Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Oldman2 válasza pompom89 (#297) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen Launchert használsz?

(#302) Reverting


Reverting
őstag

Gcam ami kifejezetten a RN8 RN8T-re van portolva, linkelne valaki? ;) Sokasos helyen nem lattam, es akkora mar a keverdes azt sem tudnam melyikt erdemes. Koszi. :DD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#303) Oldman2 válasza Reverting (#302) üzenetére


Oldman2
veterán

Nézd meg ezt.

(#304) pompom89 válasza TeeJay (#300) üzenetére


pompom89
csendes tag

10.3.5.0 (PCXEUXM) van jelenleg
Nekem 2019.11 hónap van a dobozon.

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#305) Reverting válasza Oldman2 (#303) üzenetére


Reverting
őstag

Koszi, meglesem... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#306) pompom89 válasza Oldman2 (#301) üzenetére


pompom89
csendes tag

Ami gyárilag van rajta,nem merültem bele ennyire :D

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#307) TeeJay


TeeJay
félisten

jól látom hogy van már hozzá xiaomi.eu ROM?

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#308) Botond2222


Botond2222
kezdő

Sziasztok! Van valakinek infója, hogy tianma paneles a Redmi 8t ? Kijelző beégése miatt érdekelne, mert állítólag a tianma panel hajlamos rá, illetve az én Xiaomi Mi 8 Lite készülékem is be van égve(szellemkép). Alul a gombok illetve van amikor az órát, akkut látom fent szürke háttérnél. Viszem majd szervízbe, még garis, de nem tudom hogy fognak-e ezzel tudni valamit kezdeni. Köszi az infót előre is.

(#309) Oldman2 válasza TeeJay (#307) üzenetére


Oldman2
veterán

A letoltesek között még nincs.

(#310) Oldman2 válasza Botond2222 (#308) üzenetére


Oldman2
veterán

Meg tudod nézni Te is, sőt ez a legbiztosabb.

Tárcsázóban beütöd ezt: *#*#6484#*#* vagy *#*#MIUI#*#*

és a megjelenő menü 1. pontját (Software version) kiválasztva, ott lesz a TP Version alatt.

Nálam [Vendor]tianma,[FW]0x0f,[IC]nt36672a

Vagy lentebb az LCM information alatt is olvasható, hogy

nt36672a video mode dsi tianma panel

(#311) Botond2222 válasza Oldman2 (#310) üzenetére


Botond2222
kezdő

Neked jelentkezett már a beégés? Nekem a Mi 8 Lite nem írja, hogy milyen panel lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#312) Oldman2 válasza Botond2222 (#311) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy hetes a készülék, még most kezdem belakni csak...
:C

(#313) V.Stryker válasza Botond2222 (#311) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem a sima Note 8 is tianma paneles.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#314) cukkermukker válasza Botond2222 (#311) üzenetére


cukkermukker
csendes tag

Mi 9 telefonján ismerősnek sem volt LCM info, szóval ha valaki tudja hogy lehet megnézni azoknál ahol nincs ilyen kiírva a "software version" menü alatt az engem is érdekelne. Lehet az egész Mi szériánál másképp megy mint a Redmiknél :F

(#315) Indiant válasza V.Stryker (#313) üzenetére


Indiant
addikt

Ez a program elvileg megoldás a beégésre.
[link]

(#321) Laca0


Laca0
addikt

Indiant!
Bocs, de kitöröltem a linkes hozzászólásodat, mert nem írtad oda, hogy milyen készüléké. Ill. ha nem tudod, akkor azt kellene írni, hogy más típusú telefon példának. Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#322) Oldman2 válasza Laca0 (#321) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez esetben az ahhoz kapcsolódó hozzaszolasokat is töröld ki lecci.

(#323) Indiant válasza Laca0 (#321) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm szépen! Igazából a telefon mindegy, mert a panel beégését szemléltette. Elnézést kérek!

(#324) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Kijött a Redmi note 8t mobilarena teszt:)

(#325) Oldman2 válasza aprokaroka87 (#324) üzenetére


Oldman2
veterán

RN8T tulajok gyertek át ide, ebbe a Topikba!

