Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) V60


V60
aktív tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni ebben?:

Alaplap: ASRock > N68C-S UCC
1. Cpu: Phenom II X2 565BE - biosban feloldva X4, utána a Win belépés előtt mindig újraindul az asztalig nem jut el
2. Cpu: Phenom II X2 550BE pörögnek a ventik de fekete képernyő és még a biosig sem jutok el, ki kell venni a procit és visszatenni egy sima 2 magost, hogy helyreáljon a gép

Előtte volt egy X3 450-es Athlon amin nyitotta a 4-dik magot és vígan ment vele.

Ötlet? Előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#14852) tmartin


tmartin
csendes tag

Hello! A problémám a következő: van egy i7 3770k ES procim, aminek a hőmérsékletét szerintem teljesen hibásan méri bármilyen szoftver így gondolom maga a bios is. A bios viszont tilt ha kritikus hőfokot mér. Abból gondolom, hogy hibás a mérés, hogy míg alapjáraton megy a gép, szépen 30fok körül van a proci, ha viszont elkezdem terhelni rögtön 100fok körülire ugrik fel majd folyamatosan ugrál oda-vissza. Remélem valakinek van erre már jól bevált tapasztalata :) Előre is köszi a segítséget!

(#14853) datian197


datian197
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy egyszerű kis programot amivel a processzorom reális hőfokát tudom mérni? (Fx8320)

(#14854) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy új procit (AMD Phenom 4 magos), a jelenlegi 2 magos helyére tenném. Természetesen most is AMD proci van benne, foglalat is stimm :)

A kérdésem végül is az lenne, hogy ha kicserélem a procit, akkor működni fog korrektül a gépen a Win7, vagy újra kell telepíteni, hogy stabil legyen???

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#14855) Potzee válasza Norbi.Sz (#14854) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, működni fog, nem kell újratelepíteni a win-t. A rendszer (bios, win) felismeri az új CPU-t és minden működik tovább.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14856) beroch


beroch
tag

Üdv most vettem uj alaplapot(asus maximus ranger vii) procit(i5 4690k) meg procihutest (corsair h60) es a következő lenne a kérdésem hogy mikor inditom a gepet kiirja hogy cpu fan error es f1 setup ramegyek kiadja a biost es ha onnan kilepek beadja a Windowst es a masik hogy a corsair. Link programban a cpu hofokonal piros 0 ir aztan mutatja a 30korulihofokot hogy. Az mi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#14857) gameresboy válasza Potzee (#14801) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Processzor: Intel Core i5-2500K, gyári Intel hűtővel.
Nincs tuningolva, otthoni gép (net, office), valamint photoshoppolni és játszani (FIFA 15) szoktak rajta.
Átlag felhasználásnál a processzor hőmérséklete 38-40 fok, FIFA alatt 50-52 fok. (AIDA64-el mérve)
A processzor 2011 február óta üzemel a gépben (a gyári Intel hűtőn volt paszta), azóta nem volt hozzányúlva (pasztázva).
Megfelelőek-e a kapott hőmérsékletek, vagy magasak? Érdemes lenne pasztázni vagy felesleges hozzányúlni?
Üdv,
GBoy

(sorry, véletlen nem az új bejegyzésre kattintottam...)

[ Szerkesztve ]

(#14858) Potzee válasza gameresboy (#14857) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a hőmérsékleti adatok elfogadhatóak. Főleg, ha a laposabb, rézmag nélküli gyári coolert adták a procihoz...és igen, 1-2 évente érdemes megtisztítani a procit és átpasztázni.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14859) gameresboy válasza Potzee (#14858) üzenetére


gameresboy
aktív tag

milyen / melyik pasztát javaslod?

