Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) sulaco79 válasza speedydb23 (#14550) üzenetére


sulaco79
tag

Ne rám haragudjál, hanem a PassMarkra, hogy ilyen szir-szar benchmark listákkal hülyíti a népet, meg a CPU-BOSS-ra, hogy veszi a fáradságot, hogy összegyűjti és összehasonlítja a procik releváns adatait, ahelyett, hogy téged kérdeznének meg! :D

Ezt feltétlen mond el nekik is: info@passmark.com

Ja, és linkeld már be azt a tesztet, amit rajtam kértél számon, hagy okuljak...

(#14552) speedydb23 válasza sulaco79 (#14551) üzenetére


speedydb23
senior tag

Tévedésben vagy, én nem haragszom rád, de ha már tanácsot adsz akkor olyat írj amiből rendes képet kap a kérdező.

Amennyiben nem vetted volna észre én nem is linkelek passmark meg egyéb baromságokat, szóval köszi de én kimaradnék...

Tudod van az a mondás, hogy ha csendben maradtál volna (na én ezt az elvet követem ha nem tudok valamit)...

(#14553) sulaco79 válasza speedydb23 (#14552) üzenetére


sulaco79
tag

Nagy lesz az a mellény!

Rendes képet? Azt sem tudjuk, hogy mire, és milyen konfigurációban akarja használni a kolléga a procit.

Ez esetben a nyers összehasonlítás a legcélszerűbb...

Remélem azt nem kérdőjelezed meg, hogy hasonló teljesítményosztályban a 2 generációval újabb Haswell minden körülmény között jobb választás, mint a Sandy Bridge.

[ Szerkesztve ]

(#14554) speedydb23 válasza sulaco79 (#14553) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nem kérdőjelezem meg, hogy a Haswell jobb választás, én csak azt kérdőjeleztem meg, hogy van-e értelme benchmarkokkal összehasonlítani két processzort.

Egyáltalán nem azért írtam, hogy vitát szítsak, de sok esetben az ilyen fajta összehasonlítás nem adja meg azt a valós képet ami a két proci között lehet.

(#14555) sulaco79 válasza donjohnson (#14548) üzenetére


sulaco79
tag

Nos, akkor újra összeszedem a gondolataimat a két prociról :

Feltételezem nem bővíteni akarod a laptopodat (mivel ezek foglalatai nem kompatibilisek), így két laptop között vacillálhatsz.

Abban az esetben ha játszani akarsz, akkor a két proci között nincs jelentős különbség, itt a dedikált videókaresz teljesítménye a kritikus, így azt válaszd amelyik erősebb GPU-val van szerelve.

De ha nem csak játékra használod, és a jövőbeni bővítési lehetőségek is fontosnak számodra akkor go for the i5 4200M.

Hogy miért:

- a 4200M-es a legújabb i core generáció (22nm gyárttech), míg a 2520m-as 2 generációval öregebb és még 32nm-es

- a 4200M-es IGPU-ja, a HD4600-as kifejezetten jó videókarcsi (persze nem mérhető a dedikáltakhoz, de ha nem vagy HDtálib és FPSfasiszta, akkor az alkalmi játszadozásra tökéletesen megteszi. [link]

- a legfontosabb (szerintem), hogy lényegesen nagyobb teret kínál az i5 4200m a HM 86 chipseten a későbbi fejlesztéshez. A HM86-os chipset lazán fogadja a négymagos i7 4712qm-et is, ami már egy kegyetlen jó proci (itt vannak, hogy mire cserélheted az i5 4200m-et, 37W), ezzel már a komolyabb grafikai és render progik gyorsan futtathatóak.

Ezzel szemben a Sandy Bridge családhoz (i5 2520m) még nem készült 35W-os TDP osztályba tartozó 4 magos proci, tehát a Sandy chipsetnek az ápgréd lehetősége megáll a 2 magos i7 2640M-nél, így négy magosra nem fogod tudni bővíteni ezt a konfigurációt.

Összegezve, nem a gyorsaságában, hanem a korszerűségében és perspektívájában van óriási különbség a i5 2520m és az i5 4200m között.

[ Szerkesztve ]

(#14556) sulaco79 válasza speedydb23 (#14554) üzenetére


sulaco79
tag

Igyekeztem más szempontok alapján is megközelíteni a kérdést!

