Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) banda1981


banda1981
aktív tag

Szevasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy 10Gb felett miért nem megy végig a Twrp mentés?
255 hibakód

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1102) Joltee


Joltee
aktív tag

Üdv! "sima" Note 8-ra tudtok nekem egy jobbfajta mágnesesen záródó flip tokot ajánlani?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#1103) SZIGMA válasza banda1981 (#1101) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

SD kártyára mentenél? Ha FAT32-re van formázva,akkor a 4GB-os limit miatt nem tudja rápakolni.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#1104) banda1981 válasza SZIGMA (#1103) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen Sd......B
első tárhelyre mentéskor sem megy végig!
255 hibakódal leáll a mentés
De amikor fríssen van telepítve a rom,akkor kB 9GB a mentés azt meg simán el menti........

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1105) 73egon


73egon
tag

Sziasztok! Pár napja lettem boldog tulajdonosa egy 8T modellnek.
Egyenlőre semmi problémám a készülékkel, viszont amit megfigyeltem és érdekes, hogy szinte a zenelejátszó full hangerőn kell hogy menjen ahhoz hogy élvezhető legyen a hangerő. Másnál is nagyon halk? Vagy esetleg a fülesemmel lehet baj? AKG samsung fülhalgatót használok.

Az Úr azért adott eszet nekünk, mert azt akarta, hogy használjuk.

(#1106) Bodz válasza 73egon (#1105) üzenetére


Bodz
nagyúr

Állítsd át a régiót pl Szent Ilonára és máris hangosabb lesz.

(#1107) repro


repro
tag

Sziasztok!
Új Redmi Note 8 tulaj vagyok.
Problémám,hogy ha hívok valakit, nem hallja amit mondok.
Mit kell állítanom a készüléken?
Előre is köszönöm

(#1108) hhgygy válasza repro (#1107) üzenetére


hhgygy
senior tag

Alapból kéne, hogy halljon, meg kéne próbálni másik alkalmazást, Skype, messenger stb. és ha ott sem megy, akkor csere.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1109) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Apósomnak szeretnék születésnapjára vásárolni egy 8T-t, mivel az ára aránylag OK és szükség volna egy dual sim-es készülékre.

Az okostelefonnal jelenleg ismerkedik, eddig egy sima egyszerű flip-es készüléke volt, most egy használt régi Samsung-ot igyekszik használni. A dual sim-re szükség volna, mert van neki egy T-comos SIMkártyája, amin "elnyűhetetlensok" adat van (6GB) havonta, illetve nonstop nézhető adatforgalmat nem generáló TV lehetősége (TVGO) aminek jó hasznát veszi egy kellemes tóparti peca közben, haépp felbőgnek a Forma1-es autók. A régi Vodás kártyáját, számát, kontaktjait meg úgy mindent meg akar tartani.

Ezzel a telóval jól gondolom hogy dualban használhatja az egyik SIM-et beszélgetésre és mindenre mi telefon, a másikat meg pusztán csak adatforgalmazásra? Olvastam neten olyat, hogy a SIM2 csak 2G adatra elég, így gondolom a SIM1-be kellene pakolni a Tcom-os kártyát a SIM2 meg a mindenmás.

Esetleg nincs olyan opció a készüléken, hogy a default a SIM2? Azt próbálnám elkerülni, hogy hívás indításakor, SMS íráskor fogadáskor, etc ..neki kelljen válogatnia hogy "na ez most SIM1 vagy SIM2". Olyasmi felületre nem lehet valahogy rákényszeríteni a telefont, hogy viselkedjen alapvetően 1 kártyásként, ne mutogasson, ne dobálja fel lehetőségként a második kártyát? ...a mobilnet meg a háttérben a másikról menjen.

Értitek, h mi a bajom és mit kellene megoldanom, igaz? :D

Köszönöm szépen a segítséget.

