Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Intruder2k5 válasza hhgygy (#1699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt majd kipróbálom én is, és össze is vetem a méréssel. Érdekes lesz...

(#1702) Intruder2k5 válasza hhgygy (#1699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát... Feltoltam gyorsan az AIDA-t, nekem ez úgy tűnik, hogy csak a papírformát adja meg az akkuról, nem a valós állapotot. Ugye fentebb írtam róla, hogy a napokban drasztikusan leromlott az akku állapota, ehhez képest szerinte jó, a kapacitása pedig 4000mAh, vagyis akárcsak az új. [kép] Vagy esetleg máshol kellene néznem? :F

(#1703) tomazin válasza Intruder2k5 (#1702) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem legalabb 1ciklusnak vegig kell mennie,h tudjon ertelmeset mondani.

(#1704) Intruder2k5 válasza tomazin (#1703) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh... Telefon témában annyira nem vagyok otthon, azt gondoltam a BMS adatokban ez rendelkezésre áll, akárcsak HDD/SDD esetén a S.M.A.R.T.-ban, és csak ki kell olvasni.

(#1705) cbatesz válasza hhgygy (#1699) üzenetére


cbatesz
tag

Köszönöm, próbálom is

(#1706) xabolcs válasza Intruder2k5 (#1701) üzenetére


xabolcs
őstag

Szia!

Osszehasonlitottad vegul a merest az AIDA eredmenyevel?

Tavaly egy Redmi 3s-sel jartam hasonloan: egyik naprol a masikra "romlott el az akkuja". Ellenben a szerviz szetszedes utan azt mondta, hogy az akkunak semmi baja, koranak megfelelo allapotban van, viszont a telefon alaplapcseres. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1707) Intruder2k5 válasza xabolcs (#1706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen megtörtént, és teljesen pontosnak látszanak, legalábbis azonosak az AIDA64 és az USB-s ketyere adatai, csak valahogy mégis rossz az akku. Kb. 20%-os töltöttségi szintről kezdtem tölteni, és a 100% eléréséig valami 1500-1600mAh ment bele, és az AIDA64 szerint akkor állt olyan ~3500mAh töltöttségi szinten, ami gyors számítás szerint úgy 85% kapacitást feltételez az eredeti állapothoz képest. Csak ugye itt jön a bökkenő, amiről múltkor is írtam, hogy merüléskor történnek olyanok, hogy hirtelen, mondjuk egy óra alatt zuhan 10-15%-ot a töltöttségi szint úgy, hogy a telefon nem csinál semmit, hozzá sem nyúlok, szóval a reális mégis az lehet, hogy a ténylegesen mért, beletöltött 1500mAh volt a 80%, a még benne lévő 20% mellett, tehát igazából úgy 50%-os lehet az akkum, valahol 2000mAh körüli kapacitással, és nem 85% ahogy az AIDA64 írja. Vagyis a töltőáramot teljesen korrekten írja az AIDA64, csak hát egy rossz akku már nem képes leadni azt a kapacitást, ami elméletileg benne van.

[ Szerkesztve ]

(#1708) Moki2 válasza Intruder2k5 (#1707) üzenetére


Moki2
aktív tag

És tuti hogy nem valami progi eszi az akut ?

(#1709) Intruder2k5 válasza Moki2 (#1708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Akkor nem telepítettem semmilyen progit, ez egyik napról a másikra lett ilyen. Aztán múlt szombaton le is reset-eltem, és újra felpakoltam azokat a dolgokat amiket használok, de az akku ugyanolyan maradt. Már próbáltam ezt a MIUI Hidden Settings appot is, amit eddig sosem használtam, kilőttem vele egy csomó olyan appot, szolgáltatást amiket nem használok a telefonon. Youtube, Facebook, stb., de akkor sem változott az akku merülése.

szerk.:
Meg az se nagyon csinálna olyat, hogy felöltöm 100%-ra, utána 5-6 óra alatt lemerül 90%-ra, aztán 1 óra múlva már csak 75%-on van, utána egész éjjel megint merül 2%-ot, majd aztán megint 1-2 óra alatt hirtelen 20%-ot esik, és közben a telefonhoz hozzá sem nyúlok, net wifi kikapcsolva, csak pihen az asztalon. Szóval tök hektikus lett az egész. Eddig ez nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1710) AlyrArkhon válasza Intruder2k5 (#1707) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

van benne telefonkártya? Csatlakozik hozzá bt eszkoz? wifi be van kapcsolva? gyanusan antennás a jelenség, amikor eldobja/keresi ujra a kapcsolatot, az tud zabálni, akár a wifi, akár a bt, akár a gsm.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1711) Intruder2k5 válasza AlyrArkhon (#1710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kártya nyilván van benne, hisz ezért kell a telefon, de a mobilnet, a wifi, és bt OFF. Utóbbit egyáltalán nem is használom, előző kettőt pedig csak akkor kapcsolom be, amikor épp kell, utána OFF. De ezek is mind zsákutcák, semmi, de abszolút semmi nem változott a használat körülményeit tekintve. Na meg igazából nem is értem miért olyan furcsa, hogy megadja magát egy több éves, napi szinten használt akku.