Egyébként, már nem haragszok! :)

[ Szerkesztve ]

(#14557) donjohnson válasza sulaco79 (#14555) üzenetére


donjohnson
addikt

köszönöm szépen a választ. :R
nem akartam belefolyni az eszmecserétekbe, de a cpu boss-os link valóban nem segített. ez utóbbi válaszod viszont hasznos volt, így az újabb 4200m-es laptop mellett döntök.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#14558) sulaco79 válasza donjohnson (#14557) üzenetére


sulaco79
tag

Szívesen!

persze igaza volt Speedy kollégának is....spongyát rá! :D

(#14559) capulet75


capulet75
addikt

i7-et szeretnék valahol a harmadik generáció (haswell) környékén de fontos lenne a (relatíve) alacsony TDP. Nem cél az eget verő tuning, de alkalomadtán +20-30%-ot azért bírjon.Mit javasoltok?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14560) bluyoo válasza capulet75 (#14559) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát olyan sok választásod nincs, ha már tuning, I7, és Haswell! Egy, vagyis az új Devil's Canyon-al kettő CPU van. :DDD A szorzózármentes, vagyis a tuningképes CPU-kat "K" -val jelölik.
i7-4770K és a i7-4790K.
Viszont a Haswell 4. generációs. A 3. generációs (Ivy Bridge) I7 esetében, még a szorzózárasokat is lehetett valamelyeset húzni. Pl. az i7-3770 -et.
Mire képes egy non-K i7-3770?
Mindenesetre tuning nélkül mindhárom I7, alacsony fogyasztásúnak mondható.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14561) capulet75 válasza bluyoo (#14560) üzenetére


capulet75
addikt

Köszönöm a válaszod.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14562) bluyoo válasza capulet75 (#14561) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Annyit még hozzátennék, hogy ha a Devil's Canyon CPU-t, vagyis az i7-4790K -t választod, akkor lehetőleg Z97-es deszkát nézz alá. Mivel a Z87-es lapok csak az újabb UEFI-vel képesek kezelni.
Bár egyes Asus lapok, az USB BIOS Flashback funkcióval képesek CPU nélkül is frissíteni, de a többi esetben szükséged lenne egy "régi" Haswell CPU-ra. Pl. a 8-as szériás Asus deszkák esetében [link].
Persze az üzlettől meg tudod kérdezni melyik UEFI van a lapon ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14563) capulet75 válasza bluyoo (#14562) üzenetére


capulet75
addikt

Kicsit kiestem a hardvervilágból a i7 860-óta. Eddig bírtam rendes gép (és legalább 24-es monitor) nélkül. :B Viszont a régi toronyházam helyett szeretnék egy kis méretű és kis hőtermelésű gépet építeni, nem feltétlenül vízzel. Olyan 50-60w körüli TDP-re gondoltam, ehhez keresek majd kulturált VGA-t, de azért legyen benne kakaó. Minden infó jól jön mert nem szeretnék 200 cikket végigolvasni hogy mi történt azóta.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14564) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Milyen szoftverrel tudom egyszerűen mérni, hogy egy adott alkalmazás futtatása közben (jelen esetben Rome2 Total War) mi az ami "elfogy"?

Procira gondolok (i5 4670k -nincs húzva), vagy ramra (8gb, de csak 1333as).
Vga Msi280x gaming, rendszer win7 ssd-n a játékkal együtt.
Lap Vanguard, táp 750hx.
Nem melegszik semmi...

Ötlet esetleg?

(#14565) bluyoo válasza capulet75 (#14563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az esetek többségében, ezeket a CPU-kat, egy nagyobb bordával, akár passzívan is lehet(ne) hűteni.
Viszont ez az alacsony fogyasztás/melegedés a tunngal teljesen összeegyeztethetetlen. :)
Szóval ha ez fontos elvárás, akkor szorzózáras I7 [link].
Ahogy láthatod akár 45W max. TDP-vel is vannak I7-es CPU-k, bár ezek teljesítménye valamivel szolidabb mint a "sima" I7-eseké.
Bár nem egy fórumtárs használ szorzózármentes CPU-t, akár mITX-es alapon is.
Ha sikerül választanod, az alaplapban is szívesen segítek. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14566) Ueda válasza capulet75 (#14563) üzenetére


Ueda
senior tag

Azért az i7 860 sem olyan rossz CPU. Nagy előrelépés nem történt, pl. a magok száma változatlanul 4. A memória is "még" DDR3. A csúcsprocesszor esetében lesz pont 2x a teljesítmény Anandtech Bench . És ennek egy része a bő 1 GHz-es különbségből származik alapórajelen. Ha tuningolod még lehet be is éred. ;] :DDD

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#14567) bluyoo válasza weres78 (#14564) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Pl. az Aida64 naplózás ....
Fájl -> Beállítások -> Hardverfigyelés -> Naplózás -> Szenzor értékek naplózása CSV / HTML fájlba / Induló és leálló folyamatok naplózása. Majd beállítod milyen értékeket szeretnél naplózni.
Mondjuk a RAM-ot jó eséllyel, két perc alatt 1600MHz-re ránthatod. :)

Bazinga!

