Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) solfilo válasza villmoska (#14300) üzenetére


solfilo
veterán

pH! teszt
Bír velük igen. A jövőbeni játékok más tészta, lehet kevés lesz a 2 mag.

Ha Pentium és 1150, akkor olcsóbban kijönnél pl egy nem tuningolható példánnyal.

solfilo

(#14302) speedydb23 válasza solfilo (#14301) üzenetére


speedydb23
senior tag

Én láttam olyan tesztet ahol 4,8Ghz-re húzták az új Pentiumot és úgy elérte az i7 4790K szintjét Crysis 3-ban...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14303) solfilo válasza speedydb23 (#14302) üzenetére


solfilo
veterán

A közeljövő játékai már elvileg nem mindig elégszenek majd meg a két szállal, meg link. Én nem kockáztatnék, főleg ha 20k-t költök procira. Nagy kár, hogy kevés frametime mérés van a tesztekben, végre lehetne erről tudni biztosat.

4,8-as tuninghoz másik hűtő és talán drágább alaplap is kellene. Szerintem nem éri meg a többletkiadást.

Mint írtam is, egy szorzózáras Pentium jobban megérné, pl egy G3220, 30%-kal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14304) speedydb23 válasza solfilo (#14303) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nekem is G3220 van, teljesen meg vagyok elégedve vele és ahogy mondtad ez árban sokkal jobb.

Csak érdekesség képpen mutattam, hogy szépen tud pörögni a 2 mag is ha meg van húzva. :R

Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem éri meg az árát a G3258, kell alá egy tuningos alaplap és persze egy rendes hűtés is ahogy te is mondod, szóval semmiképpen se ajánlott kategória. :N

[ Szerkesztve ]

(#14305) villmoska


villmoska
tag

most néztem itt a hardveron egy g3420 procit 12k ért akkor szerintetek az jobban megéri amugy lap Fatal1ty B85 Killer lesz amit még megtudok fizetni hütö pedig egy Scythe Mine 2 ha sikerül :F

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14306) solfilo válasza speedydb23 (#14304) üzenetére


solfilo
veterán

Nem is csodálom, hogy meg van vele elégedve. :K

(#14305) villmoska: Megéri 12k-ért a G3420. A lapba lenne később véve i5? Csak mert ha nem, akkor egyszerűbb lap és extra hűtés sem kell.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14307) villmoska válasza solfilo (#14306) üzenetére


villmoska
tag

igen szeretnék késöbb i5-öt venni csak most az egész gépet készülök lecserélni a fiamnak és egyenlöre nincs anyi pénzem hogy egyböl i5 legyen benne de ojan procit keresek amivel menne a ghosts ráadásul nemsokára itt az advanced és a fiam cod rajongo ezért keresgetek alkalmas procit ami nem drága :R

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14308) solfilo válasza villmoska (#14307) üzenetére


solfilo
veterán

Nem játszom ezekkel a játékokkal, kérdezz be a topicjába, vagy várj valakire, aki tudja, mi kell ezekhez a programokhoz az optimális futás érdekében.

solfilo

(#14309) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Netre kellene gép olcsón, főleg élő sportközvetítés HD, flash, youtube ilyesmik...
Használtban gondolkodom, főleg AMD, ezekben jobb az integrált videókártya (ATI HD) mint az Intelben, külön kártyát pedig nem szeretnék, nem játszom ugyanis...
Ezt néztem ki:
HP 6005 PRO SFF (2010-es gép)
Állapot használt
Processzor AMD PhenomII B59 2x3400MHz (am3+)
Chipset AMD 785G
Memória 4GB DDR3
Merevlemez 250GB sata
Optika DVD író
Grafikus kártya ATI HD4200 max. 512MB Dx10.1 alaplapi
Alaplap HP Pro 6005
PCI-E foglalat 1db 16x low profil / 2db 1x
Sata / IDE 4 / -
PCI Slot 1
Ps2 / USB 2 / 8
Com / Lpt 1 / -
Ház típus Fekvő/álló (Desktop)

Memória vegyes márka 2x2GB DDR3 1333MHz
Általában Samsung, Hynix, Kingston, Kingmax

40 ezer házhoz szállítva, 1 év garival.
Kérdésem hogy a fenti oldalak mennének vajon szaggatásmentesen ezen a gépen? Feleslegesen nem szeretnék rá áldozni egy forintot sem....nem nagy élmény akadozva nézni egy meccset....
Ez ugye "gyári" HP gép, ha probléma van vele, tudom az alkatrészeit cserélni (pl. tápegység)?, driverek, programok, frissítések elérhetők hozzá könnyen?
Egyébként jól sejtem hogy ez halk, takarékos, megbízható gép alapjában véve? (tápra ~300W PFC-t ír...)
Válaszokat előre is megköszönöm...