(#1110) repro válasza lacam (#1109) üzenetére


repro
tag

Köszönöm, megpróbálom.
Még valamit kérdeznék:
Hogyan lehet a gyorshívást bekapcsolni? Tehát névjegyhez 2-es, vagy más számot hozzárendelni?

(#1111) repro válasza hhgygy (#1108) üzenetére


repro
tag

Köszönöm, megpróbálom.
Még valamit kérdeznék:
Hogyan lehet a gyorshívást bekapcsolni? Tehát névjegyhez 2-es, vagy más számot hozzárendelni?

(#1112) kisspall válasza lacam (#1109) üzenetére


kisspall
aktív tag

A SIM beállításoknál ki lehet választani hanghíváshoz az egyik kártyát, internethez a másikat. Nem kell utána váltogatni semmit. Mindkét foglalat lehet 4G, egyszerre is.

(#1113) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Annyira nem is hasztalan ez a gyári tok :D
Egy autó ment át szegényen a kijelző kuka,hátlapon a kamera üveg tört be de a kis hajlás ellenére a hátlap egyben van vagyis sértetlen a tokon látszik a repülés és földre érkezés és az áthajtás nyoma.


Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1114) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lenne egy kérdésem,kamerában eltér a redmi note 8 és a redmi note 8T?Már úgy értem,hogy a kamera külsőleg ugyan olyan?Mert mivel a fenti képeken a kamera üvege betört vennem kéne hozzá de csak redmi note 8 kamera üveget találtam itthon az országban ránézésre képeket nézegetve ugyan az,ez lehetséges?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1115) repro


repro
tag

Sziasztok!
Kérdésem:
Redmi Note 8 telónál nekem homályosak a felvételeim.
Hogyan lehet ezen javítani, milyen beállítást csináljak?

(#1116) forgat


forgat
tag

Nagyon láma kérdésem lenne, múlt héten jött valami frissítés a Note 8 pro-ra azóta hsználhatatlan a Digi vowifije rajta. Hol tudom megnézni milyen frissítést telepített az utolsó 1 hétben, mert kb. azóta van ez a hiba. Ha miuit frissített, hogy tudom rá visszatenni az eggyel korábbit?

[ Szerkesztve ]

(#1117) banda1981


banda1981
aktív tag

Szevasztok!
Van valami megoldásotok,a közelség érzékelőre hívásnál?
Hívásnál a fülemhez teszem a telefont,a kijelző ki is alszik,és a hívás végénél mikor elveszett a fülemtöl,a kijelző nem kapcsol be!
Hiába nyomkodom a gombokat,mig a másik fél nem bontja a vonalat nem villany fel a kijelző!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1118) kisspall


kisspall
aktív tag

Használja valaki aptx HD eszközzel valamelyiket? A menüjében szerepel ez a kodek, de valóban tudja-e?

(#1119) hcs57 válasza banda1981 (#1117) üzenetére


hcs57
őstag

Van néhány hiba a MIUI 12 -ben, ezért leállították a telepítést... talán ez is azok között van.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1120) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Tegnap frissítettem a Mi Fit alkalmazást. Ma vettem észre hogy átállt angol nyelvre,de érdekes módon pár dolog viszont magyar maradt. Járt még valaki így aki használja? Esetleg tudja a megoldást is arra hogyan lehet visszaállítani teljesen magyarra? Az adatok törlését már próbáltam,eredménytelenül. A telefon 8T.

