Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) BlackDemon


BlackDemon
csendes tag

Megoldódott.

(#1152) Joe1 válasza dethroner (#1148) üzenetére


Joe1
tag

Full Cover a teljes képernyőt lefedi, a széleit is. Amikor ráteszed, középen nyomd meg egy pillanatra, a szélei felé folyamatosan kinyomja a levegőt, törlővel rásegítel és a teljes felület tapadni fog. Egyébként jó amit rendeltél, remélhetőleg a valóságban alul kisebb lesz a fekete csík.

(#1153) Bodz válasza BlackDemon (#1150) üzenetére


Bodz
nagyúr

Névjegyek/Beállítások/Telefonos fiókok/További beállítások/Hívóazonosító vagy Beállítások/Alkalmazások/Rendszeralkalmazás-beállítások/Hívásbeállítások/További beállítások/Hívóazonosító

[ Szerkesztve ]

(#1154) BlackDemon válasza Bodz (#1153) üzenetére


BlackDemon
csendes tag

Köszönöm a második verzióval megoldódott. :R

(#1155) hatvanil


hatvanil
csendes tag

Sziasztok! RN8-om van. Megfrissítette magát a legújabb 11.0.10-es MIUI-val tegnap. Azóta nincsen mobilnet rajta, a WIFI is kb 5 perc után kikapcsol, majd véletlenszerűen visszakapcsol. Csináltam utána többször gyári alaphelyzetre visszaállítást, de nem segít.
A korábbi 11.0.9-es MIUI-ra pedig nem tudok visszaállni.
Nálatok működik ez 11.0.10-es MIUI update?

(#1156) hatvanil válasza hatvanil (#1155) üzenetére


hatvanil
csendes tag

Válaszolok a magamnak.
A Redmi Note 8T fórumban megírták a megoldást. Az APN beállításokban IPv4/IPv6 -ra kell beállítani valami protokollt. Ettől meggyógyult.

(#1157) kisspall


kisspall
aktív tag

Érdemes egyáltalán feltenni ezt a frissítést? Hoz valami pozitívumot? Mert lehet, hogy inkább kihagyom. Jól működik most, nem szeretnék nyűglődni vele. (11.0.9 Global van rajta)

(#1158) kovacss72 válasza kisspall (#1157) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Lehet placebo, de nálam gyorsabbnak tűnik a rendszer.

(#1159) Tökimanó válasza kisspall (#1157) üzenetére


Tökimanó
senior tag

A pirossal bekarikázott rész eddig olvashatatlan volt. Fekete alapon fekete betűk miatt. Most végre normálisan használható lett.

(#1160) MDanny válasza kovacss72 (#1158) üzenetére


MDanny
senior tag

Érezhetően gyorsabbnak tűnik, a bekapcsolás sem tart olyan sokáig, mint előtte. Ez az IPv6 dolog eléggé meglepett, de szerencsére hamar észrevettem, hogy mi nem stimmel. Sajnos a DIGI VoWiFi továbbra sem működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1161) kisspall


kisspall
aktív tag

Frissítettem közben. Aztán meg akartam nézni megy-e a mobilnet, nem lehetett bekapcsolni, egyszerűen nem reagált, lefagyott az egész, a bekapcsológomb hosszú nyomásával tudtam újraindítani. Közben hangosan .....fohászkodtam. :B De azóta nincs vele semmi gond. Én is gyorsabbnak érzem.
Köszönöm a válaszokat.

(#1162) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok! Valakinél produkált ilyet a rendszer? :DDD

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#1163) hhgygy válasza hatvanil (#1155) üzenetére


hhgygy
senior tag

A Miui fórumon valaki azt mondja, hogy ez béta stable verzió. Meg is kérdezték, hogy WTF?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1164) banda1981


banda1981
aktív tag

https://www.notebookcheck.net/MIUI-12-update-arrives-for-the-Redmi-Note-8-and-Redmi-Note-9-Pro-Max.496298.0.html

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1165) hhgygy


hhgygy
senior tag

Ezer éve használok mindenféle ketyeréket, de én vagyok a lammer vagy tényleg nem lehet állítani a képarányt az N8t kameráján?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1166) kisspall válasza hhgygy (#1165) üzenetére


kisspall
aktív tag

Megvan már? :)
Fénykép módban ha megnyomjuk a 3 csíkot a sarokban, akkor máris ott van, nem is kell belemenni a Beállításokba.

