Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) rbertkrl válasza Ribi (#13550) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Ezt sikerült megjelenítenem. Rendesen. Próbáltam, még újra is pasztáztam... pedig az nem dobott, csak pár fokot... Esélytelen, ezt nyomogathatom de nem lesz jobban rászorítva a procira... A venti az 1300-1400 RPM között mozog. Egyáltalán nem meleg. Amúgy Cooler Master TX3 van a procin, szóval itt fogdoshatom a bordát :K

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13552) Ribi válasza rbertkrl (#13551) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez normálisnak tűnik.
Esetleg most tolj 1 kis játékot és utána nézd meg valaminek a max hőmérséklete nem szált-e el nagyon.

(#13553) rbertkrl válasza Ribi (#13552) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

32 °C és most nem állt le. Bár majd egy metro 2033-nál jobban fog látszódni

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13554) Ribi válasza rbertkrl (#13553) üzenetére


Ribi
nagyúr

És más sem melegszik? Procin kívül. Vga mondjuk.

(#13555) rbertkrl válasza Ribi (#13554) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Szoval, VGA maximum 58 fokig emelkedik. Szerintem VGA-nak ez nem sok. Raadasul tehetnem feljebb a ventiket, de amiatt sosem volt bajom.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13556) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyen vagyok. :F

Van egy laptopom (Asus K93S) és van benne egy i5 2450m proci. A gépet munkára használom (nagyüzemben) és a proci hőmérséklete +80 fok folyamatosan, sőt volt már 95 is, ami igencsak közel jár a 100 fokos gyári határhoz. Mi lesz ha jön a nyár?

Szeretném lehűteni valami értelmes módon, de a hivatalos laptop hűtő (Coolermaster Notepal SF17) semmit nem ér, legalább is a procit 1 fokkal sem hűti lejjebb. Biztos azért, mert oldalt van a légbeömlő nyílás, nem alul??

A lényeg, hogy nem szeretném leégetni a gépemet, ezért arra gondoltam, hogy veszek 500 Ft-ért egy USB ventillátor és ráirányítom a hűtőnyílásra.

Ennek lenne értelme? Vagy szerintetek hogyan kéne hűteni?

Köszi,
Abkm

(#13557) Ribi válasza abkm (#13556) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mikori a noti?
Mindig ilyen meleg volt?

(#13558) abkm válasza Ribi (#13557) üzenetére


abkm
csendes tag

2012.08.23-án vettem és 24 hónap gari van rá.

Nem tudom, szerintem igen (korábban nem néztem progival a hőmérsékletet, de a kezemnek ugyan-az az érzés volt 1 éve is és most is, amikor maxon pörög), csak így a gari közeledtével, meg hogy egyre jobban terhelem, kezdek aggódni, mert nem szeretnék gép nélkül maradni, ugyan akkor "munka nélkül is maradnék".

Vettem tegnap 1 Coolermaster Notepal SF17-t, ami semmin nem változtatott, pedig kis naívan azt hittem, hogy fog.

Ettől függetlenül valahogy azért jobban kéne hűteni, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#13559) Ribi válasza abkm (#13558) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak arra gondoltam hátha beszáradt a paszta vagy hasonló és amiatt ennyire meleg.
De lehet csak az egész alul van méretezve és azért melegszik fel ennyire. Amikor felmelegszik, akkor maxon megy a proci? Ha valami stresz tesztelővel tolod maxra akkor hol áll meg a hőmérséklet?

(#13560) abkm válasza Ribi (#13559) üzenetére


abkm
csendes tag

Ha csak netezek, meg alapjáraton használom, akkor nem is megy a ventije. 50-51 fok körül elven. Amikor viszont terhelve van, akkor melegszik fel.

Most pl 30 és 50% között van a proci terhelve és 70-75fokos.

De délelőtt már terhelés alatt felment 82 fölé is.

Nem tudom, hogy mi az a stressz tesztelő, amiről szó van.

(#13561) Ribi válasza abkm (#13560) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk egy prime95, ami minden magot maxra terhel. Aztán ha nem bírja, akkor mondhatod a boltosnak, hogy valami szar mert túlmelegszik.

