Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) tomazin válasza iMaverick (#1500) üzenetére


tomazin
veterán

Neha ilyeneket kuldenek ahelyett amit rendeltel :D

(#1502) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok!

Nemrég egy jó öreg redmi3-ról váltottam egy Note 8-ra (bár ne tettem volna, igaz a 3-as már a végét járta :( )
Viszont ezzel a note 8-assal csak a baj van... most leszámítva, hogy a 3-ashoz képest óriási és nehezebb van egy csomó nyűgöm.
Igaz lehet ez nem a telefon hanem a 10-es android hibája.

1. nem értem miért nem lehet beállítani az akkumulátor kímélő üzemmódot úgy mint korában, hogy az időzítésnél ki kapcsolja a wifit, bt-t, stb. (lehet én vagyok láma, ha valaki esetleg tudja megoszthatná)

2. Ez a google tárcsázó és sms egy botrány (le lehet ezt cserélni?) a névjegyek közt csak beírva lehet keresni (oldalt nincs ott az "ABC")
Hívásnál a gyorsválasznál volt egy relatív hosszú szövegem szabi esetére na már most ez a tetű ez a felénél levágja (megnéztem a bűvös 160 karakternél) csak azért nem értem mert a 3-ason ott vígan működött android 5.1-en

3. A sms-ket a mi fiókban csak 2019-ig szinkronizálta le. Megpróbáltam már mindent , de az istennek nem tölti le a többit.
Ha belépek böngészőbe a mi fiókba ott van az összes mostanáig, de a note8-ra csak 2019.06-ig tölti le, a hívás előzményeket azt viszont átöltötte.

4. Csak ékezet nélkül küld sms-t, alapból angolul használom az eszközeimet, de azért csak magyarul küldöm az üzeneteket, de ez a retek átkonvertálja és ékezet nélkül küldi, gondoltam visszaállítom magyarra hátha, hát nem nyert. (igaz még nem mélyedtem bele, de vicc, hogy ezt keresgetni kell, hogy rendesen működjön)

5. DND mód, végre van több ütemező, de minek, ha beállítom hétköznapra, hgy 06:00-kor kapcsoljon ki, hétvégére meg, hogy 8:00-kor neki tök mind1 hétköznap is 08:00-kor kapcsol ki.

Ok, hogy van sokmindenre app amivel tudok dolgokat beállítani, kezelni, de úgy gondolom, hogy ha valamit egy 5éves készülék tök jól tudott alapból app-ok akkor egy újnak még jobbnak kellene lennie.
Az értesítő led mizériát nem is értem, hogy az miért ekkora nagy probléma. Csoda, hogy ebben van. Igaz az is egy vicc, hogy a 3-asba rendesen színes volt ezekbe az újakba meg már csak ez a fehér jutott...
Nem értem, hogy mostanában miért egy kalap....r minden ami új. (költői kérdés)
Nem vagyok egy telefonguru de azért általában elboldogulok magamtól, de ez a sok apróság most kiakaszt.

Esetleg ha valakinek van ötlete bármelyikre azt szívesen fogadom.
Köszönöm

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1503) Mr Paris válasza Mr Paris (#1502) üzenetére


Mr Paris
tag

közben a tárcsázót lecsréltem truephonera így az már használható legalább normálisan, egyből jó a gyorsválasz is...

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1504) kisspall válasza Mr Paris (#1502) üzenetére


kisspall
aktív tag

Nem tudok megoldást ezekre a problémákra, amik számomra nem is léteznek. De komolyabb összeget tennék rá, hogy van valahol egy hasonló lista a "jó öreg Redmi 3"-ról is, más szemszögből, más idegborzoló problémákkal. Nem létezik olyan készülék, ami mindenkinek, minden szempontból tökéletes. Főleg nem ebben az árkategóriában. Ez nagyjából a pohár félig üres esete.

