Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) birmar2 válasza jookomak (#14600) üzenetére


birmar2
csendes tag

A CPU ventivezérlés AUTO-n van.
Igen, a cpu fan1-be van dugva.

(#14602) birmar2


birmar2
csendes tag

Beszéltem Lec-el. Azt mondta, hogy a hűtő miatt ne aggódjak, nem hibás, ez portalanító funkció.

Javasolta, hogy frissítsem a BIOS-t, azóta nem kapcsolt le a gép Prime95 alatt.

Egy BIOS okozhat ilyesmit?

(#14603) birmar2


birmar2
csendes tag

Közben rajottem, nem a BIOS volt a ludas. Ugye frissitesnel minden a default értéket kapja meg, én meg piszkáltam a memóriákat előtte.

[ Szerkesztve ]

(#14604) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok a kérdésem hogy i3 330m processzort lehet e tuningolni sony vaio laptopba van e erre esetleg valami program köszönöm :U

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#14605) Gerizs96


Gerizs96
csendes tag

Sziasztok!

AMD Phenom II X4 965 Black Edition (3,4 GHz) egy MSI 970A-G45 lapban van. Az alaplap honlapjáról rendesen feltelepítettem minden drivert: chipset..stb de valamiért nem működik rendesen. A játékokban alacsony az fpsem és nem futnak rendesen. Onnan tudom, hogy a procival van gond, hogy a windows élmény index 3.9-re értékelte pedig régen 6.9 volt. Próbáltam újra húzni meg minden, de semmi. :W ötlet?

(#14606) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Proci tuning garancia vesztéssel jár, igaz?

(#14607) Picturemaker válasza -secret- (#14606) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem feltétlenül. Ha direkt OC-s procit veszel, akkor nem. Ha esetleg bizonyíthatóan agyonfeszelted a CPU-t, akkor igen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#14608) shteer válasza Picturemaker (#14607) üzenetére


shteer
titán

hogyan bizonyítható?

gyakorlatilag ha nem ég meg, nem bizonyítható - az égés meg amúgy is garivesztést jelent OC-tól függetlenül

..szerintem jónak tűnik

(#14609) Picturemaker válasza shteer (#14608) üzenetére


Picturemaker
őstag

Végülis ez a lényeg. Csak akkor bizonyítható ha kicsit szenes. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#14610) fbeni91


fbeni91
tag

Hali srácok lehet h kérdezték már de a mostani problémám nagyon fel tolta a fejem...... :W

Aki tud értelmes MONDOM ÉRTELMES VÁLASZT adni az segítsen!! :R

Proci: Intel Xeon X5450

Alaplap: MSI G41m - P26

711 Micro kóddal frissített Bios!

Táp elegendő "Chieftec 550W"

Hiba a következő:-----

Bizonyos idő elteltével "5-10" Perc után pl játékban 200FPS-ről le esik 5-10FPS-re!!

Azt már kivadásztam, hogy a proccesor a ludas, ugyanis a következő jelenséget produkálja:

3000MHz-ről előre bejelentés nélkül, le esik 600MHz-re!!! :W

Proci hőmérséklete is meg felelő 50-55 fok terhelés alatt!

MMT progival készített shotot mellékelem!

Ötlet? Tapasztalata van valakinek? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14611) fbeni91 válasza menjapipaba (#14592) üzenetére


fbeni91
tag

De azt jelenti, mivel a proci vga support listájában szerepel a karid, így elvárható h együtt működjön vele!

A második kérdésedre pedig a válasz: Nincs alaplapi integrált VGA, az a CPU -ban van. Az alaplapi kimenetek ezt hivatottak kiszolgálni.

(#14612) apfelkristof válasza fbeni91 (#14611) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék a notebookomba egy új processzort venni. Találtam is egy Intel core i7 2620M típusút. Kollégák egy másik fórumban azt mondták tökéletes lesz a gépembe. Viszont sajnos a processzort csak postázva tudnám megkapni, ráadásul olx-en találtam a processzort (itt már 3-szor ráfáztam az előre utalásra). kértem a képeket a processzorról, mivel én nem értek hozzá valaki megtudná mondani nekem, hogy a külseje alapján, nincs-e valami hibája? Gondolok itt pl. letört sarokra vagy esetleg elszineződésre, sajnos fogalmam sincs mit kéne ilyenkor nézne. Állítólag tökéletesen működik, 18000 Ft-ért odaadná az illető. Előre is köszönöm!

(#14613) reset válasza apfelkristof (#14612) üzenetére


reset
senior tag

Hát szemre jónak tűnik... :) Ezzel összehasonlíthatod...

(#14614) apfelkristof válasza reset (#14613) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :) Akkor bepróbálom, hátha most kapok is valamit a pénzemért :D

(#14615) apfelkristof válasza apfelkristof (#14614) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Még egy kérdés, ez a processzor, egy alaplaphibás Asus laptopból lett bontva. Ez jelenthet valami rosszat ha alaplaphibás volt a gép?

