Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8

(#1) Laca0

Laca0
(őstag)

Xiaomi Redmi Note 8 készülékkel kapcsolatos tapasztalatok megosztására jött létre.
Ez az új modell úgy gondolnánk, hogy nem sok újdonságot hozott az elődhöz képest, mégis már az első napokon látszódott, hogy nem lehet egy kalap alá venni az előddel.

Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Redmi Note 8 | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2) Laca0

Laca0
(őstag)

Elkezdem azzal a tapasztalattal a topic-ot, hogy az elődmodellekben hasznos funkcióként megjelenő automatikus hívásrögzítést ebből a típusból már kivették a GDPR szabályozás miatt.
Ebben a modellben már nem a MIUI tárcsázója fut, hanem az Android gyári alkalmazása.

Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Redmi Note 8 | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Szia Azt szeretném megkérdezni, hogy a dobozban mit adtak vele? Fólia, tok, a töltő az hány wattos?

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#4) hazai

hazai
(tag)

Érdekes várom a válaszát
töltő az hány wattos?
:))

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5) Laca0 válasza cybermanus (#3) üzenetére

Laca0
(őstag)

2A-es normál töltő, kábel és egy nagyon jó, füstszürke szilikon tok és SIM tű volt a dobozban. Ez a tok sokkal kidolgozottabb, mint az elődmodelleknél. Ráfordul elöl is a peremre, nem csak oldalt takar és a kamerablokk körül is meg van emelve. Kb 1mm-el túlér a lencséken. Tehát mindenhol annyit takar, amennyire pont szükség van. Alul, az USB-C csatlakozót egy kis dugó is védi.
Kijelzővédő fólia nincs a dobozban. Azt tudni kell róla, hogy nagyon érdekes felülete van. Nagyon csúszós érzés, de nem gyűjti az ujjlenyomatokat. A csúszósságot gépeléskor szokni kell, mert elcsúszik az ember ujja rajta :) De amúgy nagyon minőségi, felsőkategóriás érzés.

[ Szerkesztve ]

(#6) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Van otthon QC 3.0 - s töltőd , esetleg QC 4.0-s ?

(#7) Laca0 válasza cybermanus (#6) üzenetére

Laca0
(őstag)

Az nincs, csak egy LG MCS-H06ED gyorstöltő, ez szerintem csak 2.0.
Ezzel töltöttem eddig, érzékeli a gyorstöltést. Nem figyeltem a töltési időt, de elég gyorsan feltöltődött ezzel is.

(#8) Laca0 válasza hazai (#4) üzenetére

Laca0
(őstag)

Most nézem, hogy az LG QC töltő csak 1,8A. A RN8 gyári töltője igaz nem QC, viszont 2A és a leírás alapján 18W-os. Lehet, hogy ezzel gyorsabb a töltés. Ki fogom próbálni. De erre várni kell legalább 4 napot :)

(#9) Brandynew

Brandynew
(őstag)

Sziasztok,

Én innen rendeltem 55 ezer Ft-ért a GBNOTE801 kuponnal: [klikk]

Global, B20, 4 GB RAM, 64 GB ROM.

Üvegfóliát honnan rendeltetek hozzá?

[ Szerkesztve ]

|| 5600 Ft jár most a Monese regisztrációért! Keress PM-ben. ||

(#10) Laca0 válasza Brandynew (#9) üzenetére

Laca0
(őstag)

Bátor vagy! Garanciát onnan hogyan lehet érvényesíteni?

Én innen rendeltem üvegfóliát, de még csak pár napja, úgyhogy 6-8 hét múlva talán be tudok számolni róla :U

Töltő téma: kipróbáltam a gyárit: 59%-tól 100%-ra szűk 1 óra alatt ment fel. Figyelembe véve, hogy a töltés vége felé folyamatosan csökkenti az áramot, pontos lehet a 2 órás teljes feltöltés, ami az adatlapján van. Azt is figyelembe kell venni, hogy töltés közben is használtam, telefonáltam, email-eztem.

(#11) Brandynew válasza Laca0 (#10) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Ez miért bátorság? A Gearbest bármely magyar webáruháznál különb garancia tekintetében, ha 1 éven belül meghibásodik, ingyen visszaküldöd (a PayPal állja a visszaküldés díját, amennyiben PayPallal fizettél), ők meg átutalják az árát. Ha meg az eladó nem azt küldi, amit ígért, nem érkezik meg stb., akkor is visszautalják az árát.