(#326) aprokaroka87 válasza Oldman2 (#325) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem még mindig rn7-em van:)

(#327) hippo0315


hippo0315
senior tag

Sziasztok!

Valakinél RN8-on működik már a Gmail sötét módja?
Október végefelé cikkeztek róla, hogy napokon belül várható, de Én még nem talélkoztam vele. :(

(#328) Laca0 válasza hippo0315 (#327) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam sincs.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#329) Laca0


Laca0
addikt

Betettem az összefoglalóba 1-2 okosságot, amit még nem biztos, hogy mindenki tud.
Betettem a RN8T saját topikjának a linkjét is. Viszont itt már elkezdtük a közösen használható információkat összegyűjteni, jó lehet mindkét tábornak. Úgy gondolom, maradhat a címben mindkét típus megnevezése.

Egy kérdésem is lenne: nem találom a wifi kapcsolati sebességét. Úgy emlékszem még a MIUI10 időkből, hogy egyszerűen megtalálható volt, de most 11 alatt sehol sem találom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#330) aprokaroka87 válasza Laca0 (#329) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megjelenités > képernyő kivágás és állapotsor részt nézted már?

(#331) Laca0 válasza aprokaroka87 (#330) üzenetére


Laca0
addikt

Bocs! Nem voltam egyértelmű! Ott a pillanatnyi adatátvitel sebességét lehet kirakatni az állapotsávba.
Én arra vagyok kíváncsi, hogy a wifi milyen kapcsolati sebességgel kapcsolódik az AP-hoz. Pl. N-es wifinél 70-90 az átlalános, 5G-n már 433 is lehet.
Sztornó! Csak túl nagy az ujjam! A wifi hálózat neve melletti jobbra mutató kis nyíl hozza fel ezeket az infókat :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#332) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

melyik modellnek fém a kerete? :R

elől hátul gorilla, de mind múanyag? ezért kerülte el mi a3 modellt is..

(#333) iMaverick


iMaverick
addikt

A minap megjött a Note 8. Kibontás-beüzemelés közben csináltam pár képet, hátha érdekel valakit. (Nyilván itt nem a már jelenleg is N8-cal rendelkező kollégákra gondolok. :DD )


Doboz


Készülék és tartozékok


Out of box Android (MIUI)


Frissítés

Kb. 2 napja használom a N8-at, eddig elégedett vagyok. A fotós képességeket majd alkalomadtán gyöntölöm. Meglássuk. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#334) Laca0 válasza g@bo (#332) üzenetére


Laca0
addikt

Műanyag, de a tesztek szerint és a valóságban is nagyon masszív, erős darab.

Más:
Megjött a képernyővédő üveg az aliról: [link]
Picit nagy a kijelzőre, az íves széleknél eláll kicsit. Adtak hozzá valami folyadékot, amit a szélekhez kellene csurgatni és akkor eltűnne ez a kiállás.
Használt már valaki ilyet? [link]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#335) V.Stryker válasza Laca0 (#334) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is jött mellé, de valahogy nem volt késztetésem hozzá. :D Amúgy nekem a csomagján volt qr kód, ami egy használatát bemutató videót rejtett, jó hosszú kivárandó kínai reklámmal az elején. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#336) pompom89


pompom89
csendes tag

Sziasztok!

Olyat kezdett el csinálni a 8T ,hogy ha hívnak és felveszem,akkor kb 15-20mp után teljesen süket a telefon.Viszont ha én hívok valakit,akkor nem produkál ilyet. Valakinek valami ötlet,hogy ez mitől lehet?
Előre is köszönöm :R

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#337) Laca0 válasza V.Stryker (#335) üzenetére


Laca0
addikt

Feltettem a fóliát és kipróbáltam a löttyöt a videó alapján. Varázslat! Nem tudom, hogy működik, de működik. Eléggé tud zavarni, ha valamit nem tudok megfejteni, úgyhogy ha valaki ismeri a mechanizmusát, kérem -akár privátban- is jelezze.
Az én tippem az, hogy ez a lötyi alapanyaga az a ragasztó, amivel be van vonva az üveg tapadó oldala. Amikor alácsurgatjuk, a ragasztó megtapad a két felületen és amikor elpárolog az oldószere, összehúzza a felületeket.