(#13562) Akeyboy


Akeyboy
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Intel Core i5 2400 3.10Ghz és egy 2400S 2.5Ghz között mennyire nagy a különbség?
Alapvetően játékokra használom a gépemet, de nem a legújabb, legmegterhelőbb játékokra gondolok hanem főleg multiplayer, moba (League of Legends, stb) ilyesmikre gondolok. Érdemes-e kiadnom rá olyan 20000 Forinttal többet, vagy nem annyira jelentős a különbség?
Köszi,
Akey

(#13563) bluyoo válasza Akeyboy (#13562) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Intel Core i5-2400 vs i5-2400S
i5-2400S , i5-2400
20K van közöttük? Hol?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#13564) TaylorXIII válasza bluyoo (#13563) üzenetére


TaylorXIII
őstag

2k-t akart írni szerintem na:D Szerintem i5-2400 legyen mert mégiscsak az az erősebb és az gondolom többet számít mint az energiatakarékosság.

(#13565) bluyoo válasza TaylorXIII (#13564) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Soha nem lehet tudni mivel és mennyire akarják a vásárlót megvezetni! De több mint valószínű igazad van. Viszont egy kérdést mindenképp megér. ;)
Magam is a sima 2400-at választanám (alapból nem esznek sokat az I5-ök) de majd ő eldönti hogy a fogyasztás vagy a teljesítmény fontosabb neki.

Bazinga!

(#13566) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Szaisztok!
Először rakok össze gépet és az lenne a kérdésem, hogy a gyári AMD hűtőnél az a rész amin a kar van amit el kell fordítani mindegy, hogy a fenti, vagy a lenti pöcökhöz van rögzítve ?
Mindkét módon elférne, az alaplap kézikönyve meg ezt nem írja a konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#13567) cashback válasza TheSCRiN (#13566) üzenetére


cashback
őstag

Érdemesebb lefelé tenni... így ha a jövőben hűtést cserélnél akkor könnyebb leszedned, nem akadsz meg a tápban (ha fent van a táp - alsó tápos háznál nem tudom mennyire befolyásoló tényező ez).

Egyébként tejesen mindegy. ;]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13568) Tockos25


Tockos25
tag

R7 260x mellé elég egy A6-6400K vagy érdemes A8-6600K-ra váltani. 1680x1050-es felbontásban játszanék maximum!

AMD, ATI - the BEST

(#13569) solfilo válasza Tockos25 (#13568) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, mindenképp megéri az A8 a kártya mellé.
Bár ha van/lesz vga, akkor nem A8-at vennék, hanem egy Athlon 760K-t, erőben egyforma az A8-cal, csak olcsóbb, mert nincs benne igp. (vagyis le van benne tiltva)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#13570) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok van egy intel core2 q6600 és hozzá egy asus silent square cooler hütö és ha a thiefel játszom 10 perc után ugy fel melegszik hogy ki kapcsol a gép mi lehet a baj

(#13571) Picturemaker válasza Vadasz1 (#13570) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Venti működik? Ha igen, akkor meg kell próbálni egy újrapasztázást.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13572) Vadasz1 válasza Picturemaker (#13571) üzenetére


Vadasz1
tag

SZia ma újrapasztáztam és alapbol ilyent mutat

(#13573) Picturemaker válasza Vadasz1 (#13572) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha terheled (mondjuk AIDA-val) mennyire megy fel a hőmérséklet? Nem tudom pasztázásban "mennyire vagy otthon", de nem kell sok rá.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13574) Vadasz1 válasza Picturemaker (#13573) üzenetére


Vadasz1
tag

nem raktam rá sokat a tápom lehet hogy kevés egy 400watt codegen

(#13575) Picturemaker válasza Vadasz1 (#13574) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az simán lehet. Ezért kellene az adatlap kitöltésével kezdeni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13576) Vadasz1 válasza Picturemaker (#13575) üzenetére


Vadasz1
tag

oké ki töltöttem lehet hogy a videókártyával együtt kevés a táp szerinted mekkora tápot vegyek

(#13577) Picturemaker válasza Vadasz1 (#13576) üzenetére


Picturemaker
őstag

400-as bőven elég, csak minőségi legyen. Pl. FSP 400W-os (10e körül) De ez itt off, irány a tápos topik: [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13578) 5teve válasza Vadasz1 (#13572) üzenetére


5teve
senior tag

nem mondod, hogy lefényképezted a monitort? :DDD :DDD :DDD

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#13579) TrnokT


TrnokT
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy i7-3960X-et, el is kezdtem nézegetni mit tudhat (csak léggel) 4,5 Ghz körül jártam, volt egy két instabil momentum 1x ki is kellett vennem az elemet az alaplapból, hogy magához térjen. Aztán elkezdett a Windows boot-olás után amikor bejön a kék képernyő egy pillanatra kimerevedni és elfeketedni és ebben az állapotban marad kb. 1percig aztán előjön az asztal. Valamit szétküldhettem? :U

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

(#13580) margithid


margithid
veterán

Sziasztok
Az intel 5... processzorok mikor fognak megjelenni?
Lehet róluk tudni már valamit, mennyivel lesznek erősebbek, mint a haswell, illetve lesz 6 esetleg 8 magos processzor is?

