Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) AlyrArkhon válasza mAtech (#1750) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

beállítások-alkalmazások-alkalmazáskezelés-telefon
itt is megvolt a cache és adattörlés?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1752) mAtech válasza AlyrArkhon (#1751) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!
Ott nem. De megcsináltam. Csak a gyorsítótárat ürítettem.
Meg beállítottam hogy az akkumulátor kímélő ne korlátozza a programot.
Kíváncsi leszek.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1753) Tian66


Tian66
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget.
2 ilyen telefonunk ( Redmi Note 8T ) van a családban. Mindkettőn ugyanaz az Android és ua. a MIUI
verzió van.
Android: 11 RKQ1.201001.002
MIUI: 12.5.5.0
Mindkét telefon belassult pár hónapja. Először egy két dologban, azután egyre
jobban, sűrűbben. Most már a névjegyek között egy keresés elterthat 45-50 másodpercig is. Híváskor kb egy perc után lesz aktív az a gomb amivel le tudnám tenni vagy ki tudnám hangosítani. Gyakorlatilag használhatatlan.
Leszedtem róla minden fölösleges alkalmazást, próbáltam memória tisztító appokat.
Nem sok sikerrel.
Kérdés: Érdemes e egy gyári visszaállítást csinálni? Megoldja e a dolgot vagy hogyan tovább?

Előre is köszönöm!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1754) Intruder2k5 válasza Tian66 (#1753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ez a 45-50mp valami brutális lehet, én már akkor elégedetlenkedni szoktam, ha csak pár másodpercre megakad valami. A gyári visszaállítás mindenképp javasolt, sajnos az ilyen tisztogatások sokszor nem hoznak eredményt.

Bár élesben én már nem használom az RN8-at, azt kiváltotta az RN11, de a kocsiba van rendszeresítve Waze navigációra, esetleg néha fényképezek vele, meg számológép app-ot tettem rá menetlevél íráshoz, de nekem full pörgős, teljesen smooth az egész, mondhatni mint új korában. A csere is csupán az akku haldoklása miatt vált szükségessé, de azóta ez is megoldódott.

(#1755) Tian66 válasza Intruder2k5 (#1754) üzenetére


Tian66
senior tag

Köszönöm,mindenképpen megcsinálom a visszaállítást.
Valóban elviselhetettlen. :)
Majd megírom, hogy segítette a dolog. Az eredmény másnak hasznos lehet.

(#1756) AlyrArkhon válasza Tian66 (#1753) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

kettővel a kérdésed előtt a válasz :) Nem kell ujrarakni, nálam már bő egy perc volt, mire feljött a kártyaválasztás egy hívásindításnál, helyrerakta.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1757) Tian66 válasza AlyrArkhon (#1756) üzenetére


Tian66
senior tag

:R
Köszönöm.
Töröltem, működik.
A tárcsázó meg a névkeresés újra a régi.
Most tesztelgtem mi változott még.
Minden gyorsító tárat kitöröltem.
:R

(#1758) mAtech válasza AlyrArkhon (#1751) üzenetére


mAtech
aktív tag

Olybá tűnik hogy észhez tért a telefon. :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1759) tope válasza AlyrArkhon (#1749) üzenetére


tope
addikt

Ezt szájbarágósan is kérhetem leírni, mert nem tudom mit kell csinálni.
Lassulás itt is 2 hónapja kb...

UI: Közben rájöttem, semmi, és úgy néz ki jó is lett
Adattörlés alatt -> Az összes adat törlése a megoldás

[ Szerkesztve ]

(#1760) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Redmi Note 8 utolsó global rommal működik valamelyik szolgáltató vowifije? Ha igen, akkor mókolni kell?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1761) Intruder2k5 válasza dethroner (#1760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól rémlik, csak azután lesz elérhető a funkció, csak akkor jelenik meg a menüben, ha beírod az aktiváló kódot.

