Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) amdni válasza amdni (#1050) üzenetére


amdni
aktív tag

Este egy 45 perces filmnézés mellett legalább 20 %-ot esett az akkuk töltöttsége.
Nem ehhez vagyok szokva hogy magammal kell hordani a töltő kábelt meg egy powerbankot mert a nap folyamán lemerülhet. Hibás lehet az eszköz, akku?

(#1052) iMaverick válasza hhgygy (#1034) üzenetére


iMaverick
addikt

A "sima" Note 8-ra tegnap ugrott fel nekem...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1053) kovacss72 válasza iMaverick (#1052) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Nálam már vagy 2 hete fent van, nincs vele gond.

(#1054) iMaverick válasza kovacss72 (#1053) üzenetére


iMaverick
addikt

Valamelyik nap néztem (kézzel kerestettem), akkor azt írta, nincs elérhető új változat...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1055) banda1981


banda1981
aktív tag

Már a küszöbön van........
https://t.me/rn8updates/2357

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1056) Plexicushio válasza banda1981 (#1055) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ideje is lesz! :D :K

(#1057) iMaverick válasza Plexicushio (#1056) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem is. :DD :C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1058) banda1981


banda1981
aktív tag

Most miért mondjátok.......
Mi 10 már a 11 androidot tesztelik.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1059) Moto35


Moto35
újonc

Sziasztok. Az volna a problémám, hogyha töltőre dugom a telefont, alvó módba kapcsolás után halványan világít a telefon, közepén a pontos idővel. Ezt a funkciót, hol lehet kikapcsolni?

(#1060) banda1981 válasza Moto35 (#1059) üzenetére


banda1981
aktív tag

Milyen romod van?
Esetleg nem telepítettél valamilyen óra alkalmazást,ami ezt kapcsolja be?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1061) Moto35 válasza banda1981 (#1060) üzenetére


Moto35
újonc

Gyári a telefon és tudtommal nem telepítettem semmi ilyet.
Pár hete csinálja ezt.

(#1062) banda1981


banda1981
aktív tag

Vegyétek,és vigyétek........

https://androidfilehost.com/?fid=8889791610682873561

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/20.6.17/xiaomi.eu_multi_HMNote8_20.6.17_v12-10.zip/download

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1063) papp54 válasza banda1981 (#1062) üzenetére


papp54
aktív tag

Látom csak note 8-hoz van a rom nem baj megcsinálom hogy note 8T-re is fel lehesen telepiteni igaz nfc nem lesz.

Honor 50 5G

(#1064) iMaverick válasza banda1981 (#1062) üzenetére


iMaverick
addikt

Megvárom a "hivatalosat". Gondolom amúgy is kellene bootloader-t nyitni ehhez is. Én már nem szívesen "mókolok" a telefonon. Régen bátrabb voltam ilyen témákban, most már inkább csak használom a készülékeket.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1065) previa69


previa69
csendes tag

Üdv
Vezeték nélküli töltést nem tud a készülék ugye ?

(#1066) kisspall válasza previa69 (#1065) üzenetére


kisspall
aktív tag

Nem tud.

(#1067) Jakuu válasza banda1981 (#1062) üzenetére


Jakuu
őstag

Nalam meg a xiaomi.eu beta 20/3/26 van fent, ami miui 11. Azota nincs is OTA updatem, gondolom a miui 12-re valtas miatt. Kerdesem az lenne, hogy ezt fellehet tenni manualisan a keszulekre annelkul, hogy az adatok elvesznenek, ami a telefonomon van ?

(#1068) banda1981 válasza Jakuu (#1067) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nekem a 20.3.26 Hellas volt fent,és manuálisan ma frissítetten 20.6.18 Hellasra,és hiba nélkül települt.......

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1069) Jakuu válasza banda1981 (#1068) üzenetére


Jakuu
őstag

Droid 10 vagy 9 ?

Ui: Latom mar, hogy 10, az elso kiadasuk volt meg 9es.

[ Szerkesztve ]

(#1070) banda1981 válasza Jakuu (#1069) üzenetére


banda1981
aktív tag

Ez az első Miui12 ami Android 10

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1071) Jakuu válasza banda1981 (#1070) üzenetére


Jakuu
őstag

Akkor azt hiszem kihagyom, nem kell az android 10 a google mindenfele korlatozasaival..

