Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Geby válasza banda1981 (#1650) üzenetére


Geby
tag

Az akkut lehet tölteni, szerintem azzal nincs gond. Ha rajtahagynám a töltőn akkor feltöltené....már ha nem indulna állandóan újra.

A bekapcsológomb lehetséges esetleg, hogy elromlott. A gazdája előszeretettel nyomkodja a duplakopp helyett. Habár érzetre veszi a lapot....

Én még memóriahibára gyanakszom, meghalhatott a memóriacella aztán nincs ahonnan betöltse a dolgokat......habár eddig csak olyan memóriahibás cucc volt a kezemben ami read-only-vá vált.

[ Szerkesztve ]

(#1652) LK


LK
addikt

Sziasztok! Lehetőség van a telefon tartalmait HDMI csatlakozóval ellátott tv-re kirakni?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1653) banda1981 válasza LK (#1652) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nincs!
A Xiaomi ezt a funkciót nem támogatja......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1654) Geby válasza Geby (#1651) üzenetére


Geby
tag

Hogy meglegyen az utókornak. Elvileg a gomb vezérlőjén ment szét valami alkatrész (nem a gomb és nem a szalagkábel), az okozza ezt a 6 másodperces folyamatos újraindulást. És ha minden jól megy akkor javítható.

(#1655) stopperos


stopperos
senior tag

[kép] 8T-re jött frissítés: 12.5.5 (RCXEUXM)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1656) mAtech válasza stopperos (#1655) üzenetére


mAtech
aktív tag

Nekem is jelzett a telóm. 8T.
Van aki feltette? Nincs vele gond? :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1657) mAtech válasza mAtech (#1656) üzenetére


mAtech
aktív tag

Na mindegy.
Felraktam. Elindult vele a telefon. :DD

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1658) qdak


qdak
addikt

Sziasztok, a gyerek elhagyta a telefonjat, van valami lehetoseg ugy megkeresni, hogy az internet ki van kapcsolva, google igy nem talalja. Ki csorog meg.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1659) banda1981 válasza qdak (#1658) üzenetére


banda1981
aktív tag

Ha van mi fiókhoz csatlakozva a telefon akkor próbáld meg a Xiaomi Cloud-ba

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1660) qdak válasza banda1981 (#1659) üzenetére


qdak
addikt

Sajna nincs :/

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1661) iMaverick válasza qdak (#1660) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor marad a hívogatás és hátha felveszi a jóakaró... Aztán majd meglátjátok, mennyire jó fej az illető.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1662) Intruder2k5 válasza iMaverick (#1661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltéve, hogy megtalálta már valaki. Egyszer régebben én is elhagytam még egy céges Nokia 6300 telefonomat, kb. fél órára rá észre is vettem, el is kezdtem hívogatni a sajátomról, de nem vette fel senki. De igazából abban sem voltam biztos, hogy jó ha hívogatom, mert lehet azért talál rá valaki, mert csörög. Aztán visszamentem oda, ahol sejtettem, hogy elveszett, megcsörgettem, és lám ott volt még az árokban a fűben. Nekem szerencsém volt...

[ Szerkesztve ]

(#1663) qdak válasza Intruder2k5 (#1662) üzenetére


qdak
addikt

Kiraly, azt hittem cella infobol is meg lehet keresni.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1664) Intruder2k5 válasza qdak (#1663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz egyrészt Te mint "mezei júzer" nem férsz hozzá, csak a szolgáltató, másrészt meg pontatlan is, azzal nem lennél kisegítve. Nekünk anno a céges telefonokra volt ilyen szolgáltatás megrendelve, hogy a vezetőség meg tudta nézni, hogy épp merre járunk, illetve merre vannak a céges telefonok. Na most ez városban elég "jól" működött, ott sokszor 1-200 méteres pontosságot is hozott, de vidéken, lakott területen kívül, volt amikor a szomszéd faluba pozicionált.

(#1665) qdak válasza Intruder2k5 (#1664) üzenetére


qdak
addikt

Gyorben tortent, sajna sem a szolgaltato, sem a rendorseg nem keresi meg ez alapjan. Az a 200m ott pont eleg lett volna, foleg hogy meg kicseng a telo.

Azert koszi a segitsegeket.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1666) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megérkezett a júliusi biztonsági frissítés, az EEA Stable ROM-ra.