(#13581) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy AMD A10-6800K procim. Alapbeálltáson megy. 2133Mhz-es Ramok vannak hozzá.

Három kérdésem van:

- Video konvertálás alatt, az első fázisban, amikor csak átméretez, hangot konvertál, stb, minden mag kb. 20-25%-ra van terhelve, és a winyó sem ír/olvas nagyon, akkor mi limitálja a végrehajtást?

- h264 tömörítésnél már 100% minden mag kihazsnáltsága, de nem értem, hogy miért nem vált turbo-ba? 4100Mhz-en műxik, nem meg fel 4400-ra.

- Az AIDA64 azt mondja a szenzor résznél h264 tömörítés közben, hogy 44 fokos a CPU, de az egyes magok mind 31 fokosak, a GPU pedig 12 fokos... :U Ez hogy lehet?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13582) solfilo válasza Bici (#13581) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Csak egyikre tudok mondani valamit.
Bár nem volt ilyen procim, de arra tudok gondolni, hogy ha mind a négy mag maxon teker, a TDP nem engedi a turbó aktiválódását. A10-6800 specifikációinál is 3 turbó state van.
Richland Tubo Core leírása talán segít.

solfilo

(#13583) Bici válasza solfilo (#13582) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippet, de az a helyzet, hogy a 44 fokos hőmérséklet arra utal szerintem, hogy messze még a TDP limit. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13584) solfilo válasza Bici (#13583) üzenetére


solfilo
veterán

Ha így van, akkor passz. Bár nem tudom, a szenzor jól mér e.

solfilo

(#13585) #85552128 válasza Bici (#13583) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egyik APU-ban sincs hőmérő szenzor, azt a 44 fokot mérő érzékelő valahol az alaplapon van, közel sockethez.
A CPU magok valószínűleg melegebbek.
Azt megnézheted, hogy UEFI-ben engedélyezve van e a Turbo Core, bár őszintén szólva jobban jársz ha kikapcsolod és saját magad állítod OverDrive/PSCheck valamelyikével.

[ Szerkesztve ]

(#13586) Picturemaker válasza Bici (#13581) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha mind a négy mag terhelődik, akkor az elérhető maximum a 4100MHz.
Ha kevesebb szálon dolgozik, akkor a következő frekvenciák lesznek:

#1: 4400 MHz, 1.325V
#2: 4300 MHz, 1.25V
#3: 4200 MHz, 1.15V

Az első dologtól én is idegbajt kapok. Tök lassan megy az adott feladat, a gép meg malmozik pár százalékon. Valami szoftveres hiba lehet, hogy a rendszer nem érzi úgy, hogy "pörögnie" kellene.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13587) Bici


Bici
félisten

Köszi a választ mindenkinek! :R
Így már értem. Azt hiszem beleásom magam a kézi beállításokba. :K

Ha tényleg nem a prociban van a hőmérő, akkor hogy tudom meg, hogy meddig húzhatom a procit megsütés nélkül? Hosszú távon tervezek ezzel a lap+proci párossal, így vigyáznék rá, de fölöslegesen ne pihenjen már. :P ;]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13588) #85552128 válasza Bici (#13587) üzenetére


#85552128
törölt tag

Sajnos sehogy nem tudod, bár ha a BIOS-ban nem kapcsoltad ki a védelmet akkor leáll a gép, vagy throtlingol a proci ha gond van (legalábbis Giga/ASUS alaplapoknál van ilyen védelem).
Ha az érzékelő már 60-65C felett mutat akkor érdemes óvatosabban bánni vele.

(#13589) Bici válasza #85552128 (#13588) üzenetére


Bici
félisten

Eddig 54fok volt a csúcs AIDA64 teszt alatt. Kézzel nézve éppen csak nem volt hideg a borda, túlzásnak is éreztem az 54 fokot. Mindenesetre forró tuti nem volt a proci.
Elég nagy borda van rajta: Macho 120.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13590) Fenn3gyer3k


Fenn3gyer3k
tag

Sziasztok
Egy Phenom II X4 B50-es proci húzva 3.6 Ghz-ra, CPU Voltage 1.3625V , Cpu NB Voltage 1.1625V-ra állítva mennyi wattot ehet ?

