Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Dodgedart válasza 77karesz (#1550) üzenetére


Dodgedart
csendes tag

Sajnos az a baj, hogy az irányítóközpont semmilyen formában nem állítható, sehol nem lehet szerkeszteni. Minden beállítást, menüt átnéztem rajta (mindkét gyerekemnek is redmi note 8-as van amúgy)...

(#1552) Dodgedart válasza Dodgedart (#1551) üzenetére


Dodgedart
csendes tag

Na egy frissítés szerencsére megoldotta :)

(#1553) Joe1


Joe1
tag

Sziasztok!
Sokáig halogattam, hogy elindítsam a frissítést, mert több problémát is jeleztetek, tegnap mégiscsak frissítettem.
MIUI 12.0.2.0 RCOMIXM Stabil, Android 11 RKQ1-re frissült, kár volt, mert semmi bajom nem volt a telóval.
A legnagyobb gondom, hogy nem működik a hangalapú szövegbevitel, nekem ez fontos, mert nem szeretek újjal pötyögni. Nem szeretnék Factory resetet csinálni. Tud valaki a Gboard helyett más billentyüzetet ami alkalmas a hangvezérelt írásra? A messenger chat fej sem tűnik el. Nagyon leállt a topik, ezek szerint mindenkinek flottul megy a frissítés után is. Mikor jön a MIUI 12.5.5 frissítés?

(#1554) Tökimanó válasza Joe1 (#1553) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Szerintem elég sok billentyűzet tud diktálás módban írni. Az már más kérdés hogy az írásjeleket simán kiírja mindegyik ahogy mondva van. Még véletlenül sem . , ? ! . Én személy szerint a Yandex Keyboardot használom és teljesen elégedett vagyok vele. A sima bepötyögős módot nem használom ezért nem is tudom milyen. Viszont Swipe írásban szerintem messze a legjobb. Jóval nagyobb a találati aránya mint bármelyik más billentyűzetnek. Ha pedig az ismeretlen szót elmented ,következő alkalommal feladja már. De sajnos itt is az a helyzet mint a többinél. Az írásjeleket nem beírja hanem kiírja.

(#1555) Joe1 válasza Tökimanó (#1554) üzenetére


Joe1
tag

Köszönöm, kipróbálom mindegyiket. :K

(#1556) Tökimanó válasza Joe1 (#1555) üzenetére


Tökimanó
senior tag

A félreértések elkerülése miatt jelzem a swipe írást a gesztus (huzogatós) írásra értettem. Volt egy Swype nevű billentyűzet de sajnos leálltak a fejlesztéssel. Na az viszont tudta az írásjeleket. Tökéletesen kiírta mindenhová . Ha mondtad hogy felkiáltójel akkor beírta hogy ! ,ha pont akkor. és így tovább. Kár hogy nincs már. Igaz az APK Mirrorról még le lehet tölteni,kérdés mennyire biztonságos így hogy megszűnt a támogatása.

(#1557) hhgygy válasza Joe1 (#1553) üzenetére


hhgygy
senior tag

A 12.5 a Redmi Note 8T-nél még a távoli ködbe vész...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#1558) Joe1 válasza Tökimanó (#1556) üzenetére


Joe1
tag

Probléma sikeresen megoldva.

(#1559) Tökimanó válasza Joe1 (#1558) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Örülök. Azt is megmondod hogyan?

(#1560) Joe1 válasza Tökimanó (#1559) üzenetére


Joe1
tag

Telepítettem a Microsoft Swiftkey appot, nagyon tökéletes a hangvezérelt írás, kevés hibával gépel, gyorsan kell beszélni, mert megszakítja.

(#1561) Tökimanó válasza Joe1 (#1560) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Csakhogy abban is ugyanaz a gond mint a többinél. Az írásjeleket nem berakja hanem kiírja betűkkel. Ha pedig nem mondom hogy pont vagy vesző akkor a végén végig kell menni az egész szövegen és úgy beírni őket. Ez pedig túl macerás. Egyébként egyszerűen nem értem hogy ezt miért nem oldják már meg végre. Biztos vagyok benne hogy egy akkora cég mint a Google meg tudná oldani a Gboardban. De akár a Microsoft is a Swiftkeyben. Hiszen annak idején a sajnos megszünt Swype keyboardban remekül működött.