(#1167) hhgygy válasza kisspall (#1166) üzenetére


hhgygy
senior tag

OKé, Camera frame, de nem látom, hogy mi mennyi...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1169) hhgygy válasza kisspall (#1166) üzenetére


hhgygy
senior tag

Kösz és bocs a káromkodásért, de ezt nagyon elcseszték szerintem.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1170) dethroner


dethroner
veterán

Hali!
Megjött a muternak szánt Note 8 :) Ismerkedési fázis veszi kezdetét. Wifin sebességteszt alatt az miért van, hogy a teszt elején a letöltés kb 220megabit, majd lassan visszaesik kb 100-ra, néha egész 70-ig ?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1171) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Mostanában nem néztem felétek, mert sok a meló. A telefon meg végzi a dolgát a xiaomi.eu rom-al.
Káromkodást mellőzzétek légyszi a topicban, mert ha meglátom, törlöm! Visszaesőknek komolyabb szankció jár.

Egyedi, kontaktokhoz beállított csengőhangokkal mi a tapasztalatotok?
Egy fórumtársnak folyton elfelejti a telefon a beállított dallamokat, nekem meg most a xiaomi.eu-n már a beállítások sem mennek, mert hibaüzenetet dob.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1172) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Kollegamnak a szoban forgo telefonja, es az android auto arm64-v8a verziojat feltelepitve, nem jelenik meg az ikonja.
Pedig megneztem a telefonnak Cortex A53 as procija van, az ugye 64 bites, tehat azt szedtem le.
Mi lehet megoldas ott?
Elnezest az ekezet nelkuli irasert.

(#1173) yoshimo


yoshimo
csendes újonc

Sziasztok! Szeretnénk vásárolni egy sima note 8-at. Az egyik webáruház azt írta, a modellszámot nem tudják, csak az EAN számot. Valaki meg tudná mondani, hogy az EAN: 6941059630876 számú modell csak M1908C3JG lehet, vagyis van benne B20? Köszönöm!

(#1174) dethroner válasza yoshimo (#1173) üzenetére


dethroner
veterán

Az enyém például 6941059630883 és van benne B20

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1175) Szabolcs2


Szabolcs2
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek megállapítani, hogy a Mediamarkt Redmi 8T-je vajon tudja e a b20-at? Vagy az Euronics-é? Előbbinél most vitték le az árát és inkább venném meg egy ilyen nagy üzletláncnál, mint mindenféle webáruházban, mert a garanciaérvényesítés egyértelműen megy - csak beviszi az ember és kész.

Először az Alzáról rendeltem, de szerencsére napokig nem küldték, így vissza tudtam még mondani, miután felvilágosítottak ennek fontosságáról. Egy másik webshop pedig b20-al hirdeti magát, de sok panasz van rá, hogy a bolgár, meg román piacra szánt verziókat adják itthon el.., és amíg nincs vele probléma, minden szép és jó, de ha garanciáztatni kell, akkor megakad a történet.

Az MédiaM-nek már írtam tegnap, de nem reagáltak még és tartok tőle, hogy elfogy a shopból, azért is kérdezek itt rá, hátha egyértelmű a válasz.

(#1176) Laca0 válasza Szabolcs2 (#1175) üzenetére


Laca0
addikt

Menj be a médiába vagy az euronics-ba és nézd meg. Vagy rendeld meg és ha nem jó, akkor küld vissza elállással. A visszaküldési költséget bukod, de annyit megér a B20. Egyébként ezek az áruházak szerintem nem árulhatnak nem magyar piacra szánt termékeket, így lennie kell benne B20-nak. 99%

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1177) Szabolcs2 válasza Laca0 (#1176) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Én is úgy gondolom, hogy 99% - egy ilyen multi nem bohóckodik ilyen apróságokkal, de azért biztos, ami biztos alapon rákérdeztem..Falun élek és ezért nem mentem volna be a városba, ha a hét elején úgyis megyek, de az akció ma éjfélig tart, így mindenképpen meg kell rendelnem, ha itt akarom megvenni és majd az áruházban átveszem.. (két napja még valóban 70e fölött volt az ára).

A telefonos ügyfélszolgálaton nem tudták megmondani, a kérdést sem nagyon értették, az emailra meg még nem válaszoltak, ezért megrendelem így és ha mégis az 1% jönne be, akkor visszaviszem. :)

(#1178) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Hívás közben, ha kilépek a menübe a telóval lenémítja a mikrofont a telefon, a másik oldalon ilyenkor nem hallanak semmit. Mi okozhatja ezt? van valakinek ötlete ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1179) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Nektek érzetre nem merül a teló túl gyorsan? Nem állítottam be szinte semmit rajta, muternak lesz ajándékba karácsonyra, csak addig próbálgatom néha :) Repcsimódban 200mA a fogyasztása a rendszernek? Vagy valami eszi az aksit?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1180) hhgygy válasza dethroner (#1179) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem átlagos használat mellett 1,5-2 nap a 8T