[ Szerkesztve ]

(#1712) AlyrArkhon válasza Intruder2k5 (#1711) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Csak azert tippeltem ilyesmire, mert tobb telefon tobb foruman, magamnal es ismerosok kozott is talakoztam hasonloval, es ez egy jellemzo lehetoseg volt. volt akinel kartyacsere segitett, volt akinel a torony bizonyult hunyonak ( munkahelyen nem volt hirtelen merules lakasban igen ), volt akinel a wifi (napkozben sajat wifitol tavol a wifi kikapcsolasa segitett) Nalam pl a tornyos jott elo, mivel az egyik kartyam epp lefedettsegi hataron van. Es ha sikerul ilyesmit beazonositani, az adhat lehetoseget minimalizalni a jelenseget, akar milyen is az akku allapota.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1713) Intruder2k5 válasza AlyrArkhon (#1712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"az egyik kartyam epp lefedettsegi hataron van"

Ilyen esetben érdemes VoWiFi-re váltani otthon.

(#1714) Joe1 válasza Intruder2k5 (#1713) üzenetére


Joe1
tag

A Battery Guru: Battery Health appot próbáltad már? Sok információt ad, de a
"Premium APK másik nagyszerű tulajdonsága az akkumulátor állapotának figyelése. Az alkalmazás nyomon követi az akkumulátor állapotát, és figyelmeztetést küld, ha bármilyen problémát észlel. Ez segíthet azonosítani és kijavítani az akkumulátorproblémákat, mielőtt azok súlyosabbá válnának."

(#1715) Intruder2k5 válasza Joe1 (#1714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, még nem próbáltam! Nem veszíthetek semmit alapon majd ránézek, de őszintén megmondom nem hiszek abban, hogy egy döglődő akksit egy app kijavít. :N

(#1716) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, megérkezett az akku, ki is cseréltem, épp most töltődik, a többit meg majd meglátjuk.

https://www.ebay.com/itm/254184993508 + kép1 + kép2

(#1717) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szemre eddig egész jó, bár nyilván olyan ez sem lesz már, mint a gyári új volt valaha. Viszont a telefon sorsa közben eldőlt, egy Redmi Note 11 váltja a napokban, ez meg megy a kocsiba dedikált Waze navinak, ott úgyis bármikor rá lehet tolni a töltőre. Szerintem úgyis komoly része volt az akksi legatyásodásában annak, hogy az utóbbi időben sokat ment folyamatos üzemben a kocsiban.

(#1718) Indiant válasza Intruder2k5 (#1717) üzenetére


Indiant
addikt

Múltkor én is így használtam. Odafelé navigált rendesen, majd visszafelé nem talált holdat. Csak másnap. Lehet aktív hűtés kell neki.

(#1719) mAtech válasza Intruder2k5 (#1716) üzenetére


mAtech
aktív tag

Nehéz kicserélni? Otthoni környezetben kérdezem.
Köszi

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1720) Intruder2k5 válasza mAtech (#1719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán nem. YT-on van videó, meg kell melegíteni egy kicsit a hátulját körbe, én inkább hajszárítót használtam erre mint hőlégfúvót, akkor óvatosan fel lehet emelgetni a hátlapot, ami csak ragasztva van, ilyen nyúlós, hőre lágyuló gumis trutyival. Utána kihúzod az ujjlenyomat olvasó kábelét, ezzel teljesen elválik a hátlap a telefontól, majd van 8-10 apró csavar, amik a burkolólemezt rögzítik. Ezeket kitekered, utána megint van két szalagkábel csatlakozó amit ki kell húzni, a harmadik már az akkué, és lehet is kivenni. Az akku szintén ilyen kétoldalú ragadós akármivel van rögzítve, ezt némi alkohollal lehet oldani, aztán kivehető az akku.

Amúgy itt jegyzem meg, egész jól kezd működni a csereakku, valószínűleg a hosszas raktárban állás után kell neki néhány regeneráló töltés. Az első használatbavétel után kissé riasztóan viselkedett, de most a másodszori feltöltés után már teljesen más, és egyelőre biztatónak látszik. Másfél napja használom, és jelenleg 70%-on van a töltöttség, ami az én használati szokásaimmal szép eredménynek ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1721) tomazin válasza Intruder2k5 (#1720) üzenetére


tomazin
veterán

Es mivel ragasztod vissza?

