Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) TaylorXIII válasza Hardver Arc (#13450) üzenetére


TaylorXIII
őstag

És az miért baj, hogy FM2-es? Az A8 5600K is FM2 és ráadásul még nem is Richland hanem Trinity szóval első generációs FM2.

FM2 lap amit támogatja pl::Asrock FM2A75 Pro4

FM2+ lap ami támogatja pl:Asrock FM2A75 Pro4+

(#13452) Hardver Arc válasza TaylorXIII (#13451) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Azèrt mert ha kèsőbb veszek bele procit bővìteni akarom nagyobbal talán 2èv mulva akkor valami richland procit veszek ès lapot már nem kell...
de mivel richland proci nincs 22èrt csak a 760k amibe nincs igp.. nekem meg igp-s proci kell..

(#13453) Zsivaagoo válasza Hardver Arc (#13452) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ezekkel nem lesz bajod:

AMD Quad-Core A8 6600K dobozos Socket FM2 /AD660KWOHLBOX/ -- 25
Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 alaplap -- 15

----------------------
Gyári hűtőt le kell cserélni egy 7K-s Cooler Master Hyper 103-ra legalább.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13454) TaylorXIII válasza Zsivaagoo (#13453) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mert amit én írtam azzal baja lenne? De am jó amit írtál felőlem veheti:D Picit erősebb 5600K-nál a 6600K. Kb annyival amennyivel drágább nála.

(#13455) Zsivaagoo válasza TaylorXIII (#13454) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Semmi baja nem lenne azokkal sem. Tekintve, hogy a Kaveri APU-khoz kell az FM2+ -os lap.

Mondjuk gép/proci vásárláskor inkább kiadok 3K-t pluszban egy újabb modellért.

-----------------
A fenti lap+APU+hűtő kombórol meg friss tapasztalatom van, amit egy szóban így tudnék jellemezni: PÖPEC. Éééééésssss.... Baromi halk. Egy csecsemő is nyugodtan alhat mellette.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13456) TaylorXIII válasza Zsivaagoo (#13455) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Arról mit gondolsz, hogy VRM hűtéses lapot vegyen? pl FX topicban te eléggé ilyen lap pártoló vagy ha FXről van szó:D Nem lenne jobb egy VRM hűtéses alaplap?

(#13457) Zsivaagoo válasza TaylorXIII (#13456) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

VRM hűtés jó dolog, pártolom. :) --> Drágább lap.

De itt most egy max. 100W TDP-vel rendelkező APU-ról van szó, amit nem fognak tuninggal csúcsra járatni állandóan. + Húgomnak raktam össze - legyen jó mindenre, halk, csendes, fürge, olcsó legyen - és ő Brüsszelben nem fog neki állni eszetlenül tuningolni, lévén könyvvizsgáló.

Giga lapokban pedig megbízok, ez már a sokadik, és viszonylag kis TDP-jű procikhoz való lapon hiányozhat a VRM hűtőborda. Hiányzott a 880GM-UD2H-ról is, amiben 965BE-t húztam 3,8-4 GHz között.

Sok egybehangzó vélemény alapján az Asrock melléfogott az AMD platformra gyártott (FX és FM2) lapjai gyenge tápellátásával, sőt FM2-nél pedig túl sok feszt ad a proci/APU-nak.

-----------------------------------
Összefoglalva: Jó ha van VRM hűtés, de kis költségvetésű (kis teljesítményű proci/APU) esetében nem baklövés a hiánya. Mondjuk jól szellőző ház ekkor sem árt.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13458) solfilo válasza Hardver Arc (#13450) üzenetére


solfilo
veterán

Mindegyik támogatja szerintem. Legalább is fura lenne egy APU-ra kihegyezett platform esetén az IGP nem támogatása. Nem találkoztam még olyannal, ami nem tudja ezt, de ez nem jelenti, hogy tutira nincs is ilyen. :)

Ha van a lapon valamilyen videokimenet, akkor támogatja. (HDMI, D-SUB, DVI család, stb.)

