Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) v-man válasza Rellind (#40) üzenetére


v-man
őstag

Megérkezett, elsőre minden okés, az átköltözés nagyon egyszerű volt a Note 3 Pro-ról.
Az ujjlenyomat villámgyors az elődhöz képest. A működés teljesen jó, folyamatos, bár én játszani nem szoktam telón, így nagy igények nincsenek.
Majd még írok később tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#52) hazai válasza v-man (#51) üzenetére


hazai
tag

Szia leirnad hogy kell atkultoztetnem.

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#53) Rellind válasza v-man (#51) üzenetére


Rellind
senior tag

Rendben, köszönöm :R

(#54) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Akinek van... a MIUI 11 megjött rá? Haver 9T-jén már van. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#55) Laca0 válasza V.Stryker (#50) üzenetére


Laca0
addikt

Passz. Nincs most szabad SD kártyám. De korábban volt ilyen megoldásom más telefonon, szerintem itt is működik.
Telepítés után kellett az alkalmazások menüben átrakni a kártyára.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#56) Laca0 válasza V.Stryker (#54) üzenetére


Laca0
addikt

Erre elvileg januárban jön. De nem is baj, mert még vannak vele bajok, had forja ki magát addig.
Ill. mi már 10-es Androiddal fogjuk megkapni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#57) Laca0 válasza Laca0 (#56) üzenetére


Laca0
addikt

Más források szerint a Note 8 november 2. felében, a Note 8 Pro december 2. felében kapja meg.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#58) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Honnan érdemes ezt a telefont megrendelni itthoni webshopból, ahol azt küldik, amit rendelek, garanciával nem vergődnek és nem csillagászati ára van?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#59) v-man válasza hazai (#52) üzenetére


v-man
őstag

Egész pontosan nem tudom megírni, de nagyvonalakban:
Bekapcsolás után végig mentem a lépéseken, nyelv beállítás, stb, majd rákérdez szeretnék e korábbi telefonról adatokat áthozni.
Igen után van több lehetőség, nekem a Google fiókkal való bejelentkezés volt a választás, ott kiválasztottam mely applikációkat hozzá át. Majd ezután még a miui fiókomba is beléptem, ott is volt lehetőség miket hozzon át.
Facebook, Instagram, gmail jelszót megadtam és kb kész is volt.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#60) V.Stryker válasza BLUE TORNADO (#58) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én 59-ért rendeltem BoltX-től, két év garival.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most jött meg a készülék. Honnan tudom, hogy global B20-as verzióról van szó? Nincs benne ehhez kapcsolódóan semmi jelölés? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62) Laca0 válasza V.Stryker (#61) üzenetére


Laca0
addikt

Nézd meg a névjegyet a telefonban. Pár hsz-al fentebb van az enyém beillesztve.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#63) V.Stryker válasza Laca0 (#62) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ugyanez. :R

Amúgy ha beállítottam az arcfelismerést, akkor miért nem ugrik a kezdőképernyőre? vagy mit nem állítottam be hozzá?

Felemelésre felébred a kijelző, mutatja,hogy az arcfelismerés megtörtént de nem történik semmi. Nyilván ha felhúzom, akkor minden nélkül feloldja a készüléket, de ez nem lehet automata? hogy felemelem, felismer és már be is lép?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64) Laca0 válasza V.Stryker (#63) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem egyből felold. Én a felemelést ki is kapcsoltam, mert amint ránéztem már fel is oldott. Külön oda kell figyelnem a mozdulatokra ha csak az időt nézném meg rajta, hogy ne oldjon fel :DDD

Az arcazonosításnál van egy kapcsoló, hogy ne nyissa fel automatikusan a képernyőzárat. Ez alapból be van kapcsolva. Azt kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#65) hippo0315 válasza BLUE TORNADO (#58) üzenetére


hippo0315
senior tag

Ez jó kérdés.
Én ma rendeltem pont, előtte kb 3 órán át keresgéltem, hol érdemes rendelni, végül egy Redmi Note 8 128BG 6GB RAM Global készülék lett rendelve, 1 év garival szállítással 73979 volt, az is igaz, hogy nem Xiaomi webshop-ból rendeltem.

