Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) bbpro válasza csú (#849) üzenetére


bbpro
tag

A hívásrögzítő az EU GDPR miatt nincs benne és emiatt bármilyen progit teszel rá nem fog menni. A miui 12-ben sem lesz benne mert az európában forgalmazott telefonokban nem szabad használni. Az egyetlen megoldás a BL nyitás és custom rom. Nálam pont úgy működik a telefon mint a régi xiaomik.

(#852) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Beköszönök előre :) Finominfo-ról rendeltem egy telót, jövőhéten megjön. Redmi 4X-ről vàltok àt :)

(#853) noto válasza csú (#849) üzenetére


noto
senior tag

Cube acr nekem hibátlanul működik root nélkül is
(Oneplus 7 telon)

(#854) kisspall


kisspall
aktív tag

A Global ROM-on nincs hívásrögzítő az EU GDPR miatt, ezért fel kell tenni az EU-s ROM-ot, amiben van. Valós az ellentmondás, vagy csak látszólagos? :F

(#855) banda1981 válasza noto (#853) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nálam csak a saját hangomat veszi fel!
A másik fél hangját nem.....?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#859) bbpro válasza kisspall (#854) üzenetére


bbpro
tag

A xiaomi.eu rom nem hivatalos, hanem egy custom rom. Magán fejlesztők csinálják. Ezért csak látszólagos az ellentmondás.

(#860) Oldman2 válasza bbpro (#859) üzenetére


Oldman2
veterán

Kis túlzással "három féle gyári ROM" van...

* Global
* EU
* Xiaomi.eu

És ami fontos, a két EU-s nem ugyanaz! A xiaomi.eu ROM, mint azt írták Custom ROM-ként viselkedik (nyitott BL kell hozzá) és a kínai ROM alapján készül. Ez okozza a legnagyobb eltérést közöttük.

(#861) kisspall


kisspall
aktív tag

Értem, köszönöm.

(#862) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Volt valami hiszti, hogy törölve lettek hszek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#863) iMaverick válasza V.Stryker (#831) üzenetére


iMaverick
addikt

Tegnap adta fel OTA-n. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#864) kovacss72 válasza iMaverick (#863) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Napok óta fent van a RN8 -on, nincs vele gond.

(#865) csú


csú
újonc

köszi a tippet, következő kérdésem,pesten hol lehet BL nyitót találni aki aztán felteszi custom ROMot?Térítéssel persze.

(#866) Oldman2 válasza csú (#865) üzenetére


Oldman2
veterán

Helyileg hol? Budapest vagy vidék?

(#867) iMaverick válasza Oldman2 (#866) üzenetére


iMaverick
addikt

"pesten" = Budapest ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#868) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Biztonsági mentésnél, Hol tudom lementeni a telefon teljes (fotók, videók is) tartalmát, külső tárhelyre? Meet csak a telefon beállitásokat, és névjegyeket menti.
Köszi

(#869) hcs57 válasza H2o-pok (#868) üzenetére


hcs57
őstag

Azokat a Google fotók felhőbe menti nekem..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#870) H2o-pok válasza hcs57 (#869) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

De pont felhő nem kell. 40Gb fotó, video van, + a többi. Külső tárhelyre akarom, pl. sd vagy vinyó.

(#871) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Total commanderhez van mtp plugin,
A mobilon meg a fajl atvitelt valasztod ki miutan usb-n radugod a gepre, es siman atmasolod amit akarsz

Vagy ha plusz tapos usb-s vinyod van, akkor otg kabellel rakotod a mobilra...
Vagy wifi:)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#872) petra93 válasza spiderpig820 (#786) üzenetére


petra93
csendes újonc

Nálam sem jön fel 8T-n a jelszó beillesztés. És szintén 64 karakteres wifi jelszóról van szó. Legfrisebb Global Stable ROM-on vagyok. Találtatok valami megoldást erre? Én hosszan gugliztam, de semmi :S

(#873) johnmay válasza petra93 (#872) üzenetére


johnmay
csendes tag

Én a következő workaroundot csináltam: az NFC tools applikációval beállítottam egy NFC taget wifi hálózat hozzáadásra, aztán hozzáérintettem a telót ugyanehhez az NFC címkéhez.

Ami még eszembe jutott, hogy külső billentyűzettel (bluetooth vagy USB-OTG csatlakozással) meg lehet próbálni a Ctrl+V kombinációt. Mivel most nincs nálam ilyen, ezt nem tudtam kipróbálni.

Egyébként szerintem megdöbbentő ez a hiba (vagy fícsör... :) ).