(#1667) mAtech


mAtech
aktív tag

Note 8T-t használja valaki nem gyári ROM-al?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1668) tomazin válasza mAtech (#1667) üzenetére


tomazin
veterán

Ha a 8t amin van ertesitoled, akkor en LOS-sal hasznalom.

(#1669) mAtech válasza tomazin (#1668) üzenetére


mAtech
aktív tag

Nem. Az enyémen nincs. Nem is tudtam hogy volt ilyen verzió ebben a szériában..

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1670) Intruder2k5 válasza tomazin (#1668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem Redmi Note 8 van, és van rajta egy fehér értesítő LED.

(#1671) iMaverick válasza mAtech (#1669) üzenetére


iMaverick
addikt

Összefoglalóból:
Eltérések a RN8 és RN8T között:
RN8:
nincs NFC
van értesítési LED
2A-es töltő jár hozzá
RN8T:
van NFC
nincs értesítési LED
18W-os gyorstöltő jár hozzá
kicsit nagyobb a készülék háza

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1672) tomazin válasza mAtech (#1667) üzenetére


tomazin
veterán

De amugy tudomasom szerint nincs kulon rom a kettore.
Mit szerettel volna kerdezni?

(#1673) mAtech válasza iMaverick (#1671) üzenetére


mAtech
aktív tag

Jogos :R

tomazin
Pl. Van-e értelme LinageOS-t rakni rá.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1674) tomazin válasza mAtech (#1673) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem volt, mert en a loshoz vettem telefont.
Fajopontom a kamerat nem tudja normalisan hasznalni, plusz kamera app es azzal valo konfigolas utan is az egyik kamera hasznalatakor fagy.
Neha nem bontja rendesen a hivast, igy a hivonak foglaltat jelez altalaban. (Pl hivok valakit, lerakom, majd azonnal visszahivna)

De en a googlementessegert ezt lenyelem.

(#1675) Moki2 válasza tomazin (#1674) üzenetére


Moki2
aktív tag

Volt a global kiadás NFC nélkűl értesítőleddel meg az eu NFC-vel led nélkül . Szolgáltatók redmi note 8t-t árúlták itt ami led nélküli . De annak van külön topikja . Nálam ledes van , de már a fiamnál xiaomi.eu rommal , nincs vele semmi gond .

[ Szerkesztve ]

(#1676) mAtech válasza tomazin (#1674) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszönöm az infót.

Más.
Nem vagyok egy nagy telefonguru. Utána olvastam hogy mit kell csinálni ha másik ROM-ot akarok rá tenni. Hát nekem erre nincs érkezésem. ;]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1677) ricky731


ricky731
tag

Hello mindenki. Honnan lehet tokot rendelni 8t hez Magyarországra? (Angliában élek és anyumnak szeretnék rendelni haza egyet) Előre is köszi a segítséget

(#1678) Intruder2k5 válasza ricky731 (#1677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Például tok-shop.hu, emag.hu, bestmarkt.hu, alza.hu, és továbbiak még a Google-ben.

(#1679) ricky731 válasza Intruder2k5 (#1678) üzenetére


ricky731
tag

:R :C

(#1680) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen Note 8T telefonon 2,5 éve már (12.5.5 miui van fent), utóbbi időbe bosszantóan lassú lett. Szerintem nincs fent túl sok alkalmazásom, szabad tárhelyem is van bőven.
A lassúság nem fagyást jelent, de pl. megnyitom a tárcsázót, rányomok egy névre majd telnek a másodpercek mire megjelenik a tel szám esetleg kép (akinél van), ma a kamera megnyitása fekete képet eredményezett, nem bír betölteni. Ilyenkor kilövök minden alkalmazást majd újra próbálom megnyitni. Újraindítás már nem segít. A gyári tisztító programot használom, de ez sem segít. Akkor is lassú amikor a háttérből ki vannak lőve az alkalmazások.
Gyári beállítások visszaállítása segíthet ezen? (2,5 év alatt egyszer sem volt) vagy van esetleg valami program amivel helyre lehet hozni a készüléket?

(#1681) tomazin válasza kisgyerek85 (#1680) üzenetére


tomazin
veterán

Ha nem faj es konnyen vissza tudod allitani a dolgaid akkor erdemes lehet a factory resetet megprobalni.

