Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Pityu. válasza Pityu. (#550) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A BoltX nél is meg van a 2 év hivatalos garancia csak ők intézik teljesen az egészet,én beválaltam a dolgot,nem hiszem hogy csődbe fognak menni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#552) kirusz1 válasza Joe1 (#549) üzenetére


kirusz1
őstag

Nálam nem játszik a 8T mert nincs benne értesitési led

(#553) Oldman2 válasza kirusz1 (#552) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kötözködök, de a RN8-ban lévő "értesítési LED" elhelyezkedése szerinted megfelelő?

(#554) banda1981 válasza Oldman2 (#553) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nekem személy szerint tetszik.....
Redmi Note 5pro-nál sokkal jobban látszik,erősebb a led fénye!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#555) tachikoma válasza kirusz1 (#552) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Nekem is ez volt az egyik fő aggodalmam, és tényleg hiányzik (meg nem értem, hogy most ezen miért kell spórolni)
Végül írtam egy macrodroid szcriptet, ami adott alkalmazások értesítésekor pár másodpercenként villogtaja a teljes képernyőt fél másodpercre. Eddigi tapasztalat alapján nem csökkent szignifikánsan az akkuidő. Ha kell közzé tehetem...

(#556) banda1981 válasza tachikoma (#555) üzenetére


banda1981
aktív tag

Én is igényt tartanék arra az alkalmazásra,kiprobálás szempontjábol,és eltenném hátra lesz olyan telom,amin nincs értesítési led.......
Köszi!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#557) spiderpig820 válasza tachikoma (#555) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Részemről is jöhet, köszönöm!

4B

(#558) tachikoma


tachikoma
aktív tag

az alkalmazás letölthető playstore-ból: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid&hl=en
a makró meg letölthető innen: https://drive.google.com/open?id=13Sx66zcmOslnU5Ni1sNfjU0cGpq-BJN8
Egy meglévő szkriptet módosítottam, rengeteg található a macro droid fórumon: https://www.tapatalk.com/groups/macrodroid/share-your-macros-f6/

Az "Események"-nél konfigurálható, hogy milyen alkalmazások értesítéseinél működjön, ami szükséges még hozzá lehet adni (nekem pl nincs messenger a telómon).

Jelen állapotban kicsit bővebb lére van eresztve: csak lezárt képernyőnél aktiválódik és 20% akkutöltöttség felett, nézi, hogy csak egy példányban fusson (akkor is ha menetközben jön még több értesítés) és autóban nem villog (ha fut az android auto). 8 másodperc szünet után 750 ms ideig kapcsolja be a képernyőt (de igazából az a tapasztalat, hogy az rövidebb ideig látszik, kb fél másodperc)

Ha valaki belenéz, és nem érti, hogy miért van 4x2 másodpercre szabdalva a kikapcs: azért, hogy vége legyen a futásnak akkor is, ha valaki gyorsan feloldja a telót, megnézi és visszazárja. Én azt akartam, hogy ez után már ne villogjon, és úgy saccoltam, hogy kb 2 másodperc már elég rövid idő, hogy ne tudjam ezt akaratlanul megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#559) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Beletettem a második SIM kártyát a telefonba.
A gondom hogy a hívott fél nem látja a második kártya számát ha arról hívok.Korlátozott hívást jelez.
Mit és hol állítsak tudja valaki?

(#560) kirusz1 válasza Oldman2 (#553) üzenetére


kirusz1
őstag

Nekem nincs bajom vele.volt telom amin nem volt.hiányzott eléggé

(#561) Oldman2 válasza tachikoma (#558) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, betennéd ezt a PH Macrodroid Topikjába is?

(#562) MrDerekas válasza vigyorgó (#559) üzenetére


MrDerekas
addikt

A Szám mutatása/elrejtése gondolom alapértelmezettre van állítva, ez pedig az elrejtve/titkos érték.
Telefon alkalmazás, jobbra fent menü és Beállítások - Telefonos fiókok - További beállítások - Hívóazonosító és itt tudod módosítani alapértelmezett/szám elrejtése/szám megjelenítése opciókkal.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#563) vigyorgó válasza MrDerekas (#562) üzenetére


vigyorgó
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#565) tachikoma válasza Oldman2 (#561) üzenetére


tachikoma
aktív tag

ok, done...