(#1505) Mr Paris válasza kisspall (#1504) üzenetére


Mr Paris
tag

ok, ez igaz, nekem csak annyi ezzel a "problémám", hogy nem értem, hoyg ha egy 5éves készülék ezeket minden gond nélkül tudta akkor egy hasonló kategóriájú de relatív új készülék miért nem tudja legalább ugyan azt (nekem nem kell több).
De igaz ami igaz ez egyéni probléma és millió egy ilyenről lehetne még említést tenni

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1506) Indiant válasza Mr Paris (#1505) üzenetére


Indiant
addikt

4.4 óta elég sok hasznos dolgot megszűntettek az androidban.

(#1507) banda1981 válasza Mr Paris (#1502) üzenetére


banda1981
aktív tag

Az 1-re a válasz......
Beállítások/Akkumulátor és teljesítmény.....

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1508) Mr Paris válasza banda1981 (#1507) üzenetére


Mr Paris
tag

itt nekem ez van és csak az alkalmazásokat tudom korlátozni, de azért köszönöm

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1509) banda1981 válasza Mr Paris (#1508) üzenetére


banda1981
aktív tag

Az lesz az......


[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1510) Mr Paris válasza banda1981 (#1509) üzenetére


Mr Paris
tag

na hát nálam ott ezek vannak


Azért írtam, hogy az alkalmazásokat tudom korlátozgatni, nyoma nincs ilyen egyéni műveleteknek.
A három pöttygombal csak rendezni meg a rendszer alkamazásokat megjeleníteni és elrejteni tudom, ennyi.
Érdekes, hogy tök más a kettő. Neked nem 8T van?

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1511) banda1981 válasza Mr Paris (#1510) üzenetére


banda1981
aktív tag

Sima 8 az enyém......
Miuimix Fejlesztőin vagyok,nem a Stabilon!
Valószínűleg ez az oka!
Ezeket tudom kikapcsolni az adott időre.

[ Szerkesztve ]

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1512) Mr Paris válasza banda1981 (#1511) üzenetére


Mr Paris
tag

hát igen nálam a gyári rom van.
Azért köszi.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1513) banda1981


banda1981
aktív tag

Már hivatalosan nem kapja meg a Note 8 az Android 12-öt.......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1514) banda1981


banda1981
aktív tag

Nem teszteltem.......
link

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1515) Joe1 válasza banda1981 (#1514) üzenetére


Joe1
tag

Ez miért android 11-el jött?
Nekem most jött frissítés MIUI Global 12.0.6 Stabil QCOMIXM. Android 10 QK01.

(#1516) hcs57 válasza banda1981 (#1514) üzenetére


hcs57
őstag

Feltettem, most indul.. vajon mi romlik el?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1517) Aurig@ válasza banda1981 (#1514) üzenetére


Aurig@
őstag

Manuálisan tetted fel?
Feleségemnek és lányomnak is QCOMIXM, Android10, 12.0.3.0 van fent jelenleg, erre jött a 12.0.6.0, frissítés.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1518) hhgygy


hhgygy
senior tag

Note 8T EEA-ra magától felrakta OTA a 12.0. 4.0-et ma este kb. 15 perc alatt.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1519) enduser333


enduser333
csendes tag

Sziasztok!
Olyat tapasztalok, hogy Messenger, Viber, Whatsapp etc. nagyon laggol. Kb. 1 egész perc, mire átmegy/átjön a beszéd, és ez rettentő zavaró. Mindegy, hogy vidéken, Budapesten, külföldön vagyok-e, nem függ a wifitől vagy a mobilnettől, és minden beszélgetőtársam megjegyzi, hogy csak velem beszélve van ez a probléma. Azt mondják, vegyek egy normális telefont...
Van-e ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#1520) Alarikman


Alarikman
senior tag

Sorry, ugye nincs note 8 2021 topik, ha jól látom. Akinek netán van, vélemény?

(#1521) janeszgol


janeszgol
félisten

Hali!

