Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) osii válasza Zsivaagoo (#13242) üzenetére


osii
tag

Köszi mindenkinek kipróbálom, csak az volt a furcsa az egészben, hogy csak 1 mag ilyen forró ezértgondoltam, hogy más is lehet, igazából nekem csak 1 plusz hűtő van a gépházban az is csak az oldalán pótolnom kéne őket ? :D

(#13252) CirrMee válasza osii (#13251) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha valami pár ezres, rosszul szellőző házba van beépítve: igen, attól is szépen meg tud szaladni a hőfok... :)
Viszont ebben az esetben mellékelhetnél képet a kollégáknak (valami rögtönzött konfig listával), azt' majd jól megszakértjük a többiekkel, hogy érdemes e plusz ventivel ökörködnöd... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13253) osii válasza CirrMee (#13252) üzenetére


osii
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/140215/1941330_435759453222644_1757488670_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát elég maszek xD de maga a gépház az nem olyan szar(szerintem)

(#13254) Zsivaagoo válasza osii (#13251) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"csak 1 plusz hűtő van a gépházban az is csak az oldalán pótolnom kéne őket ? " -- 1 venti elől befúj + 1 venti hátul kifúj.

Egyedüli egy oldalsó ventinek semmi értelme. Legalább tedd hátra, hogy kifújja a meleget!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13255) osii válasza Zsivaagoo (#13254) üzenetére


osii
tag

okés, köszi :D

(#13256) Morris válasza osii (#13253) üzenetére


Morris
veterán

Az én 3470-em gyári hűtéssel, ventilátor nélküli házban 44fokos volt idle. Terhelve 65/68fok
Ott valami nem oké.
Most elöl/hátul ventivel plusz egy Thermalright True Spirit 120M-mel 29/30fokos (idle) - 100% terhelésnél 42fok

[ Szerkesztve ]

(#13257) Zsivaagoo válasza osii (#13253) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Procihűtő csere és előre-hátra egy hűtőventi, aztán vissza kell rakni a ház oldalát. Minimum 10 C fokot fog jelenteni hűvösségben ez utóbbi.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13258) osii válasza Zsivaagoo (#13257) üzenetére


osii
tag

Ha rajta a gépház oldala akkor hűvösebb ? :O Én azértvettem le mertúgy gondoltam, hogy így jobban szellőzik :D

(#13259) Zsivaagoo válasza osii (#13258) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igen, mert utat szab a légáramlásnak. (Azaz irányított szellőzést hozol létre.)

Nálam a +1 venti (a többi megvolt) 45 C-ról 33-ra vitte le pl. csak a vinyó hőmérsékletet.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13260) osii válasza Zsivaagoo (#13259) üzenetére


osii
tag

Megvettem ma a pasztát mondom újra pasztázom, de úgy látszik akitől vettem a gépet az nem is pasztázta alapól a procit szóval megtettem ígycsak 23fokos alapjáraton :) köszönöm mindenkinek :D

(#13261) BMS


BMS
őstag

Sziasztok

Van egy amd athlon 750k 4 magos 3.4ghz-es procim gyári hűtővel...egy alap játék mint pl neten a pirate storm már úgy megterheli,hogy nagyon hangos lesz a gép és gyorsan melegszik....méghangosabb ha pl far cry 3-al játszok..hogyan tudom halkabbá tenni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13262) CirrMee válasza BMS (#13261) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: veszel rá egy normális hűtőt
2.: nem játszol (és terheled melóval)... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13263) Picturemaker válasza CirrMee (#13262) üzenetére


Picturemaker
őstag

2: ;]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13264) BMS válasza CirrMee (#13262) üzenetére


BMS
őstag

lol,inkább az első :D:D:D

a leírásomban ott van a konfigom :D kb 8ezer forintért van valami jó hűtő hozzá?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13265) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.haver fx6300 4,2ghzn 10 perc prime utan legujabbal merve 1,308-as fesszel,brocken hutovel 60cfok.ez igy okes maradhat? Vagy valamit meg allitsunk a gepen.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#13266) TaylorXIII válasza BMS (#13264) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Cooler Master Hyper 103, Cooler Master Hyper TX 3 EVO, Alpenföhn Sella, Xigmatek Loki, Xigmatek Loki II.

(#13267) Picturemaker válasza wukodlak (#13265) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez a hőmérséklet jó, a feszt, ha tudjátok, akkor csökkentsétek még, ha nem megy az sem gond, mert ennyit simán bír.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13268) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Állitólag vannak olyan amd processzorok beépitett vga-val amelyeket lehet "párositani" más amd vga-val?
Magyarul "összedolgoznak" mint valami alternatív crossfire rendszer..
Létezik tényleg ilyen,s ha igen,melyek ezek a CPU-k?

