul akkor instabil lesz, de az is lehet, hogy tök simán fog menni. Próba szerencse. Ennyit lehet erre írni kb.

(#13237) Sanyi.mTs válasza wineZ (#13235) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

van még 1-2 125W-os cpu. én nem próbálkoznék, csak ha 0 veszteséggel tovább tudnám adni, ha nem jó. az FX8300-nak kisebb az alap frekije, de turbo boostja mind2 egyforma, sőt ez csak 95W-os.

(#13238) wineZ


wineZ
csendes tag

Köszönöm a Válaszokat! Nem vesztek vele semmit, felrakom a biost a lapra, azt próba cseresznye, szerintem mennie kéne...
Leírás szerint mennek benne a 125W-os procik, 8magot is kezel, HT is megfelelő max unkown lesz a biosban :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#13239) Picturemaker válasza wineZ (#13238) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Tutira megfekszik az a lap a 8350 alatt, nem véletlenül nincs a listában.
Az FX8300, ami a listában van, az egy 95W-os darab. Nem csak a TDP a lényeg. A Vishera-nak nagyobb az áramfelvétele. Ha beleteszed a procit, szinte biztos, hogy még alapon is trottlingolni fog.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13240) osii


osii
tag

Sziasztok,

Mostanában észrevettem egy játékkal kapcsolatban amivel rendszeresen játszom, hogy nagyon ugrál az fps ami eddig fix 60volt pedig semmi nem változott a gépemben még formázni is formáztam most feltelepítettem a Hardware Sensor Monitor nevű programot ami írja a hőmérsékleteket és e szerint a program szerint a CPU2 az alap helyzetben semmi terhelés nélkül 75C szóval megfog halni a procim vagy tudok ellene tenni valamit ? :D AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor ez a processzor típusa gyári hűtővel van és sosem húztam meg ilyesmi

(#13241) CirrMee válasza osii (#13240) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem ártana pucolni a hűtőket, úgy alkalomadtán... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13242) Zsivaagoo válasza osii (#13240) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Takarítás, portalanítás, prociról és hűtőről a régi paszta maradékot eltávolítani, újrapasztázni.

Az AMD Athlon(tm) II X4 640 nem egy forrófejű proci, gyári hűtő elég rá, ha a venti jó állapotban van, akkor még teljesen halk is.
A sz.gépházban jó a szellőzés? Venti(k) mennek?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13243) Bonkheads


Bonkheads
tag

Na, pasztáztam az i5 3470-et. Most tesztelem hány °C.

a G860 gyári hűtésével+pasztával milyen ez?

[ Szerkesztve ]

(#13244) Morris válasza Bonkheads (#13243) üzenetére


Morris
veterán

Ez nagyon sok!

(#13245) Picturemaker válasza Bonkheads (#13243) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt milyen teszt alatt mérted?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13246) margithid válasza Bonkheads (#13243) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is iylen procim van és max 72 fo kvolt a legmagasabb!
Hozzáteszem egy éve folyamatosan megy a gépem, max néha újraindítom.

(#13247) CirrMee válasza Bonkheads (#13243) üzenetére


CirrMee
addikt

Dobd ki a hűtőt, és vegyél egy normálisat... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13248) CirrMee válasza Picturemaker (#13245) üzenetére


CirrMee
addikt

Load: 5.7%

Nincs ott semmi teszt, ez sima alapjárat. K.... sok...:)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13249) Picturemaker válasza CirrMee (#13248) üzenetére


Picturemaker
őstag

Baxki, csak a hőmérsékletet néztem! :W Köszi. :R

Az a hűtő inkább fűt.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13250) Zsivaagoo válasza Picturemaker (#13249) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Csak olyasmit követett el, mintha én az Athlon II X4 640 hűtőjét tenném egy FX-8320-ra. :K :Y

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.