(#1682) danih válasza kisgyerek85 (#1680) üzenetére


danih
addikt

Dettó ez a gondom, nekem factory reset sem segített, visszaraktam az alkalmazásaimat és ugyanolyan szar lett rögtön. Pedig semmi extra nem került rá. Keresem az utódját.

[ Szerkesztve ]

(#1683) kisgyerek85 válasza danih (#1682) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Akkor azt kihagyom. Találtam [ezt] a videót. Én az animációt kikapcsoltam teljesen. Megnézzük így is fognak e jelentkezni az idegesítő lassulásai. Egyelőre jobbnak tűnik.

(#1684) mAtech válasza kisgyerek85 (#1680) üzenetére


mAtech
aktív tag

Nálam is ugyanez a helyzet a legutóbbi frissítés óta.
Főleg a tárcsázó fos, de az néha nagyon.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1685) mAtech válasza kisgyerek85 (#1683) üzenetére


mAtech
aktív tag

Én is beállítottam a videó szerinti dolgokat. Eddig jó.
Köszi :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1686) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Nagy gondom támadt. Van anyukámnak egy Note 8T telefonja, amire még régen kb 1.5 éve feltelepítettem Xiaomi.EZ romot. Ezt akartam mos frissíteni. Feltettem a legfrissebb TWRP-t innen: [link]
Majd letöltöttem a Willow típusra való 8T romot a xiaomi eu oldaláról. Elkezdtem volna a TWRP-ből a romot feltenni, de kiírta hogy ez nem willow telefon, ez az eszköz gingko. Na most letöltöttem a Gingko romot, feltelepítettem ami szépen sikerült is, de ujraindításkor csak egy pillanatra villan fel a készülék képernyője, majd semmisem történik, kikapcsol a készülék. Még a recovery-t sem tudom elővarázsolni. Mitévő legyek? Megtréfált volna a TWRP és mégis willow rom, csak valamiért nem volt képes feltenni és most bootloop lett? Segítsetek kérlek!

-Norbi-

(#1687) Norby86


Norby86
őstag

Amúgy abban tudtok segíteni, hogy ha rendeződik a telefon mizéria és újra a gyári állapotba kerül a telefon, akkor pontosan melyik TWRP-t és melyik EU romot szabad feltenni rá? Mert a root-ra meg a hívásrögzítőre szükség lenne. Vagy a gyári rom is rootolható? Mert az esetben menne rá egy Magisk és egy Skavalex call recorder.

-Norbi-

(#1688) tomazin válasza Norby86 (#1686) üzenetére


tomazin
veterán

Talalt egy ilyet
[link]
Amugy azt irjak egy csomo helyen,h a sima 8as a gingko a 8t meg a willow, de pl. LOS hivatalos honlapjan csak gingkot ir mindkettore.
Loson alapbol van hivasrogzito.

(#1689) Norby86 válasza tomazin (#1688) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a segítséget! Időközben beszéltem Komáromi Attilával aki nagy telefon guru és azt ígérte holnap segít. Ezúton is köszönöm neki ha olvassa!
Már csak az a kérdés, hogy ha holnap feléled a telefon és default gyári rom lesz rajta, melyik EU-s stabil romot szabad rátennem? Mert nem szeretnék újra így járni mint ma. Az a különös az egészben hogy ha a TWRP egy és ugyan az a willow-ra és a gingko-ra is, miért csinált olyat hogy mikor letöltöttem a Xiaomi.eu-ról a 8T-re való willow romot, kiírta a TWRP hogy ez a készülék nem wollow, ez gingko...és engedte telepíteni a rossz romot. Én hülye meg ugye ráeresztettem ezért a gingko romot, mondván lehet rosszul nevezték el a file-t a xiaomi.eu oldalon.
Ez a hivatalos 8T rom: xiaomi.eu_multi_HMNote8T_V12.5.6.0.RCXMIXM_v12-11.zip (erre írta a TWRP telepítéskor hogy this is device not willow, this gingko)
Ezért is tettem fel rá ezt: xiaomi.eu_multi_HMNote8_V12.5.5.0.RCOCNXM_v12-11.zip (amit engedett feltelepíteni, csak ugye ez meg nem a készülékhez való rom)