(#1072) banda1981 válasza Jakuu (#1071) üzenetére


banda1981
aktív tag

Mire gondolsz?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1073) Jakuu válasza banda1981 (#1072) üzenetére


Jakuu
őstag

Peldaul a hatterben nem ferhetsz hozza a vagolaphoz.
Ezzel peldaul kinyirta a Clipper+ alkalmazast is, be is fejezte a fejleszto a fejleszteset.
Az ehhez hasonlo must have appokat nyir ki a korlatozasaival.

(#1074) banda1981


banda1981
aktív tag

Június 26- Július 3 ünnep ban a Kínaiaknál,igy nem lesz rom......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1075) hhgygy


hhgygy
senior tag

Úgy tűnik, előbb lesz Android 10 a redmi 8-ra, mint Miui 12.
Viszont a cikk szerint "a következő hetekben" érkezik az Android 10-es (Miui 11-gyel).
https://www.notebookcheck.net/MIUI-12-development-halted-for-the-Redmi-Note-8-and-Redmi-Note-7-ahead-of-Android-10-release.476823.0.html

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1076) papp54 válasza hhgygy (#1075) üzenetére


papp54
aktív tag

Amikor megláttam hogy még csak miui12 kinai béta romot tették közzé akkor már ugy számoltam hogy miui 12 global rom ami ugye nem miui 12 global béta rom az 4 hónap múlva lesz a note 8-ra a note 8t plusz egy hónapot számitok ha minden rendben van az nfc integrálásával.

Honor 50 5G

(#1077) gabor9991


gabor9991
őstag

Éjszakai merülésre sikerült valakinek megoldást találni?
11.0.9.0 van fent, két kártyával használva alkalmanként képes egy éjszaka alatt kikapcsolt/bekapcsolt wifivel 20 vagy még attól is több százalékot merülni úgy, hogy nem tartja semmi ébren.A következő éjszaka pedig ugyanott nem merül csak mondjuk 5 százalékot.
Egy simmel használva a merülés mértéke szintén egy éjszaka alatt nem több 3-5 százaléknál.
Mi okozhatja ezt?

Ezen kívül van még pár dolog ami nem biztos, hogy üzemszerű, ha például a Bluetooth be van kapcsolva és azon keresztül kapcsolódik hozzá egy hangszóró akkor a wifi sebesség teljes használhatatlan 0.08 mbit volt a mérés szerint, amint a Bluetooth ki van kapcsolva a sebesség helyreáll.

Másik hiba az az, hogy beltéren nagyon gyenge a térerő ezen a készüléken, van egy note 8t és egy mi a2 lite is itthon azokon sokkal jobban a térerő, ezen nagyon gyenge beltéren a jel és a Network cell infó alkalmazást használva látható ahogy folyamatosan ugrál a tererőt jelző mutató pedig a telefon fix helyen van.

Egy újabb hiba a kijelző feloldásakor jelentkezik, alkalmanként kiírja, hogy ne takarjam el a közelségérzékelőt ami persze nincs letakarva, tiszta, ilyenkor a feloldó gombbal képernyő lezár-újra felold és ha szerencsém van akkor már működik rendesen.

Másik hasonló hiba az telefonhíváskor jelentkezik, amikor a hívott felveszi, lezár a kijelző és nem lehet többé feloldani, nem reagál se dupla koppra, se ujjlenyomatra, se az oldalsó feloldó gombra, illetve az oldalsó gomb működik, azt hosszan nyomva tartva lehet a hívást megszakítani a telefon újraindításával.

Bónusz hiba, néha zsebben tartva érezhető, hogy felmelegszik az egész hátlap miközben csak a rádió van használatban fülhallgatóval használva.

Nemrég frissült 11.0.9.0-ra de az előző verzióval is ugyanezt csinálta.

Annyi lenne a kérdésem, hogy ezek a dolgok amiket írtam, csak az én készülékem hibái vagy ez mindegyiknél ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1078) banda1981


banda1981
aktív tag

Hátha valakit érdekel......
Link a videó alatt......
https://youtu.be/8hq8MhANus0

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1079) gjo válasza gabor9991 (#1077) üzenetére


gjo
tag

A ne takarja el a közelségérzékelőt hiba nálam is van, mondjuk már nagyon rég nem csinálta.

A híváskor kijelző le, és csak a bekapcsológombot hosszan nyomva újraindítva szakítható meg a hívás hiba is volt már.

Nem tudom mi lehet a megoldás.