(#1122) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Vásároltam egy Note 8-at, amihez egy 10 W-os töltőt kaptam. Legjobb tudomásom szerint ez a telefon 18 W-os gyorstöltést támogat.
Tudnátok esetleg ajánlani egy 18 W-os megbízható töltőt a telefonhoz?
Lehetőleg belföldről. :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1123) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal,hogy ha telefonálok a közelségvérzékelő behülyül fejemhez emelem a telefont és mikor elvedzem nem jön vissza a kép míg a másik oldalon le nem teszi akivel beszélek. Meg duppla koppintással van hogy csak felvillan a kijelző.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1124) banda1981 válasza Pityu. (#1123) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen!
Én szinte folyamatosan!
De most az üvegfoliámat kicseréltem,úgy hogy lejjebb tettel és nem zavar be a közelség érzékelönek!
De néha most is vagyok vele így.......
Olyankor csinálok egy újraindítást!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1125) Pityu. válasza banda1981 (#1124) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kalibrálni próbáltad ?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1126) banda1981 válasza Pityu. (#1125) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen,de nem segített tartósan.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1127) Pityu. válasza banda1981 (#1126) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez akkor valami gyerek betegsége lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1128) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A Note 8-nak milyen a fényereje? Itt csak a pro és a T modellnek van teszt, sajna a sima note 8-ról nem találtam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1129) kovacss72 válasza dethroner (#1128) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Nekem tűző napfényben is megfelelő.

(#1130) hhgygy válasza kovacss72 (#1129) üzenetére


hhgygy
senior tag

Heteken belül jön a Miui 12 a Note 8-akra. Mondjuk, én megvárom a tapasztalatokat...
(bocs, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1131) dethroner válasza kovacss72 (#1129) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Köszi. Bármennyire is nézegetem a note 8 és note 8T között csak az NFC különbséget látom. Ha így van, akkor talán tényleg ugyanazt kijelzőt kapta mindkét teló. És mivel olcsó teló kell a muternak, szerintem rendelek is neki. Van amúgy valami nagyon extra, durva, különleges hibája a sima Note 8-nak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1132) Bodz válasza dethroner (#1131) üzenetére


Bodz
nagyúr

Eltérések a RN8 és RN8T között:

RN8:
nincs NFC
van értesítési LED
2A-es töltő jár hozzá

RN8T:
van NFC
nincs értesítési LED
18W-os gyorstöltő jár hozzá
kicsit nagyobb a készülék háza

Elég vacak az automata fényerőszabályzás, a közelségérzékelő is vicces néha. Más bosszantó hibával én nem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#1133) dethroner válasza Bodz (#1132) üzenetére


dethroner
veterán

Az összefoglalót áttúrtam, köszi :D De az NFC nem létszükséglet, az értesítési led sokkal hasznosabb, fontosabb. A muter réárős, tud várni 2 órát mire feltölt a teló, vagy majd beruház egy komolyabb töltőbe.
Kijelzőre és a hátlapi kamerákra üveget honnan érdemes venni? A dobozban van gyári szilikontok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1134) Bodz válasza dethroner (#1133) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pont annyi a különbség, semmi más. :)
Nem használok üveget, ebben nem tudok segíteni. Tok az van hozzá.

(#1135) tachikoma válasza dethroner (#1133) üzenetére


tachikoma
aktív tag

...plusz a wifi elég esetlegesen működik, ha a BT is be van kapcsolva...

(#1136) Joe1 válasza dethroner (#1131) üzenetére


Joe1
tag

Szia!
Bodz Ármester által felsorolt különbségeken kívül én azt tapasztalom, hogy a RM8 fehér háttérszíne pl a beallításoknál halványabb, kissé szürke árnyalatos a 8T-hez képest. Nyílván azonos fényerőnél, vagy miindkettő automata fényerőn van. Jelentős az eltérés, hiába variálok a színsémával is nem jobb, ez a képek minőségére is hatással van.
Lehet, hogy ez csak egyéni probléma, mert azt észrevettem, hogy az olvasómód ki-be kapcsolásával és az alatta lévő szabályozó csúszka mozgatásával nem változik semmi, lehet hogy állandóan bekapcsolt állapotban van?
Az is lehet, hogy más kijelzőt kapott a RN8--as, korábban már volt szó a rejtett menüről ahol ezt meg lehet nézni, de nem találom.
Előre is megköszönöm, ha valaki tud segíteni.