(#1562) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Sajnos ráfolyt egy pohár víz 3 napja a note 8t telefonomra. Kikapcsoltam, eddig száradt. Most benyomtam, de nem tuti. Wifi nem bekapcsolható, mikrofon nem megy, kikapcsolásra screenshotot csinál. Hangerő gombok nyomkodására is.... Szerintetek ez javítható valahogy? Érdemes próbálkozni vele?

[ Szerkesztve ]

(#1563) banda1981 válasza Zebu (#1562) üzenetére


banda1981
aktív tag

Kár volt bekapcsolni........
Kapcsold ki és vidd el szervizbe!
Ott szétszedik és a vizet el távolítják belőle!
Ha szerencséd van nem kapott zárlatot semmi!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1564) Zebu válasza banda1981 (#1563) üzenetére


Zebu
addikt

az volt a baj, hogy a gyerek nem tudta kikapcsolni :( Ment kb 1 órát így....

Beszéltem egy szervizzel, látatlanban alaplap, aksi és kijelző csere azt mondják. Tartok tőle, hogy jobban járok ha veszek egy újat.

(#1565) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok!
Azt tervezem hogy visszaállítom a telefonomat gyári állapotba(redmi note 8),de nem a gyári visszaállítás gombbal,vagy az indításkori recovery menü használatával,hanem pc-ről a gyári programmal. mintha új lenne.
Az érdekelne hogy ez a rom és amit leírnak a használatánál jó ehhez a telehonhoz,nem tűnik nehéznek(régebbi telefonokon magamnak csináltam,de belefért a kísérletezés akkoriban),csak nem akarom elrontani hogy nem jó romot teszek fel,mert az oldalon gyári romok vannak,csak nem vagyok biztos benne teljesen, hogy ez az ami itthon volt a telefonon akkoriban.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#1566) banda1981 válasza robogo81 (#1565) üzenetére


banda1981
aktív tag

Én inkább innen tölteném le..........link

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1567) robogo81 válasza banda1981 (#1566) üzenetére


robogo81
aktív tag

Ez gondolom a jelenlegi legfrissebb hivatalos rom,csak azért kérdem mert vagy 1 hete frissítette fel magát a telefon a miui 12.0.2.0-ra,de ez nagyobb verziósnak tűnik.
Szerinted melyik a jobb rom a 12020(Android 11) vagy a 12060(de 10el)?
Mintha a 11 lassabban futna a telefonon(mint régebbi),de a rendszer már vagy másfél éves és eléggé ráfér egy nagy generál.
Köszi hogy linkeltél frissebb romokat!

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#1568) banda1981 válasza robogo81 (#1567) üzenetére


banda1981
aktív tag

Az Android 10 jobban fut ezen a telon az tény!
A verzió szám után nézd meg a betűket!
Az Android 11 "R" betűvel kezdődik, a Android 10 pedig "Q" .......
Döntsd el te,hogy melyiket szeretnéd!
MiFlash-el tgz romot kell letöltened!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1569) robogo81 válasza banda1981 (#1568) üzenetére


robogo81
aktív tag

Úgy lesz,köszi!
még egy kérdés: a simeket meg az sd-t ajánlott kivenni?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#1570) banda1981 válasza robogo81 (#1569) üzenetére


banda1981
aktív tag

Elvileg nem kell......
De nem árt!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1571) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Nagyon halk a hívó hangja, alig lehet hallani, annak ellenére, hogy a hangerő a maximumon van.
A hangszóró fogkefés tisztítása megvolt, nem javult.
Valaki tapasztalt már ilyen jellegű problémát?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1572) lacentos válasza net91 (#1571) üzenetére


lacentos
aktív tag

Oktondi kérdés,de hívás közben veszed feljebb a hangerőt ?