(#1722) Intruder2k5 válasza tomazin (#1721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vehetsz hozzávaló ragasztót, de szerintem tuti, hogy színtelen sziloplaszttal is ugyanúgy vissza lehet ragasztani, csak óvatosan, vékonyan kell kenni rá, esetleg valami kicsi fecskendővel. Viszont nekem simán maradt rajta annyi ragasztó, hogy visszanyomkodtam a hátlapot, és meg is fogta, mert ez elég lágy cucc még így két évesen is.

(#1723) mAtech válasza Intruder2k5 (#1720) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1724) Indiant válasza Indiant (#1718) üzenetére


Indiant
addikt

Tegnap megint elnavigáltam a Balatonról Gödöllőre és visszafelé megint nem volt gps jel.

(#1725) Intruder2k5 válasza Indiant (#1724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes.... Nálam a Redmi Note 8-nak nagyon jó a GPS vevője. Páromnak volt egy Redmi 7A-ja, első bekapcsoláskor az szokott hosszabban gondolkodni, van amikor kell neki két három perc még jelet talál, de utána már az is rendben van.

(#1726) banda1981 válasza Indiant (#1724) üzenetére


banda1981
aktív tag

1 újra indítást nem próbáltál,amikor nincs jel?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#1727) iMaverick válasza Intruder2k5 (#1717) üzenetére


iMaverick
addikt

Én ugye a Note 8-ról egy céges Note 8 Pro-ra nyergeltem át, tavaly decemberben meg egy Note 11 Pro 5G-re.

Nagyon jó kis telefon. Igazából a Note 12 széria lett volna megcélozva, de egyrészt az európai megjelenésről nem volt semmi biztató, másrészt meg az árakat látva... Jó volt nekem a 11 Pro is. :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1728) Indiant válasza banda1981 (#1726) üzenetére


Indiant
addikt

Talán azt most nem. De előzőleg biztosan.

(#1729) tomazin


tomazin
veterán

Ha valakinek google nelkuli rendszer van fent, megnezne,hogy a jelentkezz be-ig eljut-e a cibes alkalmazas nala?

(#1730) mAtech


mAtech
aktív tag

Na nálam is szerintem elkezdett az akksi gyengülni. Naponta kell tölteni. Igaz 2 Sim van benne.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1731) AlyrArkhon válasza mAtech (#1730) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha abbol az egyik digis, lehet hogy jovore elmulik az akksigond :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1732) mAtech válasza AlyrArkhon (#1731) üzenetére


mAtech
aktív tag

Az volt, de most kivettem és Voda ment be. Sajna nem lett jobb.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1733) Intruder2k5 válasza mAtech (#1730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aliexpress-en találtam 2023-as akkut, ma meg is érkezett, mindjárt megy be a telefonba, aztán meglátjuk, hogy bírja. Jó múltkor is rendeltem már bele, más helyről, de sajnos akkor pont olyan ~3 éves akkut küldtek mint ami gyárilag is benne volt, szóval azzal nem voltam előrébb. Mondjuk én időközben már lecseréltem a telefont, ezt a Note 8-at csak a kocsiban használom Waze-re, de mivel elkezdett felpúposodni a régi akku, muszáj voltam másikat venni bele. A használatból adódóan elég sokat van töltőn, napi akár több órát is, aztán nehogy még kigyulladjon a sz@r akku.

[ Szerkesztve ]

(#1734) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A matek alapján jónak ígérkezik. Amikor betettem a telefonba és bekapcsoltam, akkor 58%-on állt a töltöttsége. Feltettem tölteni, és a 100%-os feltöltésig 1760mAh ment bele, ami a 4000mAh-s akkuval számolva 44%. A gyakorlati részét meg majd meglátjuk.

(#1735) Indiant válasza Intruder2k5 (#1734) üzenetére


Indiant
addikt

Drukkolok, de ahogy én látom az új akkuk max kapacitása 2400 a 4000 helyett.

(#1736) tomazin válasza Intruder2k5 (#1733) üzenetére


tomazin
veterán

Magyarul 3honapot birt az elozo? Az kemeny...

(#1737) Intruder2k5 válasza tomazin (#1736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Az előző, időben sajnos annyit sem bírt mint a több éves eredeti, így végül vissza is cseréltem azokat, de a gyárinak meg a felpuffadás lett a veszte. Ekkor eljutottam oda, hogy nekem nem is kéne akku a telefonba, de sajnos úgy nem használható, így kénytelen voltam egy másikat is rendelni. És bár a linkelt okokból engem nem nagyon érdekel már, hogy időben mennyit bír, csak működjön a telefon, de azért referálok róla, hátha valakinek hasznos lesz az infó.

szerk.:
Most épp 65%-on áll a töltöttség úgy, hogy reggel fél hétkor indultam otthonról 95%-on, és ebből kb. 3 órát ment is a Waze.

