Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) gascili válasza V.Stryker (#350) üzenetére


gascili
csendes tag

Telegramról van [Redmi Note 8 updates]

(#352) V.Stryker válasza gascili (#351) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Huhh, hát itt van minden. Átláthatatlan. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#353) V.Stryker válasza gascili (#351) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Amúgy a BL nyitás tényleg mindent töröl a telefonról?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#355) Oldman2 válasza V.Stryker (#353) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen.

(#357) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tudna linkelni egy működő usb adb drivert sima Note 8-hoz? Valami trinket-idp nek ismeri fel a win 7, de nem akar működni az istennek sem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#358) gascili válasza V.Stryker (#357) üzenetére


gascili
csendes tag

a telefonon kapcsold be az USB hibakeresést.
Ha fel van telepítve a driver, rádugod a telót usb-vel, első alkalommal feldob egy ablakot a telefon, hogy engedélyezel-e valamilyen( nem emlékszem) elérést a windowsnak.
Na azt le kell okézni, külömben nem látja az ADB.
Amit fenn linkeltem, nekem hibátlanul működik.
Windózra nem emlékszem, de nekem linux alatt is trinket-idp-nek nevezi a telót MTP alatt.

(#359) V.Stryker válasza gascili (#358) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De melyik drivert telepítsem fel? Amit találtam Note 8-hoz, azt valamiért nem fogadja el a trinket-idp-hez a win7. :U

A másik gép meg mac, ott meg nem működik az a progi, ami kéne. Amivel az előretelepített szarokat leszedhetném.

Tehát nálam már ott megbukik,hogy rádugom a telót a gépre, akkor nem is kérdez semmit a telefon.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#360) gascili válasza V.Stryker (#359) üzenetére


gascili
csendes tag

Kezdd előlről, távolítsd el a drivert a gépről. Indítsd újra a wint.
telepítsd ezt: [ADB-Driver-Installer-v1.4.3]
utána ezt : [platform-tools]
A telót feloldott kijelzővel dugd rá a gépre, hogy biztos észre vedd a felugró ablakot.
Mondjuk velem előfordult már, hogy újra kellett húzni a wint, mert nem volt hajlandó felismerni a fastboot driver a telefont.
Ja és a win 7-et lassan el kellene engedni. 64 bites win 10 kellene.

[ Szerkesztve ]

(#361) V.Stryker válasza gascili (#360) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kizárt dolog. A win 10 egy erőszakos isten verése. Gyűlölöm. Annyira, hogy pár hónap használat után vettem itthonra egy mac-et. Azóta boldogság és gondtalan használat van.
Csak ilyen szarságok miatt van egy régi win 7-es gép meghagyva, hogy azokat tudjam futtatni, amiknek nincs mac-es megfelelője. Pl. ez....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#362) gascili válasza V.Stryker (#361) üzenetére


gascili
csendes tag

Én kb. 10 éve ugyanezen okból Linuxot használok.
Egy külön ssd-n van a win 10, arra a ritka esetre, ha csak windózos megoldása van valaminek.

(#363) V.Stryker válasza gascili (#362) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, amiket te mondtál előzőleg, mind feltettem... kivéve az sdk-t, mert ott nincs install fájl vagy nem találtam. Így sem jó.... itthon van asszony wines laptopja, azon se megy... szóval 2 wines gépen is pont ugyanaz a probléma. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#364) zhata


zhata
senior tag

Tegnapelőtt másodkészüléknek vettem egy Redmi nyolcat. A belakás kellős közepén vagyok. Eddig meg vagyok vele elégedve. Egyéb híján szeretném ezt a topikot követni.

(#365) Oldman2 válasza zhata (#364) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez a Redmi Note 8 topik.

A Redmi 8 nem ez a készülék, itt egy Topik róla.

[ Szerkesztve ]

(#366) Bella80_


Bella80_
tag

Sziasztok! Lányomnak Redmi Note 8 telója van, vettem bele memóriakártyát, Sandisck Ultra 64 GB. Betettem a telefonba és kiirja, hogy Probléma a következővel: SD-kártya, koppintani kell a javításhoz, de amikor arra megyek SD kárytát kell formázni és felajánlja, hogy használat kiegészítő tárhelyként vagy hordozóként, nos bármelyikre megyek és formázni akarom nem lehet nem csinál semmit, formázva van azt van odaírva. A telefon közben ki be kapcsol amikor a kártya benne van, ha kiveszem semmi gond. Mi lehet a gond, a winchester-en tudok rá másolni felismeri. Hamis lehet a kártya? Aliexpresszen vettem, de van onnan már pár darab ilyen kártyánk azok tökéletesen működnek.

