Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) LK válasza Moki2 (#1600) üzenetére


LK
addikt

:DDD belement és műkszik is [link]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1602) Moki2 válasza LK (#1601) üzenetére


Moki2
aktív tag

Jó kártya , nekem is ilyen van

(#1603) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Él még ez a fórum? :K
Kérdésem az lenne, hogy gyerekem részére kéne döntenem, hogy melyik telefont kapja.
Volna egy huawei p10, (2017) android 9-el. Meg lenne egy ilyen Redmi 8T.
A huawei egy stabil hibátlan darab, jól működik. A redmi meg kinézetre korszerűbb, szebb teló, feltételezem nagyjából ugyanolyan gyors.
Kérdés, hogy lehet olyan jó kamerája ennek a redminek, mint a p10-nek?
Azt látom, hogy néhányan kínlódtok a szoftveres gondokkal, ami talán droid10en nem vészes, de... Vagy igen?
Szeretitek ezt a telefont, vagy maradjunk a p10-nél?

Köszi :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1604) banda1981 válasza $atirka (#1603) üzenetére


banda1981
aktív tag

P 10

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1605) Intruder2k5 válasza $atirka (#1603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem vitatom, lehetséges, hogy vannak olyan pontok ahol a Xiaomi rendszerében is hiba van, de szerintem ez más telefonnal is előfordul, egyik sem tökéletes. Én a magam részéről máig is maximálisan elégedett vagyok a Redmi Note 8-al, szóval simán ajánlom is bárkinek. Mondjuk én kimondottan szeretem benne a nagy kijelzőt, szóval az 5,1"-os Huawei nálam labdába se rúgna, de ahogy látom annak a kamerája is csak feleakkora felbontást tud. Na de kinek a pap, kinek a paplan.

(#1606) $atirka válasza Intruder2k5 (#1605) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi.
Igazából pont multimédiás dolgokra és játékra kellene a telefon, fotó másodlagos, tehát jó a 8T nagy kijelzője és az aksija.
Csak a szoftveres nyűgjeitől tartok.
Van valami, amire figyelni kell, tehát arra gondolok, hogy például ne frissítsem bizonyos verzió fölé, vagy ilyesmi?
Droid11re szabad frissíteni?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1607) Intruder2k5 válasza $atirka (#1606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mindig feltettem minden frissítést, eddig nem szorultam trükközésre, és nincs is vele gondom. Bár azt hozzáteszem, hogy nem játszom a telefonon (sem), soha, semmit.

(#1608) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap kiadtak egy EEA Stable frissítést, de egyelőre még nem találja a telefonom.

(#1609) banda1981 válasza Intruder2k5 (#1608) üzenetére


banda1981
aktív tag

link
link

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1610) Intruder2k5 válasza banda1981 (#1609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, hogy letölthető, de nem szoktam ezzel vacakolni, megvárom amíg lejön magától.

(#1611) flash-


flash-
veterán

Redmi note 8t nektek is belassul hamar?(gyári, magyar telekomos legutobb fw van rajta mondjuk fuggetlen) Feleségemét pár hónapja raktam újra, de már megint lagol, a messenger nem jelez neki pedig minden emegedkeyt megadtam ill korlatozasokat akksinal kikaocsoltam, illetve automatikus inditast be. Es a messengerben is rendben vannak az ertesitesek.
Mondjuk nem lehet már lakatot rakni rá, meg semmi appra, ez a funkcio eltunt?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1612) Tökimanó válasza flash- (#1611) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Lassulást nem vettem észre és már nem is nagyon fogok. Új telefont vettem és ez már csak tartalék lesz. A Messenger értesítés nem hinném hogy a telefon hibája. Az app szarakodik állandóan. Lakatot nem lehet rakni,lezárni viszont igen. Így: Biztonság app -jobb felső sarok fogaskerék-sebesség gyorsítás-zárolt alkalmazások-bekapcsolod amelyiket akarod!

(#1613) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma megérkezett a frissítés.

(#1614) hippo0315


hippo0315
senior tag

Redmi Note 8-ba mennyibe kerül egy akku csere és hol érdemes csináltatni?

Ok: fél óra alatt képes 30-40%-ot merülni. a készülék 3 éves

[ Szerkesztve ]

(#1615) stopperos válasza hippo0315 (#1614) üzenetére


stopperos
senior tag

Hasonló érdeklődés csak 8T-re.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1616) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg mindkettőbe BN46 akkumulátor kell. Maga az akku 5-6000Ft körül van, plusz Extreme Digital és eMAG, illetve beépítve 10000Ft körül, másik helyen is. Hogy hol érdemes csináltatni, azt passzolom.

(#1617) Rebel007


Rebel007
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Redmi Note 8 és a Redmi Note 8 2021 típusokra ugyanaz a kijelző védő fólia felrakható? Adatlapok alapján egyformának tűnik a kijelző de egyértelmű választ nem találtam rá, hogy fólia ügyben van-e különbség. Köszönöm szépen.