(#12) Laca0 válasza Brandynew (#11) üzenetére

Laca0
(őstag)

Oké, csak én nem ismerem azt a helyet. Akkor olyasmi a rendszere, mint az aliexpress-nek.

Más: korábban a Note 7-es topicban offoltam a hívásrögzítés funkcióval kapcsolatban. Nem értem, hogy a Note 8-on miért lett tiltva, az elődökön meg most sincs tiltva. Most olvastam, hogy nekik a MIUI 11-ben is megmaradt.

(#13) Brandynew válasza Laca0 (#12) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Elég népszerű a Gearbest, Prohardveresek körében is. Sokkal megbízhatóbb az Aliexpress-nél, mert központosítottabb és ellenőrzöttebb a működése.

A GDPR miatt vették ki a hívásrögzítést az EU-s rendszerekből.

(#14) kirusz1

kirusz1
(senior tag)

Hello én [link] innen rendelten 57 ért postával.

Brandynew fóliát innen [link]

[ Módosította: radi8tor ]

(#15) Plexicushio

Plexicushio
(senior tag)

Üdv.!

Én 23.-án este rendeltem a telefont a Banggood-ról (Global, B20, 4/64GB, kék) kuponnal Brandynew felhívására (utólag is köszi) még épp időben, mert itthonról nem sokkal olcsóbban majdnem egy sima Redmi 8 lett ... :D Gyorsan kell(ne) az új telefon, de ennyit még kibírok várni na és egy kicsit ráfizetni.

Én egy ilyen fóliát és tokot rendeltem még hozzá.

Egy 128-as microSD már várja, hogy egybeolvadjanak, és lehet később kap még egy gyorstöltőt is. :))

Mire megjön, lehet már kint lesz rá a MIUI 11 is. :DD

(#16) Laca0

Laca0
(őstag)

Ha valakit érdekelnek az első tapasztalataim: 3 napos üzemidő (20%-ig), 5.5 óra SOT, dual sim dual 4G, éjszaka kivételével folyamatos wifi. Gyors, akadásmentes működés minden körülmények között. Fagyás semmi.

(#17) Plexicushio válasza Laca0 (#16) üzenetére

Plexicushio
(senior tag)

Aprócska értesítési LED ugye van a telefon hangszórója mellett? Jól üzemel?

(#18) Richie146

Richie146
(senior tag)

Rendelkezik már valaki Pro változattal? :U

(#19) Laca0 válasza Plexicushio (#17) üzenetére

Laca0
(őstag)

Igen. Kis diszkrét.
A gyári tok felső íve kissé lapított, hogy látszódjon a LED és ne legyen takarva a perembe épített hangszóró.
Érdemes tokvásárláskor erre odafigyelni.

(#20) ranger69 válasza Laca0 (#16) üzenetére

ranger69
(tag)

Az létezik, hogy csak 4.2-es Bluetooth van benne?
Már a Redmi Note 6 és 7-ben is v5.0-ás bluetooth van. A specifikációban ezt írják: Bluetooth Version: Bluetooth V4.2, de van ahol viszont 5-öst.

(#21) Laca0 válasza ranger69 (#20) üzenetére

Laca0
(őstag)

Lehet. Hol tudom megnézni? A Droidinfo nem írja ki.

(#22) ranger69 válasza Laca0 (#21) üzenetére

ranger69
(tag)

Play áruház: Aida64, system alatt kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#23) Laca0 válasza ranger69 (#22) üzenetére

Laca0
(őstag)

Bluetooth verzió: 5.0

Van egy headset-em, aminél mutatja, hogy mekkora a headset akku töltöttsége. Nagyon meglepődtem, amikor megláttam 🙂

[ Szerkesztve ]

(#24) ranger69 válasza Laca0 (#23) üzenetére

ranger69
(tag)

Oké, köszönöm. Reméltem, hogy csak elírás, de sok helyen 4.2 van megadva, amit nem nagyon akartam elhinni.
Meg is rendeltem.

(#25) Laca0

Laca0
(őstag)

Olvastam a RN7 topicban, hogy nem túl magas a wifi kapcsolódási sebessége.
Nekem itthon az RN8 2.4 GHz-en 72 Mbps, 5 GHz-en pedig 200 Mbps.

(#26) kirusz1 válasza Laca0 (#23) üzenetére

kirusz1
(senior tag)

Miért lepödtél meg?