(#66) V.Stryker válasza Laca0 (#64) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, így már nekem is jó. Annyira jó, hogy ki kellett az emelére bekapcsolást kapcsolnom nekem is. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67) V.Stryker válasza Laca0 (#64) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gyorshivo ikont hogy lehet kitenni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68) Laca0 válasza V.Stryker (#67) üzenetére


Laca0
addikt

Megnyitod a névjegyet, majd jobb felül a 3 pötty menüben: megjelenítés a kezdőképernyőn.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#69) V.Stryker válasza Laca0 (#68) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, ez megvan. Viszont ez nem hívja, csak megnyitja a névjegyet. Nem gyorstárcsáz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#70) Plexicushio válasza V.Stryker (#60) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Az fasza ár.. Két hete nem volt még ennyiért sehol itthon. Ha tudom, akkor inkább várok és ráfizetek pár ezrest és innen rendelem meg én is, és hamarabb meglett volna (+ a gari), mert már két hete várom a sajátomat Kínából.

(#71) #22743424 válasza #22743424 (#45) üzenetére


#22743424
törölt tag

Xiaomi hivatalos oldala tényleg nagyobb a T [link] :R Tanúlság egyik oldalban sem lehet megbízni amíg meg nem jelenik. :((

(#72) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekted adott a téma letöltési lehetőség? Én nem találom sehol csak a két gyárilag beletett témát. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#73) Laca0 válasza V.Stryker (#72) üzenetére


Laca0
addikt

Az a fura, hogy nekem volt kint egy ikon. Ha jól emlékszem az volt a neve: MIUI Theme.
Ezzel letöltöttem 3 témát és egyszercsak eltűnt az ikon... Lehet, hogy valamelyik frissítés törölte le...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#74) V.Stryker válasza Laca0 (#73) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, akkor jól emlékszem, hogy volt ilyen. Biztos valami - még nem aktivált - fejlesztés eredménye. Meglátjuk.

igazából a gyári launcher nem rossz, egyetlen dolog hibádzik, hogy a kedvenc AX Weather widgetje 4x1, túl kicsi és nem lehet nagyobbra méretezni. (6x5-ös nézetet használok. ) Valamelyik launchernél simán lehet a widgeteket nagyítani, az állat. De most ezért egy másikat feltenni... :N

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75) Laca0 válasza V.Stryker (#74) üzenetére


Laca0
addikt

Én az Időjárás XL nevű appot használom 4x1 (ill most 5x1) méretben. Ennél csak annyi a gond, hogy a napi min/max hőmérséklet számok alsó fele nem látszódik. Valahogy nem jól méretezi a rendelkezésre álló keretet. De minden más jól látszik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#76) hippo0315 válasza Laca0 (#73) üzenetére


hippo0315
senior tag

Ha jól emlékszem (most nincs kezem ügyében a Redmi 5), ott is hasonló gobdok voltak.
Az ottani megoldást tudom mondani.
A készüléket nem EU-s régióra kellett állítani pl. Albánia, ekkor megjelentek a letölthető témák, de nem külön ikonnal jelőlt MIUI Theme appon keresztül, hanem a beállításoknál volt egy téma menüpont és ott lehetett a témákat kezelni. Felülete megegyezett a MIUI Theme felületével.

(#77) Laca0 válasza hippo0315 (#76) üzenetére


Laca0
addikt

Most hogy mondod, korábban Svájc volt a régió, csak később változtattam meg. Most visszaállítottam Svájcra és újra megjelent a "Témák" nevű ikon :C