(#1618) hhgygy válasza Rebel007 (#1617) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mivel több helyen is látok azonos terméket mindkettőre, szerintem ugyanaz kell a két kijelzőre. Pl. amazon

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1619) hukhl


hukhl
csendes tag

Sziasztok! Asszony ma (talán pár hónap után) ujrainditotta a RN8 telefonját és azóta nem reagál semmit... Se nem kapcsol be és nem is tölt. Nem ejtette le, nem ázott be, nem volt semmi baja. Csak szimplán újraindította és azóta se kép se hang. Volt valakinek hasonló esete? Lehet ilyenkor valamit kezdeni vele? 4 hónapja járt le a 2 éves garancia :s Adatokat le lehet menteni róla valahogy? Köszönöm a segítséget! :R

(#1620) banda1981 válasza hukhl (#1619) üzenetére


banda1981
aktív tag

Hangerő fel és a bekapcsoló gomb 1x nyomására sem reagál?
Lehet 10-15 másodpercig is nyomni kell.

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1621) hukhl válasza banda1981 (#1620) üzenetére


hukhl
csendes tag

Mindenféle kombinációt kipróbáltunk legalább fél percig nyomva,de semmi. :((( hangerő fel v. hangerő le, hangerő fel + bekapcs, hangerő le + bekapcs. Nem értem, hogy tudott így tönkre menni. Ez kb olyan mintha vmi számláló lenne benne, ami ha lejár a következő bekapcsolásnál, ne engedje bekapcsolni... Szerviz tud ezzel vmit kezdeni? Lehet a telefon belsejébe valami hard reset gomb? Vagy esetleg akksi lecsatlakoztatás vissza csatlakoztatás segíthet? :R

(#1622) banda1981 válasza hukhl (#1621) üzenetére


banda1981
aktív tag

Próbáld meg mind a 3 gombot 1x-re nyomni......
Valószínűleg EDL módban ragadt a telefon,és abból kellene ki billenteni!
Ha nem megy akkor a szervizben meg tudják csinálni,ne aggódj!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1623) hukhl válasza banda1981 (#1622) üzenetére


hukhl
csendes tag

Sajnos a 3 gomb se oldja meg. Akkor szerviz lesz. Köszönöm a segítséget. :R

(#1624) banda1981 válasza hukhl (#1623) üzenetére


banda1981
aktív tag

Lehet,hogy az akku nagyon le van merülve....
És te otthon azt nem tudod,a saját töltöjével elindítani a töltési folyamatot!
Ezért írtam a szervizet!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1625) hukhl válasza banda1981 (#1624) üzenetére


hukhl
csendes tag

40%-os volt kikapcsolás előtt. És nem volt gond az akkksi kijelzéssel sem. Furcsálnám, hogy pont akkor lett volna akksi kontakt hibás, amikor kikapcsoltuk. :W

[ Szerkesztve ]

(#1626) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Kolleganő Note 8T -jén, ha jobbra húzza a kezdőképernyőt megjelenik egy Lépések elnevezésű kis ablak, ahol mutatja a napi lépéseit. Ez milyen beépített alkalmazás? Így ezzel az elnevezéssel nem találtunk a telefonon telepítve semmit.
Ez egy beépített valami? Minden Redmi telefon tudja? Pl a Redmi 9 is?

(#1627) Intruder2k5 válasza NdrewSunix (#1626) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az nem inkább valami okosórához, vagy okos karkötőhöz telepített app?

(#1628) Moki2 válasza NdrewSunix (#1626) üzenetére


Moki2
aktív tag

Hmm , nem eu rom az ?Ott átvettek china rombol eztazt , nálam van olyan de több más között..

[ Szerkesztve ]

(#1629) Moki2 válasza Moki2 (#1628) üzenetére


Moki2
aktív tag


Na erre gondoltam..

[ Szerkesztve ]

(#1630) banda1981 válasza Moki2 (#1629) üzenetére


banda1981
aktív tag

Ez a Xiaominak a gyors elérési kártyái......
IPhone koppintás!
Redmi telefonon ezt ne keresd,mert abban nincs benne!
Play áruházból szedj le 1 lépésszámláló appot!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1631) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok.! 2 problémám van. A telefonom Xiaomi Redmi note 8. Korábban sikerült messengeren ranyomnom 1 üzenetre, és jönnek olyanok googletol hogy vírusos a telefon stb. De csak mintha a Google-t érintené. Reklám program kém program féle lehet. Ha full törlöm a Google-t, és újra rakom az jó e erre? A másik kérdés, hogy vasárnap óta, ahol be kell WiFi hez jelentkezni regisztrálni, hitelesítés, pl vonatokon, boltokban ott fehér képernyő jelenik meg üresen. Illetve ha rá nyomok, bejön hogy lehet kicsinyíteni, nagyitani. Ezzel mit tudok tenni? :R :R