(#14310) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Barátom felhívott, hogy kerített egy Core 2 Duo E6750 procit, amit berakott a lapjába, de a nemtudommilyenverziójú AIDA az érzékelő fülön csak egy magot jelez (win7).

Egy 3 GHz-es Intel Pentium E6600 procit váltott vele, viszont ahogy rákerestem összehasonlításokra, ott a régi prociját ha nem is sokkal, de gyorsabbnak hozták ki. pl. [link]

Valóban gyorsabb a Pentium E6600 vagy van valamilyen előnye az E6750-nek? Mert akkor nem is éri meg kicserélnie szvsz.

read-only mode on the forum

(#14311) L1ZRRR válasza AtHoS (#14310) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

400 MHZ-val jobb, igen de clock-to clock jobb lenne ha esetleg mákos és 3.4-5 GHZ-ig fel húzza és bírja akkor előrébb van, de egyébként nem.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#14312) linuxuser666


linuxuser666
tag

Ha 2400 Mhz-en mennek a ramjaim az már tuningnak számít?
Nem lesz baja tőle a memóriavezérlőnek?
Jobban melegszik így a processzor?
2133 Mhz-en valamiért lefagy a gépem, ha azt a profilt töltöm be.

asrock fm2a88x extreme 4+
amd a10 5800k
teamgroup extreme vulcan red 2400 Mhz

(#14313) L1ZRRR válasza linuxuser666 (#14312) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Hogy tuningnak számít-e? ;] :DDD 1600 MHZ- ramnak igen, de a tieid gyárilag tudnak annyit, szóval nem.

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#14314) linuxuser666


linuxuser666
tag

Nem ram tuningra gondoltam.
Az apu-ban van a memóriavezérlő, és épp emiatt is írtam ide, és nem a ramos fórumba.
Szóval ara vagyok kíváncsi hogy ez a procinak tuning-e.
Elvileg 1866 Mhz-es ramokat támogat csak.
Mindenhol azt írják hogy a 2133 Mhz-es ramokkal jóban van ez a proci.
Kicsit félek hogy sok neki ez a 2400 Mhz, és esetleg baja lesz a memóriavezérlőnek, vagy jobban melegszik.

(#14315) L1ZRRR válasza linuxuser666 (#14314) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Ameddig feszt nem emelsz nem hinném.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#14316) honda 1993


honda 1993
senior tag

hali

vennék egy fx 8320-as black edition procit

az első kérdés hogy hol lehet ebből black editiont venni ? sehol nem írják oda hogy sima vagy black.

a második kérdés /kérés pedig hogy írjatok nekem pár komolyabb cpu hűtőt ( persze am3+ foglalatosat ) xd

ami a komolyabb tuninghoz is elegendő lesz.

a keretem 15.000 ft ( azért ennyi mert majd le fogom cserélni a gyári ventiket egy jobb minőségűre )

vagy van olyan cpu hűtő aminek nem érdemes lecserélni a gyári ventijét egy komolyabbra ?

illetve írhatnátok nekem még pár ajánlottabb alaplapot tuninghoz.

ezeket néztem ki magamnak :

ASRock 990FX Extreme3

Asus M5A97 EVO

Gigabyte GA-990XA-UD3

ezek közül melyik volna a legjobb választás ?

ha ilyen áron tudtok esetleg ennél jobbat akkor azt is írjátok le please.

azt hallottam vagy olvastam valahol hogy a gigabyte alaplapok megkönnyítik a tuningolók dolgát, míg a többi gyártónál nem minden alaplappal lehet egyszerűen biosból emelgetni a feszt és az órajelet.

ebben lehet valami igazság ?

Köszi előre is .

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#14317) solfilo válasza honda 1993 (#14316) üzenetére


solfilo
veterán

Az összes FX proci Black Edition, mindegyik szorzózármentes. A többire várj olyan fórumtársat, aki ért hozzá. :)

solfilo

(#14318) honda 1993 válasza solfilo (#14317) üzenetére


honda 1993
senior tag

koszi :)

XD alias IKSZDé

(#14319) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Kellene egy kis segítség, már alaplapos topikba írtam de nem tudtak biztosat mondani. Mikor elindítom a gépet akkor néha ez az üzenet fogad 10ből kb 2x , 3x de van mikor nem. A procim X2 550-ről van állítva X4 B50-re. Majdnem másfél évig ment így hibátlanul és pár hónapja elkezdte ezt csinálni, mi lehet ? Hogyan lehetne orvosolni ?

(#14320) Apollo_21 válasza Maxell014 (#14319) üzenetére


Apollo_21
addikt

Esetleg alapra állítva a procit..úgyis csinálja? ill 3 maggal? ha ott nem jelentkezik akkor problem solved...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#14321) AtHoS válasza L1ZRRR (#14311) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót.