(#14616) fbeni91 válasza fbeni91 (#14610) üzenetére


fbeni91
tag

Meg oldódott a probléma 4 óra agyalás után hajnali fél 4-kor... :D

A processor gyárilag be volt állítva h 63fok-nál le vegye a telyesítményt!

ezért esett le 600mhz-re a proci telyesítménye! sajnos kevés volt neki az artic cooling freezer 7......

Így most tökéletesen hiba nélkül megy 3GHz helyett 2GHz-n! :)

barátommal meg őszültünk mire rá jöttünk :W

PROBLÉMA MEG OLDVA! :) :R

(#14617) reset válasza apfelkristof (#14615) üzenetére


reset
senior tag

Ezt így nehéz megmondani. Nem feltétlenül jelenti azt, hogy a CPU is meghibásodott. A kép alapján (ha a kép a hirdetésben szereplő prociról készült...) megsülve, fizikailag megrongálva nincs - de hát ez még nem mindenre garancia. Itt egyedül az eladó megbízhatósága jelenthetne valamit / de hát ő pedig ismeretlen...

(#14618) drumkiller


drumkiller
csendes tag

szevasztok! nem vagyok túl jártas de némi rálátásom azért akad a dolgokra azért lenne kérdésem. Mennyire jók az ilyen APU-s AMD-k? Van olyan ami felváltja az öreg HD 5670-est? ki kellene hoznom egy gépet 100 alatt, nyílván nem GTA5-özni szeretne az illető full hd-ban és kockaként megváltani a világot, renderelni sem videót, néha egy két öregebb játék (nem maxon) aztán annyi. ÉRdemes e beleugrani egy ilyen A8 A10-be mert akkor ott a cpu+gpu egyben vagy inkább külön proci külön kártya? nem kell a legdrágább. nézegettem ilyen cpu compare, gpu compare oldalakat de... :) a többit megoldom persze (én régóta nem újítottam és sose játszok, egy kiszuperált AMD X2 250 ketyeg zeneírásra, azóta nem követtem nyomon a dolgokat...)

(#14619) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! 478-as foglalatú alaplapba P4P800-X bele lehet tenni egy 775-ös E3300 processzort valamilyen átalakítóval?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#14620) b0077


b0077
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Amd FX-8350-es procit. Az problémám vele, hogy az összes webáruház illusztrált képpel dolgozik, van amelyik terméknevébe beleírják ,hogy Black Edition vagy amelyikbe nem, de a képen lévő dobozon szerepel vagy épp esetleg fordítva. Árban szinte nincs különbség ezek között csak ami az eltérő üzletekből adódik. Az lenne a kérdése, hogy létezik ebből egyáltalán olyan ami nem Black Edition, érdemes odafigyelni egyáltalán ezekre, vagy az összes üzlet ugyan azt a processzort árulja?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#14621) Picturemaker válasza b0077 (#14620) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Csak BE létezik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#14622) Gabrikovics válasza b0077 (#14620) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Mindegyik FX proci nyitott tehát szorzózár mentes , olyan verzió létezhet ami OEM az hűtő nélküli ( a gyári amúgyis gyenge majd'mindenki lecseréli )
A boltok árai közötti eltérést a beszerzési forrás és a beszerzési időpont szórása adja !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14623) b0077 válasza Picturemaker (#14621) üzenetére


b0077
tag

Köszönöm! :)

(#14624) b0077 válasza Gabrikovics (#14622) üzenetére


b0077
tag

Köszönöm! Akkor nyugodtan megvásárolhatom bárhonnan. OEM-ről tudtam, olyat is szerettem volna, mivel a hűtő gyengeségeiről olvastam már én is, és nekem amúgy is van komolyabb ASUS hűtőm. De sajnos az OEM szinte semmivel sem olcsóbb mint a BOX kivitel ahogy láttam. Ez mutatja is a gyári hűtő értékét... :)

(#14625) korn válasza fbeni91 (#14616) üzenetére


korn
aktív tag

Akkor miért nem a proci feszültségen csökkentettetek? 3Ghz-en simán el szoktak szaladni minusz 0.1 vagy akár 0.15V-tal kevesebbel. Ez a gyakorlatban 1V és 1.1V közötti proc feszt jelent kb. Tudni kellene az alapfeszültségét a procinak. Hwinfo nevű progi megmondja, vagy aida64. Ez a fesz csökkentés ér annyit hőfokban, mint a 3Ghz-ről 2Ghz-re csökkentés.