mod: jah hogy jól elkéstem a válasszal. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#13459) Zsivaagoo válasza TaylorXIII (#13456) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Megnéztem az általad ajánlott Asrock lapokat: ATX méret, jó felszereltség, régebbi csipszet, mint az "én Gigám". Csak feleslegesen nagy az FM2-höz...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13460) TaylorXIII válasza Zsivaagoo (#13459) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én azokat csak azért linkeltem mert az illetőnek rémlett annyi, hogy pro4. Ha mATX kell akkor az kell ha ATX akkor az. Csak példa volt az enyém nem célzott ajánlás megvételre mint a tiéd:)

(#13461) gorcsev001


gorcsev001
csendes tag

Fogós kérdés: (aztán lehet hogy én vagyok csak hülye:) beraktam a gépbe a Phenom II X2 555 BE proci helyett egy Phenom II X4 975 BE procit, de ezt is csak 2 magosnak látja a Win 7 Ultimate 64bit feladatkezelője. Viszont az eszközkezelő 4 processzort mutat, a BIOS (Gigabyte d3l 770t) szintén látja a 4 magot, de a CPU-Z megint csak 2 magot ír 2 threaddel. Ez normális szerintetek ?

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#13462) Ueda válasza gorcsev001 (#13461) üzenetére


Ueda
senior tag

Msconfigban állítgassad a magokat.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#13463) nemcsaktommy


nemcsaktommy
csendes tag

Helló mindenkinek! Bár nem vagyok egy nagy szám.tech guru mégis egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok! Most kaptam egy számítógép ajánlatot és szerenék tanácsot kérni. Adott egy P4-es gép,764 MHz Procival,512 MB RAM-al 40 GB Vinyóval. Szerintetek mennyit érne meg és ez a 768 MHz proci mennyire jó?

Köszönöm ezúton is a válazsokat!

(#13464) Picturemaker válasza nemcsaktommy (#13463) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Valami nem stimmel a proci frekvenciája körül.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13465) Zsivaagoo válasza nemcsaktommy (#13463) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Semmit sem ér. Ne vásárolj sz0pást magadnak!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13466) Hardver Arc válasza Zsivaagoo (#13453) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben!
köszi :D

(#13467) Zsivaagoo válasza Hardver Arc (#13466) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szívesen. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13468) gyuszaa válasza nemcsaktommy (#13463) üzenetére


gyuszaa
őstag

Egy szelet csoki/ energiaital kategória.

(#13469) MiklosSaS válasza nemcsaktommy (#13463) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1,- Ft . Tobbet nem er. Vagy valaki fizet ha elviszed ? Sajnos mar muzeumi darab.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13470) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Adott egy ECS G41T-M7 alaplap és egy Intel Core 2 Duo E4500 proci, az a nagy helyzet, hogy tegnap este már nagyon kevés erőm volt szétszedni a gépet, mert ma beszámíttatni vittem egy üzletbe, így a procihűtő reggelre maradt. Reggel nekiálltam leszedni a procihűtőt, eddig minden rendben volt csak, hogy én hülye nem vettem észre, hogy ugye a proci feletti fémkereten van hűtőpaszta és kicsit meglöktem a lapot es lecsukódott és egy kevés hűtőpaszta belelógott a tűk közé. Én egy puha ronggyal letöröltem a tetejéről, hogy ugye a proci és a pinek között 100 %-os kommunikáció legyen. Ezt sikerült. Viszont maradt egy kevéske paszta a foglalatban. Két ponton kicsit mélyebben ahova ugye nem lett volna jó ötlet a ronggy. Szóval az lenne a kérdésem, hogy működni fog ott náluk is remélhetőleg? A paszta csak hőt vezet ugye? Nem lesz gond ha odament egy kicsi nem? A proci rendben lesz ugye? Tud majd mindent irányítani ugyanúgy szerintetek? A lényeg az összeköttetés? Előre is köszönöm!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13471) gorcsev001 válasza Ueda (#13462) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

Thx1000x! Megoldotta!!!

