Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kovacss72 válasza banda1981 (#600) üzenetére


kovacss72
aktív tag

+1. (Mi A2 Lite -ról jöttem,)

(#602) gyuribácsi88 válasza banda1981 (#598) üzenetére

Sajnos ki van kapcsolva, mégis csinálja.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#603) banda1981 válasza gyuribácsi88 (#602) üzenetére


banda1981
aktív tag

Egy telefon újraindítás.........?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#604) Laca0 válasza banda1981 (#600) üzenetére


Laca0
addikt

Én hétvégén tettem fel, szintén meg vagyok vele teljesen elégedve! Gyorsabb és az alaprendszer is jobb, mint a gyári rendszeré. Egy csomó appot nem kellett feltennem, mert jó a beépített megoldása is.
A kezdőképernyő is sokkal jobban testreszabható, sokféle ikonelosztás, ikonméretek, betűméretek, stb.
Egyetlen dolog nem tetszik csak, hogy a tárcsázóban nem tudom fixen megadni, hogy bizonyos számokat mely kártyával hívja. Megjegyzi, hogy mivel hívtam, de van egy 5mp-es várakozás, ahol még meg tudom változtatni. Annyira nem gáz, de jobb lenne, ha ezt lehetne fixre is állítani.

Ez úton is köszönöm Oldman2-nek a segítségét!
Készítek majd az összefoglalóba egy kis leírást a műveletekről.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#605) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na jó, kezdtek meggyőzni, hogy kipróbáljam.

Esetleg valakitől nagy kérés lenne összeszedni a lépéseket? BL nyitás, annak honnan progit, melyik twrp-t hogyan felrakni, romot honnan leszedni,stb. És mehetne be akár az összefoglalóba is. Főleg,hogy melyik usb drivert használtátok.. multkor egyik se volt jó.

Meló közben nem keresgélnék fél napot. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#606) banda1981 válasza V.Stryker (#605) üzenetére


banda1981
aktív tag

348 hozzászolás alapján csináltan én is......
Keresd vissza!
Itt a rom!
https://xiaomi.eu/community/threads/20-1-16-21-v3.54300/
Ha elakadsz írj ide aztán segítünk.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#607) V.Stryker válasza banda1981 (#606) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Ez a rom kell hozzá?

Illetve a custom recovery után az orange fox recovery miért kell még?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#608) banda1981


banda1981
aktív tag

Az egy Stabil!
Ez a fejlesztői....!
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#609) banda1981


banda1981
aktív tag

De ne a rommal kezd,mert minimun 1 hét mire nyitod a BL-t....
Ez a rom kell neked!
Legalábbis én ezt használom!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#610) V.Stryker válasza banda1981 (#609) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A BL nyitás már megvan...régebb nekifogtam, így meg volt igényelve... már túl vagyunk a nyitáson.

TWRP-t felrakom... romot felmásolom. Miket kell wipe-olni telepítés előtt és esetleg utána? Vegyes dolgokat olvasok...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#611) banda1981 válasza V.Stryker (#610) üzenetére


banda1981
aktív tag

Teljes adat formázással tudtam a romot feltenni.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#612) Laca0 válasza V.Stryker (#610) üzenetére


Laca0
addikt

Készítem a leírást az összefoglalóba.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#613) V.Stryker válasza banda1981 (#611) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, továbbra is azzal szívok, mint régebben. Hiába van kinyitva a teló, adb devices -re nem látja.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#614) Laca0 válasza V.Stryker (#613) üzenetére


Laca0
addikt

Beírtam a ROM felrakásának menetét az összefoglalóba.

V.Stryker:
Valami driver probléma lehet nálad szerintem. Az unlock progiban van jobb felül egy fogaskerék ikon. Ott végezd már el az ellenőrzéseket. Illetve ellenőrizd le, hogy a telefon menüjében is megcsináltál-e minden beállítást. Hátha kimaradt valami.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#615) banda1981 válasza V.Stryker (#613) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nekem is a Shift-essel ment fel!
Probáld meg azt!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#616) V.Stryker válasza banda1981 (#615) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Milyen Shiftes?