(#14860) Potzee válasza gameresboy (#14859) üzenetére


Potzee
addikt

A pasztákhoz nem értek, de szerintem nagyon nem is kell ebben a témában elmerülni...
A legolcsóbb és a legdrágább paszta kb. 3-4 fok különbséget eredményez...Én eddig mindig a gyári pasztákat használtam, amit a cooler mellé adtak (pl. a Thermalright a Chill Factor-t) vagy a legolcsóbbat pl. Coolink, Spire, Revoltec.
A paszta tudorok az Arctic MX2 / MX4-et szokták dícsérni.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14861) dnightmare


dnightmare
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám, h vettem egy "új" procit. lga 1156 i7-870. Játék előtt gondoltam azért rápróbálok, nehogy megsüljön nekem vmiért... Cinebenchel ráindítottam és core tempel mértem. 73 fokra is fel megy :( A proci biosban alap órajelen van. Asus maximus 3 formula a lapos egyébként és egy coolermaster blizzard t2 hűti. Előtte i5 655K volt benne és az nem ment 50 fok fölé! Válaszokat előre is köszönöm...Ja természetesen pasztázva van, és másik tunning hütövel is ilyen a hőfok. Turbo modot kikapcsolva 5 fokkal javult, de még mindig durva 68-69 re is felmegy. mit tegyek? :( :(

(#14862) CirrMee válasza dnightmare (#14861) üzenetére


CirrMee
addikt

Próbáld meg alulfeszelni. Ha alapon megy tuning nélkül, szerintem jócskán lehet majd farigcsálni (i5 750 -el, ami i7 8xx kistesó, 0.975V -ig sikerült lemenni emlékeim szerint, és elég drasztikus csökkenés állt be a hőmérsékletet illetően). :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14863) bigback1


bigback1
újonc

Sziasztok! Olyan segítségre lenne szükségem, hogy van egy Samsung NP300E5A-A02HU laptopom. Celeron B800 1.5 ghz-s CPU van benne. Elég lassú! Proci cserével lehetne segíteni rajta? Melyik procik jók bele? Ha pár fajtát tudnátok irni. Köszi

(#14864) dnightmare válasza bigback1 (#14863) üzenetére


dnightmare
csendes tag

Nah életet mentettél :D Igazad lett :D:D :R Kicsit több mint 1 volt a fesz(lejjebb már instabil volt) és igy tök jol müködik. Turbo modban is max 50 C. Ja és a teszt is jobb pontokat produkált! Viszont az nem tiszta a számomra, h ez mitől lehet...

(#14865) CirrMee válasza dnightmare (#14864) üzenetére


CirrMee
addikt

Látom mellément kicsit a címzés, de leesett. :)

Szvsz alapból túl vannak feszelve a nekik szánt órajelre, ez a tapasztalatom. Nálam pl a gyári hűtővel, feszültség csökkentés nélkül elszállt a 95-100°C tartományba, ahol nekiállt throttlingolni ezerrel. 0.975V -al meg nem hogy drasztikusan csökkent a hőfok, hanem még fel is lehetett tornászni 2.67 -ről 3GHz -re az órajelet (+ 200 -ra emelni a BCLK -t), és még úgy is tartotta a kisebb hőmérsékletet.
Aztán amikor megjött az AC Freezer 13, akkor kiderült hogy - megfelelő hűtés esetén - kakaó is van a cuccban, azóta ketyeg a 750 -es 4GHz -en. :)

i7 870 -en amúgy esélyes is volt, hogy nem fog menni 1V alatt 3GHz körül, de a lényeg az hogy működik, öröm és bódottá'. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14866) dnightmare válasza CirrMee (#14865) üzenetére


dnightmare
csendes tag

Köszönöm szépen a kielégítő választ!! Sokat segítettél :R

(#14867) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
Amd Athlon II X3 445@X4 B45 procit használok, figyeltem hogy a referencia órajel (CPU FSB) 200.0 és 200.6 MHz között ingadozik. Ez egészséges? Alulfeszelés során vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#14868) geri0077


geri0077
csendes tag

Sziasztok!
Már több aida-val is mértem, de mindig azonos a helyzet a processzor hőmérsékletnél.
Már normál használatnál, alapjáraton így néz ki:

CPU: 40°C
1. mag 80°C
2. mag 80°C
3. mag 80°C
4. mag 80°C
:F
Ha rendesen megterhelem (teszt vagy pl. Total war rome 2), pár perc múlva leáll...
Hűtőt cseréltem, mert elsőre arra gyanakodtam, de azon kvül, hogy tovább elhúzza kicsivel, nincs változás...

Athlon II X4 640 a proci.

Egy cimborámmal azonos a gépünk, neki együtt fut a CPU ill. a magok hőmérséklete.

Előre is köszönöm a választ!

(#14869) elodman


elodman
aktív tag

ave!