[ Szerkesztve ]

(#13591) Picturemaker válasza Fenn3gyer3k (#13590) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ezt csak saccolni lehet. Ha Prime-al terheled, akkor kb. 100W környéke lehet.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13592) Fenn3gyer3k válasza Picturemaker (#13591) üzenetére


Fenn3gyer3k
tag

köszi !

(#13593) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, ha játék közben megfagy a gép az mitől lehet? (GTA San Andreas Multiplayerről beszélünk) de nem mindig van, hogy órákat játszom vele de van, hogy csak felet és elő is jön! (Eddig ez a 2. alkalom, hogy így lefagyott!)
A processzor kb 3hetes, alapvetően semmi gond a géppel. GTA SA pedig nem terheli le annyira... (beépített VGAval játszom)

(#13594) Picturemaker válasza Szajo (#13593) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez sok dologtól lehet. Instabil OC, VGA driver, memóriahiba, túlmelegedés.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13595) Szajo válasza Picturemaker (#13594) üzenetére


Szajo
őstag

Nincs semmiféle OC, szóval ez kilőve.
VGA Driver lehetséges, Túlmelegedés nem tudom, bár nem igen valószínű. GTA alatt max 55 fok a processzorom, ha csak nem ugrik le a hűtő néha néha (Bár megnéztem elég stabilan rajta van a gyári hűtő) így max vagy a ram vagy az alaplap melegedik túl vagy én nem tudom. De a vicc az, hogy nem mindig csinálja. van hogy 2-3órát játszom van, hogy csak félórát és előjön ez. Szóval ezért nem értem, hogy ugyanaz a játék alatt annyira megfagy a gép néha (eddig ez a 2. alkalom egy hét alatt, bár nem is játszottam túl sokat naponta) ,hogy a reset gomb sem segít nem indítja újra, csak a kikapcs gomb hosszan... nagyon idegesíti a fejem ez a dolog.

Szerk: Tudok csinálni valami CPU tesztet ami nagyjából kiszűri, hogy jó e a proci vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#13596) Picturemaker válasza Szajo (#13595) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha a Reset gomb nem működik, akkor az alaplap lesz a ludas (vagy rossz a kapcsoló).

Futtass Ramtest-et, a procihoz Prime, AIDA, LinX.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13597) Szajo válasza Picturemaker (#13596) üzenetére


Szajo
őstag

Hát amikor megfagy akkor a reset gomb nem működik csak a kikapcsolás hosszan. De alapvetően működik a reset gomb!!!! Csak fagyás alatt nem. Így is az alaplap? Egyébként szoftveres okozhat ilyen problémát? Hogy megfagy és a hang is beakad, a reset gomb se reseteli a gépet csak a leállítás hosszan!?

(#13598) Szajo válasza Szajo (#13597) üzenetére


Szajo
őstag

Lejárt a szerkeszthetőség.

Hozzáteszem, hogy ez a hiba csakis mind a kettőször GTA SA Multi (MTA) alatt jött elő. A gép alapvetően egész nap megy. (Töltés,film,net)
Na már most mivel proci nem melegedik fel,alaplapot nem tudom, de szerintem nem (mivel nem állandó a hiba játék alatt, eddig csak teszem fel 15-20óra (sacc) játék alatt 2x jött elő. A játék mindig ugyan az. Előtte is játszottam mással ott nem volt ilyen gond.
Fagyás alatt a reset gomb sem reagál, valamint a kikapcsolás se, csakis ha hosszan nyomom...
Így gondolom (remélem) táp kiszűrve, vagyis ha csak EGY bizonyos játék alatt jön elő, szimpla netezés,film alatt nem akkor csak nem lehet az vagy nem?

Azért vagyok ennyire fenn akadva a dolgon, mert úgy fagy le a gép, hogy a fagyás alatt a reset gomb sem működik. Ilyen még soha nem volt... Okozhatja a prociba épített HD4000? Ugye az felel a játék megjelenítéséért (bár a procit most vettem 3-4hete kb)

(#13599) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, alap Intel(Haswell) hűtő mennyire hangos/hatékony? 5k körül mit ajánlotok cserére? A lényeg, hogy jobban hűtsön alap hűtőnél és halk legyen.

Cooler Master Hyper TX3 EVO

Szerintetek?

Proci: i5-4570, Lap:Fatal1ty B85, RAM: TeamGroup Elite

Üdv.:M.

(#13600) minek?:S válasza minek?:S (#13599) üzenetére


minek?:S
őstag

Esetleg Scythe Katana 4?

Üdv.:M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.