[ Szerkesztve ]

(#1738) tomazin válasza Intruder2k5 (#1737) üzenetére


tomazin
veterán

Es kozben folyamatosan tolton volt?

(#1739) Intruder2k5 válasza tomazin (#1738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogyis, egyáltalán nem volt töltőn. Onnan tegnap este vettem le, éjjel merült 5%-ot, úgy indultam reggel 95%-al, és most értem haza, 45%-al. [kép] [kép]

(#1740) AlyrArkhon válasza Intruder2k5 (#1739) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

az szerintem teljesen rendben van, ugy gondolom kifogtál egy jobb akksit, a hosszutáv meg csak honapok mulva derul ki.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1741) Intruder2k5 válasza AlyrArkhon (#1740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Holnap napközben még lemerítem teljesen, vagy legalábbis 10% alá, aztán ismét csinálok egy feltöltést 100%-ra úgy, hogy mérem mennyit vesz fel. Ezt egyszerre AIDA64-el és ilyen USB-s kütyüvel szoktam mérni. Kíváncsi leszek rá...

(#1742) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na szóval, ma lemerítettem a telót 8%-ra, ezután most töltődött fel 100%-ra, és így 3540mAh ment bele az USB-s kütyü szerint, valamivel több, mint 3 óra alatt. Ez nagyon közel van az elméleti ideális számokhoz, és határozottan nem rossz. Kár, hogy nem sikerült elsőre is egy ilyen akkut kifognom, akkor a mai napig se cseréltem volna le ezt a telefont, mert amúgy nagyon szerettem. Persze a hosszabb távú működést majd még meglátjuk, de perpill nagyon elégedett vagyok vele.

(#1743) xabolcs válasza Intruder2k5 (#1742) üzenetére


xabolcs
őstag

Koszi a reszletes visszajelzest! :R

Persze a hosszabb távú működést majd még meglátjuk, ...

Ha tenyleg naphosszat lesz a tolton es van lehetoseged, akkor ajanlom az Advanced Charging Controller (ACC) Magisk modult, vagy legujabb A13-as romokat, ahol be lehet allitani, hogy meddig toltse fel, s mikor kapcsoljon be a toltes.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1744) Intruder2k5 válasza xabolcs (#1743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ameddig elmegy töltő nélkül, addig nem fogom én erőszakkal rádugdosni a töltést, csak ugye a korábbi akku kapacitása már konvergált a nullához, ezért az idő nagy részében csak töltőről működött a telefon. A végén amikor már púpos volt, akkor max. egy óra navi volt benne. Feltöltöttem, majd simán letéve az asztalra nulla használattal, 1-2 óra alatt lemerült akár 20-30%-ot is. Majd meglátom, ezt igyekszem úgy használni, hogy csak akkor töltsem ha szükséges. ROM-olni viszont egyáltalán nem akarok, de azért köszi az ötletet!

szerk.:
Még a hátlapot kéne visszaragasztani, mert jelenleg a kemény TPU tok tartja egyben a telefont, amíg nem teszteltem le az akkut, nem akartam ragasztani. :D

[ Szerkesztve ]

(#1745) mAtech válasza Intruder2k5 (#1733) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszönöm az infót! :R

Mondjuk most én is navinak használtam nyaraláskor és úgy merült mint a Titanic.

Mióta ezt nem csinalom mintha helyreállt volna valamelyest. De így is reggel 80-ról lemegy 30-ra. 2 simmel, max 1 óra telefonálással kb. Pici net is van benne.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1746) Intruder2k5 válasza mAtech (#1745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincs mit! Most két nap után 84%-nál tart, de itt lényegében csak az asztalon pihent, talán 5-6 alkalommal ránéztem, hogy áll.

(#1747) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A héten szabin voltam, így nem használtam a telefont. Múlt héten pénteken feltöltöttem 100%-ra, azóta csak itt áll az asztalon, meg kb. 15-20 perc WiFi-s internetböngészés van benne. [kép]

(#1748) mAtech


mAtech
aktív tag

Nálam nagyon belassult a tárcsázó. 10-15 mp is eltelik mire feladja hogy melyik SIM-ről szeretném a hívást kezdeményezni. Névjegyzékben a keresés is lassú.
Ami még fura hogy a "Messenger a háttérben dolgozik" üzenet szokott megjelenni a felső értesítési sávban. Eddig ez nem volt.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1749) AlyrArkhon válasza mAtech (#1748) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

tarcsazo lassulasra: a google tarcsazo cache torlese a megoldas

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#1750) mAtech válasza AlyrArkhon (#1749) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszi.
Sajna nem lett jobb.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.