Örvendetes lenne erre választ, hszt kapni:

Kb. 2008-ig megjelent progik (játékok és felhasználóik) csak az "egymagos" procik képességeit tudja csak kihasználni - igaz ez?

Ebben az Intel procik szálankénti ereje sokkal jobb, ezért érdemes Intelt venni?
Vagy nem adna akkora különbséget egy főleg - de nem kifejezetten Retro - játékra szánt gépnél?

(Mivel olvasom, h. AMD teljesítmény / árban jobb, és a 2008 utáni igényekhez tán ez bőven elég.)

Thanx.

(#14870) fsb1000 válasza geri0077 (#14868) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az AMD-k felépítését nem ismerem, de intelnél a magok és az IHS, a fedél között van egy hőátadó réteg.
Ha az megsérül vagy elválik valamelyik felülettől, akkor produkál ilyen eredményeket.
Ha így lenne a te CPU-dnál is, akkor szerintem nem javítható.

(#14871) mikrosuttii válasza geri0077 (#14868) üzenetére


mikrosuttii
aktív tag

Vírus nem lehet? Múltkor nekem is 100%-on, kb. 80°C-on ment a proci alapjáraton. Vírusirtóval (avast!) átnéztem, kitakarítottam, utána normális értékekre vissza állt a hőm.

(#14872) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

Athlon II X3-at cseréltem a gépemben Phenom II X6-ra, kell bármilyen drivert újratelepítenem vagy mehet, ahogy volt? :F

(#14873) gameresboy válasza Potzee (#14860) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ha már pasztázok, lehet, hogy hűtőt is cserélnék.
Alaplap: Asus P8P67 Pro
Processzor: Intel Core i5-2500K
Ház:[link]
Írtam múltkor, hogy gyári hűtővel az AIDA64 alapjáraton 38-41, míg játék alatt (FIFA 15) 50-52 fokot mutat a processzor magonkénti hőmérsékleténél.
Milyen / melyik processzior hűtő ajánlott, ami befér a házba?
Milyen fokú javulás várható a hőmérsékletnél?

[ Szerkesztve ]

(#14874) geri0077 válasza fsb1000 (#14870) üzenetére


geri0077
csendes tag

Köszi a választ!
Értem.
A fura az, hogy a CPU hőmérséklet nem is magas mikor leáll, csak a maghőmérsékletek...
Asrock 880GXH/USB3 a lapom, mit érdemes most venni bele? Az AM3+-os procik belemennek?
Nem szeretnék mindent cserélni, ha egy mód van rá...
Köszönöm előre is!

(#14875) geri0077 válasza mikrosuttii (#14871) üzenetére


geri0077
csendes tag

Szia!
Ezek az értéket gyakorlatilag nulla prociterhelés (magonként eltérő, de 0-5%) mellett, egy elég nagy hőcsöves hűtővel vannak... úgy, hogy a hűtő tök hideg...
Ez alapján nem gondolnék vírusra. Egyre inkább hiszem, hogy kifogtam egy hibás procit, mert szépen mintha romolna a helyzet...
Köszi a választ!

(#14876) fsb1000 válasza geri0077 (#14874) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Passz... De nyilván olyan 4 magost aminek (leg)magasabb az órajele.

(#14877) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Alkohollal meg lehet tisztítani a proci érintkező felületét, mert véletlenül a kezemről rá ment egy kis paszta, zsebkendővel letöröltem, de olyan mintha még lenne rajta.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14878) CirrMee válasza zolee0307 (#14877) üzenetére


CirrMee
addikt

Tiszta alkohollal lehet tisztogatni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14879) zolee0307 válasza CirrMee (#14878) üzenetére


zolee0307
őstag

70%-os alkohol (gyógyszertári) gondolom jó?

A házit nem pazarolom :)

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14880) fsb1000 válasza zolee0307 (#14879) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megfelelő.

(#14881) flanki


flanki
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amire nem kaptam még választ az erre a procira vonatkozó topikban sem.
Hátha itt tudtok segíteni ezért gondoltam leírom ide is!

Adott egy Intel Core i3 4130 (s1150), ez egy MSI B85M-G43 1150-es alaplapban tesz szolgálatot.
Jelenleg 4GB Kingston HyperX 1600Mhz-es RAM, és egy dedikált ATi R7 250X 1GB GDDR5-ös videókártya alkotja a konfigot Win8 64-bit-es Operációs rendszerrel.
Az alaplaphoz kapcsolódó minden driver felvan telepítve (win8 64-bit) kivéve a prociba integrált Intel VGA-é mert ugye én azt nem használom!