(#566) pompom89


pompom89
csendes tag

Sziasztok :DD

8T-hez használ valaki okoskarkötőt vagy okosórát? Milyenek a xiaomi okos dolgai? ill. Mas gyarto cuccaival működik rendesen?
:R :R :R

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#567) MrDerekas válasza pompom89 (#566) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem T-hez, de 8-hoz, 7-hez is használok MiBand4-et. Brútusz van, akkor működik ez mindennel :) (Legalábbis amire van app a playen)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#568) spiderpig820 válasza pompom89 (#566) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Igen, MiBand4, működik minden.

4B

(#569) pompom89


pompom89
csendes tag

Köszönöm :) én is pont a MiBand4-el szemezek :)

Másik kérdésem,; akkumulátor használatnál,mit takar az a "cella készenlét" ?

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#570) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Nos páromnak rendeltem egy RN8 at. J.héten jön.
Nem lenne valakinek egy "felesleges" méretpontos, de nem kicsi, lelógó, nem tapadó. kijelzővédő üveg? Kifizetem természetesen, vagy úgy is rendelek jó párat, és 2db ot küldök vissza cserébe.
A másik. A gyári kamera app ról irtak itt hogy "célszerű" lecserélni valami google port verzióra. Erről esetleg egy linket tudnátok?
Köszi

(#571) iMaverick válasza H2o-pok (#570) üzenetére


iMaverick
addikt

Előbb azért próbáljátok ki a gyári kamera app-ot... Még meg sem jött a telefon, de már BL nyitás, Google Camera api kell...

(A BL nyitás nem nálad jött elő, de hasonló a helyzet, mint a Te esetedben.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#572) H2o-pok válasza iMaverick (#571) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ok, csak a párom állandóan fotózna. Nem akarom hogy e miatt nem fog neki tetszeni. Huawei mate 9 van most neki, csak beszart a kamerája. Bl nyitáson nem is gondolkodom!

(#573) hcs57 válasza H2o-pok (#572) üzenetére


hcs57
őstag

A legújabb szoftverrel egész vállalható lett.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#574) Uthenger válasza hcs57 (#573) üzenetére


Uthenger
aktív tag

és az aksi tekintetében hogy bírja?
Nekem este 10-20%-ot simán merült stabil verzióval is.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#575) MrDerekas válasza Uthenger (#574) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem egy éjszaka 4%-ot esik, max 6. Mondjuk nem is fut millió app a háttérben. wifi sosincs kikapcsolva és értesítésik is jönnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#576) hcs57 válasza Uthenger (#574) üzenetére


hcs57
őstag

3 naponta töltöm.. szerintem jól.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#577) pompom89


pompom89
csendes tag

Az szép, nekem kb 1-1.5nap... valami gyorstalpalò,hogy miket kell kikapcsolni,hogy a hatterben ne fusson feleslegesen? :))

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#578) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok! Tudtok valamit hogy a Képernyő tükrözést fogják e javitani? Mert MIUI 11 óta nem megy. :(

(#579) hcs57


hcs57
őstag

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#580) iMaverick válasza hcs57 (#579) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez jó! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#581) banda1981 válasza hcs57 (#579) üzenetére


banda1981
aktív tag

Ezt lopom...... :K

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#582) LK


LK
addikt

Hi!
Honnan érdemes most venni note 8-at 2 év garival ? Global verziót kell venni, az használatos itthon?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#583) #22743424 válasza hcs57 (#579) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azért a sisak meg a kesztyű rajtuk maradhatott volna :DDD

(#584) coolabácsi válasza LK (#582) üzenetére


coolabácsi
tag

[link] én itt vettem, 2 év hivatalos gyártói jótállás jár hozzá.Árukeresőnél most olcsóbb is.

(#585) LK válasza coolabácsi (#584) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Tehát ha gond van a készülékkel akkor a hivatalos xiaomi szervízben javítják, Budapesten?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#586) coolabácsi válasza LK (#585) üzenetére


coolabácsi
tag

Wayteq, igen.