(#874) petra93 válasza johnmay (#873) üzenetére


petra93
csendes újonc

Köszi, ez az NFC-s megoldás ragyogóan működött :)

(#875) banda1981


banda1981
aktív tag

https://napidroid.hu/kiderult-nehany-miui-12-ujitasai-kozul/

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#876) Indiant


Indiant
addikt

Hátha valakit érdekel. Ma tettem fel a Note 8-ra és a Note 8T-re a Fortnite-ot. Egyik készülék sem támogatott, de ettől még mindkettőn lehet vele játszani. Semmi hack. :C

(#877) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Új telefon vásárlásában segítenék egy ismerősömnek, ez az egyik kiszemelt. Így volna pár kérdésem a telefonról!

Előfordulnak fagyások, újraindulások, (túlzott mértékű) GSM/WiFi jelingadozások?
Van valamilyen típushibája a készüléknek?
Ajánlanátok jó szívvel a 8 / 8T valamelyikét egy 14 éves lánynak, aki csak használni szeretné a telefont, és nem szeretne hetente romolgatni, hátha azzal javítottak valami hibát (ha voltak)?

A válaszokat előre is köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#878) Jakuu válasza kutkut (#877) üzenetére


Jakuu
őstag

Meg egy fagyasom illetve ujraindulasom nem volt vele, pedig mar kozel fel eve meg van a telefon. Teszem hozza, EU romot hasznalok kb mar 3 honapja.
Viszont a vodafon LTE-jet nem szereti legalabbis az enyem (a telenor ill tcom 4G siman megy), de lehet ez csak sim problema. Viszont mivel rendesen megy a 3G nem igazan erdekel.

A wifije a kozepkategoria teteje, keves ingadozas, eleg stabil. A 2.4Ghz kicsit erzekenyebb a jelingadozasra, az 5Ghz teljesen rendben van. Uzemido kivalo. A telefonalasnal a hangminoseg rendben van, oda-vissza. Hangszoroja kozepes,na de ez nem egy hifi :D Viper4android-el keresztul lehet finomitani a hangzason. Van kulon jack csatlakozo ami plusz pirospont, de azert szerintem a Redmi 4X szebben szolt, bar eleg kicsi a kulonbseg.
GPS hamar talal jelet es viszonylag pontos is.
2 SIM kartyat kezel egyidejuleg microSD kartyaval, tehat nem hybrid slotos.
Kijelzo szinten kozep-felso kategoria.
Kozepes jatekokra is teljesen alkalmas, még a PPSSPP (PSP emulator) is roccenesmentesen elfut Vulkan APIt valasztva.
Egy 14 eves lanynak szerintem teljesen megfelelo.
Ez egy jo keszulek azert az arert, amennyiert vesztegetik.

(#879) kisspall


kisspall
aktív tag

Szeretném, ha állandóan futna egy program(Wave Up) a telefonon, de egy idő után bezárja. Az akkukímélőnél már átállítottam(Nincs korlátozás). Mit kell még tennem az ügy érdekében?
A MIUI optimalizálást is kikapcsoltam, jelentsen ez bármit.

(#880) spiderpig820 válasza kisspall (#879) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Lelakatoltad az alkalmazásváltóban?

4B

(#881) kisspall válasza spiderpig820 (#880) üzenetére


kisspall
aktív tag

Nem, mert nem is tudtam, hogy van ilyen. :B Olvastam pedig az egész fórumot.
Hú, köszönöm, remélem beválik. :R

(#882) anegytech1


anegytech1
csendes újonc

Sziasztok!
Redmi Note 8T telefonom van. A családban most 5en is Note 8-at használnak, náluk nincs probléma, csak néhány idegesítő apróság van, de azokkal lehet együtt élni.
Nálam egy ideje fel-le mászkál a netről. Először belassul nagyon a net, aztan megszakad, azt mutatja, hogy nincs jel. Eltelik fél perc, visszajön. Eltelik valamennyi idő, megint ledob a netről, egy perc után visszajön. Mindegy, hogy wifi vagy mobilnet, mindkettővel csinálja. Előtte általában rettenet módon belassul, nagyon nehezen tölt, vagy nem is tölt be semmit, de még mutatja a jelet, majd elmegy a jel. Aztán mindig visszajön a jel és egy darabig működik. De ez igy nem normális.
Valaki találkozott már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás? Szervizben foglalkoznak ezzel vagy visszaadják, hogy nekik működött, nincs probléma? Alapvetően csalódtam a telefonban, mert vannak idegesítő hülyeségei, de ennyi pénzért nagyon jó lenne, ha ez a netről dobálás megszűnne.
Ja, még valami. Elmúlt napokban csinált olyat, hogy engem nem hallanak, ha telefonálok. Vagyis valamikor csak szaggatottan hallanak, aztán egyáltalán nem, majd teljesen jól. Én hallok mindent. Ez lehet összefüggésben a netes problémával? Illetve ezt okozhatja szoftveres problema?