(#14568) weres78 válasza bluyoo (#14567) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm szépen!
Rántanám én a ramot, procit is, de sajnos nem tudom hogy kell... Próbálkoztam vele, de nem jött össze. :-)

(#14569) bluyoo válasza weres78 (#14568) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Most esett le hogy egy tuningképtelen B85-ös deszka van a "K"-s CPU alatt! :N
Mondjuk az XMP profilt szerintem gond nélkül be tudnád tölteni (már ha van).
Bár elvileg megvan rá az esély hogy azzal a lappal is menne a tuning. Tavaly pár gyártó engedélyezte a "B"-s, "H"-s deszkáján is a "K"-s CPU-k tuningját (ahogy az Asus is).
Egy próbát még megérhet. Ahogy a cikkben láthatod az 52. oldal 2.5.2 CPU Core Ratio állításával. Feltéve ha még él a dolog.
Ha elakadnál, finomhangolnád a lapot, az ASUS (Z87/H87/Q87/B85) LGA1150 alaplapok topic-ban biztos segítenek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14570) capulet75 válasza bluyoo (#14565) üzenetére


capulet75
addikt

Még egyszer köszönöm a segítséget, lappal is megkereslek valószínűleg, bár általában vmi maximus mindig jó. :)

#14566 Ueda: Gondoltam rá hogy összerakok még egy 860-al szerelt konfigot mert tényleg jó kis proci de a 95w-os hőtermelés már sok. Ami nekem volt az könnyedén járt 4ghz-en is, de ott már kellett egy True copper meg 2 venti.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14571) bluyoo válasza capulet75 (#14570) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"általában vmi maximus mindig jó" :DDD
Azért a két CPU között eltelt egy kis idő. Intel Core i7-4770 vs i7-860

Bazinga!

(#14572) capulet75 válasza bluyoo (#14571) üzenetére


capulet75
addikt

Maximus. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14573) bluyoo válasza capulet75 (#14572) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondoltam hogy a ROG deszkákra gondoltál. :K

Bazinga!

(#14574) capulet75 válasza bluyoo (#14573) üzenetére


capulet75
addikt

Egyébiránt én is néztem pár összehasonlítást, ahhoz képest hogy már van pár generációváltás, a 860 vagy a 920 egyáltalán nem marad szégyeneben a teljesítmény terén annyira. Persze a csíkszélesség meg a fogyasztás is csökkent, nem csak a teljesítmény nőtt, de akinek van egy jó vize és sz@r*k a villanyszámlára az töredék áron összerakja az erőt. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14575) bluyoo válasza capulet75 (#14574) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze nem is írtam hogy egy I7, hipp-hopp gyenge, használhatatlan. :)
De azért csak 6éves, ami azért nem kis idő a számítástechnikában. A dupla akkora fogyasztásról meg ne is beszéljünk. :DDD
Aki meg "sz@r*k" a villanyszámlára az szégyellje magát! :( Aki fizeti neki biztos örül ....

Bazinga!

(#14576) capulet75 válasza bluyoo (#14575) üzenetére


capulet75
addikt

Nyilván fontos a fogyasztás csökkenése és amúgy is jobbak a modernebb procik, én mindenképp azt veszek. Csak azt mondom hogy 25k körül már kapsz egy 860-at és a 4790 meg olyan 80 körül van. Elég sok idő mire 55 ezernyi fogyasztáskülönbség elfogy (+a lap árkülönbözete). :) Arról nem is beszélve hogy sok embernek könnyebb azt a 40-45-öt beáldoznia egy lap+procira mint a 120-160-at.