(#14626) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem. Volt már itt picit előbb téma a T vagy S i7, azaz az alacsony TDP-s proci. AMD vonalon létezik ilyen, ami viszonylag nagy teljesítményt kínál alacsony fogyasztás mellett?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14627) bluyoo válasza capulet75 (#14626) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az AM3+ foglalatba az új FX-ek közül az "E" jelölésűek. Pl. az AMD FX-8320E.
FM2 / FM2+ foglaltba pedig a "T" jelölésűek. Pl. az AMD A10-6700T

Bazinga!

(#14628) capulet75 válasza bluyoo (#14627) üzenetére


capulet75
addikt

Ez az A10 mennyire erős CPU? Elég lehet egy jó VGA mellett (nem ultra high módban de magas részletességgel) a mai játékokhoz? Az A10 ugye már integrált VGA-s az FX pedig nem (most lehet h hülyeséget írtam)? Azon gondolkozom hogy egy kellően méretes borda ( HR2 vagy pl egy Prolimaltech SM vagy egy 120 UE) passzív módban elég-e egy ilyen low procihoz?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14629) bluyoo válasza capulet75 (#14628) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát annyira nem combosak az AMD APU-k. Az FX-ek jobbak. Pl.: AMD A10-6700 vs FX-8320.
Jól írod, az FX-ben nincs iGPU, az A10-ben meg van.
De hogy pontosan mire elég kérdezz rá az AMD A10, A8, A6, A4 5xx0/6xx0 Trinity/Richland APU, és a AMD A10, A8, A6, A4 7xx0 "Kaveri" APU topic-okban (attól függően hogy melyiket választod). Ott a felhasználók elsőkéből tudnak neked infót mondani.
Nem térítés miatt. :D De ha már alacsony fogyasztás, tuning nélkül, miért nem egy szorzózáras Intel?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14630) capulet75 válasza bluyoo (#14629) üzenetére


capulet75
addikt

Csak körbejárom a témát, :) nincs szükségem az iGPU-ra, ezért kérdeztem. Szokás szerint a Szent Grált keresem, amit persze nem fogok megtalálni, de izgalmas maga a folyamat is, meg egy kicsit visszarázódom a témába. Kimondottan bosszant hogy itt a szomszédban egy srác 200DKK-ért árul egy 860-ast ami durván 8k HUF. Hajlok a csábulásra. :) Vagy veszek egy K-t ha már úgy is lesz..om a takarékos gépet. A szorzózáras CPU nem alternatíva ami nem T-S, sima nem kell, akkor már K. Persze a low TDP-nek lett volna a mellékhatása a passzív hűtés, de hát itt van egy csomó kihasználatlan megmaradt cucc még régről: procira vízhűtés, egy TRUE, ventik, ect...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14631) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

-

[ Szerkesztve ]

(#14632) bluyoo válasza capulet75 (#14630) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem. :)
"A szorzózáras CPU nem alternatíva " Pedig az lenne az arany középút, a fogyasztás/melegedés, és a teljesítmény tekintetében is. Legtöbbször árban is. Persze ha csak az Intel palettáját nézzük, ugye az FX CPU-k elég olcsók.
Egy sima szorzózáras I5-öt, szerintem gond nélkül lehűthetsz passzívan/fél-passzívan. Bár értelmét nem nagyon látom, egy minőségi, leszabályzott ventinek semmi hangja nincs.
Pl. Stunts666, Alpenföhn Brocken + i5-3570 -el.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14633) capulet75 válasza bluyoo (#14632) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor úgy kérdezem: te mit ajánlanál mondjuk 70-80-ból (lap+proci).

-A lap micro v mini (ha lehet wifis, de kártyát végül is lehet venni).
-Mindegy h Intel v AMD.
-Nem ragaszkodom az újhoz, ez nem szempont.
-A fogyasztás sem annyira releváns (persze az alacsonyabb jobb de ne kössük meg a kezünket ugye).
-Ki kell szolgáljon egy kb 7970 v jobb VGA-t.
-És persze még minden változhat.... :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14634) bluyoo válasza capulet75 (#14633) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus H97M-PLUS + INTEL Core i5-4590.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14635) capulet75 válasza bluyoo (#14634) üzenetére


capulet75
addikt

Hmmmm... :K Ez így jónak tűnik.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14636) corsagsi89


corsagsi89
csendes tag

Sziasztok!

Állítólag az C2D e6700 2,66GHz Processzort fel lehet húzni 3,6GHz-ig.
Valaki tud erről bővebb infóval szolgálni, esetleg egy segítségnyújtással?

(#14637) solfilo válasza corsagsi89 (#14636) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Itt a topicod. :)

solfilo

(#14638) Gabrikovics válasza capulet75 (#14635) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

[ASUS M5A99X EVO R2,0] + [AMD FX-8320] + kell egy hűtő 4,2-4,4 GHz mindent visz :C

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14639) bluyoo válasza Gabrikovics (#14638) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Passzívan? Alacsony TDP mellett?