Szombaton vennék át egy Redmi Note 8-at. Nem tudom milyen rendszer van rajta, de 90%, hogy Adroid 10. Ajánljátok ezt a telefont? Csak és kizárólag játékra lesz (természetesen arra, ami elmegy rajta).
Amit nem szeretek: bug, fagyás, újraindulás. Ezekből melyik tapasztalható meg?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1522) kovacss72 válasza janeszgol (#1521) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Nincs vele különösebb probléma. Nincs fagyás, újraindulás. A közelség érzékelő van rossz helyen, telefonálás közben állandóan felvillan a kijelző.
Viszont én pénzt már nem adnék érte. Most adtam el az enyémet és 5000 Ft -tal drágábban kaptam egy makulátlan Redmi Note 9 Pro-t, ami minden szempontból sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1523) hcs57


hcs57
őstag

Új frissítést találtam... felrakható?

V12.0.2.0 RCOMIXM

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1524) hcs57 válasza hcs57 (#1523) üzenetére


hcs57
őstag

Felraktam.. Android 11.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1525) hcs57 válasza hcs57 (#1524) üzenetére


hcs57
őstag

[link] ennyi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1526) Joe1 válasza hcs57 (#1525) üzenetére


Joe1
tag

Elég sok panasz van rá, én még várok a frissítéssel, talán a MIUI 12.5-nél javítani fogják.

(#1527) hcs57 válasza Joe1 (#1526) üzenetére


hcs57
őstag

Köszi, jó, hogy időben szóltál..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1528) kisspall válasza hcs57 (#1527) üzenetére


kisspall
aktív tag

:DDD
Felraktam én is. Mivel nem tudom milyen problémák vannak vele, így nem vettem még észre semmi negatívumot. Igyekszem nem utána olvasni, hogy ez így is maradjon. :)
Mondjuk újdonságot sem igazán tapasztaltam.
Vajon miért lépett most vissza a verziószám?
Bluetoothnál, a fejlesztői menüben engedélyeztem a Gabeldorsche-t. Már csak ki kellene deríteni, mi lehet az. :F :)

[ Szerkesztve ]

(#1529) tachikoma válasza kisspall (#1528) üzenetére


tachikoma
aktív tag

(#1530) kisspall


kisspall
aktív tag

Nos, nem vált be úgy tűnik. Nem csatlakozik wifire. Van valami tippetek? Újraindítottam a telefont, újra hozzáadtam a hálózatot, újraindítottam a routert. Kimerült az eszköztáram.
Pedig eddig jól ment és nem változtattam semmit. Nem értem.

(#1531) MDanny


MDanny
senior tag

Érdekes, a mostani frissítés egyik hibája...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1532) Alarikman válasza MDanny (#1531) üzenetére


Alarikman
senior tag

Mi 9T-s topikban ezt írták erről a 11-es Android "feature"-ről:
"Ez más típusú Xiaomi telóknál is probléma volt. Frissítéssel végre megoldották. Úgy jó ahogy van. :K "
Magyarul akkor nem kell állítani mindig mint régen(LTE/UMTS auto (prl)-re) global-nál. Remélem így van.

[ Szerkesztve ]

(#1533) MDanny válasza Alarikman (#1532) üzenetére


MDanny
senior tag

Jól hangzik.

Most alapból GSM/WCDMA/LTE (PRL) a beállítás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1534) 77karesz


77karesz
tag

Én is feltettem mégis az android 11-e RN8-ra. Sokat vaciláltam ,mert többen írtak hibákat....

Egy-két hibát én is tapasztalok,de nem veszélyes.
Van pár apró döccenés, a kamera nem csippan mikor beélesít, Lett egy Aliexpress app, amit töröltem, és futó appoknál mikor rányomok ,bemegy az alk. adatokba.

Javították viszont a hívásátirányítást, ezelőtt nagyon sok időbe telt ,hogy megnyíljon az átirányítás beállítása,most jóval gyorsabb lett végre.

Én nem vettem észtre hogy gyorsabban merülne,vagy fagyna.

Jaaa,közben visszavonták! [link]

(#1535) kisspall válasza 77karesz (#1534) üzenetére


kisspall
aktív tag

Remek. Nekem egy idő után elromlott a wifi. Egyéb megoldás híján csináltam egy gyári visszaállítást, most megint jó. Az sem biztos, hogy összefügg a frissítéssel, ha másnál ez nem jelentkezett.
Remélem nem okoz majd gondot a következő frissítésnél ez a félig létező verzió.