(#1573) net91 válasza lacentos (#1572) üzenetére


net91
senior tag

Már azt is kipróbáltam.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1574) banda1981 válasza net91 (#1571) üzenetére


banda1981
aktív tag

Szét kell szedetni,és belülről kell kitisztítani.....
Vidd el 1 telefon szervízbe!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1575) Laca0 válasza net91 (#1573) üzenetére


Laca0
addikt

Meglepő módon egy app sokat segíthet rajta: Speaker Cleaner (kék ikon, hangszóró és egy áthúzott csepp van rajta)
Ki lehet választani, hogy melyik hangszórót akarod tisztítani (loudspeaker vagy earpiece).
Maximálisra kell venni a hangerőket és lefelé fordított telefonnal elindítani.
Kétféle mód van, nekem a második vált jobban be.
Már 2x sikerült így kitisztítanom.
Többször is lefuttatom, közben is fogkefézem a rácsot.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1576) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

2 napot töltött víz alatt szegény telefonom egy tóban, véletlen találtam meg. Bekapcsol (rezeg) viszont a kijelző nem működik. A képeket szeretném megmenteni róla a belső memóriából.
Van ötletetek, hogy mivel próbálkozzak, vagy tudtok ajánlani valakit aki profi szinten foglalkozik ilyesmivel és tudna segíteni? Esetleg járt már hasonlóan valaki?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1579) 77karesz


77karesz
tag

Kijött a Note8-ra a 12.5.1 :C ,bár ami apró hibák voltak előtte nekem, az ugyanúgy benn van.(fényképező fókuszálás nincsen hang,a háttérben futó alkalmazásokra rábökve az alkalmazásadatokba megy.) mást nem találtam ,sem +,sem - dolgot.
Az egyéb tárhely nagyobb lett 1gb-vel.

(#1580) kisspall válasza 77karesz (#1579) üzenetére


kisspall
aktív tag

Feltettem, használom egy ideig, de azt hiszem 12.0.6. lesz végül.
Ami most hiányzik, az a diktálás Gboard-ban. Inicializálás, aztán semmi. Be lehet állítani, vagy ez ilyen ezzel a verzióval?
A másik a "lakat" a futó alkalmazásoknál. Meg az osztott képernyő talán. Néha használnám.
Ezektől eltekintve jól működik, elég gyorsnak érzem.

Ez az 1GB virtuális memória jó valamire a gyakorlatban?

(#1581) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

A párom Redmi Note 8T-je egy napja állandóan kikapcsol, újraindul. Olyan mintha a bekapcsoló gomb megbolondult volna. Találkozott valaki ilyesmivel?

Köszi

(#1582) 77karesz válasza kisspall (#1580) üzenetére


77karesz
tag

Bocs,félreérthetően írtam. Én a tárhelyen lévő " egyéb" méretére gondoltam. :B

Most én is úgy veszem észre,hogy pörgősebb lett,nem találkoztam azokkal a mikro laggolásokkal. A futó alkalmazásoknál a menü nekem is hiányzik kicsit,de le vagyok nélküle.
Az Inicializálás-nál nem értem igazán mire gondolsz. :B

[ Szerkesztve ]

(#1583) Joe1 válasza kisspall (#1580) üzenetére


Joe1
tag

A Gboard hang alapú gépelés nekem sem javult meg a 12.5.1- el. Kiírja, hogy inicializál 1-2 szavat leír és ennyi. Én a Microsoft Swiftkey bill-t használom, jobb mint a Gboard volt.

(#1584) kisspall válasza Joe1 (#1583) üzenetére


kisspall
aktív tag

Igen, erre gondoltam. Akkor lehet a Swiftkey lesz a megoldás. Köszönöm.

