Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) GrooveHero válasza Morris (#13050) üzenetére


GrooveHero
addikt

e4500, nem e5400, my bad :B

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13052) Morris válasza GrooveHero (#13051) üzenetére


Morris
veterán

Akkor az E5200.
Kb 20%-kal gyorsabb az egy- illetve több magot használó alkalmazásokban
TDP mindkettőnél ugyanaz! 65W

Ámde, ha tuning is van, akkor az E4500-öt meg lehet rántani és akkor veri az 5200-t.
Meg ugye attól is függ mi pénz a cucc. :U

[ Szerkesztve ]

(#13053) GrooveHero válasza Morris (#13052) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. És 4k reális érték érte?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13054) Morris válasza GrooveHero (#13053) üzenetére


Morris
veterán

Nincs rá több keret?
Csak mert E8200 van 8kért aprón. És ez sokkal jobb! :U

Egyébként igen, reális. Kb annyikért mennek az E5200-esek

[ Szerkesztve ]

(#13055) GrooveHero válasza Morris (#13054) üzenetére


GrooveHero
addikt

P5B-be lesz asszem még régi 965-ös :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13056) Morris válasza GrooveHero (#13055) üzenetére


Morris
veterán

Akkor ez esetleg?
Ha adott egy pénzmag keret, akkor inkább az azért megkapható legjobb proccot kéne a lapba pakolni!

[ Szerkesztve ]

(#13057) Zsivaagoo válasza Morris (#13052) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

E5200 is szépen tuningolható a Core2Duo féle Pentium Dual Core kategóriából. 2008-ban itt a legjobb ár/teljesítmény arányú processzor volt. Tuningban is. ... :P :K

Nem tudtam, sorry :B - Morris

[ Módosította: Morris ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13058) Milgram1 válasza Morris (#13048) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Köszönöm. :R :R

(#13059) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! ASUS M3A UCC alaplapom van, benne egy Athlon II Rana 450-es processzor (3 mag ~ 3,2Ghz)
Megérdeztem a közeli számtech boltban hogy beszámítanák-e a procimat ha egyből vennék egy 4 vagy 6 magos Phenom 2 procit. (ugyebát ez a maximum amit az alaplaom tud). Azt mondták igen, de perpill csak FX van készleten, nézzek be később.
A kérdésem felétek: mennyiért éri meg eladni ezt a processzort, és mi az az ár amiért jobb ha megtartom? Sok lehetőségem nincs megszabadulni tőle, csak az az egy.
Nem akarok sokat rászánni, de mindenképp váltani akarok, azt viszont még nem tartom égetően fontosnak hogy beruházzak egy második generációs FX-re, inkább várok még egy évet. Ezért jutott eszembe hogy beszámíttatom.

[ Szerkesztve ]

(#13060) aquark válasza aquark (#13044) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

13044 valaki? :O

(#13061) Picturemaker válasza aquark (#13060) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A BIOS rendesen azonosítja a procit?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13062) aquark válasza Picturemaker (#13061) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Szia!

A BIOS-ban látszólag minden rendben van, jól azonosítja a procit...

(#13063) Picturemaker válasza aquark (#13062) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nézd meg az "msconfig-ban rendszerindítás/speciális beállítások/processzorok száma". Hátha valamiért átállt egyre.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13064) aquark válasza Picturemaker (#13063) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

itt 1-et ír, de át se lehet állítani 2-re, nem ajánlja fel a lehetőséget...

(#13065) Picturemaker válasza aquark (#13064) üzenetére


Picturemaker
őstag

A processzorok száma előtti kis négyzetet engedi jelölni? (A lenyíló rész csak akkor lesz aktív.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13066) aquark válasza Picturemaker (#13065) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Engedi, pipa be, de a lenyílóban csak az 1et ajánlja fel.

(#13067) aquark válasza Picturemaker (#13065) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Íme:

(#13068) Picturemaker válasza aquark (#13067) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez súlyos!