(#1536) Alarikman válasza kisspall (#1535) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ezekkel az OTA-s frissítésekkel az a baj, hogy nem mindig frissül minden. Pl alapsáv, modem driver, stb. Fő Android verzió váltáskor ajánlott lenne a Teljes firmware letöltése(több giga). Persze csak annak, aki már csinált ilyet és tudja, hogy hol keresse, milyen verziót.
Ja és akinek valami gondja van a Factory reset is ajánlott. Látod megoldódott.

(#1537) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Sziasztok ! Szerintetek ezt érdemes feltenni ? OTA-n még semmi....V12.0.10.0.RKSEUXM | 11.0

(#1538) MDanny válasza 77karesz (#1534) üzenetére


MDanny
senior tag

Nekem a háttérben futó alkalmazások sorra leállnak és ilyenkor nem is kicsit felmelegszik a készülék. A várakozásra nyomva semmi sem történik, csak a bezárás segít.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1539) 77karesz válasza MDanny (#1538) üzenetére


77karesz
tag

Eddig ilyent nem vettem észre szerencsére. Navigációval kipróbáltam ,nincs gond!

(#1540) kisspall


kisspall
aktív tag

A 12.0.2 frissítés után visszatérő wifi probléma miatt visszatenném a 12.0.6 verziót, Note 8-ra.
Hogyan oldható ez meg a legegyszerűbben?

(#1541) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Mit lehet tenni hogy a navigációs gombok minden oldalon látszódjanak? Qurva idegesítő tud lenni hogy néha ezt produkálja. Amíg volt a gesztusvezérlés addig ilyennel nem kellett mérgelődni. :(((

(#1542) adathor


adathor
csendes tag

Sziasztok!
Ma reggel óta folyamatosan újraindul és újraindul és újraindul a note 8-am... és ennyi ...mit tegyek?
Fizikai gombra nem reagál!

[ Szerkesztve ]

(#1543) kisspall válasza adathor (#1542) üzenetére


kisspall
aktív tag

Hosszan nyomva sem reagál? Több, mint 20 mp.

(#1544) adathor


adathor
csendes tag

Hangerő+kikapcs gombra reagál de ez nem nyugtat meg!
Nem járt valaki már így?

(#1545) MDanny válasza adathor (#1544) üzenetére


MDanny
senior tag

Nincs benne véletlenül egy memóriakártya? Nekem kb. fél évig tartott a legutolsó memóriakártyám és egy fénykép megnézése alkalmával csinálta ezt. Kivettem a kártyatartót, hogy átrakjam a SIM kártyát a másik telefonomba, erre abbahagyta és beindult...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1546) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Ma jött egy frissítés RN8-ra (V12.0.3.0.RCOEUXM) Van ezzel már valakinek tapasztalata?

(#1547) Dodgedart


Dodgedart
csendes tag

Sziasztok!
Anyumnak 2 hete vettünk egy Redmi note 8-ast. 2x jött rá frissítés. 12.5.5. van rajta. A gond, hogy a status bart semmilyen formában nem lehet átállítani. Sem az új irányítóközpont használata nincs a beállítások között, vagy hiába teszek fel másik témát, akkor sem változik. A képen látható módon néz ki állandóan. Sem automata fényerő, sem képernyőmentés stb. A másik oldalon csak a hot spot van. Mit lehet ezzel kezdeni? Köszönöm

(#1548) MDanny válasza Dodgedart (#1547) üzenetére


MDanny
senior tag

Szia,

Nekem is volt ilyen az első frissítés után, factory reset segített.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1549) Dodgedart válasza MDanny (#1548) üzenetére


Dodgedart
csendes tag

Köszönöm akkor az lesz...

(#1550) 77karesz válasza Dodgedart (#1549) üzenetére


77karesz
tag

Vagy próbáld meg visszaállítani a rég fajta irányítóközpontot, (beállítások menünél elkezded gépelni "ir". Irányítóközpont stílus....)Ott nagy eséllyel megtalálod az ikonok közt a szerkesztést.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.