Mini lapból van más jó alternatíva mint a maximus? ( Vagy ezt a lapos topikba?) :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14577) bluyoo válasza capulet75 (#14576) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem is a számlákról beszélek igazán .... A számlát csak azért írtam, mert csak a ..lye nem törődik a fogyasztással/számlával, vagy a kő gazdag, illetve az aki nem fizeti.
Tudod: "Védd a fákat egyél hódot!" ;) De hogy ez senkinek nem jut eszébe a 21. században! :N
Mindenesetre a használt árakat összevetni egy boltival alapból "igazságtalan".
Ennyi erővel vegyél használt i5-2310-et (~ugyan az az órajel), egy szálon az is ráver, és több szálon sem nagyon marad el (összteljesítményben simán jobb) ... ja és jobb fogyasztás. :DDD
Mondjuk a MAXIMUS VII IMPACT?
De ugye a tuning alapból növelni fogja a fogyasztást, így az 50-60w körüli fogyasztás is esélytelen lesz.
Ha meg nem lesz tuning, az IMPACT teljesen felesleges, mint ahogy sokszor maga az I7 is az. :)
De ha eldöntötted a tuning kérdését, és a CPU-t, akkor a lapos topic-ban biztos tudunk neked alternatívát.
Bár drágábbat nem nagyon! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14578) capulet75 válasza bluyoo (#14577) üzenetére


capulet75
addikt

Nem nem nem, egy malomban őrlünk csak elbeszélünk egymás mellett. Én is a kisebb fogyasztású és modernebb procit peferálom. Tuning meg nem fontos, max jó ha van benne még pár kifacsarható megahetz ha helyzet van. Nem akarom folyamat megnövelt órajelen járati, sőt ha lehet akkor soha. A lap kérdésben pedig nem ragaszkodom egy ROG-hoz, csak nem túl sok alternatívát találtam.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14579) bluyoo válasza capulet75 (#14578) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem, nem , nem. :DDD Csak a 860-ra írtam, egy ugyancsak olcsó, és modernebb megoldást. :R
Sajnos a tuning kérdésében, nincs arany középút mint az Ivy/Sandy esetében volt.
Vagy úgy építed meg, hogy Z87/Z97-as chipset-el rendelkező deszka, és egy "K"-s I7 (88 W). Így ugye tuningképes konfig.
Vagy pedig a kis TDP-re/fogyasztásra utazol, és H81, B85, H87, H97 -es chipset-el rendelkező deszka, és egy "T", "S", vagy sima I7 (45W, 65W, 84 W). De itt nem lesz lehetőséged tuningra.
Egyszóval ha jövőre 1percre tuningolni akarsz, akkor azt csak az első variációval teheted. :)
Bár azért az IDLE fogyasztás, egyik esetnél sem lenne "vészes". Szerencsére az Intel energiatakarékossági megoldásai viszonylag jól működnek. Pl. nálam terhelve 3400MHz-en ketyeg a CPU, míg IDLE 1600MHz. Ami mellé természetesen alacsonyabb feszültség is társul.
Ebben a táblázatban megnézheted hogy alakulnak 1-2-3-4 magot terhelve az órajeleik Intel® Turbo Boost Technology frequency table.
A lap kérdésével meg menjünk át a lapos topic-ba, és ha lehet írd le az elvárásaidat, kereted, leendő hardvereid, pl. ház, VGA, ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14580) capulet75 válasza bluyoo (#14579) üzenetére


capulet75
addikt

Ami fontos, turbó módban menjen 3400+ mghz-et, és 50w körüli tdp legyen. Nem fontos a tuning. Anno a 860-at is az egekig tekertem, igazából a 3,4Ghz volt az a pont aminél feljebb már nem volt olyan sok változás a játékok, ect... alatt. Háznak egy Bitfenix Prodigyt gondoltam, és ebbe kell még egy jó VGA meg táp, az Seasonic vagy Enermax lesz valószínűleg.
Prociból szimpatikus az i7-4790T, 45w és elég erős. Apró probléma hogy ez a CPU százezer forint, és ennyire nem akarok elszállni az árakkal, pedig ez ideális lenne a számomra. Ahogy nézegettem, ezek a T jelzésű procik elég vastagon vannak árazva.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14581) bluyoo válasza capulet75 (#14580) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ritka darab, gondolom ez is megnyomja az árát. Szerintem egy sima I7 is megfelelne, bár az meg egy árban az "S"-essel.
A BitFenix Prodigy -ből létezik mATX-es változat is. :)
Na meg vannak hasonló kuckók mint a BitFenix Colossus mATX, BitFenix Phenom Micro-ATX, Xigmatek Aquila, Aerocool Dead Silence Cube.

Bazinga!

