Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Oldman2


Oldman2
veterán

Urak,

Azzal tisztában vagyok, hogy a RN8T-ben nincs, a RN8-ban meg van Értesítési LED.

De pontosan hol helyezkedik el ez a LED a készüléken?

A kijelző alján, vagy a töltőcsatlakozó környékén az alsó részen?

Valamint, fehér vagy többszínű ez a LED?

(#502) iMaverick válasza Oldman2 (#501) üzenetére


iMaverick
addikt

A felső részén, a front kamerától balra. Egyszínű fehér.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#503) Oldman2 válasza iMaverick (#502) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#504) forgat


forgat
tag

RN Note 8 akinek mükszik digi vowifivel, melyik android verzió és melyik miui verzióvak mükszik, csinált vele valami mókolást vagy simán gyárival megy?

(#505) mAtech


mAtech
aktív tag

Hali!
Egy hete van meg a telefon. Eddig jó. :)
Mi távirányítóhoz lehet alcor dvbt tunert párosítani? Listában nincs ez a márka. Van valakinek tapasztalata hogy melyikkel mehet?
Köszi, A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#506) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Lesz hozzá Android 10 frissítés?

(#507) Pityu. válasza cooi11 (#506) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Miért ne lenne,xiaominál 2 android frissítés szokott lenni vagyis ha kiadták 9-el akkor kapnia kéne 10-et meg 11-et is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#508) nsban válasza Pityu. (#507) üzenetére


nsban
csendes tag

Én úgy tudom a két verzió frissítés a MIUI-ra vonatkozik...

(#509) AlphaZulu


AlphaZulu
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem a fórumot, de nem találtam hasonló problémát, ami nálam fellép.

8T Vodafone-tól vásárolt telefonom van, két sim-mel használom és mind a kettő Vodás.
Azt tapasztalom, hogy sűrűn eldobja az internetet, teljesen mindegy, hogy melyik slot-ban lévő kártya adatkapcsolatát használom. Azt veszem észre, hogy a 4g kijelzés megmarad a térerő jelzése mellett, de a nyilak nem mozognak (chrome-ban nem tölt be, viber, messenger üzenetek nem jönnek).

Találkozott valaki hasonlóval, esetleg van rá gyógyír?

"My finger is on the button" - Chemical bros.

(#510) Laca0 válasza AlphaZulu (#509) üzenetére


Laca0
addikt

Ezzel így konkrétan nem. Viszont csinál olyat a voda, hogy lebénul 4G-n és átvált 3G-re az adat. A voda kivizsgálta a helyzetet és azt mondta, hogy a környékünkön túl van terhelve a hálózata... de nem terveznek fejlesztést... :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#511) A tumi válasza iMaverick (#502) üzenetére


A tumi
tag

Nekem pár napja valamiért nem működik értesítéseknèl a jelzés, csak ha a töltőre rakom, akkor világít a led. :F

(#512) Pityu. válasza A tumi (#511) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ên is jártam már így ki/be kapcsoltam és később jólett

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#513) A tumi válasza Pityu. (#512) üzenetére


A tumi
tag

Már 2x indítottam újra, de nem állt helyre! :O

(#514) Pityu. válasza A tumi (#513) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De pl az appok enegedélyénél,meg ahol a ledet lehet kapcsolni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#515) hcs57


hcs57
őstag

Alul vannak a navigációs jelek (3 db). Nekem most ott van egy kis emberke is... nem tudom mit kapcsoltam be, hol lehet ezt kikapcsolni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#516) Uthenger válasza hcs57 (#515) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A nagy testver figyel:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#517) iMaverick válasza hcs57 (#515) üzenetére


iMaverick
addikt

Képernyő képet nem tudsz felrakni?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#518) spiderpig820 válasza hcs57 (#515) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Vannak olyan témák, ahol változnak a gombok. Nem állítottál be új témát?