Próbáld meg kivenni-visszarakni a procit többször, hátha valami érintkezési hiba (bár nem hiszem). Esetleg másik lapban is megpróbálni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13069) CirrMee válasza aquark (#13067) üzenetére


CirrMee
addikt

Lassan ideje keresztezni az alkatrészeket.
Szerezz egy kölcsön procit, vagy a tiedet vidd el valakihez kipróbálni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13070) Művész úr


Művész úr
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken hoztam el a kereskedőtől az OEM processzort, és szerdán álltam neki összeszerelni. A hőleadó felületen ujjlenyomatokat találtam, a tokban meg valami növényi (?) törmeléket, vagyis koszt.

Írtam az üfszolgálatnak, hogy mire véljem a dolgot, illetve hogy normális-e, ha az OEM-processzor lezáratlan tokban, összefogdosva érkezik. Nagyon hallgatnak, annak ellenére, hogy máskor gyorsan válaszoltak.

(Csak hogy tisztázzuk: most vásároltam először processzort; átvételnél nem nyitottam ki a tokját, nehogy leejtsem, és fel sem merült, hogy van mit nézegetni rajta, az adott fényviszonyok mellett a csukott tokon át nem látszott semmi feltűnő; nem én fogdostam össze, estem ettől pánikba, és próbálom most ráverni a balhét a kereskedőre - először építek gépet, de azért felkészültem a dologból, ok nélkül nem fogdosom a proci felületét, ha mégis hozzáértem volna, letörlöm alkohollal. Mivel viszont nem ez történt, egy kicsit aggaszt a dolog, illetve tudni szeretném, hogy használt cuccot sóztak-e rám. Ahogy elnézem, paszta-nyomok nincsenek rajta, csak ujjlenyomatok).

Szóval mi a lehetséges elfogadható magyarázat? Van-e egyáltalán jelentősége a dolognak, vagy csak én hisztizek? Ha installálom a processzort, ki lehet-e olvasni belőle az előéletét?

Köszönöm

(#13071) Művész úr válasza Művész úr (#13070) üzenetére


Művész úr
csendes tag

UPDATE: Nem a processzort álltam neki összeszerelni, hanem az egész gépet, értelemszerűen, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#13072) Morris válasza Művész úr (#13070) üzenetére


Morris
veterán

Milyen processzort vásároltál?

(#13073) lacko0123


lacko0123
tag

Sziasztok!

Szeretnék procit cserélni a gépembe ezért vette egy Pentium D 945-öt. Beleraktam a gépbe, de nem ment és még a BIOS se jelzett hibát! Az alaplap egy Asrock 775i65PE. A régi procim egy Celeron D336 és ezzel tökéletesen működik. Szerintetek frissiteni kéne a BIOS-t? Vagy mit csináljak?

(#13074) TaylorXIII válasza lacko0123 (#13073) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Előző procidnak minimum 1.30 kellett ennek meg 1.70 szóval igen kéne a bios frissítés szerintem.

(#13075) Művész úr válasza Morris (#13072) üzenetére


Művész úr
csendes tag

i5-4670T

(#13076) Morris válasza Művész úr (#13075) üzenetére


Morris
veterán

Szorzólockos, energiatakarékos processzor.
Semmi ok az aggodalomra. Ha akartak volna sem tudtak volna kárt tenni benne, csak fizikailag.
Ha működik, akkor tessék örülni és használni egészséggel.

Más lenne a helyzet ha mondjuk egy K-s prociról lenne szó.

(#13077) Művész úr válasza Morris (#13076) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Köszi, én is reméltem, hogy így van.

Azért továbbra is izgat, hogy mi történhetett (de ez majd elmúlik :) )

[ Szerkesztve ]

(#13078) isizakhi03


isizakhi03
tag

rakd újra a rendszert, nekem is volt már ilyen gondom, igaz, i3 2100 sandy-val. nekem is csak 1 magot látott a 2-ből, de még a hyper threading-et sem látta. a rendszer a gond.