Az unlock progi azt mondja,hgoy driver installed. Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#617) V.Stryker válasza Laca0 (#614) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, közben lett siker. A 7-es pont az összefoglaló szerinti fontos momentum betartásával sikerült belépni a twrp-be. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#618) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kéne egy kis segítség, most aztán igazán. :Y

Feltettem a romot (már kétszer) és mikor kérem,hogy reboot system, akkor a Mi Note 8 logó után villan, megint Mi Note 8 logó és visszalép a twrp-be, nem bootol be a rendszer. WTF? :W :Y

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#619) banda1981


banda1981
aktív tag

Nekem is ezt csinálta!
Törlésnél ne a speciálisra menj,hanem az adatok formázására aztán ird be a yes szót aztán húzd el a csuszkát és mehet a telepítés

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#620) V.Stryker válasza banda1981 (#619) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aham... így már alakul. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#621) Laca0 válasza V.Stryker (#617) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor volt értelme megcsinálom :)
Egyébként én is 3x toltam rá a rom-ot, mire rájöttem a műveletekre.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#622) Oldman2 válasza V.Stryker (#617) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, hogy beleszólok, de van itt egy kis félreértés...

A Power + Volume Up gombok folyamatos nyomvatartása alapból Recovery üzemmódban indítja újra a telót, a 'fastboot reboot' nem kell, adott esetben ezzel csak szivatja magát az éppen szenvedő személy.

Sikeres 'fastboot flash' után mehet a fenti gombkombináció. Minden Recovery esetében ajánlott, a fastboot-tal feltett img-t elindítva, már az új Recovery alól feltenni ismét az img-t, majd ott 'Reboot Recovery'.

Ez különösen igaz OrangeFox Recovery esetén, ahol a zip más segédállományokat is tartalmaz.

Valamint, szerintem fontos és jelenleg nincs az Összefoglalóban, hogy legyen Data Format is a TWRP-ből. Már írta is ezt valaki.
:R

[ Szerkesztve ]

(#623) Laca0 válasza Oldman2 (#622) üzenetére


Laca0
addikt

Én írtam az összefoglalóba a saját tapasztalatom alapján a te segítséged után. Nekem a sima reboot és Power+VolUp után a gyári recovery-be lépett be, emlékszel? 2x is eljátszottam. Majd amikor harmadjára úgy csináltam, ahogy az összefoglalóba írtam, akkor lépett csak be a TWRP-be.
Írtam a data format-ot is (8-as pont).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#624) V.Stryker válasza Oldman2 (#622) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából megoldódott és ez a lényeg, de köszönöm a kiigazítást. végülis bevált a leírt folyamat.

Amúgy ez az EU rom teljesen jó, ahhoz képest,hogy beta, tök hibátlannak tűnik. Tenyleg egy kicsit olyan levegősebb, könnyedebb az egész. Most belakom, aztán meglátjuk a mindennapokban. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#625) gjo


gjo
tag

Mostanában ha a FB messengert megnyitom,
"Ne takarja le a beszédhangszórót. A funkció kikapcsolásához nyomja meg a hangerő fel gombot"
üzenet jön elő. Kicsit unom. A közelségérzékelőt kipróbáltam, hívás közben odateszem a kezem kikapcsol a kijelző, elveszem a kezem, bekapcsol és így tovább, az tökéletesen működik. Mi a baja?

(#626) gjo válasza gjo (#625) üzenetére


gjo
tag

Töltőre raktam, megjavult. Reggel levettem a töltőről, ma még nem csinált ilyet..
:F

(#627) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Abban tudtok segíteni, hogy miként kell frissíteni ha az EU-s romból kijön az újabb, akkor ha letöltöm az zip-et, miként installáljam fel úgy,hogy az adatok, programok megmaradjanak? Gondolom azért OTA nincs még ezekre....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#628) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok.
Hiváskor vagy értesitésekkor hogyan kell beállitani a rezgést. Hang menüben be van kapcsolva mind 2 rezgés, de mégsem rezeg. Persze képernyőérintésre rezeg, szóval a rezgőmoci működik.
Segitsetek légyszi.

(#629) Oldman2 válasza V.Stryker (#627) üzenetére


Oldman2
veterán

8T-n simán megy az OTA frissítés, igaz arra csak Stable van...

(#630) banda1981 válasza V.Stryker (#627) üzenetére


banda1981
aktív tag

Csütörtökön, már általában közzéteszik a rommal kapcsolatos újitásokat,és a romot is!
OTA pedig 1-2 nap múlva jön,ha jó a rom és nem vonják vissza!
Frissíteni pedig updater 3 pötty rom betalloz.......
Vagy egyből telepíted TWRP-be!
De előtte érdemes TWRP mentést csinálni,ha mégis valami híba lenne a rommal!
De ki tudja mikor állnak megint munkába,a vírus miatt,mer az EU-s rom a Global Bétábol készül,ha jól emlékszem!