4B

(#519) hcs57 válasza iMaverick (#517) üzenetére


hcs57
őstag

Jobb alsó sarok.. Közben rájöttem, bekapcsoltam a felolvasást, azt akartam, hogy bejövő híváskor a telefon mondja a hívó nevét.. de nem mondja.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#520) MrDerekas válasza hcs57 (#519) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biztos csúnyán írtál a telefonkönyvbe és nem tudja elolvasni az írásod :DDD Bocsi! Gonosz voltam. ;]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#521) hcs57 válasza MrDerekas (#520) üzenetére


hcs57
őstag

Az LG V10-nél működött, ezt nem tudom rávenni..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#522) MrDerekas válasza hcs57 (#521) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én még csak eztán ismerkedek vele. Ma délután bontottam ki és még csak költözés, frissítések mennek. RN8 4/128, kék, jött meg, már MIUI 11-el. :D Gyönyörű, gyors, de hétvégén kitolom a szemét is :DDD Ha időm engedi, ránézek erre a felolvasásra is ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#523) johnmay


johnmay
csendes tag

Sziasztok! Redmi Note 8T-t (vagy esetleg sima Note 8-t) szeretnék venni. Néztem kuponnal GB-n és BG-on is, de csak minimálisan olcsóbb, mint magyarországi boltokban. Szerintetek hol érdemes venni most?

(#524) #22743424 válasza johnmay (#523) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szia, szerintem [link] itt.

[ Szerkesztve ]

(#525) banda1981


banda1981
aktív tag

Szevasztok!
Holnap érkezik a telom 4/128 kivitelbe.......
Egyből nyitom is a BL-t!
Kellene nekem egy jó Miui rom,ami tud magyarul!
Tudtok ilyet ajánlani???

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#526) iMaverick válasza banda1981 (#525) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam kb. 1 hónapja van a "sima" Note 8. A gyári firmware tud magyarul, frissülget is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#527) MrDerekas válasza banda1981 (#525) üzenetére


MrDerekas
addikt

RN8 4/128 a tegnap letöltött gyári frissítéssel:

Mi ezzel a baj?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#528) banda1981


banda1981
aktív tag

Sosem használtam Stabilt.......
Sok beállítási funkció hiányzott belőle, legalábbis a Redmi Note 5pro-nál.........
Meg később is kapja meg őket a Stabil!
A Miui hívás alkalmazás is jó lenne!
Persze lehet hogy néhány napig az lesz fent,mert egyből nem biztos hogy tudom nyitni a BL-t!
Amúgy a Kamerája milyen,mert azt olvastam,hogy a gyári kamera alkalmazás nem készít jó képeket???

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#529) MrDerekas válasza banda1981 (#528) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tegnap lőttem egy 48Mp extra közelit: 15 megás kép Minden auto.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#530) banda1981 válasza MrDerekas (#529) üzenetére


banda1981
aktív tag

Hát sem téged,sem magamat nem akarom elkeseríteni.........
Redmi Note 5pro 16+5 megapixel........
https://drive.google.com/file/d/1-zwB2RrI43ytKdh8BFd_RE15Y9XGjEzL/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1-pMGNj8Q893Zy_A4J_bbArdt-qre9iTu/view?usp=drivesdk

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#531) MrDerekas válasza banda1981 (#530) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kimondottan neked szól, de sosem fogom megérteni, mi ez a baromi nagy elvárást a telefon kamerájával. A büdös életben nem fogja elérni egy cserélhető objektíves fotógép munkaminőségét. Ilyen elvárások esetén "célszerszámot" kell beszerezni. Valószínű én vagyok túl öreg, de erősen él bennem a mobil kamerák VGA felbontású képessége és, hogy sokaknak milyen áhítatot okozott mégis... egykor. Persze, mások az igények, no offense. Nekem mobiltelefon kell és azt tudja, ha hirtelen kell valamit fényképeznem, azt elvégzi elfogadható minőségben. Ezek szerint a RN8 meg nem a te telefonod. Ne vegyél ilyet :N