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#13472) TaylorXIII válasza gorcsev001 (#13471) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem kellett bepipálni semmit sem, nem? Általában az a megoldás.

(#13473) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy igen kulonos keresem.
Adott egy z68x-ud3h-b3 es egy i5-3570k proci. Osszeraktam tegnap a gepet de nem jo valami, lehet rosszul raktam ossze nem tudom. Na az alaplap kezeli a procit, de csak a legujabb biossal. A proci kupaktalanitas kozben sajnosegserult, igy nem megy dual channelben a memory de amugy hibatlan! Tudna nekem valaki segiteni osszerakni es beuzenelni? Persze nem ingyen gondoltam.
Elsosorban olyanok jelentkezest varom akik nem csak papiron ertenek hozza!
Valamint egy sandy bridges 1155 proci sem lenne hatrany mert szeintem tuti biost kellene frissiteni.
Bocsi telorol vagyok.

Elore is koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#13474) NFree válasza kona005 (#13473) üzenetére


NFree
addikt

Hát előfordulhat , hogy elcsesztél valami áramkört ami a memórivezérlővel van kapcsoltban. Így lehet ezt a problémát nem tudod megoldani, bios frissítés nem hinném, hogy segíteni fog. de az meg szerintem kell a procihoz másképp nem fogja látni a gép a procit gondolom.
Tuti nem megy dualban? a két modul egyenként működik? hány slott vamn a lapon ha 4db akkor a másik ketőben próbáltad?.
Ha a procit elszurtad akkor azt sztem lehetelen helyre hozni. jó lenne ha raknál fel valami képet a sérülésről.
S szerintem írj neki ő mit mond rá [Cink Elek]. nekem ő javította a lapot, s ha tudok szerezni kondit a procit is ő fogja , mert én meg elhagytam egy kondit a mag mellett. :B

vga

(#13475) kona005 válasza NFree (#13474) üzenetére


kona005
senior tag

Szia!

Nagyon egyszeru a dolog.
Rohadt lama vagyok es nem birom osszerakni. :DDD
Az alaplapot tegnap este bontottam ki, nem hinnem hogy maris elbas...m (igen, zsir uj).
A procit nem en kupaktalanitottam, de megbizhato forrasbol van szoval az is jo kell hogy legyen. Igen annyi a baja hogy csak 2 slotot lat a rambol es nem megy a dual channel. Amugy teljes erteku darab.
Nagyn LOW vagyok es nem ertek ennyire hozza?
Igen probaltam mas slotban is, 100 szonak is egy a vege minden mukodik csak lama vagyok hozza.

Te esetleg tudnal segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#13476) gorcsev001 válasza TaylorXIII (#13472) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

Igen, ki kell venni a pipát, ujraindítás, majd ujraindítás után már be lehet lőni a processzorok számát 4 re és szerintem gyorsabban bootol pár másodperccel.

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#13477) NFree válasza kona005 (#13475) üzenetére


NFree
addikt

Hát attól akkor hogy zsír új a a lap, nem biztos hogy jó. ezt igy távlatba nehéz megoldani, keress a környékeden olyan emberkét aki hasonló hardverrel rendelkezik s kezdődhet az alkatrész csere bere, én ezt szoktam csinálni, így kiderül, hogy hol a bibi s lehet ha olyan az alkatrész akkor gariztatni. Sajnos látatlanba nem tudok többet segíteni.

vga

(#13478) kona005


kona005
senior tag

Egyebkent bekapcsolom es veszettul csipog, nem folyamatosan hanem sokszor es utanna leall.
Valamit megprobalok osszehozni ha hazaertem, az baj nincs ilyen ismerosom ezert is fordultam hozzatok!

(#13479) jilian


jilian
addikt

Helló!

Nincs VGA-m, de adott egy AMD A10-5700 cpu. aminek a 7660D-is IGP-jét szeretném a megjelenítésre használni.
Melyik driver kell nekem? :U

(#13480) jilian


jilian
addikt

És még annyit, hogy mit kell kikapcsolnom, hogy ne "sípoljon" a proci ha üresjáratban van?
Tehát ha dolgozik a kkor szép csend van, de ha az asztalt bámulom akkor ilyen idegesítő sípoló hangja van.