(#1080) gabor9991 válasza gjo (#1079) üzenetére


gabor9991
őstag

Kössz, akkor mostmár legalább azt tudom hogy nem egyedi a hiba amit tapasztaltam.
Viszont ezzel az alkalmanként gyorsan merülő akkuval nem nagyon tudok megbarátkozni akkor se.

(#1081) Trooper82


Trooper82
senior tag

Ha jól sejtem eu romon vagy. Ott találkoztam ezzel a hibával. Megoldást nem találtam rá.

(#1082) Trooper82 válasza hhgygy (#1075) üzenetére


Trooper82
senior tag

Még jó, hogy áradoznak a bétát használók, hogy milyen jó. De ezek szerint ez is csúszik...:((
Igazából azt is kérdezhetném, hogy miért nem android 11 de haggyuk:)

(#1083) gjo válasza Trooper82 (#1081) üzenetére


gjo
tag

Én global stabilon vagyok, semmi mókolás.

(#1084) iMaverick válasza Trooper82 (#1082) üzenetére


iMaverick
addikt

Igazából azt is kérdezhetném, hogy miért nem android 11 de haggyuk

Az gondolom meg van, hogy még mindig csak bétázik a 11-es droid... Eléggé vicces lenne, ha a Note 8-ra már az jönne. ;] :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1085) Trooper82


Trooper82
senior tag

Igen de mire megkapnánk a 10-et lesz már 11. De csak vicceskedni akartam, nem nagyon izgatnak ezek az android verziók. Miui12 érdekelne ha majd lenne..:)

(#1086) iMaverick válasza Trooper82 (#1085) üzenetére


iMaverick
addikt

:DD Gondoltam, hogy nem komolyan írtad.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1087) SZIGMA válasza gabor9991 (#1077) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A BT-Wifi hiba nálam is fennáll, 2 Global és 1 Xiaomi.eu ROM-mal is. Szóval nekem hardverhibának tűnik. A wifi is érzéketlenebb, mint a Redmi 4A-n.

Az a hiba neked is megvan, hogy ébresztéskor a dátum jó, de a következő nap nevét írja ki?
Global-on megvolt, a xiaomi.eu ROM-on már nincs, az rendben van.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#1088) gabor9991 válasza SZIGMA (#1087) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, ez is ma már [csütörtököt] ír, eddig ezt nem is figyeltem :)

(#1089) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Párom telefonja mostanában azt csinálja, h feloldásnál kiírja, hogy "ne takarja le a beszédhangszóró környékét". Hangerő gömb felfelé nyomásával megszüntethető lenne ez a jelzés, viszont továbbra is ugyanúgy fennáll a probléma.

Van rá megoldás?

Köszi.

(#1090) SZIGMA válasza gabor9991 (#1088) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Képzeld el a vasárnap reggelemet, amikor 9-kor megszólalt az emlékeztető én meg infarktust kaptam, mert elhittem, hogy hétfő van. (amikor is 8-tól már dolgoznom kellene) :)

zsole84: a tok, az üvegfólia is tud ilyet okozni, illetve a zsebmód kikapcsolása segíthet (a közelségérzékelő kalibrálását is írták valahol)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#1091) zsole84 válasza SZIGMA (#1090) üzenetére


zsole84
senior tag

Köszi, úgy néz ki a zsebmod kikapcsolas óta jó.

(#1092) LanyUs


LanyUs
senior tag

Szüleimnek vettem egy Xiaomi Redmi Note 8 Dual Sim 128GB 4GB RAM - Global- B20 telefont. Feltettem a teljes kijelzős 5D fóliát buborék mentesen, majd a gyári szilikon tok megtörte az egyik sarkát. Úgy látom a gyári szilikon és ez az üvegfólia nem kompatibilis vagy csak én tévedtem pár mm-ert.
Két kérdésem lenne:
1. Ha inkább vennék rá egy aktívflip, oldalra nyíló, Clear View Covert, akkor kompatibilis-e egy hasonló 5D-s üveggel? Mi van az értesítési leddel? Direkt az miatt vettem a sima 8-ast neki.

2. Sima oldalra nyíló tokoknál sem [link] látható az értesítési led?

Ti mit használtok?