VoLTE * # * # 86583 # * # *
VoWiFi * # * # 869434 # * # *

Telekom SIM kártyákkal nekem működik. Legalábbis amikor próbáltam működött, mert, hogy én nem használom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1762) dethroner válasza Intruder2k5 (#1761) üzenetére


dethroner
veterán

A volte működik digi és voda kártyán is, a vowifi ugye digin megszűnt, vodán meg nem bírtam még életre kelteni. A kapcsolót előhoztam a kóddal, de még semmi. Próbálok akkor szerezni egy telekomos kártyát próbának ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1763) Intruder2k5 válasza dethroner (#1762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megpróbáltam, most is működik. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1764) dethroner válasza Intruder2k5 (#1763) üzenetére


dethroner
veterán

Ez teljesen gyári rendszer? Semmi mást nem csináltál, csak legfeljebb a kóddal Carrier Check Disable-re állítottad és működött?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1765) Intruder2k5 válasza dethroner (#1764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én nem szoktam mókolni a telefonjaimat. A készülék amúgy M1908C3JG. [kép]

(#1766) Intruder2k5 válasza dethroner (#1764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont most próbáltam, saját Telekom Domino SIM kártyával nekem sem megy, csak a céges flottásokkal.

(#1767) dethroner válasza Intruder2k5 (#1766) üzenetére


dethroner
veterán

Az a fura, hogy sms-ben bekapcsoltattam a párom telóján is a telekom vowifit, de nem működik. Pedig a támogatott listán rajta van, telefonos ügyfélszolgálat megerősítette hogy be van kapcsolva és tőlük mehet minden, csupán a volte működik. Ez is egy friss domino sim.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1768) Intruder2k5 válasza dethroner (#1767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk én olyat sosem csináltam, azt se tudtam, hogy kell... Mindjárt utánanézek.

szerk. 2023-10-15 22:27
Elküldtem a saját Domino SIM-ről az aktiváló SMS-t, vissza is igazolták, de akkor sem megy. Továbbra is csak a céges flottás kártyákkal működik.

[ Szerkesztve ]

(#1769) kisspall válasza Intruder2k5 (#1768) üzenetére


kisspall
aktív tag

Újraindítás volt a visszaigazolás után?

(#1770) AlyrArkhon válasza dethroner (#1762) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

emlékeim szerint vowifire azt mondta a voda, hogy exdigiseknek sose, vodásoknak meg jelenleg csak almán...majd, talán egyszer, másoknak is, de lehet ott is csak előfizetéssel.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1771) Intruder2k5 válasza kisspall (#1769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt igen, bár még most reggel 8:40-kor is kaptam egy újabb nyugtázó sms-t tőlük, azóta nem indítottam újra, és nem is próbáltam. Mondjuk ahogy fentebb is írtam, engem nem is érdekel a dolog, mert jó a térerőm otthon is, melóban is, csak teszteltem a kérdés miatt.

(#1772) dethroner válasza AlyrArkhon (#1770) üzenetére


dethroner
veterán

Most azt mondta a vodás ügyfélszolgálat, hogy amint jön a telókra frissítés, elérhető lesz a vowifi is, androidosra is. Mondjuk a frissítés nem tudom miért kell, de hát na :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1773) Intruder2k5 válasza dethroner (#1772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, meg aztán erre a telefonra már az is kérdéses, hogy egyáltalán jön-e. Már az Android biztonsági csomag is elég régi.

(#1774) dethroner válasza Intruder2k5 (#1773) üzenetére


dethroner
veterán

Pontosan. De ahogy mondtad ezzel a régi szoftverrel is képes működni a telekom, akkor a vodának miért kéne frissítés?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1775) Intruder2k5 válasza dethroner (#1774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom. De még egyszer mondom, a privát kártyámmal nem megy a Telekom VoWiFi sem, csak a cégessel, ami egy zárt állami flottás kártya. Persze ezek alapján nyilvánvaló, hogy mehetne az bármivel is, csak valamiért nem engedélyezik.