(#1632) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Note 8 telóról ha viber hívást kezdeményezek, akkor a másik oldalon nem hallanak, néha kb 1 percig és akkor helyre jön, máskor nem áll helyre és inkább kinyomjuk. Ilyenkor a másik fél azt látja a kijelzőn, hogy a kapcsolat minősége "gyenge", míg a note 8-on "kiváló" szöveg van. Természetesen mindkét helyen maximális wifi jel van. Ha másik telóról jön viber hívás, akkor mindenki jól hallja a másikat és mindkét telón kiváló a kapcsolat minősége is. Note 4 és Mi9 Lite telókkal teszteltük, mindkettővel ugyanúgy viselkedik, szóval azt gondolom nem a másik telókkal van gond. Ja, és teszteltük mobilnettel is, dettó ugyanaz, ugyanúgy minden. Mi lehet a gond?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1633) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Adott egy Redmi Note 8 (nem T). Modellszámnál ez van: m1908c3jg

Ehhez keresek kijelzőt (eléggé összetört).
Aliról is tökéletes, de nem tudom, hogy melyik is kell nekem pontosan.

#KeepFightingMichael

(#1634) dethroner válasza dethroner (#1632) üzenetére


dethroner
veterán

Használ valaki vibert a telóján? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1635) Aurig@ válasza dethroner (#1634) üzenetére


Aurig@
őstag

Redmi Note 8-on lányomnak és feleségemnek másfél éve hibátlanul megy. Fiamnak Note 8 Pro telón szintén. Nekem OP7-en tökéletes.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1637) spiderpig820 válasza spiderpig820 (#1636) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Igen, semmi gond nincs vele. Igaz, Note 8T

4B

(#1638) dethroner válasza Aurig@ (#1635) üzenetére


dethroner
veterán

És ha ő hív viberen valakit, egyből felépül a hívás, mindkét fél hallja a másikat? Melyik rom van a telón?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1639) Aurig@ válasza dethroner (#1638) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, rendesen lehet hívni és hallani mindkét oldalon.
12.0.6.0 (QCOMIXM)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1640) dethroner válasza Aurig@ (#1639) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet a rom lesz az. Muter telóján szerintem a legutolsó global rom van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1641) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok.Jelenleg a telefonon global 12.5.2 stabil van. Mi most az amit érdemes lenne felrakni. Én régebben az mi8-on megvoltam elégedve az eu stab-al, de itt nem tudom ez mennyire jó. Maradnék MIUI vonalon, vagy esetleg egy régebbi android miui-val?
Köszi.

(#1642) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1643) stopperos válasza Intruder2k5 (#1642) üzenetére


stopperos
senior tag

OTA verzió még nincs kint, a 8T-nél is ugyanez a helyzet.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1644) stopperos válasza stopperos (#1643) üzenetére


stopperos
senior tag

Végül feltotlam a recovery-t, úgyhogy most 12.5.4.0 (RCXEUXM) Redmi Note 8T.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1645) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt vettem észre, hogy mostanában több olyan alkalmazás ami elvileg nem támogatja a sötét módot, de eddig azért működött úgy is, átváltott világos módba. Pl. a LIDL Plusz, vagy a céges levelező kliensem is. Először a LIDL Plusznál vettem észre, néztem is Play-en, hogy hőbörögtek miatta, de most vettem észre ugyanezt más alkalmazáson is, tehát akkor mégsem a LIDL Plusz lehet a hunyó, sokkal inkább a rendszerben változott meg valami.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Geby


Geby
tag

Sziasztok!
Van egy Note8-asom ami ma úgy döntött, hogy bootloopos lesz. Ha beindítom Fastboot üzemmódban akkor 5 másodperc múlva újra indul. Ha beindítom Recovery üzemmódban akkor elkezd indulni az OrangeFox, de már a menürendszere nem jön be hanem újraindul.
Lehet valamit tenni vele ? Vagy kuka ?

(#1647) banda1981 válasza Geby (#1646) üzenetére


banda1981
aktív tag

Azért a Snapis procit ilyen könnyen nem tudod kinyirni!........
Ki tudod kapcsolni teljesen?
Ha igen,tedd fel töltöre néhány órára,és utána próbáld meg bekapcsolni!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1648) Geby válasza banda1981 (#1647) üzenetére


Geby
tag

Ebben reménykedem én is......

Nem tudom kikapcsolni. Ha nyomom 60 másodpercig a kikapcsológombit akkor is csak pár másodpercenként újraindul.
Fastboot módban pc látja. Fastboot devices parancs lefut....aztán pár sec múlva újraindul.

Itt egy video onnantól kezdve hogy kikapcsolva töltőre rakom
[link]

(#1649) Moki2 válasza Geby (#1648) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem lehet hogy a power gomb adta meg magát ?

(#1650) banda1981 válasza Geby (#1648) üzenetére


banda1981
aktív tag

Néztem a videót......
Még ilyet én sem láttam!
De lehet,hogy az akksid adta meg magát!
Vidd el szervizbe!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.