(#1093) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok!
Már megvan a telefon vagy 1 hónapja,de ma futottam bele 2 kérdésbe,a munkatársammal együtt vettünk 2 telefont,csak ő még csak pár napja helyezte működésbe,minden megy,csak kérdezte hogy a névjegyzéket hogy lehet másolni sim(ek)-re vagy vissza,én eddig ezt nem is használtam,mert az első kapcsolódáskor a gugli fiókkor a jegyzéket vissza is rakta,én még a régi telefonról a listát alapból másoltam a simre,meg a sd kártyára is amit vissza lehet állítani majd,de nem kellett végül,ma rákérdezett hogy egy új számot szeretne rámásolni a simre,de export/import menü sehol se találtunk,a hívások/névjegyzékbe alapból nem leltünk menüt a mentés/visszaállításra.remélem ezek még léteznek valahol,van rá valami klasszikus mód,ami a régebbi androidon alapból egyszerűen elérhető volt.
A másik kérdés pedig az lenne hogy van rá valami megoldás arra hogy mint a régebbi telefonokon volt hogy az összes alkalmazás elérhető volt egy ikonon keresztül ami lent volt a hivás/üzenet/böngésző ikonok- nál között,ami megnyomva ,egy többablakos oldal nyílt meg ahol az összes alkalmazás ikonja megjelent ami telepítve volt,és onnan még a widgetek is elérhetőek voltak,és onnan lehetett kirakni az asztalra az ikonokat is,nem ment alapból az összes a kezdőképernyőkre,és nem új lapokat nyitott ha betelt.
Ez egy téma lehet ,vagy az alap gyári note 8 romban nincsen ez benne? vagy van ilyen a témák között?
Bocs ha eléggé érthetetlen amire gondolok,konkrétan egy lg g4-ről jöttem,és ezek hiányoznak.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#1094) Joe1 válasza robogo81 (#1093) üzenetére


Joe1
tag

Szia!
A RN8-nál nincs meg az az ikon amit keresel, én ezt a POCO Launcher-el oldottam meg, a play-ről le tudod tölteni.
A névjegyekkel nekem is gond volt, mert nem aktív ahol be tudnám jelölni, hogy a memóriából, vagy SIM-ről jelenítse meg a neveket. Van egy sokkal jobb tárcsázó, True.Phone_2.0.9.apk. Sok témával, praktikusabb és jól konfigurálható, itt ki tudod azt is választani.

(#1095) hcs57 válasza robogo81 (#1093) üzenetére


hcs57
őstag

A névjegyeket a gmail fiókban kezeld, amelyik a telefonhoz van rendelve. Így mindíg megmaradnak, akármi is történjen a telefonnal. A telefonban a Fiókok és szinkronizálás-nál a google -n belül tudod megadni mi szinronizálódjon.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1096) Gyula61


Gyula61
újonc

Van egy 8T telefonom, az előző Samsungon, hogy az NFC t bekapcsoljam azonosítani kellett (ujlenyomat), de ennél a telefonnál simán lehúzom a felső ikonmenüt és bekapcsolom az NFC és már fizethetek is vele, de ez így nem jó, mert ha elvesztem stb, akkor anélkül, hogy feloldanák a telefont tudnak vele fizetni. Létezik ennél a telefonnál is valamilyen beállítás erre, hogy ujlenyomat vagy jelszó nélkül ne lehessen bekacsolni az NFC-t. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

(#1097) hhgygy válasza Gyula61 (#1096) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nem tudom a választ, de kerülő megoldás lehet, ha alapból kikapcsolod az NFC-t és a Play áruházból letölteni egy gyors NFC kapcsolót pl. Widgetet , mert ugye ahhoz mindenképpen fel kell oldani a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1098) spiderpig820 válasza Gyula61 (#1096) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az addig rendben van, hogy az NFC-t be lehet kapcsolni, de a fizetéshez nem kell további alkalmazást megnyitni?
Ahhoz viszont fel kell oldani a képernyőt, amihez meg azonosítás szükséges.

4B

(#1099) hhgygy válasza spiderpig820 (#1098) üzenetére


hhgygy
senior tag

Sajnos, nem, elég, ha az NFC megy és be van állítva ott egy app a fizetéshez (Tap&Pay)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1100) Gyula61


Gyula61
újonc

Köszönöm a válaszokat, de Én is úgy jöttem rá, hogy nem oldottam fel a telefont, csak az NFC t bekapcsolva tudtam fizetni, hiszen a banki app az aktív. Az, hogy alapból ki van kapcsolva az NFC az természetes, csak a pénztárnál szoktam bekapcsolni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.