(#367) Laca0 válasza Bella80_ (#366) üzenetére


Laca0
addikt

Én is pont Sandisc-et tettem be próbának, az ment.
Könnyen letesztelheted, hogy a kártya jó-e: tedd be egy pc-be, laptop-ba és másol rá annyi fájlt, hogy megteljen. Ha ez megy és vissza is tudod olvasni őket véletlenszerűen, akkor a kártya jó.
Én egyszer vettem kétféle kártyát ebay-ről vagy ali-ról, mindkettő rossz volt. Ill. 128GB helyett talán 2GB volt az egyik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#368) Bella80_ válasza Laca0 (#367) üzenetére


Bella80_
tag

Köszi megnézem, de ha igy jó a kártya, és a telefonba továbbra sem akkor mi lehet a gond?

(#369) #22743424 válasza Bella80_ (#368) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szia, mire van formázva? fat32, exfat,ntfs? :)

[ Szerkesztve ]

(#370) Bella80_ válasza #22743424 (#369) üzenetére


Bella80_
tag

Szia! Én már mindegyiket kipróbáltam, de ha telóba teszem akkor kiirja, hogy SD-kártya hiba és javítás és azon belül nem engedi formázni, és a teló folyton kikapcsol tőle ha benne van :(

(#371) MrDerekas válasza Bella80_ (#370) üzenetére


MrDerekas
addikt

PC-ről, windowsban a Lemezkezelőben, töröld a memkari partícióját, majd a tálcán lévő usb ikonra kattintva válaszd a kiadást. Ezután tedd a telóba és ott formázd. Egy másik telefonban is megpróbálhatnád esetleg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#372) Jakuu


Jakuu
őstag

Melyik GCam modot erdemes feltenni, amivel az osszes kamera funkcio mukodik, mint szeles latoszog, 48m, macro etc ?

(#373) Bella80_ válasza MrDerekas (#371) üzenetére


Bella80_
tag

Köszönöm a választ, megpróbálom, viszont segítségre van szükségem hol találom és hogyan töröljem a memkari particiót? A többi lépés az menni fog, de ezt sajnos nem tudom

(#375) Oldman2 válasza RoBos (#374) üzenetére


Oldman2
veterán

Rendszergazdaként.

(#376) Indiant


Indiant
addikt

Lehet ezekre nem MIUIt rakni?

(#377) Bella80_


Bella80_
tag

Megcsináltam a micro sd kártya memkari partició törlését, beletettem a telefonba és ott akartam formázni, nem lehet, ugyan azt a hibát írja ki mint előtte, képekkel mutatom, esetleg van valakinek ötlete vagy a kártya hibás és mehet a kukába.

[link]
[link][link]

(#378) MrDerekas válasza Bella80_ (#377) üzenetére


MrDerekas
addikt

Külső hordozóként formáztad? Ha pc-én jó a kártya, a mobilon is jónak kell lennie. Ha a kártya hubás, akkor minden eszközben hibás. Keresztpróba is kellene. Ez a kártya másik telóba, másik teló kártyája ebbe a készülékbe. De lehetőleg a másik teló kártya tartalmát mentsd le előtte.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#379) Bella80_ válasza MrDerekas (#378) üzenetére


Bella80_
tag

Úgy formáznám, de nem tudom mert azt írja ki mint a képen is, hogy a kártya formázva van.

(#380) Jakuu válasza Bella80_ (#377) üzenetére


Jakuu
őstag

Veletlenul nem kinaban vasarolt memkarirol van szo ? Azok csinaljak ezt, amelyek trukkosen vannak formazva es nem annyi a valos meretuk, ami ra van irva. Amikor eleri a valos meret veget, akkor szepen zarjak magukat.

[ Szerkesztve ]

(#381) #22743424 válasza Bella80_ (#379) üzenetére


#22743424
törölt tag

Bella ,szia adapterrel formázod? Illetve bocs a kérdésért de tényleg. Kikapcsolod a telefont ugye mikor belerakod az sd kártyát?