Barátom nem kíván tuningolni, mivel nincs rá szüksége, így ment vissza a Pentium E6600. Viszont most már ennél is csak 1 magot ismer fel a win7. Javasoltam neki egy újratelepítést, aminek örült is, mert valami youtube letöltő progi kavart nála egy ideje ami bosszantotta is.

read-only mode on the forum

(#14322) Maxell014 válasza Apollo_21 (#14320) üzenetére


Maxell014
senior tag

de miután ilyenkor sikerül 4 maggal elindítanom akkor gond nélkül megy csak az indítással van ilyenkor baj

(#14323) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nem flame indítás képpen..de megrögzött AMD-s ként, megfordult a fejemben hogy a fél éve vett 1155ös 3570K-ról visszatérjek AMD-s vonalra fx 9370re....teszt kimaradhat a válaszokból..az nemkell!
Hús vér felhasználó gondolatai/meglátásai..játék/melegedés/vga kihasználás..és ilyesmik érdekelnének.

Tehát egyszóval hogy egy 4,5 re rántott I5 3570Kval szemben mennyivel marad el egy Fx9370es.
Az am3om ra és az utánna következett fm2 es rendszeremben is jelenlévő 7870 ill a mostani 7970el is I5 használat során bő 20-30fps megugrás is lett..és jobb kihasználtság..ha a visszaváltás most min és átlag fps esést illetve vga használat visszaesést produkál már nemis érdekel.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#14324) Zsivaagoo válasza Apollo_21 (#14323) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ne valts vissza!
Plane jatek eseteben ne. (FX-bol a 8320\8350 ami megeri.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14325) Apollo_21 válasza Zsivaagoo (#14324) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem váltok nyugi, csak kísért a múlt:) Hívogat; csábítgat..bár tudom a kis lelkem mélyén hogy ráfáznék:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#14326) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok.

Rossz proci okozhatja azt a tünetet hogy a bekapcsolásra abszolút nem reagál a gép? Van egy AMD A10 5800K-m... AsRock alaplap...egyik napról a másikra nem jött ki belőle kép egyik kimeneten sem. Majd végül már a bekapcsolásra sem reagált. Elküldtem gariztatni az alaplapot...hátha az döglött meg...közben vettem egy új lapot... FM2+ AsRock....nos itt ugyan az a tünet... összerakom a gépet...semmi reakció a bekapcsolásra...és az új alaplap működött, kipróbált darab.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#14327) speedydb23 válasza HolyFire (#14326) üzenetére


speedydb23
senior tag

Lehet nagyon hülyén hangzik de a bekapcsoló gomb nem lehet, hogy megadta magát?

(#14328) HolyFire válasza speedydb23 (#14327) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Nem.... Ha a két kis tüskét az alaplapon összezárom egy pillanatra...akkor sem indul el.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#14329) Zsivaagoo válasza HolyFire (#14326) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tap nagyon gyanus. :K

De ha van boot-ra utalo hang, ledek villannak, HDD felporog, akkor lehet, hogy az IGP adta meg magat az APU-ban. (Olvastam mar ilyet.)

====
Asrock pedig nem ajanlott AMD ala.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14330) HolyFire válasza Zsivaagoo (#14329) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Az a legviccesebb hogy a tápom egy Antec HE430 Neo...egész jó bár nem mai darab. Kipróbáltam egy másik gépben...Core2Duo E2XXX, nem tudom pontosan...az a gép tökéletesen elindult azzal a táppal amivel nekem az A10 nem...pedig korábban vagy 1 évig ezzel az Antec táppal használtam.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#14331) speedydb23 válasza HolyFire (#14330) üzenetére


speedydb23
senior tag

Az a táp Seasonic belsőre épít, ami köztudottan a világ legjobb táp elektronikát gyártó cég...

[ Szerkesztve ]

(#14332) HolyFire válasza speedydb23 (#14331) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Igen, tudom... nem is két filléres darab volt. :)

De most az elsődleges kérdés hogy a halott A10 okozhatja-e azt hogy nem indul be a gép??? Kurva nagy balszerencse lenne hogy ha az új alaplap halott lenne... Nem tudom kipróbálni a procit sajna senkinél sem...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#14333) Zsivaagoo válasza HolyFire (#14332) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kérj kölcsön egy VGA kártyát és lesd le azzal. (Lehet, hogy csak az IGP halt meg az APU-ban, ez meg garanciális csere alapja. :K )

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14334) HolyFire válasza Zsivaagoo (#14333) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Megpróbálom azt is. De amúgy ha meghalt benne az IGP...az okozhatja ezt hogy meg se nyikkan az egész masina?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#14335) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok!