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#532) banda1981


banda1981
aktív tag

Ár érték arányban igen,mert ennél drágábbat nem veszek soha!
Igazad van a kamerát illetően,de hamár 48 megapixelt tesznek bele,meg még +2 kamerát,akkor ne legye rosszabb a minősége.......
Nem fogok egy telefonnal,meg egy fényképezőgéppel folyamatossan futkozni,ha a kisfilyamat le szeretném fényképezni egy adott pillanatba.........
Ezt ne vedd sértésnek,csak a véleményem!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#533) MrDerekas válasza banda1981 (#532) üzenetére


MrDerekas
addikt

Semmi sértés nem volt benne ;) Viszont a 48Mp az valójában 12Mp :K Szoftveresen 48 csak. Az ájfon SE-m is szép képeket lő a 12 Mp-eles őskövület hardverével :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#534) banda1981 válasza MrDerekas (#533) üzenetére


banda1981
aktív tag

Én a kamerát ezért kérdeztem.........

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#535) Pityu. válasza MrDerekas (#529) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát itt szerintem kicsit user error mert minden éles csak az nem amit tálalni akartál témát,és telefonnal is lehet nagyon jó képeket készíteni pláne ha ért valaki valamennyire hozzá és nem hasonlítgatja állandóan pl egy dslr-hez ,de attól függetlenül nem szar mert minden kép kép,de vga kamera nem tudom hol él benned mert ezek azért már ezerszer jobbak .Én inkább egy kis dact látok benned,hogy na azért se.... :)

#banda1981

Kamera miatt ne aggódj letöltesz egy google camera portot és máris sokat javul :)
A 48 megapixel nem teljesen valós hanem ilyen pixel összevonás,lehet azzal is jó képet csinálni bár bőven elég 12megapixel.12 megapixelen több jó kép lesz mint 48 megapixelen.
Ja olvastam amit linkeltél,nehogy azt hidd,hogy egy nagyon drága telefonból is csak jó képek pattognak ki,ez olyan mint a fényképezőgép abból se mindig jó képek születnek hiába mondjuk 800EFt meg még egy drága obi.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#536) MrDerekas válasza Pityu. (#535) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szerintem is :K Jó fotóhoz piszmogni kell, az meg nekem erősen nem az erősségem. De lehet a macsekos képet kellett volna bedobnom, ott legalább a cicapofa éles.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#537) banda1981 válasza Pityu. (#535) üzenetére


banda1981
aktív tag

Köszi a linket,és a biztatást.......
Nemsokára úgyis kiderül!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#538) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok.
Most szeretnék venni páromnak egy sima note 8 at. Ezzel kaocsolatban kérnék kis segitséget.
Hol érdemes most itthon megrendelni? Àr, gari szempontokat nézve.
Hol tudok hozzá rendelni méretpontos kijelző fóliát, üveget? (ez a háklija, ez fontos hogy legyen rajta, de nem olyan ami a szélein nem tapad rá) Itthoni vagy alis link is jó.
Tok van a dobozban?
Köszi nektek.

(#539) Oldman2 válasza H2o-pok (#538) üzenetére


Oldman2
veterán

Pár hete én is ebben a cipőben jártam, aztán egy ismerős (akitől vettem régebben egy RN8T-t), felvilágosított, hogy a RN8 idehaza hivatalosan nem került forgalmazásra, emiatt csak bolti garival lehet venni ilyen típust.

(#540) kirusz1 válasza H2o-pok (#538) üzenetére


kirusz1
őstag

Hello.Nekem ez vált be

Tokot adnak a telefonhoz

[ Szerkesztve ]

(#541) H2o-pok válasza kirusz1 (#540) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Néztem de nem találom pont ezt. Linket megköszönném, privibe is jó.
Köszi

Vagy ha lenne valakinek 1db +ban, azt átvenném. Jó lenne rögtön rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#542) H2o-pok válasza Oldman2 (#539) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Őő... nem értem mit akarsz mondani,bOcsi. Redmi note 8 at akarok, itthon is van sok helyen. Ahogy làttam, a 8 és 8T közt árban nincs sok eltérés, de engem nem izgat az NFC.

(#543) H2o-pok válasza H2o-pok (#541) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Amúgy neked 8 vagy 8t van? Mert ha jól láttam nem egyforma a 2.