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#13269) cashback válasza BeerBier (#13268) üzenetére


cashback
őstag

FM1 és FM2 procikban van integrálva vga (nem mindegyikben)
Igen, tényleg létezik, hogy párosítod. Viszont elég válogatós a dolog. Teljesítményben nem kapsz nagyon sokat... annyi pénzből már kapsz egy vga nélküli procit + nagyobb teljesítményű vga-t.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13270) BMS válasza BeerBier (#13268) üzenetére


BMS
őstag

nekem pont ilyenem van :D meg van crossfire kábelem is :D de még nem próbáltam ki sosem

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13271) BMS válasza TaylorXIII (#13266) üzenetére


BMS
őstag

ezek közül melyiknél nem kéne kiszednem az alaplapot,hogy beszereljem?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13272) BeerBier válasza cashback (#13269) üzenetére


BeerBier
senior tag

Értem,tehát nem éri meg vesződni vele..
Gondoltam áttérek amd-re és veszek egy A8-ast..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#13273) TaylorXIII válasza BMS (#13271) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szerintem egyiknél sem mivel a házad ott pont nem takarja az alaplapot ahol fel lehet fogatni a hűtőket.

(#13274) BMS válasza TaylorXIII (#13273) üzenetére


BMS
őstag

az király.
Kell vennem hozzá pasztát vagy adnak mindegyikhez?
Ja,és melyik oldalról tudok rendelni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13275) TaylorXIII válasza BMS (#13274) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt hiszem szoktak pasztát adni. ipon,merlinhardver, pcx, aqua meg még sok bolt. Hol ebben hol abban elérhetőek éppen.

Egyébként te nem tudod az igpt párosítani egy videokártyával mivel neked nincs vagy le van tiltva az igp a procidban. Crossfire és Dual Graphics nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#13276) BMS válasza TaylorXIII (#13275) üzenetére


BMS
őstag

értem,köszönöm

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13277) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok lenne egy intel q 6600 proci és nagyon melegszik egy perc után ki kapcsol a gép ,a hütövel lehet a baj szerintem mert egy alap procihütő ha ki kapcsol akkor nem ég le ügye

(#13278) Geza60 válasza Vadasz1 (#13277) üzenetére


Geza60
tag

Coretemp vagy realtemp alatt nézz hőfokokat, addig pedig biosban vedd a szorzót a legkisebbre és fsb-ből is toljál le vagy 200-ig.

Geza60

(#13279) Vadasz1 válasza Geza60 (#13278) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi de bekapcsolom 1perc után kikapcsol és forró elöbb veszek egy procihütöt annyi hogy felismeri de nem tudok csinálni semmit ,talán nem rontottam el a procit

(#13280) Vadasz1 válasza Vadasz1 (#13279) üzenetére


Vadasz1
tag

Sziasztok egy intel q6600-hoz egy Asus Silent square Dobozos proci hütő jó megoldás lenne

(#13281) Vadasz1 válasza Vadasz1 (#13280) üzenetére


Vadasz1
tag

Sziasztok egy kis segitséget kérnék gigabyte g41m-comboba érdemes bele rakni egy intel q6600-ast vagy egy ujj alaplap kell

(#13282) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Egy barátomnak kellene összeraknom egy configot, van erre külön topic vagy tudtok segitséget itt is adni.
A keret 110k huf,tokkal vonóval.Filmezésre és játékra lenne(persze grafikai kompromisszumokkal)
Ilyesmi felosztásba gondolkozom elsőre.
Alaplap+proci 35k (mindegy milyen platform)
Vga 35k ati 7850, vagy gtx480 szinten.
Ram 4gb ddr3 10k
hdd 10k
Valami noname ház egy normálisabb 400-as táppal 20k.
Ha segitenétek mindkét oldalrol egy ebből a keretből megvalositható összeválogatással azt megköszönném.
Természetesen minden használtan lenne véve.

(#13283) Sanyi.mTs válasza ctrlaltdel13 (#13282) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#13285) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok adott egy A10 6790K proci amit nem rég vettem és vettem hozzá rögtön egy Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev. 2 hűtött na most játék közben elégé megjön a hangja nem használok külön videokártyát hanem az APU-t használom és mikor játszok 60 fokra megy fel a hőmérséklet szerintetek ez normális? Játék a COD Ghost

(#13286) Doky586 válasza zsoleer (#13285) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg a GPU (igp) hőmérsékletét. Sajnos ezt kizárólag a GPU-Z progi 2.lapja mutatja meg, a többi tesztprogram (pl. aida64) alkalmatlan erre. Valószínűleg a GPU hőmérdéklete növekedett meg, de ez természetes, ne csodálkozz..
Nálam ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#13287) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Èrdeklődnèk hogy 2magos
amd athlon 2 x2 vagy a intel core2duo az erősebb?

Nem konkrèt tipusra gondolok hogy úgy általánosságban..