Szóval ha valaki tud ez 1000% megbízható legfrissebb stabil EU romot willow-ra, ne tartsa magába! A LOS azért nem lenne annyira jó, mert anyám telefonja és eléggé hozzá szokott már a MIUI felülethez.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1690) kicsizee


kicsizee
aktív tag

Hali. A redmi note 8-am iszonyatosan belassult, miután lejárt a garancia rá :) van rá valami lehetőség, hogy legalább alapszinten tudja azt a teljesítményt, mint eddig? vagy ez ennyi volt, támogatás híján nem lesz jobb és engedjem el? alapjáraton nekem teljesen jó ez a teló, NFC-t leszámítva minden benne van ami alapszükségeleteknek megfelel, így ha nem muszáj nem vennék újat amíg ez működőképes. Köszi

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1691) banda1981 válasza kicsizee (#1690) üzenetére


banda1981
aktív tag

Gyári beállítás visszaálitása sok mindent megold........!
Vagy nyisd a BL.-t és Costum rom!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1692) mAtech


mAtech
aktív tag

Nekem továbbra is a hívás rész az ami tetű lassú. Névjegyek sokszor lassan jönnek be. Rákattintok valakire hogy hívjam, 5-10 másodperc mire feljön hogy melyik SIM-ről akarom.
Többi dolog tűrhető.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1693) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy érzem eljött az ideje az akku cserének. Szombaton hajnalban csipogásra ébredtünk... Első körben nem is tudtam miért sipákol a telefon, nem szoktam ennyire engedni lemerülni, így nem is ismertem ezt a hangot. Nézem, valami 18%-on állt, pedig számításaim szerint "illet volna" lenni benne még vagy 40-50%-nak. Sebaj, feltöltöttem gyorsan, de mostanra már ott tart, hogy tegnap reggel 7 órakor levéve a töltőről, most vissza kellett rakni, mert 30% körül volt már csak a töltése. Elég hirtelen romlott így le, mondhatni egyik napról a másikra, eddig az én használati szokásaim mellett 3-4 napot még bírt, most meg hirtelen 1,5-et is alig. Berendeltem egy akkut, mondjuk kétlem, hogy húsvét előtt már megkapnám, szóval egy hetet még ki kell húznom vele.

[ Szerkesztve ]

(#1694) tomazin válasza Intruder2k5 (#1693) üzenetére


tomazin
veterán

Van amugy ertelme? En meg a 2vel ezelotti telefonomnal rendeltem bele normalisnak tuno akksit es haaaat javult a helyzet, de nem annyit amennyi kinlodas volt vele, ugyhogy le is lett cserelve a telefon.

(#1695) Intruder2k5 válasza tomazin (#1694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglátjuk... Anno a Redmi Note 5A Prime-ban én is cseréltem már akkut, de hasonlóképp jártam vele, mint ahogy írod, nem sokkal volt jobb a csereakku, mint a ~3 éves gyári. De szeretem is ezt a telefont, és az igényeimet is még bőven kiszolgálja, szóval adok neki egy esélyt. Persze ha itt is bejön a papírforma, akkor marad a csere, de nem szívesen költenék most ~60 ezret telefonra.

(#1696) tomazin válasza Intruder2k5 (#1695) üzenetére


tomazin
veterán

Ha sikeres lesz az akksicsere (tehat sikerul normalis akksit kifogni) akkor majd oszd mar meg a vasarlasi helyet legyszi.
Bar nekem nem aktualis, de lehet masnsk jol jon.
Koszi

(#1697) Intruder2k5 válasza tomazin (#1696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, így lesz.

(#1698) cbatesz válasza Intruder2k5 (#1697) üzenetére


cbatesz
tag

Nem tudtok valami appot ami az akkut leteszteli és megadja % ban az értékét? Köszi

(#1699) hhgygy válasza cbatesz (#1698) üzenetére


hhgygy
senior tag

AIDA64

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1700) Intruder2k5 válasza cbatesz (#1698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudok, de épp jutott eszembe nekem is, hogy van otthon ilyen USB kütyüm, amivel töltéskor lehet mérni a feszültséget, az áramot, meg a mindent is, úgyhogy délután meg fogom mérni, hogy mennyit lehet még beletölteni ebbe a rossz akkuba.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.