(#27) Laca0 válasza kirusz1 (#26) üzenetére

Laca0
(őstag)

Mert ilyet még nem láttam korábban.

(#28) Drughi

Drughi
(őstag)

Üdv!

Mik a különbségek a Note 8 / Note 8 T / Note 8 Pro között?

(#29) cybermanus válasza Drughi (#28) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Tessék [link] a Note 8T az tulajdonképpen az Note 8+NFC a pro az teljesen más tészta.

(#30) Jégkokó

Jégkokó
(veterán)

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) Drughi válasza cybermanus (#29) üzenetére

Drughi
(őstag)

Köszi,..eszerint a note 8 pronak gyengebb a kijelzője mint a sima 8 nak, meg a mostani hetesemnek.
Az nfc, a kicsit jobb kamera vagy proci, nem biztos hogy megéri a felárat

[ Szerkesztve ]

(#32) cybermanus válasza Drughi (#31) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Miért gyengébb a pro kijelzője?

(#33) Drughi válasza cybermanus (#32) üzenetére

Drughi
(őstag)

409ppi vs 395ppi
Nem sok, de valami.

Majd ha lesz teszt meglátom

(#34) kirusz1 válasza Drughi (#31) üzenetére

kirusz1
(senior tag)

Ips panel van mindkettőben. Szerintem a méret miatt tér el

[ Szerkesztve ]

(#35) cybermanus válasza Drughi (#33) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Az a méret miatt van úgy ahogy az előttem szóló is írja mivel nagyobb a Pro verzióban a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#36) Drughi

Drughi
(őstag)

Váltott esetleg valaki note 7-rôl?
Ott a wifi és a térerő nem volt acélos.
Itt mi a helyzet?

(#37) Laca0

Laca0
(őstag)

Sziasztok!
Lassított videónál villog a kép, hiába van bekapcsolva a csíkozáscsökkentés 50Hz-re. Olyan, mintha nem is működne, mert kikapcsolt állapotban is ugyanolyan a vibrálás.

Wifi: LG G6-ról váltottam, attól erősebb a wifije.

(#38) v-man

v-man
(senior tag)

Sziasztok, a Note 8 pro kapcsán is itt lehet fórumozni, vagy annak idővel lesz saját fórum?

XO: aviktorke

(#39) Drughi válasza v-man (#38) üzenetére

Drughi
(őstag)

Ha meglesz az MA teszt akkor valszeg annak a topicja lesz a fő.

(#40) Richie146 válasza v-man (#38) üzenetére

Richie146
(senior tag)

Ha neked van már megoszthatod itt is a tapasztalataidat.....

(#41) v-man válasza Richie146 (#40) üzenetére

v-man
(senior tag)

Még csak úton van.

XO: aviktorke

(#42) V.Stryker válasza cybermanus (#29) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Illetve a Note 8T-hez 3A-es a töltő, plusz méretben nagyobb a sima 8 -nál, a 8 Pro -val lesz egy méret, kicsit alul a Redminél nagyobb a kávája. valószínűleg az nfc miatt lehet.

Én is bejelentkezem... egy sima Note 8 -at rendeltem BoltX-től, talán keddre meglesz.

-

(#43) cybermanus válasza V.Stryker (#42) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Azt hol láttad, hogy nagyobb a Note 8T mint a sima Note 8?

[ Szerkesztve ]

(#44) V.Stryker válasza cybermanus (#43) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Itt. [link]

-

(#45) cybermanus válasza V.Stryker (#44) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Nem tudom én akárhol nézem mm-re pontosan ugyanakkora mint a Note 8.Még az oldalon is egyforma. :) Ahol meg lehet rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#46) iref-h

iref-h
(tag)

Sziasztok! Csak annyit olvastam a Note 8-ról hogy az op.rendszere android, van e bővebb információ arról hogy pontosan melyik verzióval adják?

(#47) V.Stryker válasza iref-h (#46) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Android 9 egyenlőre azt hiszem.. + MIUI

[ Szerkesztve ]

-

(#48) Laca0 válasza iref-h (#46) üzenetére

Laca0
(őstag)

Jelenlegi lefrissített állapot szerint:

(#49) iref-h

iref-h
(tag)

Köszönöm az op.rendszer infót!

(#50) V.Stryker válasza Laca0 (#48) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Ha teszek bele sd kártyát, akkor egy - egy kiválasztott applikációt lehet arra telepíteni? Nem mindet, csak egy párat. :U

-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.