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#78) v-man válasza hippo0315 (#76) üzenetére


v-man
őstag

Hívás rögzítésre is van valami hasonló okos megoldás? Áttettem hongkongira, de így sincs hívás rögzítés menü, mint a régi miuban. Töltöttem rá külsős appot is, az meg csak az én hangom veszi 😕 :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#79) hippo0315 válasza v-man (#78) üzenetére


hippo0315
senior tag

Arra sajnos nem tudok. :B

(#80) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Esetleg azt meg tudnátok nézni, hogy ti be tudjátok-e állítani a helymeghatározást nagyon pontosra, amikor a wifi-t is használja?
Én ha rábökök, akkor visszaugrik a csak gps-re.... :U - Most meg odanavigálok és azon van. Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#81) Rellind


Rellind
senior tag

Pro tesztje: [link]

(#82) Orgi


Orgi
őstag

A Pro verzió ki van állítva a Lurdy házban, ma nyomkodtam egy picit, sajnos ez a méret az én kis kezemhez már túl nagy, de különben zöldben tök pofás és igazán remek telónak tűnik...

(#83) Rellind válasza Orgi (#82) üzenetére


Rellind
senior tag

Rendelni már nem lehet belőle.... Kifogytak. :U

(#84) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hivatalosan csak ota frissítésként jönnek a romok vagy van valami hivatalos oldal, ahonnan a telefonhoz letölthetőek a romok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült egy megbízható boltot találnom. Egy év garival, nagyon jó bolti értékelésekkel, 6/64 GB fekete színben postával 66180 Ft

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86) bezke


bezke
csendes tag

Giztopon a note 8t most csak 180 dolcsi.
Már rendelem is.

(#87) kirusz1


kirusz1
őstag

Érdekes hogy megy le az ára :F

(#88) bally4 válasza bezke (#86) üzenetére


bally4
tag

Szia! Mi itt a különbség a note 8 EU és a note 8 global között a 20$-on túl?

(#89) Indiant válasza bezke (#86) üzenetére


Indiant
addikt

Melyik szállítással?

(#90) A tumi


A tumi
tag

Mi a különbség a Global romos és a global verzió között? Csak annyi, hogy a global romos nem tudja a b20-at?

(#91) A tumi


A tumi
tag

Most jöttem rá, hogy a Kínai verziót vettem meg global rommal! Nincs b20 és lehet a LTE sem működik Európában! Ezt elfuckoltam! :W :O

(#92) A tumi


A tumi
tag

A global romossal lehet kezdeni valamit, hogy működjön az LTE és legyen b20 benne?

(#93) V.Stryker válasza A tumi (#92) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem... hardveres tudtommal a dolog.

De nem mindenhol hátrány, hogy nincs B20 annyira. Vidéken tuti, de pl. telekomosként BP környékén nem érezni hátrányát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94) A tumi válasza V.Stryker (#93) üzenetére


A tumi
tag

A b20 nem lényeg nekem mert telenoros és digis vagyok! Legjobban az LTE érdekelne, hogy tudjak stabilan 4g mobilnetezni!

(#95) Orgi válasza A tumi (#94) üzenetére


Orgi
őstag

A Telenornál pont hogy érinteni fog szerintem, nem kicsit.

(#96) A tumi válasza Orgi (#95) üzenetére


A tumi
tag

A digivel mobilnetezek!

(#97) kirusz1 válasza A tumi (#94) üzenetére


kirusz1
őstag

Sok helyen a szolgáltatók 800(b20)mhz en adják a 4g-t. Ezért jó ha tudja. Uána kéne nézni a szolgáltatónál

(#98) A tumi válasza kirusz1 (#97) üzenetére


A tumi
tag

Ezt írták a digis topicban: olyan telefonra van szükség, ami tamogatja a B3 1800Mhz frekvenciát! Ugyanis ezen megy az LTE a digi hálózatán!

(#99) Laca0 válasza V.Stryker (#50) üzenetére


Laca0
addikt

Most tudtam megnézni egy nem üres kártyával. Arra nem lehet áttenni alkalmazásokat. Csak a galériát, zenét, témákat lehet rá átirányítani.
Lehet, hogy egy telefonnal formázott kártyára app-ot is lehet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#100) V.Stryker válasza Laca0 (#99) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem lehet. En relefonnal formaztam. De koszonom. :R

Kíváncsi vagyok a sima Note 8-rol lessze teszt. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.