(#14582) Ueda válasza capulet75 (#14580) üzenetére


Ueda
senior tag

Az nem működik, hogy megveszed a normál 4790K-t és leveszed a órajelét és feszültségét is a kívánt szintre ? Mert a T jelű 2,7 GHz-je (baromi) alacsony és ezzel a normál modell is jóval(?) kevesebbet fogyaszthat és melegedhet. (Persze gyakorlati példával nem tudom igazolni)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#14583) capulet75 válasza Ueda (#14582) üzenetére


capulet75
addikt

Gondolom lehet downgrade-lni de akkor az az érték az állandó amit a biosban megadsz nem? Teát folyamat mondjuk 1.000v-on és mondjuk 2,7Ghz-en jár az összes mag. Ennyire nem értek a kérdéshez de nyilván van valami értelme a T prociknak mint külön modell. Fel még felhúzok egy CPU-t de hogy mi miért van... :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14584) Ueda válasza capulet75 (#14583) üzenetére


Ueda
senior tag

Attól már többet lehet állítani. Elég csak arra gondolni, hogy a magok száma szerint külön lehet állítani az órajelet. Pl.T esetében a 3,9 GHz csak 1 magos terhelésre vonatkozik.Viszont a részletekből kifogytam. Fogodzóként a kiszemelt alaplap kézikönyvében nézz szét (BIOS v. UEFI cpu beállítások) + Haswell topikban érdeklődj.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#14585) capulet75 válasza Ueda (#14584) üzenetére


capulet75
addikt

Most ha jól értem arra gondolsz hogy egy sima 4790-et a 3,6Ghz-ről levinni 2,7-re és akkor a turbo freqency vele csökkenne ( így lenne-e azt nem tudom) ahogy a tdp is? Szerinted a 84w-ból lehetséges a 45 stabilan alacsonyabb órajelekkel? Hmmm...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14586) Zsivaagoo válasza capulet75 (#14585) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Most komolyan azon filóztok, hogy hogyan kell kiherélni egy i7-et, hogy minél kevesebb legyen a fogyasztása? :Y

i3-at is lehet belőle csinálni 2 mag letiltásával, vagy akár Pentiumot is, akkor legalább a HT is elúszott. :C

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14587) capulet75


capulet75
addikt

Igen. Mi a problémád ezzel? 20-25%-os teljesítményvesztéssel közel 50%-os fogyasztáscsökkenés az elég jó szvsz, úgy hogy akármikor rendelkezésre állhat a teljesítmény. Ráadásul úgy hogy a T (aminek az értékei a cél) olyan 20-25 ezerrel drágább.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14588) Ueda válasza capulet75 (#14585) üzenetére


Ueda
senior tag

Jaja erre gondoltam, csak konkrétan nem tudom alátámasztani. És ha arra van szükség, akkor meglenne ennek az architektúrának a maximum ereje. A sima alatt a nem energiatakarékos változatot értettem, és a K végű tuningolható modellre gondoltam a maximális rugalmasság miatt.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#14589) illuzion


illuzion
csendes tag

HY ALL.

Kellene egy kis segitség föleg bios guruktol.....
Adva van egy gigabyte 990xa-ud3 as alaplapi uefi bios.Ehez van egy amd 8120 proci.
Ezt a porcit mostanáig az amd catalist program teljesitmény vezérlöjével tustam kicsit huzni.
Általában olyan 4500 - 4800 MHz között szoktam beállitani.Néhány napja bios-t frisitettem igy a beállitásaim elvesztek.
probálgatam vissza állitani de nem sikerült.Vissza tettem a régi biost,de már azzal
sem tudtam müködésre birni.................
A gondom,hogy 3200 MHz fölé nem hajlando menni,hiába inditom az automata tuningot.Érzésem szerint a
bios beállitásaim nem jok.Amire emlékeztem,hogy az unlokot kell engedélyezni.
Sajna a többire már nem emlékszem melyik marad és melyik tiltando.
( bios ujra az uj van fenn,a legujabb catalist,az összes elérhetö frisités a vista 64 bithez.
Ráadásnak teljesen ujra rakot OP rendszer.)
Ha valaki tud segiteni elöre is köszönöm.( föleg a bios ban a cpu beállitások kellenének)

Köszönettel : Illuzion

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#14590) Zsivaagoo válasza illuzion (#14589) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szoftveres tuningot AZONNAL ELFELEJTENI !!!!!!!!