[ Szerkesztve ]

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#13079) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Tegnap összeraktam egy gépet.

Egy FX-8350 került bele Thermaltake Contac 30 hűtővel együtt.

A gondom pedig az, hogy a hűtőpaszta a nagy prés miatt befolyt a foglalat és a proci közé, de csak az egyik sarkánál, kb. 2 tűt érint, az alaplap egy Asus M5A97 R2.0.

8 giga ramból csak 7,90 használható, szerintetek ez most attól van, hogy befolyt a paszta? Vagy egyáltalán lehet valami oka ha befolyt? Vagy mástól lehet az, hogy csak 7,90 ramot enged?

Hogy tudnám eltávolítani onnan a pasztát, a foglalat és a proci lábai közül?

Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#13080) isizakhi03 válasza Trumpek (#13079) üzenetére


isizakhi03
tag

szerintem a paszta nem befolyásol semmit sem, nekem is volt már ilyen. kiv. ha ezüst, akkor igen, de sztem akkor el sem indult volna a géped. a pasztát nagyon óvatosan próbáld meg eltávolítani, ha annyira aggaszt. a memóriával kapcsolatban, nem tudok mit írni.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#13081) Trumpek válasza isizakhi03 (#13080) üzenetére


Trumpek
tag

Nem tudom, hogy milyen paszta, ez a hűtő került rá, a step 5-nél látható a paszta, bár nem hiszem, hogy ez sokat elárul.

Alaplapi vga nincs, szóval a ramból ez nem vehet el, a vga-m egy Radeon HD7850 oc edition.

Létezik olyan, hogy rossz a ram, és ezért csak 7,90-et enged?

Köszi! :R

(#13082) isizakhi03 válasza Trumpek (#13081) üzenetére


isizakhi03
tag

áá nem hiszem. próbáj bios resetet. de miért zavar ez téged ennyire?

amúgy nekem is ezt írja, lehet win bug.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#13083) Trumpek válasza isizakhi03 (#13082) üzenetére


Trumpek
tag

Jó kérdés, hogy miért zavar. Gondolom azért mert valami okozza, szóval valami nem stimmel. :DD

Bár nekem Win7-nél írja ezt, nem Win8-nál, annál még nem próbáltam.

(#13084) Picturemaker válasza Művész úr (#13070) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nekem anno lefóliázott Phillips cd-n volt akkora zsíros ujjlenyomat, hogy csak néztem. A "csomagoló gép /biorobot/" nem húzott kesztyűt reggeli után. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13085) Művész úr válasza Picturemaker (#13084) üzenetére


Művész úr
csendes tag

De ez mégiscsak egy f*****g processzor :). Mi van, ha az érintkezőket is összetaperolta? Hamarosan kiderül, még várok a kereskedő reakciójára.

(#13086) Zsivaagoo válasza Művész úr (#13085) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ne parázz. Egy két ujjlenyomat sem a hűtőpasztának sem az érintkezéseknek nem tud gondot okozni.

Akkor lenne macera, ha tökig megfürdették volna hővezető pasztában. De azt meg tökéletesen leviszi a WD40 spray. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13087) Művész úr válasza Zsivaagoo (#13086) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Kösz :) .

Gondolom leégeti magáról :D

Már megnyugtattatok. Csak van bennem valamennyi áhítat az ilyen finom dolgok iránt, mint egy proci, erre összefogdossák :) . Valakik. És elvileg vadi újan vettem, szóval birizgálja a csőrömet a szakszerűtlenség, ami a színfalak mögött történt.

De túlteszem magam rajta, kösz.

(#13088) Apollo_21 válasza Művész úr (#13087) üzenetére


Apollo_21
addikt

Előfordulhat h letesztelt/kipróbált darabról van szó...bár bennem van azis h akkor miért is árulják vadi újként..:)
De megértelek:) Énis morcos vagyok ha egy nem felnyitott valamin, mégis ott éktelenkedik egy vagy két nemodaíllő dolog, főleg ilyen óvatosabban bános/odafigyelős alkatrész esetén:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13089) Művész úr válasza Apollo_21 (#13088) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Na ez az. De ha kipróbálták volna, akkor vagy lenne rajta pasztamaradék is, vagy makultátlanra lepucolták volna, gondolom.