A problémám az lenne hogy random időközönként de kb. 1-2 órás ciklikussággal 2 sec-re megakad a hang illetve a beszaggat pl. játékban a kép, vagy filmnézés közben a film, mintha a proci órajelét állítgatná automatikusan valami?!

Az energiagazdálkodási lehetőségek-ben a procit maximális értékre állítottam, az operációs rendszerben.
Tehát ez a része már megvolt de a probléma továbbra is fentáll, mi lehet az oka?

Annyira nem zavaró a dolog csak azért szeretném tudni hogy szoftveres hiba okozhatja-e ezt?
Esetleg valamelyik Intel driver? Esetlegesen valaki tapasztalt-e már hasonlót?! :F

(#14882) zolee0307 válasza fsb1000 (#14880) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi

Neked is CirrMee

:R

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14883) elodman válasza flanki (#14881) üzenetére


elodman
aktív tag

ave
nem értek e témához, de pl.

-gigabyte alaplaphoz volt már olyan telepítő CD-s progi, (és pl. a Tune Up utilities is), ami visszaállíthatatlanul energiagazdisra vette a procit. És talán csak e progikban lácccott eme érték, v. még ott sem, erre mán nem emléxem.

-Win 8-at még szerencsére nem láttam közelről, gondolom nem az automata frissítés

- v. vmi méregkeverő kártevő pusztítgat néha?

(#14884) flanki válasza elodman (#14883) üzenetére


flanki
aktív tag

Az utóbbi kizárva, hát persze hogy nem az automata frissítés, ha lehetne se kapcsolnám be sose (majd én kezelem...)!
Az első meg fene tudja, elképzelhető, de van pár program hozzá amiket végigkéne böngésznem! :F

(#14885) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

következő pár hónapban le akarom cserélni a gépemet. i7-2600k.
legfontosabb igény: 1 mag esetén nagy freki, és sok cache.
furi igény, de amire kell, sajnos ilyen. esetleg fel tudnám bővíteni a programomat (végeselem, mátrix számitások, szimpla matematikai műveletek) 2 magra, jópénzért.

mit javasoltok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14886) fsb1000 válasza bajnokpityu (#14885) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt gondolom meg kéne nézd melyik 2-4 magos új intel CPU-t lehet leginkább tuningolni.
A sok cache mit jelent? 6-8-12?
Talán a Haswell fórumban kéne tapasztalatokat kérdezni i5-i7-ek ,tuningolhatóságáról.
Aztán egy combosabb tápellátású lap + túlméretezett CPU hűtés és bízni abban hogy egy jó példányt kifogva stabil lesz a rendszer.
Kérdés: Mi a cél? Mekkora számítási teljesítményt szeretnél: 2600K + 50% vagy tuningolt 2600K + 50%
.
Azt az 1 szálas végeselem/mátrix programot nem lehet több gépen futtatni? Mert akkor megoldás lehet egy nyolc-sokmagos rendszer, amin több virtuális gép dolgozik a feladaton. Mindegyik VM kap 1-2 magot és a géped ki lesz használva 100%-ra.

(#14887) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Üdv!

G2020 prociban lévő IGP elég pár évig netezni? Játék nincs.
Főleg flash,youtubeHD, stream Videó, élő sportHD....simán lejátsza ezeket?
GIGABYTE GA-H61M-DS2, tudok ebbe később i3,i5 procit tenni?, csak netre fejleszteném....

(#14888) bajnokpityu válasza fsb1000 (#14886) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem tuningoltam ezt sem, és azt se akarom. minimális volt a felára anno,amikor vettem.

tuninggal gondolom a turbot, tehát az egymagos teljesitményt bukhatom, ha jól logikáztam.

8Mg cache a minimum,most is ennyi van. gondolom ebben is működik, hogy ha 1 mag megy,akkor ő kapja meg egybe a 8Mb-t. ha nem,akkor itt a lehetőség upgrade-re.