pompom89:
Szerintem szolgáltatói hiba. Vodafone? Mert mintha nekem is lett volna már ilyen. Bejelentettem hibára és megoldódott.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#338) MrDerekas válasza Laca0 (#337) üzenetére


MrDerekas
addikt

Helyes a feltételezés. A nedvesítő hatás és a folyadékok felületi feszültségét használja ki a "ragasztó", ami szinte térfogat veszteség nélkül térhálósodik/exponál. (Gondolom a levegő szabad elektronjait emészti fel a kötéshez.)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#339) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Hol lehet kijelzőt venni vagy rendelni Debrecenben Note 8-hoz számlaképesen?

(#340) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Sziasztok,
Valaki próbálkozott már a 10-es GSI-s romok telepítésével?
Ha igen, hogyan sikerült?

Nekem állandóan bootloop...
Köszi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#341) hippo0315


hippo0315
senior tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hol található olyan wallpaper ami a kék RN8 hátlapjának képe, de a kamera és az újlenyomat olvasó nélkül?

(#342) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hol találhatóak és vannak-e stabil, jónak mondható főzött romok a telefonhoz? Sok sok éve cserélgettem romokat, sok kikopott. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#343) Uthenger válasza V.Stryker (#342) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Xda-n nagy a csend, telegramon megy az elet.
A fozott romoknal csak a fo kamerat tudod hasznalni, es nekem1 GSI-s rommal se sikerult elinditani a telefont...

A 1216os Pizza aosip akku szempontjabol is jo, de kell hozza a genom kernel, mert anelkul nem mukodik a wifi:)

Az amit feltelepitesz es tobbe kevesbe kompromisszumok nelkul lehethasznalni, azt ugy hivjak hogy miui:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#344) Oldman2 válasza Uthenger (#343) üzenetére


Oldman2
veterán

Én egy xiaomi.eu teszt rom-ot tolok RN8T-n, megy minden funkció (még a gyáriból erősen hiányoltak is).

MIUI 11 | 11.0.1.0 PCXEUXM (stable)

(#345) Indiant válasza Oldman2 (#344) üzenetére


Indiant
addikt

:C De jó

(#346) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Véletlenül nem lenne a környéken egy vállalkozó kedvű kolléga, aki (esetleg kissé szájbarágósan :U ) leírná, hogy hogyan kell egy kínából rendelt, global romos, zárt bootloaderes RN8 telefonra felvarázsolni egy xiaomi.eu romot...
Előre is köszönet érte!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#347) V.Stryker válasza fap333 (#346) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is ezer éve csináltam. Örülnék valami infó frissítésnek. :)
Régebb valami (fél?)hivatalos szoftverrel kellett igényelni a bootloader nyitást, amit jóváhagytak és pár nap múlva működött. Vagy valami ilyesmi volt. Kíváncsi vagyok, hogy ez miként mehet.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#348) gascili válasza fap333 (#346) üzenetére


gascili
csendes tag

Szia!
Először is ki kell nyitni a bootloadert:
[A XIAOMI BOOTLOADER-NYITÁS ÚJ FOLYAMATA] Milestone 2 tollából
A nyitás alapra állítja a telefont. Előtte mentsd a dolgaidat!
Utána mehet a custom recovery:
[flash-twrp-root-redmi-note-8-ginkgo]
Legújabb Orangefox recovery: [OrangeFox-R10.0_3-Beta-ginkgo.zip]
Utána recovery-ből mehet fel a custom rom .
Én most ezt használom : [xiaomi-miui-hellas-XTRV-HMNote8_9.12.12_v11-9.zip]

(#349) kirusz1


kirusz1
őstag

:R

(#350) V.Stryker válasza gascili (#348) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a leírást. Esetleg a custom romhoz tudnál egy olyan linket adni, ami nem közvetlen letöltő link?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.