Viszont a Redmi Note 11-ben működik a saját kártyával is.

(#1776) dethroner válasza Intruder2k5 (#1775) üzenetére


dethroner
veterán

Kutyulnak mindent is :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1777) dethroner válasza Intruder2k5 (#1775) üzenetére


dethroner
veterán

Van bármi módja annak hogy összehasonlítsd a domino és a flottás sim kártyád hálózati beállításait?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1778) Intruder2k5 válasza dethroner (#1777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán értem, hogy milyen beállításokra gondolsz. Mondjuk a céges kártyán sok minden előre be van állítva, és nincs is hozzáférésünk. Ilyen pl. a kötelezően aktív hangposta, hívástartás, stb. Ha ezeket módosítani akarom, mindig hibát jelez. Bár ezeknek biztosan semmi köze nincs a VoWiFi-hez.

(#1779) dethroner


dethroner
veterán

Most elég hülyének tűnő kérdést fogok feltenni. Hol van ezekben a telefonokban a névjegyek importlálás, exportlálás lehetőség? Ahol értelemszerűen keresném, a tárcsázó/névjegyek résznél nincs semmi ilyen. Saját Note 4 telefonom ott van, egyből kiböki a szemet a 3 pötty alatt, de ebben a Note 8-ban nincs :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1780) Intruder2k5 válasza dethroner (#1779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Note 8-am kint maradt a kocsiban, azért most nincs kedvem kimenni, de megnéztem a Note 11-en, ott a Névjegyek app-ban jobb alsó sarok, Javítás és kezelés, és azon belül van az export import is. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1781) dethroner válasza Intruder2k5 (#1780) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, holnap felhívom a mutert és megmondom neki hol keresse.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1782) Intruder2k5 válasza dethroner (#1781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na megnéztem, a Redmi Note 8 teljesen ugyanilyen.

(#1783) dethroner válasza Intruder2k5 (#1782) üzenetére


dethroner
veterán

Meglett, köszi. Mi a francért oda rakták, miért nem lehet elérni normálisan a tárcsázóból?
De hogy még kicsit elégedetlenkedjek ezzel kapcsolatban, a régi miui-ban lehetett simről, tárhelyről importálni és exportálni is. A note 8-ban csak fájlba és emailben küldeni.
Hát ez is jobb volt régen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1784) dethroner


dethroner
veterán

Ismét kérdésem van. Ha felébresztem a képernyőt, a bal felső sarokban egy olyan mobilszolgáltató neve jelenik meg, aminek a sim kártyája már nincs is a telefonban. Hogy lehet azt onnan vagy eltüntetni, vagy átvevezni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1785) lacentos válasza dethroner (#1784) üzenetére


lacentos
aktív tag

Beállítások-SIM kártyák és mob.hálózatok-megjelenő panelen 1-es vagy 2-es kiválasztod rákopp - A SIM k.nevének szerkesztése kopp.-
megjelenő ablakban a nevet kitörlöd vagy átírod és OK.

(#1786) dethroner válasza lacentos (#1785) üzenetére


dethroner
veterán

Hát ez az. Két sim volt eddig benne, egy vodás és egy digis. Most 1db yettel van benne, át is van nevezve, de a képernyő felébresztés után még mindig "digi" van kiírva. Lassan 3 hete lett kicserélve, többször újraindítva, yettel hu volt automatikusan, átírtam egyszerűen csak yettel-re, de továbbra is digi-t ír :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1787) mAtech


mAtech
aktív tag

Helló!
GCam-ből mi a legújabb, ami még erre a telefonra felmegy és működik?
Van valakinek tapasztalata ebben a témában?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1788) banda1981 válasza mAtech (#1787) üzenetére


banda1981
aktív tag

Szia.
Itt néz körül!
Telegram-mos

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1789) mAtech válasza banda1981 (#1788) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszi.

Ez a sima apk felment link.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.