(#544) banda1981 válasza H2o-pok (#538) üzenetére


banda1981
aktív tag

Én itt rendeltem meg,és ma érkezik meg......
https://www.boltx.hu/kereses?q=Redmi+Note+8
Tudsz üvegfóliát is rendelni!
Tapasztalatom nincs a fóliával kapcsolatba......
Amúgy ezt már egy hónapja rendeltem....
https://a.aliexpress.com/_rQQfJX

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#545) Pityu. válasza banda1981 (#544) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én anno más telefonhoz rendeltem olyan csomagolású üvegfóliát de nem voltam teljesen elégedett vele.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#546) banda1981


banda1981
aktív tag

Megjött a teló......... :B
168 óra,vagyis 1 hét múlva nyithatom a BL-t :((

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#547) MrDerekas válasza Pityu. (#535) üzenetére


MrDerekas
addikt

Retro megemlékezés:
A VGA-t azért hoztam fel, mert így kezdődött a színes kijelző után a mobilok igazi fejlődése. Inkább elázott bélyegnek tűntek a képek, mégis boldogan kattintgatott, akinek tellett ilyen mobilra, a 2-4 megás memóriára... Később a Nokia 6280-asom 2Mp-es képei már gyönyörűek voltak és A/5 méretű újság féloldalas hirdetéseihez is kiváló háttéranyagot adtak. Ma pedig a középkategória legalja is olyan képet csinál, hogy néha az arcom leteszem és jönnek a nyavalygások. Na ezt nem értem, de dac nélkül. A kolléga kérdése igazából jogos volt, mert vannak igényei, elvárásai, pénze is megvan rá és a technikai tudása, felkészültsége, ergo a legjobbat szeretné a pénzéért. Nálam meg épp itt kiborult a bili, de ezért is írtam, hogy nem kimondottan neki szól. Sosem díjaztam a szájkaratésokat :R Lehet blogba kellett volna, de ott az előzmény nélkül csak lógott volna a levegőben, itt viszont én is tanultam belőle ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#548) hcs57


hcs57
őstag

XRN8 4/128 telefont vettem itthon, android 9/ MIUI 11 van rajta.
Előző telefonom egy LG V10 volt, annál megszoktam, hogy tudom külön állítani a hangerőt a csengetésnek, jelzésnek, ébresztésnek... ennél még nem tudom.
Be tudtam állítani, hogy a hívó nevét felolvassa, az utca neveket mondja navigáláskor... ennél nem tudom.
A MIUI ennyire szűk mozgásteret hagy?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#549) Joe1


Joe1
tag

Szia H2o-pok!

Oldman társunk arra utalt, hogy a RN8-at Mo-on hivatalosan nem forgalmazzák a xiaomi boltok, más importokból lehet beszerezni, ahol csak bolti garanciát vállalnak, hiba esetén nekik kell visszaküldeni és ők nem a hivatalos márkaszerviznek küldik javításra, hanem a forgalmazónak. Ezért is csak kevés helyen lehet beszerezni a Redmi Note 8-at, árban ugyanannyi a 8T, érdemesebb inkább azt venni.
Pl. ha valaki itt veszi meg a telefont, jól mutat a 3 év teljeskörű garancia, de ha addig bedől a bolt, nincs garancia papírod csak számlád, akkor hova fogod küldeni?
Én inkább javasolnám ezt, mert itt adnak a számla mellé 2 év hivatalos Wayteq magyar garanciát is. Az Eustock viszonteladója.
Tokot adnak hozzá, az jó lesz addig, míg egy komolyabb megjön külföldről. Üvegfóliát itt próbáld meg, 2 nap alatt megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#550) Pityu. válasza MrDerekas (#547) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még én is paráztam a választásomért RN7 után RN8 pro és akkor jöttem rá jó telefon de mediatek3s processzor és azt nem támogatja a google camera na én anno ezen akadtam fent. De úgy néz ki van egy portoló aki talán teljesen használhatóvá teszi rajta a gcamerát már kezd alakulni da van még mit csinálni. Viszont ha meg mást nézek jobban jártam az RN8 pro-val.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.