Irány az FX topik!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14591) illuzion válasza Zsivaagoo (#14590) üzenetére


illuzion
csendes tag

Éretm illetve nem értem.annyira rossz vagy megbizhatatlan ???
De megyek oda kérdezösködni...
Köszi

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#14592) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen procim, egy ilyen lapban.

Talán egy kicsit hülye kérdés, de azért felteszem;
Lehet olyat, hogy a proci integrált vga-ja és a lap integrált vga-ja "együtt dolgozzon"?

Ugye az alaplap adatlapján ott van, hogy "Supports Intel® HD Graphics 4400/4600" - bár ez gondolom nem azt jelenti.. :)

És akkor egy fokkal értelmesebb kérdés; melyik az erősebb? A proci, vagy a lap vga-ja?

Valamint hogy állíthatom be biosba hogy a cpu-t használja erre a célra? (csak pci-e, és onboard van az opciók közt.)

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#14593) bluyoo válasza menjapipaba (#14592) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az alaplapban egyáltalán nincs iGPU. Az csak a CPU-ban (APU-ban) van.
Szóval olyan iGPU-d van amilyen a belerakott CPU-ban. Esetedben Intel® HD Graphics 4600.

Bazinga!

(#14594) menjapipaba válasza bluyoo (#14593) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi a választ :R

(#14595) demmer123


demmer123
őstag

Procit tuningoltam egy 4690k+asrock z97 extreme 4-es lapon a tesztelő program 85fokig vitte max játék alatt 68-74fokos az nagyon sok?
biosba cpu oc tuningra mentem és beállítottam 4,2ghz és emelt magának feszültséget mindent..
Tesztelő program hibátlanul végig megy akkor hagyhatom így?

[ Szerkesztve ]

(#14596) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok CPU: Athlon II X4 630 mennyire használható játékokhoz?

Jelenleg egy AMD 245e vígan el van a gépemben de hamarosan videokártya/cpu vásárlás előtt álok.
245e elég kevés lesz szerintem 2010-↑ játékokhoz.

Nézegettem a Phenom x4 ket de szerintem(vagy számomra) még mindig drágák.
Így jött képbe Athlon II X4 630 ami 2800mhz pörög ezt majd +200-300mhz megtoldanám.
Legfőbbként a Cahe méret zavar hogy nagyon bezavarna játékoknál na de azért vagyok kíváncsi a ti véleményetekre.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#14597) Zsivaagoo válasza Krisztianby (#14596) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

" Athlon II X4 630 mennyire használható játékokhoz?" -- Még éppen hogy csak. A 640 már picit jobb.

Az Athlon bírni fogja az FSB tuningot, kérdés, hogy más is fogja-e bírni a gépedben. :K

Ha nem akarsz platformot váltani, akkor egy jó árú Phenom II X4 955/965BE-t kéne venned 15-20 K-ért. (Annyiért meg nem akarják adni ugye...) De arra már kell hőcsöves hűtő. Az Athloné nem jó rá, mert botrányosan gyenge.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14598) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Vennék egy E8400-as processzort, de az adatlapján 1333MHz-es alapórajelen megy, nekem pedig DDR2 800, vagy 1066MHz memóriám van. Okozhat ez bármilyen problémát?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#14599) birmar2


birmar2
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Asus Maximus VI Formula lapot és egy 4690K procit.
Gyári hűtővel használnám 2-3 hétig, amíg nem lesz pénzem normálisra, viszont gondom van vele.
Bekapcsolom a gépet és nem indul be egyből a hűtő, csak próbálkozik felpörögni és csak a 3-ra indul be, akkor felpörög maxra, majd visszavesz.

Ma produkált olyat a gép, hogy bekapcsoltam, egyből lekapcsolt, majd pár mp múlva elindult. Ez a hibás hűtő miatt lehet?

Más:
Játszottam kb 10 percet és lekapcsolt a gép...
Cpu hőmérséklet kb 60-ig ment fel ekkor.
Ezután lefuttattam egy Prime 95 tesztet Blend módban, majd 65 fokos cpu-nál ismét lekapcsolt a gép.

Tudnátok ötleteket adni, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm előre is!

(#14600) jookomak válasza gyulank (#14598) üzenetére


jookomak
őstag

Nem lesz gond, az csak a proci belső fsb-je.

birmar2: Biosban a ventivezérlés mire van állítva? Illetve könnyen lehet, hogy hibás a gyári hűtő, ebben az esetben vissza kell vinni.
Illetve a cpu fan 1-be van dugva a ventije?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.