(#883) Trooper82 válasza anegytech1 (#882) üzenetére


Trooper82
senior tag

Engem sem hallottak vagy csak szaggatva amíg ki nem kapcsoltam a volte hívást. Nem tudom miért van ez, gondolom bug. Elméletileg jobbnak kéne úgy lennie. De mióta kikapcsoltam engem is jobban hallanak, én is jobban hallom a másik felet.

(#884) anegytech1 válasza Trooper82 (#883) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Köszönöm, a VoLTE-t sikerült kikapcsolnom. Már csak a netről való random ledobalasra kellene megoldas.

(#885) Trooper82 válasza anegytech1 (#884) üzenetére


Trooper82
senior tag

És nálad is megoldotta a voltekikapcsolása, a "nem hallanak " gondot?

(#886) anegytech1 válasza Trooper82 (#885) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Nem tudom. Azóta nem volt ilyen probléma, de nem is telefonáltam túl sokat. Előtte is néha jól hallottak, aztán egyáltalán nem vagy szakadozva, akár egy híváson belül is. A net viszont egyre rosszabb. :(

(#887) AlphaZulu válasza Trooper82 (#885) üzenetére


AlphaZulu
csendes tag

Nekem volt ilyen problémám. Wifi-vel nem jelentkezett, de a mobilnet állandóan megszakadt. Csak azt vettem észre, hogy semmi értesítés és semmi bejövő mail (céges telónak is használom, így napi 20 email érkezik). Rámentem a böngészőre és "nincs kapcsolat". Adatkapcsolat ki-be és ment egy darabig. Meguntam és szerviz lett a vége. Kicserélték a főpanelt, azóta nem próbáltam, mert kiszerettem a telóból, így várja új gazdáját.

Off topic: u.itt Redmi Note 8T frissen cserélt, független eladó :)

"My finger is on the button" - Chemical bros.

(#888) István2000


István2000
csendes tag

Sajnos az Android Autó nem megy vele(8t). "Kommunikációs hiba 16. "
Az előző szintén Kínai telefonommal működött. Tudja valaki a megoldást?

István2000

(#889) Indiant válasza István2000 (#888) üzenetére


Indiant
addikt

Hátha... [link]

(#890) István2000 válasza Indiant (#889) üzenetére


István2000
csendes tag

Köszönöm barátom! Sikerült!

István2000

(#891) Pzoli2


Pzoli2
tag

Törlés

[ Szerkesztve ]

(#892) gjoco1 válasza Oldman2 (#860) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia!
Egyenlőre csendes megfigyelő vagyok(jelenleg még LG V10 et használok,de szerenték váltani)és ismeretlen a MIUI.Azt hunnan tudom ellenőrizni vásárláskor,hogy EU ROM van a telcsin? Bocsánat,ha marhaságot kérdeztem. :R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#893) gjoco1


gjoco1
addikt

Elnézést,kifutottam a szerk.időból.
Ha pl,innen veszem(Global),akkor bizonytalan a "vidéki" telefonálás?
https://www.mobilex.hu/xiaomi-redmi-note-8-pro-dual-sim-6gb-ram-128gb-548

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#894) banda1981 válasza gjoco1 (#893) üzenetére


banda1981
aktív tag

Eu-s rommal nem tudsz venni,mert annak nyitott BL kell!
Global Stable amivel tudsz venni,és az a lényeg hogy tudja a B20-t.......
Meg amit linkeltél az a Pro változat,vagyis MTK procis!
Vagy azt is szeretnél?
Én az enyémet itt vettem, esetleg nézz körül......
https://www.boltx.hu/

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#895) gjoco1 válasza banda1981 (#894) üzenetére


gjoco1
addikt

Alapjában igazán nem ismerem ezeket,azért értetlenkedek. :B
Szeretném,ha 6/128-as legyen és tudjam itthon használni rendesen.
Egyébként egyenlőre itt nézegettem: [link]

Ez pl itthon jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#896) gjoco1 válasza gjoco1 (#895) üzenetére


gjoco1
addikt

Bocsánat,rossz a link. :W
Erre gondoltam:[link]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#897) LK válasza gjoco1 (#896) üzenetére


LK
addikt

A topic rossz. Van 8 pro topic, ez nem az.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#898) banda1981 válasza gjoco1 (#896) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen ez itthon jó!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#899) gjoco1 válasza LK (#897) üzenetére


gjoco1
addikt

Ajaj,elnézést nem tudtam.Ahogy mondtam most tanulom ezt a márkát. :B

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#900) hcs57


hcs57
őstag

Ma lőttem a gcammal, felül és alul vágtam.. nem olyan rossz ez a kamera.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.