(#1585) stopperos


stopperos
senior tag

Kijött Redmi Note 8T-re a MIUI V12.5.2.0.RCXEUXM.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1586) MDanny


MDanny
senior tag

Remélem a Note 8-ra is érkezik újabb verzió vagy egy javítás, mert mióta a 12.5.1.0 van rajta, azóta látványosan lassabb lett a készülék, melegszik, sokkal hamarabb lemerül az akku. Ennél nagyobb baj, hogy nem mindig zárja be az alkalmazásokat, hiába lövöldözöm ki egyesével őket. Valószínűleg emiatt történhetett az, hogy beragadhatott valami, töltőre tettem (eredeti töltő, eredeti kábel), később jött értesítés, kézbevettem és kellemetlenül forró volt a készülék, továbbá egy íves sárgásbarna beégés keletkezett a kijelző jobb felső részében, nagyon csúnya lett. :(

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1587) Intruder2k5 válasza MDanny (#1586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már kijött, a napokban ment fel rá a V12.5.2.0.RCOEUXM. Mondjuk nekem nem volt bajom az eddig rajta lévő verzióval sem.

[ Szerkesztve ]

(#1588) MDanny válasza Intruder2k5 (#1587) üzenetére


MDanny
senior tag

Köszönöm szépen, ez jó hír, nekem az RCOMIXM van, arra még nem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1589) Intruder2k5 válasza MDanny (#1588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor neked a Global ROM van, nekem viszont EEU. Fiamnak is Global van, nála szintén a 12.5.1.0 van még. Az EEU verzión viszont egy jóval régebbi volt előzőleg, mi a 12.5.1.0-t meg sem kaptuk.

[ Szerkesztve ]

(#1590) Aurig@ válasza Intruder2k5 (#1589) üzenetére


Aurig@
őstag

Egyébként a 12.5.1.0 használható? Lányomnak és feleségemnek jelzett, de még nem lett frissítve. Jelenleg a 12.0.6.0 van nekik, ami hibátlanul működik.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1591) Intruder2k5 válasza Aurig@ (#1590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy fentebb is írtam, fiamnak az van, és különösképpen nem panaszkodott rá, de ezen kívül sokat nem tudok róla. Ha gondja lenne vele akkor már biztos ráhekkelt volna másikat, mert meg tudná csinálni, de eddig nem tette. Többet sajnos tényleg nem tudok, nem szoktunk erről mélyebben beszélgetni, működik, és ennyi. Olyat viszont biztosan nem okozott, mint amit fentebb MDanny is írt, hogy beégeti a képernyőt, stb..., akkor nyilván már ez a topik is forrna a hasonló esetektől, ha a ROM okozna ilyet.

(#1592) Aurig@ válasza Intruder2k5 (#1591) üzenetére


Aurig@
őstag

Rendben, köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1593) Joe1 válasza Aurig@ (#1592) üzenetére


Joe1
tag

Én frissítettem a RCOMIXM 12.5.1.0-re, de megbántam. Megszünt a hangvezérelt gépelés és mintha jobban merülne az akksija. Mást nem tapasztaltam, tehát nem lett jobb.

(#1594) Aurig@ válasza Joe1 (#1593) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi, akkor megvárom míg megjelenik a 12.5.2.0, addig használják a 12.0.6.0-át.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1595) Indiant válasza Laca0 (#1575) üzenetére


Indiant
addikt

Működött, köszi! :C

(#1596) gergo8080


gergo8080
csendes újonc

Üdv!
Redmi note 8 (2021) készülékre van hívásrögzítő alkalmazás?

(#1597) banda1981 válasza gergo8080 (#1596) üzenetére


banda1981
aktív tag

Minden rootolt telefonra van......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1598) mAtech


mAtech
aktív tag

Üdv!
Az RCS a Messages progiban nem megy. Ez Note 8T sajátosság?
Köszi, A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1599) LK


LK
addikt

Sziasztok 128 Gb sdxc kártya belemegy ugye? UHS1 v. Cl10-ből melyik ajánlottabb?
Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1600) Moki2 válasza LK (#1599) üzenetére


Moki2
aktív tag

Belemegy , az hogy működik-e... :P . De amúgy működik is :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.