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1181) dethroner válasza hhgygy (#1180) üzenetére


dethroner
veterán

Ahogy mondtam, ki vol kapcsolva minden benne, repülőmódban volt. Nem is nagyon piszkáltam, mégis elég jelentősen merült. Aztán tegnap késő este kicsit bekapcsoltam a wifit, talált frissítést, és utána varázslatosan helyre állt a fogyasztás. Ahogy a képen is látszik, éjfélig elég szépen lejt az aksi fogyás, majd ott megcsinálta a frissítést és szinte vízszintesbe állt az egész úgy is, hogy attól kezdve nincs kikapcsolva a sim és a wifi se. Még így is sokkal kevesebbet fogyaszt, mint korábban, amikor minden ki volt kapcsolva. Frissítés előtt a "telefon tétlen" 75%-ot elvitt, míg azóta ez lement 30% alá.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1182) cinikis


cinikis
tag

Sziasztok, új vagyok itt a kislányomnak szeretnék venni SRN20-at, és látom írtok "B20" ról ami nem tudom mi, tehát megköszönöm ha le írja valaki mi is az, és kell-e egyáltalán figyelni arra hogy legyen? :R

(#1183) banda1981 válasza cinikis (#1182) üzenetére


banda1981
aktív tag

B20=4G
Vidéken van jelentősége az internetezéskor!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1184) hhgygy


hhgygy
senior tag

Nem mintha engem érdekelne, de megint halasztják a miui 12-t:
"The wait for the Redmi Note 8 to receive the MIUI 12 update goes on. "
Most már november a cél

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1185) kisspall válasza hhgygy (#1184) üzenetére


kisspall
aktív tag

"már november a cél"
Jó, de melyik? :F :)

(#1186) dethroner válasza dethroner (#1181) üzenetére


dethroner
veterán

Most már nagyon jól áll az aksi idő :C 24 óra standby mód, 3 %-ot evett.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1187) stanleyg


stanleyg
csendes tag

Üdv! A napokban vettem észre hogy hívásnál a hangszóró nagyon halk. Kihangositáskor minden oké, viszont rendes hívásnál max hangerőn kb annyi mint régen a minimumon.

Esetleg valami tipp?

Redmi Note 8, februárban vásárolt (Telenor)

(#1188) kisspall


kisspall
aktív tag

[kép] Note 8

[ Szerkesztve ]

(#1189) Laca0 válasza stanleyg (#1187) üzenetére


Laca0
addikt

Ki kell takarítani a beszédhangszórót. Pár nappal korábban leírtam, hogy én hogy csináltam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1190) hhgygy válasza Laca0 (#1189) üzenetére


hhgygy
senior tag

Linkelnéd is, hogy ne kelljen keresni azt a hsz-t?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1191) iMaverick válasza Laca0 (#1189) üzenetére


iMaverick
addikt

Bocsánat, hogy belekotnyeleskedek, de nem található ilyen hsz tőled... Kíváncsiságból rákerestem. :D

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1192) stanleyg válasza Laca0 (#1189) üzenetére


stanleyg
csendes tag

Ne haragudj én sem találom :(

De előre is köszönöm a gyors segítséget :)

Remélem használ

(#1193) robogo81 válasza stanleyg (#1192) üzenetére


robogo81
aktív tag

A testvér topikban volt ez.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#1194) Aurig@ válasza kisspall (#1188) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
Ez már Android 10, vagy még 9?
Érdemes egyébként feltenni?
Feleségemnek és lányomnak van Note 8.
Köszi

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1195) kisspall válasza Aurig@ (#1194) üzenetére


kisspall
aktív tag

"based on android 10"
De nem töltöttem le, mert nem voltam wifi közelben. Mostanra meg eltűnt nálam, nem tudom mi van.

(#1196) Aurig@ válasza kisspall (#1195) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi, lehet később majd visszakerül.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1197) Laca0 válasza robogo81 (#1193) üzenetére


Laca0
addikt

Bocsánat! Tényleg a másik topicban írtam! A link helyes.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1198) Joe1 válasza Laca0 (#1197) üzenetére


Joe1
tag

"Speaker cleaner a neve, kék ikonos hangszóró tisztító app "
Van több kék ikonos is, ez a jó app?

(#1199) dethroner


dethroner
veterán

És a beépített hangszóró tisztító, nem lehet jó?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1200) banda1981 válasza dethroner (#1199) üzenetére


banda1981
aktív tag

Az nem a beszédhangszórót tisztítja.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.