Egy AMD 965 BE még egy év garival + egy TX2-s hűtővel mennyibe lehetne eladni?

Előre is köszönöm!

(#14336) bluyoo válasza Romeo619 (#14335) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás toic-ban beárazzák neked. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14337) okipoki


okipoki
aktív tag

Hali!

Új vagyok még erre felé azt szeretném tudni ,hogy a 4 mag helyett miért csak 2 magot észlel?
Régebben 4 magot észlelet ,csak most ideje volt ,hogy újra tegyem a windows.

[ Szerkesztve ]

(#14338) Picturemaker válasza okipoki (#14337) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha jól emlékszem ez a proci Piledriver alapú, két modulos. Tehát jól írja ki, két mag (modul) - 4 szál.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#14339) villmoska


villmoska
tag

Sziasztok segitség kellene venni szeretnék egy Fatal1ty B85 Killer lapot ehez akarok venni egy i5 4590 processzort ez a processzor csak bios frissités után müködne a lappal, anyira bekapcsolna a lap hogy tudjam frissiteni a bioszt vagy egyáltalán be sem indulna ezzel a processzorral? :F

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14340) speedydb23 válasza villmoska (#14339) üzenetére


speedydb23
senior tag

Előtte kell frissíteni a biost egy másik procival.

(#14341) villmoska


villmoska
tag

"A Pentium G3258 processzor érdekessége, hogy mind a ma használt 8-sorozatú, mind az új 9-sorozatú lapkakészletekkel használható" ezt a cikket taáltam de ennél is frissiteni kell a bioszt az alaplap honlapja szerint akkor most ennél a processzornál melyik igaz ? mert olyan processzorom nincs amivel bioszt tudnék frissiteni elsőnek

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14342) speedydb23 válasza villmoska (#14341) üzenetére


speedydb23
senior tag

Már meg vetted az alaplapot egyébként?
Mert szerintem gyárilag 1.4 bios-al kerül a boltokba, de lehet tévedek...

Most nézem nincs is 1.4 bios az Asrock oldalán... 1.5 támogatja leírás szerint a G3258-at, pedig 1.4 van írva a support fülnél...

Na ezért nem veszek Asrock-ot. :W

[ Szerkesztve ]

(#14343) jookomak válasza villmoska (#14341) üzenetére


jookomak
őstag

Vegyél inkább 4570-et, vagy 4670-et. Ha nem tuningolsz, akkor fölösleges a legújabb szériás procit venni. Vagy menj a proci topikjába, és kérdezd meg, hogy ki csinálna neked egy bios frissítést a saját procijával 3 sörért cserébe.

(#14344) villmoska


villmoska
tag

még nem vettem meg az alaplapot. de a jövöhéten érkezik ( na mostmár tényleg nem tudom mit csináljak.)

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14345) villmoska


villmoska
tag

amugy szerintetek az i5 4570 sokkal kevesebbet tud mint a 4590 ?

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14346) villmoska


villmoska
tag

valaki segitsen

Intel® Xeon® Processor E3-1225 v3 (8M Cache, 3.20 lenne jo az alaplaphoz ugy hogy nekeljen biost frisiteni ez van ojan jo mint az i5 4560?mert az i5 nél bios frisités kell nekem és a héten már megjön a lap Fatal1ty B85 Killer :F :F valaki segitsen nemértek hozzá

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#14347) Romeo619 válasza bluyoo (#14336) üzenetére


Romeo619
senior tag

köszöntem :R

(#14348) shteer válasza villmoska (#14346) üzenetére


shteer
titán

ojan :Y neked nem új proci+lap kellene elsősorban

cpu support list:
1150 Xeon E3-1225V3(C0) Haswell 3.2GHz 8MB 84W All

igen, kezeli. bármelyik meglévő bios-szal

..szerintem jónak tűnik

(#14349) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok! A mai napon vásároltam egy AMD FX 8320 processzort. A következő konfigba lett téve: Gigabyte 970 ultra (100%, hogy támogatja a cput, azt direkt megnéztem a honlapon), táp: corsair vs 650, Corsair 1600mhz. Bios reset, utána új procit betettük és a gép ahogy elindult egyből le is állt. Próbálgattuk a ramokat másik ramportba átpakolni, de semmi... Régi proci (phenomII X3) vissza és a gép egyből elindult. Próbáltuk proci nélkül is elindítani úgy is elindult, igaz, hogy csak fekete képernyő jött be, de a ventilátorok felpörögtek. Ötlet? Proci lesz a gond?

Visca el Barcelona!

(#14350) shteer válasza CsigaGyilkos (#14349) üzenetére


shteer
titán

BIOS a legfrissebb?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.