(#13288) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Pl egy intel c2d e8400 2magos veri a legerősebb 2magos amd procit..!?

[ Szerkesztve ]

(#13289) Sanyi.mTs válasza zsoleer (#13285) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

60 fok játék közben normális.

(#13290) Zsivaagoo válasza Hardver Arc (#13287) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egykutya...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13291) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, hogy biztos lehessek valamiben.
A lap: ASRock > N68C-S UCC A régi proci Athlon II X3 450 feloldottan ment X4-ként.
Most vettem egy Phenom II X2 550 BE-t. Magfeloldás bios-ba és nem indul semmi, ventik pörögnek mindenhol de a biosig se jut el.
Valószínűleg hibásak az oldható magok? Vagy esetleg bios frissítéssel lehetne életet lehelni bele?
Egyébként nekem úgy tünik, hogy a Phenom 2 maggal is gyorsabb mint az Athlon 4 maggal ez lehetséges?

Köszönöm előre is a segítséget :R Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#13292) CirrMee válasza Zsivaagoo (#13290) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: gyártó honlapján megsasolni, a 'rocesszor támogatva van e
2.: ha támogatás esetén újra letiltva üzemel a proci elsőre, esélyes a hibás mag
3.: L3 cache (ami nincs a sima Athlon prociban) jótékony hatással van sok mindenre... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13293) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV!

Az miért van, hogy egy kétmagos AMD A4 X2 3300 (2.5 Ghz 2 Cores) Processzornál a CPU-Z azt írja ki, hogy:

[link]

Magok: 1
Szálak: 1

Ez nem normális, mivel a kép hátterében a CPU World oldal van megnyitva és a proci adatlapját tartalmazza. Az pedig 2 magot és 2 szálat ír.

A Fifa 14 demoját próbáltam ki, hogy a Dual Graphicssal hogy teljesít. De mivel a 35 FPS ellenére is játszhatatlanul akadt sejtettem, hogy a procival lesz gond. És legnagyobb megdöbbenésemre a proci használat felment 100%ra, azaz a FIFA rendesen leterhelte a procit. :F

Mi lehet a gond? (Nem rég kapott az Asrock A75M lap egy Bios frissítést a 2.00ra, de kétlem, hogy ez lenne a gond.)

(Egyébként az AIDA64 meg a Speecy is csak 1 magot lát, így a CPU-Z program hibája kapásból kizárható.)

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13294) CirrMee válasza LyonnaisFan1 (#13293) üzenetére


CirrMee
addikt

Nincs letiltva BIOS -ban (vagy Win alatt / msconfig) az egyik mag?
Feladatkezelőben hány magra megy a terhelés monitor...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13295) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.

Segítsetek kérlek.
Nem úgy működött a gépem ahogy kellett volna,mert a hdd folyamatosan 100% on pörgött minden láthatóbb ok nélkül,ezért újra raktam a Windows 8 at,majd észrevettem hogy a rendszerinformáció megváltoztatta a processzor turbó boost adatait.
Azaz intel core i5-4200U 1,6-2,6(Turbo boost) volt.
Most pedig uanez csak 2,3 a turbo boost.
Nem értem mi történt.Az újratelepítés is azért történt mert lassu volt a gép,most meg ez..

(#13296) LyonnaisFan1 válasza CirrMee (#13294) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ezeket megnézem, most erősen belassult a gép. A maghiány látható rendesen. pffff. :W

A feladatkezelőben 1 magra megy a terhelés monitor, és elég szépen ugrálgat a grafikon. :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13297) LyonnaisFan1 válasza CirrMee (#13294) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Csináltam egy CMOS resetet. Sajnos nem történt semmi változás. Az idő beállítások is elszálltak majd azt is állíthatom újra.

Nem lehet, hogy alaplap hiba lesz?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13298) CirrMee válasza LyonnaisFan1 (#13297) üzenetére


CirrMee
addikt

Fene tudja.
Próbáld meg a turbót (meg a C6 -os bejegyzéseket) kikapcsolni az UEFI -ben, történik e valami változás.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13299) LyonnaisFan1 válasza CirrMee (#13298) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az UEFI Bios CPU Configuration részlegében az alábbiakat állítottam be:

C6 Mode: Disabled
Cstate Prim Mode: Disabled
Cool n Quiet: Disabled
SVM: Disabled
CPU Thermal Throttle: Auto

Eredmény: Semmi, változatlan. C / T 1 / 1

Amúgy a C6 mode micsoda? A bios nem nagyon ír arról érdemleges dolgot, így a júzer számára sem ír semmi használhatót.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13300) CirrMee válasza LyonnaisFan1 (#13299) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát, lehet meg kellene próbálni visszatuszkolni a régi bios -t, feltéve ha lehet. Ha azt mondod rögtön az új felkerülése után kezdődtek a gondok, akkor lehet onnan lenne célszerű kiindulni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.