Ezért is kérdeztem korábban, hogy ha beépítem, ki lehet-e olvasni belőle az előéletét, hogy használták-e már, mennyit üzemelt, ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#13090) Zsivaagoo válasza Művész úr (#13089) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Már megint a para. Ha letesztelték, akkor hővezető pasztával csinálták. Letakarították a maradékot úgy, ahogy kell. Meggyőződtek arról, hogy az az energia takarékos proci hibátlan és így adták el. Másik csomagolásba rakták, elvégre egy 50-100 db-os műanyagtálcát nem adnak oda neked. Lett egy-két ujjlenyomat.

Figyelj ide! Megnézted a jelenlegi barátnődet, hogy van-e rajta idegen ember ujjlenyomata és működik-e? Visszaküldted garanciába az előző "tulajnak?" :Y

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13091) TBBones


TBBones
csendes tag

Ez szerintem egy gyors kérdés lesz, kicsit már utána néztem, csak megerősítés végett szeretném fixálni a dolgot, van egy gépem AMD Radeon HD 5770 + AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
Processzor csere esetén egy A10 es dualgraphicban tud gyorsítani a jelenlegi hd 5770 en? Vagy simán kikapcsolja az integrált videókártyát.

(#13092) Apollo_21 válasza TBBones (#13091) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem, nemfognak együtt dolgozni..az igp-vel nemképes az 5770dualba müködni..., és igen:D
A dVGa miatt lefog majd kapcsolni az igp:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13093) TBBones válasza Apollo_21 (#13092) üzenetére


TBBones
csendes tag

Eléggé gyanítottam, köszönöm a választ.

(#13094) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Munkatársam szeretne összerakatni egy gépet játékra, 4k-s TV-hez.
A keret: 400k
Ami van: 4k TV (monitor)
Márkahűség: Intel.
Ami mindenképpen kell neki: 250Gb-os SSD, 1Tb HDD.
Megjegyzés:Gond nélkül akar 4K-s felbontáson játszani.
Előre is köszönöm.

PSN ID: interfoxthedead

(#13095) Morris válasza InterFox (#13094) üzenetére


Morris
veterán

Fáradj át kérlek ide.

(#13096) InterFox válasza Morris (#13095) üzenetére


InterFox
senior tag

B***ki ezt benéztem, 1000bocs!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#13097) Művész úr válasza Zsivaagoo (#13090) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Úgy tudom, hogy ahol pénzért/élőállatért veszik a nőket, ott vissza szokták küldeni, ha ujjlenyomatos ;]
Én nem akartam garanciába visszaküldeni a procit, csak képbe kerülni, hogy mi van.

Végül az iPon nagyon korrektül válaszolt (az volt, amit mondtál, a tálcából csomagolták át a tokba, akkor lett összefogdosva, és azért késlekedtek a válasszal, mert utánakérdeztek a beszállítónál).

Hozom az alkoholt :)

(#13098) Morris válasza Művész úr (#13097) üzenetére


Morris
veterán

Erőset hozzál! ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#13099) C. s. válasza Trumpek (#13081) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Nekem sem kerek egészet ír ki, csak 1 sorral fölötte, ahogy a másik képen is. Nem hogy ez is olyasmi, mint a vinyók esetében? Így számolják, úgy számolják. Csak tippelgetek. De ha gondolod, futtass le egy Memtestet, nézd meg, mit mond.

(#13100) C. s.


C. s.
addikt

Bocsi, lejárt a szerkesztési idő.

Itt is megkérdezem, mert elakadtam, és jó volna haladni. Ebben tud valaki segíteni? (A szomszéd témában van az eredeti HSZ.) Proci: i3-4130, LGA1150.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.