(#1137) dethroner


dethroner
veterán

Köszönöm mindenkinek a reakciókat, meg is rendeltem 47 pénzért, muter megint el lesz 4 évig biztosan, hiszen az oukitel u7 plus is már lassan 4 éve megy nála.Azt hiszem keresek a képernyőre kijelzővédőt, plusz a hátsó kamerákra is :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1138) Joe1 válasza dethroner (#1131) üzenetére


Joe1
tag

Nincs nagy eltérés a RN8 és RN8T kijelző színe között. Megoldódott a #1136-ban jelzett gondom, beállítás okozta a színek eltérését. A RN8-on be volt kapcsolva a Beállítások -További lehetőségek - Kisegítő lehetőségek - Színkorrekció (Jav.mód piros-zöld). Mostmár müködik a színséma és az olvasó mód is. Nagy nehezen, de rátaláltam.
Most már egyértelmüen látszik, hogy a 8T kijelzője kékesebb árnyalatú, a 8-as színe természetesebbnek tűnik. Akkor egyforma a színük, ha a színsémánál a 8-as hidegre, a 8T alapértelmezettre van állítva. Véleményem szerint nem egyforma a kijelzőjük.

(#1139) dethroner válasza Joe1 (#1138) üzenetére


dethroner
veterán

De a fényerő napfényben is megfelelő?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1140) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Üdv. Elég halk a hívás kihangosítás. Autóba alig hallom, mit mond a másik. Lehet valahogy orvosolni? App, vagy hardver kellene? Köszi.
8t

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#1141) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Sziasztok srácok, baj van nagy,
teló - sima note 8 - nem tud bootolni, elindul , redmi felirat, sötét kijelző, majd elindul redmi felirat, sötét kijelző, na ezt imételgeti kb. 40 perce, semmire nem reagál, és a teló közben szépen melegszik. Köszönöm az ötleteket.

(#1142) hhgygy válasza ivógéptanács (#1141) üzenetére


hhgygy
senior tag

Volume up + power hosszan hard reszetteli
Utána még van opció megpróbálni a rebootot és ha nem megy, akkor minden törlése

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1143) ivógéptanács válasza hhgygy (#1142) üzenetére


ivógéptanács
tag

Köszönöm, de a '''miden törlése" az hogyan ha fel sem áll ?

(#1144) hhgygy válasza ivógéptanács (#1143) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ha a fenti két gomb hosszan nyomására nem jön elő a menü, akkor passz, én nem értek hozzá, sajnos.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1145) Joe1 válasza dethroner (#1139) üzenetére


Joe1
tag

A RN8 fényereje automatán napfényben is elfogadható, viszonylag jól látható, ha a testünkkel árnyékoljuk akkor meg egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#1146) dethroner válasza Joe1 (#1145) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi az infót.
És milyen a kijelző széle, ívelt? Remélem nem. Vennék rá képernyővédőt, és látom van belőle "hagyományos" és full cover is. Utóbbi ha jól sejtem az ívelt telókra van, szóval akkor lehet ívelt picit ez is?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1147) Joe1 válasza dethroner (#1146) üzenetére


Joe1
tag

A kijelzője ívelt, 3D-9D-s üveget kell rátenni. Ha rendelsz hozzá, akkor ideiglenesen a RN7-re való üveg is jó rá ha van, alul nem fog látszani a Redmi felirat.

(#1148) dethroner válasza Joe1 (#1147) üzenetére


dethroner
veterán

[Ebből] rendeltem. De a full cover nem azt jelenti hogy csak a szélein tapad? Ha így van, akkor olyan lesz mint a Note 4-es telómhoz adott full cover, hogy a kijelzővédő üveg apró pöttyöket tartalmaz? Mert azt nagyon utáltam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1149) Indiant


Indiant
addikt

RN8-ra esetleg valakinek nincs egy üvegfóliája?

(#1150) BlackDemon


BlackDemon
csendes tag

Üdv mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy Redmi Note 8 telón hogyan lehet a hívószámkijelzést beállítani? Van Redmi 4A, Redmi Note 7, azokon simán lehet, de valahogy a 8-on nem bírom megtalálni. Tudna valaki segíteni? Előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.