Bazinga!

(#14640) Gabrikovics válasza bluyoo (#14639) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Van megmaradt vízhűtése ! " Undervoltozva " is viszi az FX a 4,0 GHz-et ha K-s proci felé is kacsingat a végén úgyis a max teljesítmény lessz a végcél :D

" Hajlok a csábulásra. :) Vagy veszek egy K-t ha már úgy is lesz..om a takarékos gépet. A szorzózáras CPU nem alternatíva ami nem T-S, sima nem kell, akkor már K. Persze a low TDP-nek lett volna a mellékhatása a passzív hűtés, de hát itt van egy csomó kihasználatlan megmaradt cucc még régről: procira vízhűtés, egy TRUE, ventik, ect..."

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14641) capulet75


capulet75
addikt

Igazából találtam egy Impact VI-ot 28-ért, az elég jó árnak tűnik. Ha meglesz, keresek bele egy procit de nagyon valószínű hogy a 4590 lesz. Később talán valami K, de csak talán. Nem akarok túl sok pénzt erre költeni, a komplett gép úgy is drága lesz. Az a víz meg csak egy kis kompakt, inkább a passzív nagy borda, max rárakok egy Scythe-ot, az hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14642) bluyoo válasza Gabrikovics (#14640) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ami tök felesleges egy szorzózáras Intel felé! ;]
Mondjuk a AMD FX-8320E / FX-8370E megjelenése talán megérne egy misét ...
De a mITX méret felmerülése el is döntötte a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#14643) Gabrikovics válasza bluyoo (#14642) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Csupán azért irtam alternatívának hogy meghalgattassék a sötét oldal is :DD
A vélemény szabadságát úgyis egyre jobban korlátozzák :W

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14644) bluyoo válasza Gabrikovics (#14643) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból AMD CPU-tól (is) indult a beszélgetés. ;) Demokrácia van itt kérem szépen! :DDD

Bazinga!

(#14645) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Abszolult nem kötekedésként írom DE ! Sohasem értettem hogy valaki egy 200w+ VGA-hoz miért akar egy 60w- CPU-t hozzárakni azzal a kijelentéssel hogy alacsony fogyasztásu gépet akar ha 60w- CPU akkor egy 100w- VGA és tényleg alacsony fogyasztásu passzív hűtésü gépet tud összerakni ha meg 200w+ VGA akkor egy 100w+ CPU és akkor nagyteljesítményü PC a kettő közötti 150w az havi 400 forint többlet amit meg akar spórolni de az új gép összerakása közben elköltött 200000 forintot meg nem sajnálja :W
Álszentség ! Szerintem .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#14646) capulet75 válasza Gabrikovics (#14645) üzenetére


capulet75
addikt

Kérlek szépen egy 7770 kb 100w-ot fogyaszt. Ha a CPU 60-at és a rendszer többi része összesen 140-et (nagyon max) akkor az össz 300w elég korrekt. A TDP nem a fogyasztás, hanem a hőtermelés miatt releváns, ha lehet akkor egy teljesen passzív rendszert hoznék létre. És 300-as passzív tápot könnyebb találni mint 500 felettit. Persze ez csak elképzelés, ezért jöttem ide hogy tisztázzam mennyire releváns. Nem igazán érdekel a villanyszámla, én fizetem, ráadásul zöld áram, úgy hogy ennyi. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14647) Land


Land
veterán

Üdv!

A régi Athlon CPU alá kellene olcsó hőelvezető paszta. Melyiket ajánljátok? Pesten venném meg. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#14648) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Hol találok szájbarágós segítséget processzor tuninghoz? Egy intel 4790k lenne Z97-Pron.. Szóval adott lenne a rendszer csak szájbarágós segítség kellene :/ :P
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Szerk.: érdekelne, ha tudnék beszerezni egy réz lemezt ami elvezetné a hőt érdemes lenne beszerezni? Gondolatom onnan eredt, hogy itt olvasottak alapján hamar melegszik a proci. Na most ahol dolgozom ott van lehetőség vágni réz lemezt és arra gondoltam vágok magamnak egyet esetleg menetet fúrok bele hogy jobban rá tudjam valahogy szerelni... szerintetek megéri, van értelme? Ez csak holmi féle elgondolás részemről mivel a réz jól elvezetné a hőt...

[ Szerkesztve ]

(#14649) Picturemaker válasza Blindfish (#14648) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Haswell topik, tele tuningőrültekkel. :)

Mit és hogyan és miért akarsz azzal a rézlemezzel?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#14650) Blindfish válasza Picturemaker (#14649) üzenetére


Blindfish
tag

Arra gondolatom, hogy egy réz lemezt beteszek a proci és a hűtő közé ami talán jobban átadja a hőt, vagy rosszul gondolom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.