(#587) #22743424 válasza coolabácsi (#586) üzenetére


#22743424
törölt tag

Akik tovább küldik a Telemax-nak :DDD

(#588) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Nem nagyon pörög a topik. :) De azért remélem lesz valami segítség. Szóval 11.0.4.0 rom van fent és sok a hiba vele... pl. hangos módban csak rezeg néha. A fényképező gyakran csak villog képestül, menüstől és csak a restart segít...

Van valami olyan rom, ami ki van herélve, minden működik alatta? Nincs igényem frissíteni, csak felrakom, belakom és jó esetben jóvanazúgy. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#589) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
RN8 ra jelenleg melyik verziójú Gcam most a legjobb? Esetleg link erről?
Köszi

(#590) iMaverick válasza V.Stryker (#588) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha már így írtad a 11.0.4.0-et, gondoltam rá lesek, hogy van-e frissebb? Erre mit látok a https://mirom.ezbox.idv.tw/en/ oldalon?

V11.0.6.0.PCOMIXM (2020.02.12)

Hoppá! (Na jó, azért nem örültem meg annyira, mert gyakorlatilag a security update-en kívül nem ír mást sajna) Azt írják, hogy Global Stable ROM... Ez OTA-n keresztül mikor fogja feladni a telefon? Vagy régió függő?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#591) V.Stryker válasza iMaverick (#590) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, jó hogy mondod... már töltöm is és pattintom fel. :) :R

A vicc az, hogy nemrég felkerült egy cikk, hogy a legjobb 5 rom a Redmi Note 8 - hoz és a legjobbnak a resurrection Remix romot írják.... hát b+ még el sem érhető, miről beszélnek???? :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#592) V.Stryker válasza iMaverick (#590) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, hát feltettem, nem veszek észre semmit. januárira frissült a security patch... amúgy a többit az idő mondja meg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#593) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Megondaná valaki hogy a búbánatos f.. ba kell beállitani, hogy a tárcsázóban lévő névjegyek ne legyenek duplán? Mivel a sim en is és a google ban is megvannak a számok, ezért duplán listázza. A névjegyek ikonnal inditva, a beállitások-megjelenités menüben hiába állitom be a simet, telefont vagy a google fiókom, ugyan az van, Duplán vannak a névjegyek,nem változik semmi. Agybajt kapok tőle komolyan.......

[ Szerkesztve ]

(#594) #22743424 válasza H2o-pok (#593) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tessék [link] :)

(#595) banda1981 válasza V.Stryker (#588) üzenetére


banda1981
aktív tag

Tegnap nyitottam a BL-t,és ezt tettem fel
https://xiaomi.eu/community/threads/20-1-16-21-v3.54300/
Eddig nincs vele gondom........
Ja és a Miui tárcsázó van benne,hívásrögzítéssel! :))

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#596) gyuribácsi88

Sziasztok, ezt a "képernyő bekapcsolása mozgásra" dolgot hol lehet kikapcsolni? Ha csak megdöntöm a telefont a kezemben mikor le van zárva a képernyő, már bekapcsolja a kijelzőt, elég zavaró. :((

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#597) H2o-pok válasza #22743424 (#594) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ezt már megcsináltam, megcsinálta. A tárcsázóban ugyanúgy duplán van még mindig.

(#598) banda1981 válasza gyuribácsi88 (#596) üzenetére


banda1981
aktív tag

Beállítások /Képernyőzár /Felébresztés felemeléssel

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#599) V.Stryker válasza banda1981 (#595) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Direkt szerettem volna egy miui nélküli android verziót kipróbálni.

Amúgy működik benne minden? Miben tér el a gyáritól?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#600) banda1981 válasza V.Stryker (#599) üzenetére


banda1981
aktív tag

Néhány + kapcsoló funkció,Miui tárcsázó hívásrögzítéssel, felesleges appok kiszedve,kevesebb probléma!
Én csak Miuit használok!
A Stabil az egy gyötrelem volt ehhez képest!
Ez az én véleményem.......
Ja..... Meg az Android 10 is előbb jön!

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.