Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-13 12:49:35

LOGOUT.hu

2019-től a Xiaomi saját, különálló márkaként vezette be az új Redmi modelleket.
A téma címében szereplő 2 típus alapvetően azonos hardverrel készült. Előbb a Note 8 (röviden RN8), majd kicsit később a Note 8T (röviden RN8T) jelent meg. Bizonyos információk szerint ezt a modellt szánták európai használatra.
Kicsit ellentmond ennek, hogy a Note 8-nak is van Global verziója, tehát nem csak sajátpiacos értékesítésre készült. Ennek ellenére vigyázni kell a verziókkal, mert van "Global" és "Global ROM"-os verzió is a boltokban. Alapvető különbség köztük, hogy ha csak Global ROM-os, akkor nincs benne a - Magyarországon szükséges - B20 csatorna támogatása. Enélkül - főleg vidéken - gond lehet a telefonálással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) kirusz1


kirusz1
őstag

Most jött meg a telefon eddig nagyon tetszik

(#102) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Hétfő óta van meg, szeretem :K

Bár az értesítések terén nem igazán van a rendszer a helyzet magaslatán, de erről mintha olvastam volna.

(#103) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Valaki tud érvényes kupont 4/64gb verzióra? Kék színű előnyben :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104) hippo0315


hippo0315
senior tag

Tegnap jött meg a 4/128-as készülék, eddig szép meg jó meg minden :D.
Kérdés, MIUI 11 mikorra várható? Esetleg Android 10-el együtt érkezik?

ui.: Redmi 5-re már pár napja megjött a MIUI 11.

(#105) Laca0 válasza hippo0315 (#104) üzenetére


Laca0
addikt

Elvileg a napokban kezdik meg a kiküldését és én azt olvastam, hogy mi már Android 10-el kapjuk. A RN7 is még 9-el kapta, nekik januárban jön a 10-es Droid.
De mindent csak nyugtával :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#106) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Nálam az időjárás magától nem, vagy alig frissül. :( Erre vonatkozó beállítást sem találtam. Ötlet?

(#107) hippo0315 válasza Plexicushio (#106) üzenetére


hippo0315
senior tag

Valami más app-ot kell használni.
Ahogy probálgatom eddig mindnek volt valami nyűgje. :(

(#108) Laca0


Laca0
addikt

Én az "Időjárás XL" appot használom már több éve. Itt is jól működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#109) V.Stryker válasza Laca0 (#108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én az Ax weathert hasznltam. Ha az azt írta, hogy 10-11 között kis eső lesz, akkor eső lett.
De a stock launcherrel szarul néz ki, így most Időképet használok. Nincs vele semmi bajom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#110) hippo0315


hippo0315
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy valaki probálta-e már, a WhatsApp-ot mind a két SIM kártyához (esetemben: magán és céges) használni? Egyáltalán lehetséges?

(#111) V.Stryker válasza hippo0315 (#110) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha esetleg leklónozod, akkor talán.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#112) hippo0315 válasza V.Stryker (#111) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszi! Siekrült :D

(#113) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv tulajok!
Tudnátok linket küldeni, hogy hol lehet a telóhoz gyorstöltőt kapni?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#114) Plexicushio válasza BLUE TORNADO (#113) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Én ezt a kombót vettem külföldről hozzá (fele ennyibe sem került). A kábel már megjött, a töltő még nem.

(#115) #22743424 válasza BLUE TORNADO (#113) üzenetére


#22743424
törölt tag

Van itt ilyen [link] Fogalmam sincs a minőségét illetően. :)

(#116) kirusz1 válasza BLUE TORNADO (#113) üzenetére


kirusz1
őstag

Én Kínából szoktam rendelni blitzwolf,ugreen márkák amik megbízhatók

(#117) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mikor jön MIUI 11 nekünk? Nem a középső turnusban kellett volna legyünk?

Amúgy most hogy elvileg Android 10-el jön a MIUI 11, tehát két főverzió frissítésről van szó, szerintetek érdemes gyári alapot csinálni frissítés után és újra belakni a készüléket? vagy jó lesz sima ota frissítéssel is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#118) Plexicushio válasza V.Stryker (#117) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem, a harmadikban. :(

Ajánlott szokott lenni, bár én nem fogok, ha nem lesz gubanc. :D

(#119) Laca0 válasza V.Stryker (#117) üzenetére


Laca0
addikt

Van a családban 2db Note 5, egyiknél sem kellett egyszer sem gyári visszaállítást csinálni, pedig jöttek rájuk folyamatosan a frissítések. Karácsonykor lesz 2 éves az egyik és 1 éves a másik. Mondanom sem kell, hogy hibátlanul működik mindkettő azóta is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#120) BLUE TORNADO válasza #22743424 (#115) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Akkor le kell cserélni a gyári kábelét is?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#121) #22743424 válasza BLUE TORNADO (#120) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elvileg nem. De megmondom öszintén én még ki sem vettem a dobozból se a kábelt se a töltőt. A HTC U11 kábelét és töltőfejét használom . RN7, MI Max 3.

(#122) cukkermukker


cukkermukker
csendes tag

Akinek van már Note 8 telefonja, meg tudná nézni, hogy milyen bluetooth codeceket támogat? Android 8.0-tól elvileg LDAC (Sony) van már mindegyikben, de pl a Qualcommos aptX és aptX HD körül gyanúsan nagy a csönd. Ha bármi másra csatlakoznék vele mint a Sony fülhallgatóm, akkor jó lenne az aptX.. : )
A Note 8 Pro pl. nem támogatja de nem is Qualcomm van benne

(#123) kirusz1 válasza cukkermukker (#122) üzenetére


kirusz1
őstag

Hol tudom megnézni?