(#382) Laca0 válasza Jakuu (#380) üzenetére


Laca0
addikt

Külföldről vette. Én is írtam már neki erről a problémáról.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#383) tigipuf válasza Bella80_ (#379) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ne haragudj de kár ezen a kártya ügyön annyit filózni.Oyan árszinten mozognak már a 99% eredeti kártyák is (megbízható kínai forrásból),hogy nem érdemes rá ennyi időt pazarolni.Én is jártam már így,telónak nem tetszett valamiért,pc elfogadta,azóta pendriveként működik kártyaolvasóban.Vagy ha úgy sem akkor kuka.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#384) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok ! Nektek hogy fényképez? Már azon gondolkodom beviszem szervíz be.

Nope.

(#385) Laca0 válasza Tonoic (#384) üzenetére


Laca0
addikt

Én meg vagyok elégedve vele. A normál fénykép üzemmódot használom többnyire. A minőség kiválóra van állítva, 50Hz csíkozáscsökkentés és auto HDR van bekapcsolva. Makróra is ez ad szebb képet.
A 48mp verziót ritkán használom, de pl csoportképnél nagyon hasznos.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#386) Bella80_ válasza Jakuu (#380) üzenetére


Bella80_
tag

Igen aliexpresszről redneltem az sd kártyát

(#387) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Egy napos a feleségem telefonja és irtózatosan zavar az értesítési led hiánya, nem tudnátok ajánlani olyat ami a képernyő villogásával jelzi a nem fogadott hívást és üzenetet?
Felteszem toltore azt is csak addig jelzi míg él a képernyő. Erre valami?
Köszönöm

(#388) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Hogyan tudom az üzeneteket beállítani, Messages van nem üzenetek

(#389) spiderpig820 válasza csemeteim (#387) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Valamelyik no led alkalmazás a play-ről, ami segíthet.

Illetve itt már a massages van csak, a miui-s üzenetek már nem.

4B

(#390) csemeteim


csemeteim
tag

Köszönöm

(#391) csemeteim


csemeteim
tag

Még valami, bocsánat.
Előző telefonon mentettem a híváslistat és SMSeket, Super mentés és visszaállítással itt most nem jelennek meg az SMS ék.
Mivel mentsem az előző telorol hogy itt is lássam őket?
Köszönöm

(#392) spiderpig820 válasza csemeteim (#391) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Redmi note 8T topikösszefogaló, 32. pont

4B

(#393) csemeteim válasza spiderpig820 (#392) üzenetére


csemeteim
tag

Köszi de hogyan kerülnek át az uzenetekbe

(#394) Oldman2 válasza spiderpig820 (#392) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem a 23-as.
:K

(#395) spiderpig820 válasza Oldman2 (#394) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az az Updater.
:P

4B

(#396) Oldman2 válasza spiderpig820 (#395) üzenetére


Oldman2
veterán

Másról beszélünk... valójában ugyanarról. Te a Hozzászólás számát mondod én meg az RN8T Topik Topik összefoglalójának 32. pontját.

Egyszerűbb lett volna linkelni eleve.

(#397) Jakuu válasza csemeteim (#387) üzenetére


Jakuu
őstag

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=730692

NoLed

Az XDA-n megtalalod a legujabbat.

[ Szerkesztve ]

(#398) Jakuu válasza csemeteim (#391) üzenetére


Jakuu
őstag

At kell annak kerulnie azzal, mert en is azzal csinaltam meg, csak egy kis ido kellett neki, hogy lassam is oket.

(#399) csemeteim válasza Jakuu (#398) üzenetére


csemeteim
tag

Köszönöm a segítséget olvasgatom, és úgy próbálom csinálni.
Nem fogytam ki a kérdésekből, folytatom.
Redmi Note 4ben van olyan widget ami közvetlen kapcsolatot mutat.
Kiteszem valaki képet rábökök és már tarcsazza is. Ebben nem látom ezt a lehetőséget, erre is van megoldás?

(#400) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne:

Párom RN8T-Jedi alkalmanként azt írja az értesítési területen, hogy ''Messenger a háttérben használja a kamerát

Koppintsa az engedélyek kezeléséhez''

Miután az engedélyt elveszem, és fénykepez/küld vele megjelenik újból.

Ezt mi okozza.

A másik, az időkép widgetre koppintva nem jön be maga az időkép, ahogy a korábbi készülíkén, ezt lehet orvosolni?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.