(#13481) solfilo válasza jilian (#13480) üzenetére


solfilo
veterán

Sípolásra lehet a C6 state kikapcsolása segít.

driverre: link
lenyílóban: APU >> Dektop APU >> A series APU >> oprendszer választ

solfilo

(#13482) jilian válasza solfilo (#13481) üzenetére


jilian
addikt

:R :C

(#13483) Carcassonne


Carcassonne
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Cooler Master Hyper 103-as cpu hutom, ami egy i5 4670-et fog huteni. Arra lennek kivancsi, hogy mennyire kell racsavarni a csavarokat, szoval szorosan fogja vagy lehet kicsit laza is? En addig csavartam amig szorul, majd egy fel fordulatnyit visszacsavartam rajta. Nem lesz ebbol valamilyen baj, hogy kvazi szorosan ra van fogatva? Illetve hutopasztabol egy borsoszemnyit nyomtam ra, de a rarogzites utan alul ket minimalis cseppnyi paszta kifolyt. Ez rosszat jelent?

(#13484) Picturemaker válasza Carcassonne (#13483) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A hűtők csavarjait általában "koppig" kell csavarni, így vannak tervezve.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13485) Carcassonne válasza Picturemaker (#13484) üzenetére


Carcassonne
csendes tag

Ertem, koszi. A kis paszta tulcsordulas is szokvanyos? Nem okozhat valamilyen kart?

(#13486) Picturemaker válasza Carcassonne (#13485) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csak a fémes pasztáknál gond.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13487) Carcassonne válasza Picturemaker (#13486) üzenetére


Carcassonne
csendes tag

Cooler Master Thermal Compund Kit ( lila matricas, piros kupak) hasznaltam hozza.

(#13488) Picturemaker válasza Carcassonne (#13487) üzenetére


Picturemaker
őstag

Annál nem gond, nem vezeti az áramot.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13489) Szajo válasza Picturemaker (#13488) üzenetére


Szajo
őstag

MX-02 -nál lehet gond?

(#13490) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Az Intel Celeron G470 az Sandy Bridges?

(#13491) zibo73 válasza kona005 (#13490) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Itt a válasz. :)

(#13492) kona005 válasza zibo73 (#13491) üzenetére


kona005
senior tag

Igen, azt én is néztem csak egy megerősítésre vártam :DDD

(#13493) zibo73 válasza kona005 (#13492) üzenetére


zibo73
aktív tag

Nem hiszel a szemednek! :)

(#13494) kona005 válasza zibo73 (#13493) üzenetére


kona005
senior tag

Nem hiszek én már semminek és senkinek :D

(#13495) Picturemaker válasza Szajo (#13489) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az sem vezet.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13496) Szajo válasza Picturemaker (#13495) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor remek megnyugodtam, köszönöm!

(#13497) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Egyáltalán nem vagyok képben a régi procik teljesítményét illetően, ezért kérdezem, hogy ha egy régi 775-ös alaplapot szeretnék proci cserével feljavítani, akkor a Core2 Duo vagy a Pentium Dual Core ad nagyobb teljesítményt azonos órajel mellett?

(#13498) regener válasza Ratman (#13497) üzenetére


regener
veterán

A Core 2 Duo a jobb, viszont milyen alaplapod van? Attól is függ hogy milyet fogad.

(#13499) Ratman válasza regener (#13498) üzenetére


Ratman
tag

Köszi.
Most fejből nem tudom a típusát, egy ASUS, de megnéztem a honlapon a kompatibilitási táblázatot, és mind a 2 fajta fel volt sorolva, azért gondoltam, hogy rákérdezek, mielőtt használtan veszek egy procit.

(#13500) Zsivaagoo válasza Ratman (#13499) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha Pentium Dual Core E5200-as procid van esetleg, akkor azt lehet tuningolni, egyébként ha a lap eszi, akkor mehet a Core2Duo E8400.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.