Nem lehet szétosztani a feladatot, egy gépen kell menjen az egész számítás. memória-sávszél, és elérés is számit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14889) flanki válasza nagyzolee (#14887) üzenetére


flanki
aktív tag

Szerintem elég, az IGP, de én inkább B85-ös lapot néznék a helyedben.

(#14890) fsb1000 válasza bajnokpityu (#14888) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor papír forma. Aszatli Haswell-R szériában a max cache 8MB és nyilván a legmagasabb órajelű kell neked, mert nem tuningolsz, tehát a i7-4790.
Server procikban volt több cache, de ott az órajel alacsonyabb.
.
Vagy ha magas a beruházási keret, akkor LGA2011 platform csúcsairól valami szép darab. 10-15Mb cache és a turbóval ott is elérik a 4Ghz-et
De már egy I7-4820 ára is elég húzós és ha már LGA2011 akkor i7-49xx százezrekért.

(#14891) bajnokpityu válasza fsb1000 (#14890) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hasonlóra jutottam. köszi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14892) codec


codec
senior tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy processzorról hogy lehet megállapítani, hogy hibásan működik?
Mik a tünetei?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#14893) fsb1000 válasza codec (#14892) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem indul a rendszer.
Tesztekben hibázik
Túlmelegszik normál üzemben is.

(#14894) codec válasza fsb1000 (#14893) üzenetére


codec
senior tag

Tudnál néhány hatékony tesztprogramot mondani, amikkel viszonylag hamar kiütközik, ha gond van.
Olyan érdekelne, ami többmagos processzor esetén kiszúrja, ha az egyik maggal probléma lenne.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#14895) fsb1000 válasza codec (#14894) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kezdetnek AIDA64, gyenge terhel a beépített tesztje, de mutatja a Throtlingot is.
Aztán prime95 és végül Linx.
Többmagosra talán a prime95 mert az külön szálakat futtat és mutatja is magonként az eredményeket.
Mellette mehet az AIDA64 mutatja a magonkénti hőfokot.

(#14896) bajnokpityu válasza fsb1000 (#14895) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az új 2011-v3 foglalatból melyik procit érné meg megvenni, ha mátrix számolásra kell, egyetlen mag esetén?
kell sok cacke, és turboval nagy freki.

meg ez az új heds platform mennyit hozhat nekem? úgy néztem az intel oldalán, hogy 2011-v3al két féle platform is létezik. ha jól értem memóriakezelésben lenne jobb az új.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14897) fsb1000 válasza bajnokpityu (#14896) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha jól tudom csak 3 db ilyen proci van jelenleg: [link]
Legközelebbről a prohardver tesztben láttam v3-asat, szóval semmilyen tapasztalatom nincs ezekkel.
A tech. tábla alapján én az i7-5930K-t választanám.
De nem vagyok benne biztos, hogy jobban járnál, mint a i7-4790K-val. Annak a turbója 4,4 Ghz
.
Van valami tapasztalat arra nézvést, hogy a célprogramod számítási teljesítménye mitől növekszik jobban? 8 -> 15 Mb cache vagy 10%-nyi CPU teljesítmény-től?
(10%-nak saccolom a 4790k előnyét. 3,6/4,4 Ghz, de feltételezve hogy kb. 15%-al "gyorsabb" architektura a V3).
És akkor még ott van a 140W-os tdp is (1 mag terhelve kevesebb, de arányaiban +60% melegedés). Meg az ára is. A lap is drágább, meg a memória is.

[ Szerkesztve ]

(#14898) bajnokpityu válasza fsb1000 (#14897) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valahol találok infot, milyen újabb 2011 procik jönnek majd?
4 mag nekem bőven elég lenne, nagyobb sebességgel.
örülnék a 2011nek, úgyis ez lesz a jövő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14899) Jeollam


Jeollam
aktív tag

üdv. az lenne a kérdésem, hogy meddig tudom tuningolni az intel g2020 processzoromat? meddig érdemes, amíg túlzottan nem káros? feszültséget nem emeltem még..3.00 ghz alapból, most stabil 3100 Mhz-en megy.
gigabyte z8 lapban megy.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#14900) bluyoo válasza Jeollam (#14899) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát a CPU-d nem tuningolható, szorzózáras. Vagyis a BCLK emelésével valamelyest.
Az órajelből ítélve most 107-nek kellene lenni. Ami szerintem már nem égészeges.
Állítsd vissza 100-103 -ra.

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.