(#124) V.Stryker válasza cukkermukker (#122) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem Meizu EP51-el jelzi csatlakozáskor az aptx-et.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#125) aprokaroka87 válasza kirusz1 (#123) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg fejlesztői beállitásokban.

(#126) kirusz1 válasza cukkermukker (#122) üzenetére


kirusz1
őstag

[kép] elvileg tudja

(#127) cukkermukker


cukkermukker
csendes tag

Köszi mindenkinek aki megnézte az aptX támogatást! :R
Az is eszembe jutott, hogy egy boltban ha van kiállított darab igazából le is tesztelhetem a fülessel (vagyis annak appjával ami kiírja menet közben), bár nem tudom mi értelme lenne hogy azt állítja a teló hogy támogatja miközben mégse :p

[ Szerkesztve ]

(#128) Minime55


Minime55
csendes tag

Sziasztok

Azt írják hogy tianma panellel vannak szerelve a note 8 sd verziók, ez igaz? Sajnos jellemző erre a panelre a beégés.

(#129) cukkermukker válasza Minime55 (#128) üzenetére


cukkermukker
csendes tag

mit jelent az sd itt?

(#130) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
QC3-as töltőt próbált már valaki hozzá?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#131) kirusz1 válasza cukkermukker (#129) üzenetére


kirusz1
őstag

Gondolom snapdragon :)

Laca0
Van itthon mire vagy kiváncsi?

[ Szerkesztve ]

(#132) Minime55 válasza kirusz1 (#131) üzenetére


Minime55
csendes tag

Igen

[ Szerkesztve ]

(#133) cukkermukker válasza Minime55 (#128) üzenetére


cukkermukker
csendes tag

Most hogy írtad utánanéztem, és xda meg reddit fórumokon már most van akinél előjött : ( örülök hogy még nem rendeltem meg az enyém, ezek után lehet nem is fogom. Hogy adhatnak ki ilyen panelt egyáltalán, bármilyen telefonra?
(Vagy lehet EU-ba más panelt kapnak?)

(#134) BLUE TORNADO válasza cukkermukker (#133) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Akkor lehet, hogy én sem veszem meg. Szerintem akkor marad vagy a Mi 9 SE, vagy a Mi 9 Lite

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#135) Laca0 válasza kirusz1 (#131) üzenetére


Laca0
addikt

Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi idő alatt tölti fel a telefont a QC3, ill. hány amperrel tudja tölteni? Előre is köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#136) Laca0


Laca0
addikt

Javítsatok ki, ha tévednék, de a "tianma" nem egy panel tipus, hanem egy gyártó. Abból kiindulni, hogy volt/van pár gyártmánya, ami hajlamos volt beégésre, elég messzemenő következtetés...
A Note5-re írják még, hogy tianma paneles. Nekünk 2db van a családban, 1 és 2 éves készülékek, nyoma sincs a beégésnek. Úgyhogy véleményem szerint ez csak egy pánikkeltés.
Találtam egy videót, ahol egymás mellett van egy gyári és egy tianma (csere) paneles ájfon: a tianma panel képe sokkal szebb, mint a gyári. Tudom, nem erre irányult a felvetés, de szerintem ami szebb, kontrasztosabb, valószínűleg elég igényes ahhoz, hogy ne legyen rossz minőségű.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#137) Plexicushio válasza Laca0 (#130) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ma jött meg egy QC3 18W-os Blitzwolf gyorstöltő, a telót még merítem.

(#138) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A harmadik MIUI 11 turnus az elvileg Nov 19-én indult el. Amibe benne is van a Note 8 -ak frissítése. Ehhez képest még sehol semmi. Valakinél valami? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#139) gege321


gege321
tag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni egy redmi note 8 4/64 telefont, de nem tudom honnan érdemes, hogy a garival ne szívjak és kellene a 2 év is. Még nem volt Xiaomi telóm ezért nem tudom melyik bolt ad gyári garanciát.
Köszönöm!

(#140) zocas84 válasza V.Stryker (#138) üzenetére


zocas84
kezdő

Még nekem sem jött semmi, de a note 7 frissítést se kapta meg mindenki pedig az korábban jött .

(#141) Plexicushio válasza V.Stryker (#138) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Először Kína.

(#142) Potrien válasza Minime55 (#128) üzenetére


Potrien
senior tag

Ez szerintem butaság.
Volt vagy öt ilyen gyártó paneljével szerelt telefonom, abból négy még mindíg szolgál.
Kutya bajuk!

(#143) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Redmi 8T tulajdonosok!
Tényleg 2 sim+micro sd kártya bővíthető lehetőséggel kapható, ahogy ezen a videóban látható?
Köszönöm :R

(#144) hippo0315 válasza Rellind (#143) üzenetére


hippo0315
senior tag

Igen

(#145) Rellind válasza hippo0315 (#144) üzenetére


Rellind
senior tag

Ezennel akkor el is engedtem a 128GB verziót :)
Köszönöm

(#146) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Redmi Note 8 MIUI 11 Global Stable Rom - csak saját felelősségre. Én még nem próbáltam.

Ha jól olvasom még mindig Android 9.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#147) V.Stryker válasza V.Stryker (#146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jobban utána olvasva, ez a stabil előtti utolsó beta. Ebből lesz elvileg a stabil, ha nem lesz valami drasztikus hibáról visszajelzés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#148) zocas84


zocas84
kezdő

Beta valóban , nem is engedte telepíteni , neten olvasgatva van akinek már jött OTA MIUI 11 PCOMIXM Android 9el

(#149) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Andi 9?.... :(

[ Szerkesztve ]

(#150) aprokaroka87 válasza Plexicushio (#149) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

?
Android 9-re gondolsz?

Szerintem fog kapni majd Android 10-et is talán jövöre.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 8 és 8T
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.