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#631) banda1981 válasza H2o-pok (#628) üzenetére


banda1981
aktív tag

Kapcsold ki/be azt a 2 kapcsolot,ha az sem segít akkor indítsd újra a telefont!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#632) iMaverick válasza gjo (#625) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem akkor szokta kiírni, amikor a kijelzőt szeretném "feléleszteni"... Először a "zsebmódra" tippeltem, de amikor azt kikapcsoltam, akkor sem szűnt meg. Lehet a közelségérzékelőt kellene újrakalibrálni? A fene tudja.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#633) banda1981


banda1981
aktív tag

Ha valakit érdekel........
TWRP Recovery 3.3.1-10
https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261723109

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#634) hippo0315


hippo0315
senior tag

Biztos Én vagyok a vaksi, de nem találom a "Ne zavarj" funkicó bállítási lehetőségét, merre található (RN8)?

(#635) banda1981 válasza hippo0315 (#634) üzenetére


banda1981
aktív tag

Hogy elő ugorjon,be kell kapcsolni.......
g

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#636) hcs57


hcs57
őstag

A telefonomon egy új ikon jelet meg "MEM Jet" volt aláírva... mivel nem én telepítettem (nem tudtam róla), így fölfelé húzva töröltem. Ez a Xiaomi kéretlenül telepít ilyeneket?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#637) hippo0315 válasza banda1981 (#635) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszönöm! :R

(#638) #22743424 válasza hcs57 (#636) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gondolom a Ram jet ikonra gondolsz. Amennyire jól emlékszem a biztonsági app frissítésekor jön elö. Bármikor ki illetve bekapcsolható az az ikon megjelenítése.

(#639) hcs57 válasza #22743424 (#638) üzenetére


hcs57
őstag

Igen az lehetett... mi az? Meglepődtem, nem szeretem, ha tudtom nélkül települ bármi is...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#640) banda1981 válasza hcs57 (#639) üzenetére


banda1981
aktív tag

A Stabil romok már csak ilyenek........ :DD
Meg még ki tudja miket csinálnak még!
Ezért is váltok egyböl Stabilrol..........

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#641) MrDerekas válasza banda1981 (#640) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez nettó hülyeség. Átlag felhasználó nem fog ilyesmivel piszmogni. Megvesz, bekapcsol, használ. Az, hogy neked ez hobbid, mániád, az nem gond, de teljesen felesleges a riogatás, hangulatkeltés. :U

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#642) banda1981 válasza MrDerekas (#641) üzenetére


banda1981
aktív tag

Persze,mindenki azt gondol amit akar........
Egy átlag felhasználó,nem Xiaomit vesz!
Ez szintén magán vélemény,akár csak az előző hsz.-om is! :K

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#643) #22743424 válasza hcs57 (#639) üzenetére


#22743424
törölt tag

Biztonsági app/ tisztító/jobb fenn kefe/jobb fenn fogaskerék/Kezdőképernyő parancsikon megjelenítése . A biztonsági app része mint írtam.

[ Szerkesztve ]

(#644) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Kezdek kicsit kiakadni ettől az RN8 tól. Páromnak Van egy Huawei band 5 okoskarkötője. Ledobálja a bt kapcsolatot, főleg ha sokáig nem használja a telefont. Minden beállitást átnéztünk, beállitottunk, akku kezelés, stb. De ugyan az. Szétkapcsolódnak.
De ez még semmi. Pl. Messenger, üzenet, vagy hivásértesitő kb 1-2óra mulva jön.
A miénk ilyen vagy ez alapból ilyen "buta" .?

(#645) MrDerekas válasza H2o-pok (#644) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem teljesen rendben működik MiBand4-el. De egyéb kütyükkel sem dobálja el a BT-t.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#646) banda1981


banda1981
aktív tag

Had kérdezzem meg,hogy Tapatalkon megtalálom e ezt a fórumot, és ha igen hogy írjam be? :F :F :F

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#647) kovacss72 válasza H2o-pok (#644) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Fejlesztői beállítások/MIUI optimalizáció kikapcsolása is megvolt?

(#648) Pityu. válasza banda1981 (#642) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kérdés neked mit jelent asz átlag felhasználó,én pl nem romolok nem is érdekel,legtöbb dolog jó úgy ahogy van mondjuk a fotózás része az számít eléggé.De lehet hülye vagyok,hogy átlagosabb felhasználóként xiaomit veszek? :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#649) MrDerekas válasza Pityu. (#648) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én direkt nem álltam ebbe már bele, pedig csípi a szemem piszokul. Gondolom az átlag user vezetékesen telefonál... Én sem bűvészkedek a telómmal, mégis szuperül funkcionál.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#650) Pityu. válasza MrDerekas (#649) üzenetére


Pityu.
nagyúr

:DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.